Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pio_len
Wys³any: 2009-08-25, 10:22   epoksyd i szpachla
0
UP DOWN

Posty: 88
witam gdzie¶ na forum wyczyta³em ¿e mo¿na k³a¶æ szpachle na epoksyd bez matowania bo podobno szpachla ³±czy siê z epoksydem chemicznie . ja jak pomaluje co¶ epoksydem czekam 1 dzieñ matuje go i nak³adam szpachle czy robiê to prawid³owo czy próbowa³ kto¶ nak³adania szpachli bez matowania epoksydu .
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-25, 13:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Matuj,przy ka¿dym rodzaju szpachli masz informacjê o konieczno¶ci szlifowania powierzchni przed nak³adaniem,nie ma wyj±tków,a chemiczne ³±czenie to bzdura.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-25, 16:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
a chemiczne ³±czenie to bzdura.
nie bzdura. lakier na lakier te¿ mo¿na nak³adaæ bez matowania.ja jak mam ¶wie¿y epox te¿ go nie matujê ,a jak ju¿ mam nadaæ rysek to robiê to w³óknin± . nie wyobra¿am sobie ¿eby zmatowaæ papierem epoxyd na wyklepanej blasze,bo albo poprzecieram na wypuk³ych miejscach ,albo musia³bym tak daæ grubo podk³adu ,ze i tak po tygodniu ca³kowicie by siê nie utwardzi³,wiêc chwyci siê bez matowania.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-25, 17:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
W karcie od epoksydu novola napisane jest, ¿e do 12 H mo¿na nak³adaæ inne wyroby bez knieczno¶ci matowania. Ja w ten sposób maujê wnêki, pasy (przedni tylny) itp, gdy¿ s± przewa¿nie w macie a ca³e auto w po³ysku :D
 
 

jacklack 
Wys³any: 2009-08-25, 17:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
pio_len napisa³/a:
czy próbowa³ kto¶ nak³adania szpachli bez matowania epoksydu .

Ja tak robiê ..i to nie od dzi¶ ani od wczoraj ale od kilku ³adnych lat ;)
Na podk³ad epoxydowy mo¿na nak³adaæ szpachle poliestrowa bez jego wcze¶niejszego szlifowania i nie tylko szpachle, bo i podk³ady akrylowe i pow³oki wierzchnie
Czas aktywno¶ci chemicznej epoxydu od momentu jego aplikacji to 5-6 dni i w tym czasie po³±czy siê tak napisa³em
jacenty 741 napisa³/a:
a chemiczne ³±czenie to bzdura.

To w takim razie skoro chemiczne ³±czenie produktów to bzdura to powiedz nam kolego jacenty 741, dlaczego nie matujemy bazy przed na³o¿eniem bezbarwnego??
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 07:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nie gor±czkujcie siê tak,nie mówimy tu o lakierowaniu,gdzie epoksyd mo¿na stosowaæ w systemie m/m,tylko o nak³adaniu szpachli poliestrowej.Nie spotka³em siê dotychczas z szpachlówk±,której karta technologiczna przewidywa³aby wy³±czenie szlifowania przed nak³adaniem w przypadku epoksydu,a ¿a ca³kiem ¶wie¿y ze mnie amator,to przegl±dam owe karty do¶æ czêsto.z tego co wiem,to w tym fachu nie obowi±zuje zasada,¿e co nie jest zabronione,to jest dozwolone,tylko taka,¿e to jest dozwolone,co jest przewidziane.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 07:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
a ¿a ca³kiem ¶wie¿y ze mnie amator,to przegl±dam owe karty do¶æ czêsto.
jacenty 741 napisa³/a:
a chemiczne ³±czenie to bzdura.
to musisz troszeczkê inaczej siê wypowiadaæ na temat czego¶ ,czego nie jeste¶ pewien.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group