Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kozes
Wys³any: 2009-08-06, 21:59   malowanie sto³u na wysoki po³ysk
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam serdecznie,

Kupi³em drewniany stó³, który mia³ stan±æ w kuchni, ale chcia³bym go pomalowaæ na bia³o, na wysoki po³ysk. Czy mogê Was prosiæ o poradê w jaki sposób to zrobiæ? czy warto siê za to zabieraæ samodzielnie czy oddaæ t± pracê fachowcowi?

Z góry dziêkujê za pomoc. Micha³

stol1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 31858 raz(y) 19.18 KB

STOL2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 642 raz(y) 33.63 KB

 

Travolta 
Wys³any: 2009-08-06, 22:32   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
jak tak na niego patrze a troche wczesniej zajmowa³em sie stolarka to strasznie mi go szkoda Musisz go malowac?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

kozes
Wys³any: 2009-08-06, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
hmmm, te¿ mi go szkoda i prawdê mówi±c ci±glê siê bije z my¶lami co z nim zrobiæ... na razie dyskutujemy z ¿on± :)

Ciekaw jestem jednak jak du¿a to praca, jakie to koszty i najwa¿niejsze - czy to jest w ogóle realne, ¿eby zrobiæ go w bieli na wysoki po³ysk?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-08-07, 13:28   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Pewnie mniej pracy bêdzie z przekonaniem ¿ony, ¿e naturalne drewno jest piêkniejsze ni¿ biel na wysoki po³ysk... ;) nie daj sie przekonaæ, lepszy bêdzie taki, ni¿ bia³y jak mebel z ikei...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-08-07, 17:38   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Pomalowaæ lakierem, kilka razy, wypolerowaæ i bêdzie lepiej siê prezentowa³ ni¿ biel :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-07, 22:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
kozes napisa³/a:
hmmm, te¿ mi go szkoda i prawdê mówi±c ci±glê siê bije z my¶lami co z nim zrobiæ... na razie dyskutujemy z ¿on± :)

Ciekaw jestem jednak jak du¿a to praca, jakie to koszty i najwa¿niejsze - czy to jest w ogóle realne, ¿eby zrobiæ go w bieli na wysoki po³ysk?


Przemalowaæ ten stó³ na bia³o to PROFANACJA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-08-07, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Prowokacja :?: ;)
 

kozes
Wys³any: 2009-08-07, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziekujê za zainteresowanie i wskazówki :) Na razie porady posz³y bardziej w stronê architektoniczno - dekoratorsk± :) Ja chcia³bym sie po prostu dowiedzieæ czy to jest wykonalne i jakie jest skomplikowanie tej pracy :)
 

Dementor
Wys³any: 2009-08-08, 00:08   
0
UP DOWN


Posty: 364
Kiedy¶ moja zona zapragnê³a przemalowaæ stare sosnowe meble z sypialni na kolor kremowy. Da³em jej szlifierkê, ró¿ne papiery ¶cierne, wyt³umaczy³em co i jak i ostro wziê³a siê do szlifowania. To by³o: ³ó¿ko, szafka nocna i komoda z lustrem. Przygotowanie posz³o jej sprawnie ale malowanie niestety musia³o odbyæ siê rêcznie bo gara¿ mia³em zawalony gratami i nie by³o siê jak roz³o¿yæ z tym wszystkim. Farba musia³a byæ jednokomponentowa bo próba nitro s³abo wypada³a a nie chcia³o mi siê podk³adowaæ wszystkiego wiêc zakupi³em z mieszalnika Fluger farbê alkidow± w pó³macie. Po wymalowaniu pierwszej warstwy okaza³o siê ¿e o ile szafka i ³ó¿ko jest ok to farba na komodzie w 70% pomarszczy³a siê i spêka³a :sciana: Musia³a byæ wcze¶niej malowana czym¶ innym bo to nie by³y meble z kompletu. Nie by³o wyj¶cia, po dobrym wyschniêciu (2 dni) ¿ona jeszcze raz j± wyszlifowa³a i wtedy ju¿ da³o siê j± pomalowaæ.
Powiem tak. Ca³a operacja, czyszczenie, dwukrotne malowanie, poprawki zajê³y tydzieñ czasu po kilka godzin dziennie! Pod koniec ja ju¿ by³em mocno wkurzony bo to ja macha³em pêdzelkiem a ¿ona przygotowywa³a i robi³a miêdzyszlify. Najgorsze by³o rozk³adanie tych wszystkich pomalowanych elementów ³ó¿ka, szafek do schniêcia w jednym pokoju. MASAKRA :blee:

Je¿eli ci jeszcze nie przesz³o to zacznij od sprawdzenia czy lakier na stole zmywa siê przy pocieraniu szmatk± nas±czon± w nitro. Je¿eli tak to bêdziesz musia³ zastosowaæ jaki¶ podk³ad akrylowy 1K a wtedy na to lakier poliuretanowy 2K oczywi¶cie po obróbce papierem ¶ciernym. Mo¿esz te¿ próbowaæ cienko podk³adem epoksydowym ale wydaje mi siê ¿e to mog± byæ kosztowne próby jak na stó³ do kuchni.
 

pawel 
Wys³any: 2009-08-13, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 67
Po wyczyszczeniu, wyszpachlowaniu, zagruntowaniu, stó³ nale¿a³oby polakierowaæ bia³ym lakierem poliuretanowym – baz±, a po wyschniêciu po³o¿yæ bezbarwny lakier o najwiêkszym po³ysku,
pozdrawiam p
 

binsu18
Wys³any: 2009-08-14, 08:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Micha³, proszê nie maluj tego sto³u,. A ju¿ tym bardziej czym¶ 2K (z uwagi na ewentualn± trudno¶æ z usuniêciem takiej pow³oki). Kiedy¶ za 50 lat mo¿e 100, kto¶ bêdzie skroba³ to i kl±³ na czym ¶wiat stoi, a ty z tamtego ¶wiata bedziesz musia³ to wys³uchiwaæ i bedzie ci bardzo przykro. S³owo profanacja u¿yte przez No-limit , to taryfa ulgowa. Pewnych rzeczy nie powinno siê robiæ.
A teraz odpowied¼ na twoje pytanie czy to jest wykonalne. Tak., podobnie jak wykañcza siê bia³e fortepiany. Specem od technologii jest darecki- wykañcza elementy drewniane na wysoki po³ysk. Z pewno¶ci± pomo¿e gdyby¶cie nie dali siê odwie¶c od tego projektu ( w zamy¶le - pomys³u).
Renowacja antyków rz±dzi siê swoimi prawami i zasadami
Pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group