Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
filester
Wys³any: 2009-08-15, 20:37   Marszczenie pow³oki
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam. Od jakiego¶ czasu przegl±dam forum. Dzi¶ przysz³a pora, alby sie zarejestrowaæ. Mam pytanie. Malowa³em zderzak - laminat. Podk³ad Novol x2 i baza per³a. Po przykryciu 2 warstw± per³y pojawi³y siê w kilku miejscach drobniutkie zmarszczenia powierzchni. Co mo¿na z tym zrobiæ? My¶la³em o zeszlifowaniu lekko tych miejsc po wyschniêciu lakieru i wkurzeniu siê punktowo i na to pó¼niej dopiero klar - tylko czy nie bêdzie ró¿nic w warstwach? Nie mam za du¿ego do¶wiadczenia z per³±.
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
mo¿esz papierkiem przelecieæ te miejsca i tylko potem w tych miejscach daj farbe dla sprawdzenia czy co¶ siê niedzieje -a jesli nie to po ca³o¶ci
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
tylko jak per³a i grubo nalejesz to bêdzie raczej nietaki kolor ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-16, 08:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Trza by³o odczekac i przeszlifowaæ bazê i jescze raz obieliæ. A punktowo sie nie wpylisz bo bedziesz mia³ plamy jak przykryjesz bezbarwnym.
_________________
Bart
 
 

filester
Wys³any: 2009-08-16, 12:42   
0
UP DOWN

Posty: 13
A do za³amañ jak by napyliæ? Bo akurat po bokach siê porobi³y zmarszczki. Zosta³o mi jakie¶ 150-200ml
 

filester
Wys³any: 2009-08-19, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 13
Od¶wie¿am nieco temat. Dokupi³em troche lakieru. Sprzedawca uparcie twierdzi³, ¿e trzeba rozrobiæ w stosunku 3:1, wcze¶niej da³em wiêcej rozpuszcalnika. Ale teraz wydaje mi siê za gêste. Dodatkowo nie chce siê rozlewaæ za badzo. Prawie nie mam do¶wiadczenia z per³± - musi siê koniecznie dobrze rozlaæ?
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-19, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
filester napisa³/a:
Od¶wie¿am nieco temat. Dokupi³em troche lakieru. Sprzedawca uparcie twierdzi³, ¿e trzeba rozrobiæ w stosunku 3:1, wcze¶niej da³em wiêcej rozpuszcalnika. Ale teraz wydaje mi siê za gêste. Dodatkowo nie chce siê rozlewaæ za badzo. Prawie nie mam do¶wiadczenia z per³± - musi siê koniecznie dobrze rozlaæ?

Pomijam temat rozcieñczania bazy,bo nie pracujê na Novolu.Podstawowy b³±d jaki pope³ni³e¶ to nie po³o¿enie warstwy izoluj±cej star± warstwê na przeszlifowanych fragmentach od nowej bazy w..Wystarczy po³o¿yæ podk³ad akrylowy/choæby w sprayu/1 warstwa.
 

filester
Wys³any: 2009-08-19, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 13
Na b³êdach sie cz³owiek uczy. A co z rozlewalno¶ci±? Czy je¶li nie by³o zupe³nie mokre lustro to mogê matowaæ znów, k³a¶æ podk³ad i malowaæ od pocz±tku? Jak to wygl±da w przypadku per³y?
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-19, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
per³a to wsumie mietalik tylko bardziej cenzura w nak³adaniu z racji krycia i drobnego ziarna :)
 

filester
Wys³any: 2009-08-19, 22:14   
0
UP DOWN

Posty: 13
pepi napisa³/a:
per³a to wsumie mietalik tylko bardziej cenzura w nak³adaniu z racji krycia i drobnego ziarna :)

Bardziej precyzyjnie mo¿na prosiæ :cool: :?:
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-21, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="filester"]
pepi napisa³/a:
Bardziej precyzyjnie mo¿na prosiæ :cool: :?:

Trzeba po³o¿yæ podk³ad aklylowy i przeszlifowaæ tak,¿eby nie przetrzeæ siê do starego lakieru.
 

filester
Wys³any: 2009-08-21, 23:05   
0
UP DOWN

Posty: 13
To zrozumi³em. Tylko nie bardzo za³apa³em o co biega z t± cenzur± ;P
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-22, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
no napisaæ mia³em u p i e r d l i w y :D i mi wycie³o
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group