Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lucaszz
Wys³any: 2007-01-30, 20:30   Potrzebna Pomoc Auto po lekkim dachowaniu!
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam
Kolega mia³ dachowanie i chce narazie doprowadzic samochód do stanu u¿ywalnosci a dopiero pó¼niej wizualnie. Podstawa to otworzyæ maske a utrudniaj± to nadkola które ponachodzi³y troszke na maske i j± blokuj±. Jak je poodginaæ ¿eby nie rysowac maski bo jest prawie nieuszkodzona. Na foto dok³adnie widac o co chodzi
Druga sprawa to wybita ma³a szyba w s³upku tylnym. Czy da siê j± wymienic w warunkach gara¿owych bez specjalnych narzêdzi i umiejêtno¶ci? Je¶li tak to jak to zrobic?
ps. czy op³aca siê robic to auto? Ile to mo¿e kosztowaæ? foty s± s³abej jakosci wiec je wypisze:
- pognieciony i porysowany dach
- mocno powgniatane przednie nadkola
-ogniska korozji na nadkolach i drzwiach
- wszystkie 4 drzwi i tylna klapa uszkodzone w okolicach ³±czenia z dachem
-wgnieciony jeden próg
-wybita tylna szyba ze s³upka
-brak szk³a w przednim reflektorze

Prosze o szybk± odpowiedz bo czas leci i kolega nie ma czym jezdzic do pracy
pozdro!!

Czy waszym zdaniem op³aca siê to robiæ?

Ogólnie wszystkie elementy blacharksie (poza klapka wlewu paliwa ) s± do malowania, zrobienia zaprawki po rdzy lub wpy³ki. Czy ca³a zabawa jest op³acalna? Wiadomo ¿e konkretn± sume mozna podac po dok³adnych oglêdzinach ale podajcie chociaz orientacyjn± cenê.


Foty:






 

gcienki
Wys³any: 2007-01-30, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 10
witam.
wszystko to zalezy co dalej z tym autem. Wydaje mi siê ze jezeli kolega bedzie jescze jezdzil tym autem to trzeba robic. Koszty zalez± od tego co chcecie robic czym robic jakich materialow uzyc. to wszystko trzeba sprecyzowaæ co i czym chce sie robic a potem robic kosztorys
 

robak85
Wys³any: 2007-01-31, 01:04   
0
UP DOWN

Posty: 6
witam
ten kolega od nieszczêsnego tico to ja :P ju¿ zd±rzy³em sie zarejestrowaæ

wiêc sprawa wygl±da tak, ¿e mam zamiar jak najszybciej usprawniæ auto, czyli :
- poprostowac troche nadkola i otworzyc maske (jak to zrobic? wejsc do kana³u i przez komore silnika drewnian± kantówk± od spodu próbowaæ naprostowaæ ??)
- wstawic tyln± szybe (jak to siê robi? pierwszy raz mam z czyms takim do czynienia)



to czy auto zostanie pomalowane i wyklepane zale¿y od ceny jak± za¶piewa mi lakiernik :wink: oka¿e siê za jaki¶ czas
 

gcienki
Wys³any: 2007-02-01, 20:45   
0
UP DOWN

Posty: 10
z tego co widze proponuje raczej wymienic b³otnik na nowy ale nie wiem bo zdjecie jest s³abe. Nadkola nie s± drogimi elementami. trudno powiedzieæ jak wygl±da maska to tez jest niedrogi element. Co do maski co twoim zdaniem uniemozliwia jej otwarcie bo tak jest mi trudno cokolwiek powiedzieæ. Co do szyby jak jest montowana tzn wklejana czy uszczelka

[ Dodano: 2007-02-01, 21:03 ]
Nowe nadkole koszt 130-150 z³ u¿ywane nawet 45 z³ maska troche wêcej bo 150-250 z³. Ale my¶le ze na kit wyda³ by¶ wiêcej a od szpachli tiko wazy³o by conajmniej 5 kg wiêcej. my¶le ze klepanie i szpachlowanie jest w tym przypadku nieop³acalne. Co do szyby je¶li jest wklejana to pozosta³o¶æ starej usun±æ miejsce ³±czenia szyby z karoserj± wyczy¶cici do go³ego metalu i odt³u¶ciæ ( np zmywacz silikonowy ) Nastêpnie w sklepach mo¿na zakupi¶ klej do szyb np Boll na pistolet do silikonu oraz ¶rodek gruntyj±cy równie¿ Boll pod klej do szyb samochodowych. miejsce wcze¶niej wyczyszczone nak³adasz ¶rodek gruntuj±cy i mo¿esz zaj±æ siê szyb± tj wycze¶cic odt³u¶cic. Po odczekaniu na srodrk gruntuj±cy na³o¿ warstwe kleju do szyb a nastêpnie ³ap szybe w rêce i pruboj ja wstawiæ prosto. po po³ozeniu szyby masz jak±¶ minute aby j± jeszcze dobrze ustawiæ potem nie oderwiesz jej. klej zasycha w pe³ni po ok 12 godz. juêli siê zdecydujesz na wymiane elementów to bie¿ ³om w swoje rêce i czyñ swoj± powinno¶æ. Naprawde my¶le ze tak bêdzie najlepiej. Ale je¶li nie to pomy¶limy dalej.
JESLI CHCESZ TO ROBIC SAMEMU MYSLE ZE 1000 Z£ CI STARCZY
 

robak85
Wys³any: 2007-02-16, 23:27   
0
UP DOWN

Posty: 6
ok, dziêki za odpowiedz

autko by³o u lakiernika - ma ju¿ troche poprostowany i podmalowany dach i wgniecenie pod wybit± szyb± i narazie tak jezdzi
najtañszy lakiernik chcia³ za robote (wgniecenia, rdza i nowy lakier na ca³e auto) 1700 z³ wiêc jest to po³owa ceny auta - w tym momencie jest to nieop³acalne i prawdopodobnie na wiosne spróbuje go sam pomalowaæ :wink: troche siê boje zw³aszcza ¿e jest to metalik co wi±¿e sie z cen± a ja nie mam do¶wiadczenia :roll:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime