Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2007-11-27, 11:55   koszt lakierowania 1 elementu
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jakie sa u was ceny za 1 element? chodzi mi o zdrowy element, prosty, nie jakies szpachlowanie i prostowanie.

u nas w krakowie to koszt rzedu 350 pln, przy czym cieniowanie sasiedniego elementu robi sie za darmo zeby miec swiety spokoj przy ewentualnej reklamacji. wiadomo ze powinno sie wziac za to przynajmniej 600 zl ale nikt tyle nie da :/

aha malo ktory warsztat robi to cieniowanie.
 

maras 
Wys³any: 2007-11-27, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W Poznaniu, z tego co wiem nawet do 500z³, ale to w sporych warsztatach z komorami itd. U gara¿owców nie wiem, ale pewnie w granicach 250-300. Ja maluje okazjonalnie, ale mogê siê spytaæ w mieszalni, jutro chyba tam bêdê
 

seba
Wys³any: 2007-11-27, 22:32   
0
UP DOWN

Posty: 53
za prosty i nieporysowany element to 250,sie op³aca,je¿eli nie robisz na wodzie,tylko w akrylu i zalezy jaki element.niestety real jest taki,¿e elementy zazwyczaj potrzebuj± prostowania i szpachli,wiec roboty wiecej.
 

Punio
Wys³any: 2007-11-29, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 4
w gdañsku w warsztacie 400-700z³.i zgodze sie z przed mówc± rzadko zdarza sie prosty element.ale seba jak s³ysze ze ktos lakieruje za 250z³ element to mi sie s³abo robi przez takie ma³e ceny zyjemy jak ¿ebracy ludzie mo¿e czas zacz±æ siê ceniæ auta to nie paznokcie .sami wiecie w jakich warunkach jest to praca i ile trzeba jej w³o¿yæ zeby by³o ok.wiec 300z³ to minimum
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-29, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
czasy niskobudzetowego paproctwa niedlugo sie skoncza :D
 

maras 
Wys³any: 2007-11-29, 23:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Spyta³em w mieszalni, tak jak pisa³em. u mnie bior± ¶rednio 250-350 za element, ale duze elementy, jak np maska licz± podwójnie. To 500z³, o których s³ysza³em, to w³a¶nie tyczy³o siê maski(sam kiedy¶ zadzwoni³em do lakiernika do orientacji, by³o to jakie¶ 2 lata temu :wink: )
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-29, 23:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
To 500z³, o których s³ysza³em, to w³a¶nie tyczy³o siê maski

no a jak tu kiedys napisalem ze biore 500 za maske to mnie wysmiali, ze za 500 to pol auta sie maluje LOL
 

DrCruel
Wys³any: 2007-11-30, 08:25   
0
UP DOWN


Posty: 418
Punio napisa³/a:
ludzie mo¿e czas zacz±æ siê ceniæ auta to nie paznokcie, sami wiecie w jakich warunkach jest to praca i ile trzeba jej w³o¿yæ zeby by³o ok.wiec 300z³ to minimum


Dobrze powiedziane! Moja ¿ona paznokcie robi co 1,5 - 2 miesi±ce i za ka¿dym razem minimum 100 z³ wywala i jako¶ jej nie ¿al a jak by mia³a daæ 400 za zrobienie wgniecenia z parkingu to pewnie by marudzi³a :mrgreen:

Teraz jest idealna okazja do podniesienia stawek bo s± dziesi±tki powodów o których mo¿na mówiæ klientowi: lakiery wodne, dro¿sze materia³y, drogie suszenie, brak ludzi do pracy, podwy¿ki pr±du, gazu, ropy, dosprzêtowienie warsztatu, dostosowanie warsztatu do wymogów unijnych (to dobrze brzmi a przeciêtny Kowalski i tak nie ma o tym pojêcia) itp. itd.

Ale aby siê uda³a taka podwy¿ka to trzeba rozmawiaæ ze znajomymi lakiernikami i sugerowaæ im to wszystko. Trzeba wszystkim na oko³o wbijaæ do g³ów ¿e TERAZ TO DOPIERO BÊDZIE DROGO, nie przez cenê lakieru wodnego tylko przez te wszystkie inne powody!
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-02, 21:52   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Macie tutaj kogo¶ kto za nawet 150z³ od elementu robi..... ¶miaæ siê chce
http://www.allegro.pl/ite...wa_kobylka.html
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-02, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bodzio napisa³/a:
Macie tutaj kogo¶ kto za nawet 150z³ od elementu robi..... ¶miaæ siê chce
http://www.allegro.pl/ite...wa_kobylka.html


ale na szczescie to na jakiejs wsi. szczerze mowiac to za 150 zl to bym chyba tylko zdemontowal ten element :)
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-02, 23:45   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Mam nadziejê ¿e tacy flachowcy którzy po kosztach robi± znikn± z powierzchni Ziemi nied³ugo...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

malarz
Wys³any: 2007-12-03, 09:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Bodzio napisa³/a:
Mam nadziejê ¿e tacy flachowcy którzy po kosztach robi± znikn± z powierzchni Ziemi nied³ugo...


to za flachê te¿ robi± :shock: ...¶wiat idzie ku zag³adzie :twisted:
 

kifcioo
Wys³any: 2007-12-03, 17:34   rbfm powiedzial:to za 150 zl to bym chyba tylko zdemontowal
0
UP DOWN

Posty: 18
to jest wlasnie fachowa odpowiedz, zgadzam sie z tym w 100%, ludzie mysla ze materialy to za darmo daja
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-03, 18:11   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Napisa³em "flachowcy" bo fachowcami ich nazwaæ nie mo¿na... taka ironia...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

azok
Wys³any: 2007-12-08, 01:46   
0
UP DOWN

Posty: 14
Ja robiê od 300z³ w zwy¿, zale¿y jak styrany jest element ale w okó³ mnie pe³no arystów co robi± za 150z³, mam nadzieje ¿e woda to ukruci, Pozdr
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-08, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Macie tutaj kogo¶ kto za nawet 150z³ od elementu robi..... ¶miaæ siê chce
http://www.allegro.pl/ite...ka.html[/quote] fajnie opona jest przykryta a jak zerkn±³em na tego transita jak jest przygotowany to troche mu zejdzie tego akrylu na niego
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-08, 17:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
Macie tutaj kogo¶ kto za nawet 150z³ od elementu robi..... ¶miaæ siê chce
http://www.allegro.pl/ite...wa_kobylka.html
fajnie opona jest przykryta a jak zerkn±³em na tego transita jak jest przygotowany to troche mu zejdzie tego akrylu na niego[/quote]

juz ktos podal ten link w tym watku.
zastanawiam sie tylko co to jest to czerwone z przodu? przetarty stary lakier czy jakas minia czy hgw?
 

glover
Wys³any: 2007-12-14, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
W³a¶nie pier.... w Informacjach o szalej±cej inflacji, ludzie strajkuj± chc± podwy¿ek, niektóre firmy daj± same bo siê boj± ¿e ludzie uciekn± do irlandii a kur... w naszej bran¿y wszystko stoi w miejscu :evil: Ja mam sklep, wiêc mog± tylko gadaæ swoim klientom ¿e jak nie zaczna podnosiæ stawek to zaraz wszyscy z g³odu bêdziemy zdychaæ, bo samochody sprowadzane zaraz siê skoñcz±. Ja w zasadzie w tej chwili nie mogê my¶leæ o zwiêkszeniu obrotów bo lakierników ubywa, czê¶æ bierze mieszalniki do siebie a koszty prowadzenia dzia³alno¶ci rosn±. Zwiêkszenie dochodów móg³bym realizowaæ jedynie sprzedaj±c dro¿sze produkty ale moi klienci nie chc± kupowaæ tych dro¿szych i ko³o siê zamyka :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Teraz tak sobiê my¶lê, ¿e novol bardzo dobrze zrobi³ podnosz±c ceny bo zachwilê nie bêdzie z czego p³aciæ zusów. Ja mam w dupie tanie produkty i od nowego roku cenzura ze sklepu wszystkie tanie szajsy i zobaczymy co bêdzie. Jak tego nie zrobiê to i tak w zimie bêdzie kicha. A mo¿e lakiernicy siê przestawi± na dro¿sze bo przecie¿ sami mi mówi± ¿e s± lepsze ale kupuj± tanie bez sensu. Ja mam dobrze bo najbli¿sza inna mieszalnia jest 12 km dalej to mo¿e nie bêdzie im siê chcia³o je¼dziæ tylko podnios± cenê elementu. Od nowego roku idzie w górê podobno pr±d, gaz a grzaæ w warsztacie trzeba a szlifierki na wodê nie pracuj± ale ¿e to ja mam za nich my¶leæ. Ju¿ mnie to wszysto wkur... :evil:

Jak cenzuraê tanie shity i bêdê sprzedawa³ tylko dobre i te które siê ceni± a mimo to bêdê musia³ mieszalniê zamkn±æ to was poinformujê a wy mi ufundujecie zasi³ek za walkê o dobro wasze i nasze :mrgreen:

