Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wjtk
Wys³any: 2009-09-13, 15:10   Poprawki na zderzaku - co i jak?
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,
Naczyta³em siê o lakierowaniu plastiku sporo, ale chcia³bym jeszcze moj± "wiedzê" ugruntowaæ ;) .
Chcê polakierowaæ tylny zderzak, który po poprzednim w³a¶cicielu jest mocno poobcierany, wygl±da tak:

Wydaje mi siê, ¿e by³ ju¿ kiedy¶ lakierowany, bo dodatkowo, mniej wiêcej na ¶rodku od góry jest do¶æ spory paj±czek, który nie wygl±da za ciekawie.
Nigdy w ¿yciu nie lakierowa³em niczego wcze¶niej, ale chcia³bym spróbowaæ - jak spi#@#lê to oddam do profesjonalisty i tyle, a nowe do¶wiadczenie bêdê mia³ ;) .

Poprawcie mnie je¶li siê mylê (bo brakuje mi takiego poradnika krok po kroku ;p). Najpierw szlifujê stary lakier do go³ego plastiku. Nastêpnie odt³uszczam benzyn± ekstrakcyjn±, pó¼niej pokrywam podk³adem do plastiku i czekam a¿ wyschnie. Nastêpnie podk³ad 3 warstwy, szlifowanie, baza (tyle warstw, a¿ pokryje podk³ad) i klar. Zgadza siê, czy co¶ pomin±³em?

Pytania do was to:
1. Czy robiæ poprawki punktowe, czy lepiej machn±æ odrazu ca³o¶æ?
2. Nie dysponuje ¿adnym sprzêtem, malowanie typowo cha³upnicze sprayem. Czy bez pistoletu i kompresora warto siê tego podj±æ?
3. Jakie s± odstêpy czasowe pomiêdzy k³adzeniem pzp, podk³adu, bazy i klaru?
4. Czy jest jaka¶ specjalna szpachla do plastików, ¿eby uzupe³niæ drobne ubytki?
5. Czy mogliby¶cie podaæ mi konkretne firmy poszczególnych produktów (które warto kupic)?
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-09-13, 15:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
wjtk napisa³/a:
Najpierw szlifujê stary lakier do go³ego plastiku.

Nie ma sensu usowac starej powloki, nalezy "porozcinac "rysy, zaszpachlowac i pokryc podkladem wypelniajacym z dodatkiem uelastyczniacza.Chyba wygodniej Ci bedzie pomalowac caly zderzak, tymbardziej ze jest to srebrny kolor.Sprayami raczej nie nawojujesz ;) , co do odstepow czasowych- Stosuj sie do instrukcji na puszkach z produktami-u roznych producentow moga byc pewne roznice.Co do szpachli- jest specjalna szpachla do plastikow, charakteryzuje sie wieksza elastycznoscia po utwardzeniu.Nalezy pytac w dobrze zaopatrzonych mieszalniach.Co do firm-polecam produkty DuPonta, najlepiej uzyc wszystkie produkty jednego producenta, choc w naprawie amatorskiej cenowo napewno korzystniej bedzie zkompletowac materialy kilku producentow.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group