Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
macmart
Wys³any: 2009-07-30, 19:13   Po³o¿enie klaru - pytanie?
0
UP DOWN

Posty: 5
witam serdecznie wszystkich forumowiczów na wstêpie.

Mam pytanie odno¶nie po³o¿enia lakieru bezbarwnego, konkretnie na przednim b³otniku w pewnym miejscu odprys³ mi lakier. Ubytek zosta³ przygotowany do malowania, bazê mam zamiar po³o¿yæ na uszkodzonym miejscu z cieniowaniem na boki ¿eby zlewa³o siê to z pozosta³± czê¶ci± b³otnika, a co z klarem??? mam zamiar malowaæ ca³y b³otnik bo z przej¶ciem w tym wypadku wolê nie eksperymentowaæ, i tutaj mam swoje pytanie: jak przygotowuje t± pozosta³± czê¶æ b³otnika pod sam klar? muszê równie¿ jako¶ j± matowaæ ? czy jak to mam zrobiæ? proszê o pomoc
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-07-30, 19:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Pozosta³± czê¶æ zmatowaæ papierem 1200-1500.
_________________

 

macmart
Wys³any: 2009-07-31, 18:46   
0
UP DOWN

Posty: 5
dziêki Homer S.
a czy jak zmatuje papierem 1500 i po³o¿ê na to klar nie utracê koloru? oraz czy nie bêdzie znaæ ¶ladów po matowaniu?
dodam ¿e kolor to granatowy metalik oraz ze matowanie bêdzie robione na klocku
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-31, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja bym Ci poleca³ zmatowaæ reszte ³otnika rêcznie papierekiem wodnym 1200.
Straci po³ysk wiadomo, ale po na³o¿eniu klaru spowrotem go odzyska.
A kolor utracisz jak siê przetrzesz przez bezbarwny (który ju¿ tam jest) i to tylko ten bezbarwny masz delikatnie zmatowaæ.
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-07-31, 19:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Oczywi¶cie papier wodny ma siê rozumieæ i raczej nie na klocku a ,,z rêki,, .Uwaga na ranty .Dobrym sposobem kontrolowania procesu matowania jest co jaki¶ czas ¶cieranie wody do sucha w miejscu matowania za pomoc± wycieraczki samochodowej .W ten sposób kontrolujemy czy dana powierzchnia jest ju¿ matowa czy jeszcze wymaga dopracowania.Ja u¿ywam raczej 1500 szczególnie do jasnych metalików a do granatu zupe³nie wystarczy 1200 i po po³o¿eniu lakieru ¿adnych rys nie bêdzie widaæ.
_________________

 

macmart
Wys³any: 2009-07-31, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
dziêki wielkie wszystkim za pomoc :spoko:
pozdrawiam
 

!pawel! 
Wys³any: 2009-08-01, 00:21   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: z £odzi
... a co my¶licie o szarym scotchu z past± matuj±ca, ja tak matuje, szybko i skutecznie, papierek 1500 owszem ale tylko w miejscu cieniowania klaru, akurat tutaj to nie wystêpuje.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-01, 09:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
!pawel! napisa³/a:
... a co my¶licie o szarym scotchu z past± matuj±ca, ja tak matuje, szybko i skutecznie, papierek 1500 owszem ale tylko w miejscu cieniowania klaru, akurat tutaj to nie wystêpuje.


To jest najlepsze wyjscie. Mozna tez czerwon± MIRKA. Robi³em tak toyotke srebrn± i wysz³o ideales. Zero rys. Ale pasta 3M ta bia³a a nie brazowa.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group