Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pocz±tkuj±cy
Wys³any: 2009-09-09, 00:37   prosze o pomoc ....
0
UP DOWN

Posty: 3
tw .. wiec zaczne od tego ze te forum jest poprostu ekstra nie sadzi³em ze znajde cos takiego w necie...... jak w temacie jestem poczatkujacy a chcia³em sie dowiedziec na ten temet duzo zanim zaczne cos robic ... a wiec drodzy fachowcy pare pytañ :

1. czy po pomaluwaniu autka ( baza) czekac a¿ lakier wyschnie zmatowic go papierkiem 2000 na mokro i potem bezbarwny ? czy po bazie odrazu bezbarwny bo slysza³em rózne opinie !

2 . jak poszuka numer lakieru w samchodzie tzn: np ; mam fiata uno czerwony ale jaki to jest numer lakieru s³ysza³em ze na tabliczce pod mask± ale co? tam ma pisa lakier nr?

3. czy przed po³o¿enie szpachli trzeba jaki¶ preparat na rdze jak tak to co ?

narazie tyle i denerwujcie sie tak g³upimi pytaniami ale naprawde chcialbym to wiedzie bo jestem zielony pozdro
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-09-09, 00:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
1 i 3. Nic papierem nie robisz. Musisz poprawnie przygotowaæ do bazy, czyli na oczyszczona rdze dajesz reaktywny > akrylowy > baza > klar.
Na akrylowy dajesz szpachel, wygladzasz na sucho, poprawiasz akrylowy na szpachlu i wygladzasz na mokro papierkiem 500 > 1000. Do srebnego lepiej drobniejszym. Na to k³adziesz bazê, czekasz do wyschniecia (15 min, a¿ bêdzie matowe) i dajesz klar
 

pocz±tkuj±cy
Wys³any: 2009-09-09, 01:19   
0
UP DOWN

Posty: 3
dzieki nurglepl .. co¶ zaczynam jarzyc..

chcialem jeszcze na temat podk³adu czy moge uzywac podkladu np jasny szary do wszystkich kolorów lakieru ? :) np ; jesli dam podk³ad w kolorze szarym do czrnego samochodu ? i czy podklad np; akrylowy moge po³o¿ycz do do czarnego metaliku samochodu ?

ah .. i dlaczego na bezbarwny sie mówi'' KLAR'' ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-09, 07:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Podk³ad ma swoje odcienie widmowe,od bia³ego po czarny,pod srabro dajesz jasno szary,pod czarny-czarny lub najciemniejszy z dostêpnych.Mo¿esz daæ szary pod czarny kolor,ale jest s³absze krycie i mo¿e byæ potrzeba polo¿enia wiêkszej ilo¶ci bazy.KLAR od klarowny,przejrzysty.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-09-09, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
. jak poszuka numer lakieru w samchodzie tzn: np ; mam fiata uno czerwony ale jaki to jest numer lakieru s³ysza³em ze na tabliczce pod mask± ale co? tam ma pisa lakier nr?
z ty³u na klapie od wewn±trz. co do twoich pytañ polecam lekturê forum ,bo faktycznie s± banalne. ;)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group