Ale siê wkurzy³em :evil:
 

DrCruel
Wys³any: 2007-12-14, 21:26   
0
UP DOWN


Posty: 418
Kolego jestem pod wra¿eniem :grin: My¶lê ¿e podj±³e¶ dobr± decyzjê. Te wszystkie tanie produkty tak siê zadomowi³y na naszym rynku, ¿e bêdzie trudno ale jest to do zrobienia. W twojej sytuacji gdy nie masz konkurencji zbyt blisko to tym bardziej powinno siê udaæ. Konkurecja w materia³ach doprowadzi³a bran¿ê na skraj zyskowno¶ci i w obecnej sytuacji jedynie podwy¿ki cen robocizny to jedyna szansa do powrotu do normalno¶ci. Do tego ubezpieczyciele nas rze¼bi± a kontrole ¶rodowiskowe i pip zaraz bêd± zamykaæ warsztaty jak ludzie nie zaczn± podnosiæ standardów. Pytanie, za co to wszystko robiæ? Dlatego te¿ jestem zdania, ¿e ceny materia³ów powinny pój¶æ w górê. Novol jako pierwszy siê na to zdecydowa³ i p³aci teraz za to ale oceniaj±c to wszystko o czym tu mówimy to decyzja by³a s³uszna. Szkoda, ¿e inne firmy nie id± w tym kierunku.
 

Siekiera
Wys³any: 2007-12-14, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
novol teraz cierpi po tych podwy¿kach bo towar s³abo idzie ale sam jest sobie winny bo gdyby nie dawa³ towaru pod te wszystkie pseudo marki to teraz nie by³o by takiego problemu. Drugi m±dry to troton, ten jeszcze bardziej rozdaje a do tego jaki¶ rozmus eurodur i pewnie jeszcze pare innych co poszli w ¶lady novola. Ludzie sie przyzwyczaili i sie nie dziwie ¿e teraz sie krzywi± na podwy¿ki. Dziwie siê jedynie novolowi ¿e nie zrobi z tym porz±dku. troton go nie chce sluchaæ?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-14, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie rozumiem jak wyzsza cena materialu ma dac wieksze zarobki? przeciez bierzemy kase za nasza robote a za material osobno placi klient !!!! to dobrze ze sa tanie materialy, bo gdyby setka lakieru kosztowala 100 zl to kto by do was przyjezdzal lakeirowac blotnik za 500 zl? Nikt ! ludzie jezdizli by po portsu poobijanymi autami. u mnie panuje zasada ze klient placi za robocizne x pln i do tego doplaca ypln za material i wszyscy sa zadowoleni.
 

glover
Wys³any: 2007-12-15, 10:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Wnioskuj±c z twojego podpisu, wiêkszosæ aut które robisz to zabytki wiêc w twoim przypadku liczenie robocizny i materia³u osobno to zrozumia³e bo nak³ad pracy na dobr± renowacjê jest wiêkszy a i ³atwiej wyt³umaczyæ klientowi ¿e powinien zap³aciæ za lepsze, dro¿sze materia³y ale uwierz mi jak przychodzi klient do lakiernika z golfem wartym 6 tys to jemu tego nie wyt³umaczysz. U mnie w³a¶nie dlatego lakiernicy podaj± cenê za element ale ju¿ ³±cznie z materia³em ¿eby siê nie wystraszy³ a potem szukaj± jak najtañszych towarów aby co¶ mu zosta³o :evil:

A co do tego jak na dro¿szym elemencie i materia³ach wiêcej sklep zarobi to proste.
Za³ó¿my upraszczaj±c ¿e lakiernik kupuje na naprawê 1 puszkê podk³adu i 1 puszkê lakieru.
Gdy na ten materia³ wyda 25 z³ + 45 z³ = 70 z³ to sklep zarobi ok 11,47 netto z³
a gdyby lakiernik kupi³ przyzwoity podk³ad za 50 z³ i lakier za 75 z³ = 125 z³ a sklep zarobi³by na tym 20,49 z³ netto.
Ró¿nica jest ogromna!!! W obu przypadkach jest taki sam narzut 25 % a warto¶æ jak± ja uzykujê jest o 78% wiêksza!!!!!

Zak³adam ¿e taki komlet podk³adu i lakieru wystarczy na 4 elementy wiêc, zwiêkszony koszt o 50 z³ rozk³ada siê na cztery elementy czyli po 12,5 z³ na element

Przecie¿ nikt mi nie powie ¿e gdyby klient wiedzia³ ¿e ma dop³aciæ 12,5 z³ za element na dro¿szy - lepszy materia³ to by odmówi³ :!:

Dlatego ja tak jak pisa³em cenzura tanie materia³y i niech siê dzieje co chce. Inaczej i tak zaraz bêdê musia³ zamkn±æ sklep.

[ Dodano: 2007-12-15, 10:56 ]
celowo pomin±³em koszt bazy bo to jest tak jakby nie do ruszenia bo jak kto¶ ma ju¿ jaki¶ mieszalnik wstawiony to jest to zwi±zek na d³u¿szy czas i cena siê raczej nie zmienia

inaczej jest z materia³ami uzupe³niaj±cymi: szpachlówki, podk³ady, bezbarwne, baranki, konserwcje itp. tutaj przecie¿ zakupy robiê na bierz±co i biorê ten towar który oferuj± dostawcy. Ale teraz chyba nie bêdzie sentymentów i niestety nic mi swojego koledzy z autorenowy, topcaru, motogamy, carsystemu NIE WCISN¡ Po nowym roku biorê pod uwagê tyko te produkty co maj± na puszce litografiê a nie etykietkê papierow± :razz:

[ Dodano: 2007-12-15, 11:01 ]
¼le napisa³em, przecie¿ niektóre tanie podk³ady te¿ maja litografiê. Gówno tych te¿ nie bêdê bra³. Muszê to tylko robiæ sukcesywnie, t³umacz±c moim klientom, ¿e s± niestety braki u dostawców :twisted: i musz± braæ te lepsze :mrgreen:

Jak prze¿yjê zimê to na wiosnê bêdzie ju¿ lepiej.
 

maras 
Wys³any: 2007-12-15, 14:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
a np spectrale maj± papierowe naklejki, a chocia¿by podk³ad kosztuje jakie¶ 44z³ za 0.8, wiêc chyba trzeba bedzie inne kryterium stworzyæ :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
moim skromnym zdaniem wywalajac najtansze materialy popelniasz samobojstwo. a co do kosztow lakierowania to kiedys jak zaczynalem przyjechal facet i spytal sie ile za element. ja wtedy chcac zdobyc klientow bralem malo. i to byl blad, facet powiedzial ze cos za tanio i pojechal :) moze tedy droga? robic mniej a drozej? olac tych wszystkich zasranych skapcow, podniesc cene x2 a klient i tak przyjedzie. przeciez lepiej robic 1 rzecz za 500 niz 2 nawet po 300.
 

lukas
Wys³any: 2007-12-15, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Moim zdaniem wcale nie musi byæ tak tragicznie jak kolega glover pozbêdzie siê tanich materia³ów. Je¿eli zrobi to umiejêtnie to siê mu uda. Jak wybierzesz sobie produkty którymi chcesz handlowaæ to porozmawiaj z przedstawicielami tych firm i powiedz im o twoich zamiarach. Przekonaj ich ¿e oni te¿ na tym zyskaj± bo bêdziesz sprzedawa³ tylko ich produkty. Niech zrobi± szkolenia dla twoich lakierników, mo¿e jakie¶ gratisy do testowania i zobaczysz ¿e za³apie.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
lukas napisa³/a:
Niech zrobi± szkolenia dla twoich lakierników,


hm no to ja juz nic nie rozumiem. narzekacie ze ludzie malo daja za robote a chcecie sprzedawac drogie materialy, a klient ma zaplacic i tak tyle samo. nic z tego nie rozumiem :)
 

seba
Wys³any: 2007-12-16, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 53
mozna zrobiæ podzia³ i prosto w oczy mówic klientowi,¿e ma wybór tanio i bez gwarancji,lub drozej i ma pewno¶æ,¿e pojezdzi pare latek bez poprawek.Sa niestety tacy klienci,zazwyczaj handlarze,którzy chca mieæ ³adne auto na sprzeda¿ nie interesuje ich to ,¿e za pó³ roku bêd± pecherze,wiêc chc± szybko i tanio,dla nich trzeba robiæ na tzw.szajsie,a na koniec poinformowaæ,¿eby zapomnieli gdzie robiono naprawê,a dla gosci co maj± niez³y wózek i nie maj± zamiaru sie z nim rozstawaæ drugi wariant i za³o¿ê siê ,ze na to pójd±.
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 22:57   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
No dobra tylko ze nie powiecie mi tego ze drozsze materialy wychodza drozej. Ten kto tak powie ten chyba nigdy tych lepszych nie uzywal.
Wczesniej dlugo pracowalem na tanich materialach, Podkladach typu Silver, Multi Fuler i innych dziadostwach i powiem wam pieprze taka robote, te szpachlówki tanie czy lakiery typu profix tez dla mnie moglyby nieistniec. kiedys zeby pomalowac porzadni b³otnik podkladem na 3 pe³ne warstwy musialem urobic 0,3l , teraz kupuje podk³ad Spies Heckera w 3litrowych puszkach i takiego podkladu na ten sam blotnik zuzywam 0,1l a jest dwa razy drozszy (i tak wychodzi taniej), szpachlówek tez uzywam pozadnych bo i szybciej nimi robota idzie i potem nic nie siada(ja uzywam Airo). Jeszcze do tego wszystkiego dochodzi temat poprawek, odkad uzywam dobrych materialów nie mam ich wogóle

[ Dodano: 2007-12-18, 23:05 ]
Ja mysle ze ci ktozy robia dobrymi materialami popierwsze po przeliczeniu kosztów materialów na zrobienie jednego elementu widza ze wcale nie wydali wiecej niz wydaliby robiac tanimi(w zakupie) materialami, po drogie nie musza sie narobic jak oszolomie by w koncu zobaczyc gówniany efekt ich pracy
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-18, 23:38   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Podk³ad Multifiller RM (jako¶ tak siê pisze) takim dziadostwem nie jest, oko³o 210z³ za 1l z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem (troszkê) dawa³em. I schnie 30min w normalniej temp. pó¼niej to mo¿esz go traktowaæ wszystkim, jest suchutki jak po 2 dniach :razz:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

malarz
Wys³any: 2007-12-19, 07:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Koledze danielpainter, chodzi zapewne o tanie podk³ady dla których w³a¶cicieli (konfecjonerów, etykieciarzy itp.) szczytem profesjonalizmu jest napis na etykiecie Multifiller lub Multifuller :mrgreen:
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 16:49   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Wlasnie chodzi mi o to. Pozdr
 
 

thomas-29
Wys³any: 2007-12-19, 20:35   
0
UP DOWN

Posty: 27
[ Dodano: 2007-12-19, 20:40 ]
My¶lê, ¿e jak siê chce zarobiæ na sprzeda¿y materia³ów to powinno siê na te tañsze zastosowaæ wiêksze mar¿e i nie opuszczaæ wiecej ni¿ konkurencja (taki sam poziom chyba ,¿e jest daleko to mo¿e byæ odrobinê dro¿ej)
Klienci niech wtedy decyduj± co siê bardziej op³aca , a tañsze materia³y trzeba sprzedawaæ bo mo¿na szybko zbankrutowaæ.
 

malarz
Wys³any: 2007-12-19, 23:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Moim zdaniem ju¿ mo¿na zauwa¿yæ ¿e w niektórych sklepach ograniczaja siê z asortymentem tanich materia³ów. U mnie jeszcze z rok temu to w ka¿dej mieszalni sta³o po kilka tanich ró¿nych podk³adów a teraz najczê¶ciej jeden tyle ¿e w ró¿nych sklepach maj± ró¿ne etykiety.
 

glover
Wys³any: 2008-01-19, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Od¶wie¿am bo s± pierwsze efekty mojego protestu pt. "nie sprzedajê taniego towaru" :grin:

Zacz±³em od podk³adów i na pocz±tku stycznia nie wzi±³em tych tanich "Top Color". Wyt³umaczy³em grzecznie swoim klientom ¿e dostawcy maj± braki po nowym roku :wink: i zaproponowa³em ka¿demu co o nie pyta³, ¿e dam bezp³atnie 3 setki podk³adu spectral 355 (wype³niaj±cy) na próbê a do zakupu zaproponowa³em inny tani podk³ad, który mi nie specjalnie schodzi³ - Gold z 2W tak aby mieli czym zrobiæ robotê.

Trzech klientów z³apa³em na haczyk :cool: Przy kolejnym zakupie nie chcieli ju¿ tego Golda bo oczywi¶cie nie by³o Top coloru i wzieli spectrala 355 w promocji po 36 z³.

Jeden dalej idzie twardo na tanie i bierze golda, dwóch jeszcze nie by³o ponownie.

Mo¿e nie bêdzie tak ¼le tej zimy :wink:
O postêpach protestu bêdê informowa³.
 

lukas
Wys³any: 2008-01-21, 20:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Brawa za odwagê. :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime