Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sn0w
Wys³any: 2009-09-21, 18:32   Projekt
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam.

Mam do dyspozycji ok 2,5 do 3tys zl (dodam, ze ciezko uzbierane:P ) ,
kawalek placu obok domu, duze checi i bardzo malo doswiadczenia :cool:
Chcial bym te kase wydac z Wasza pomoca zeby tego nie zmarnowac.

Posiadam Honde Civic 95-00, stukniety - tylnie drzwi od strony kierowcy, zachacza o nadkole przednia klapa troche pogniecona (niewielkie wgniecenia ale widac, dziewczyna pare razy na niej siadala...).

narazie tylko ta fota bo juz pozno i troche zaciemno na zdjecia

Poniewaz nie mam doslownie nic (pistoletu, kompresora, narzedzi) a chce zrobic zakup jeszcze w tym miesiacu (jak i zaczac stawianie "garaz" do takich prac - ale to tym pozniej) prosil bym o pare rad biorac pod uwage kwote do max 3tys, a najlepiej jak by pistolet+kompresor+podstawowe narzedzia blacharsko/lakiernicze kosztowaly do max 2tys a reszta na material+buffor finansowy ze cos spie@#! i bd musial robic to drugi raz.


1.Pistolet (ok400-500zl), tutaj domsylam sie ze albo Iwata - Air Gunsa AZ3 HTE2
http://www.allegro.pl/ite...a_az3_hte2.html

albo Star EVO T V2 LVLP
http://www.allegro.pl/ite..._dysza_1_3.html

jakies sugesie ?


2.Kompresor, tutaj mam spory problem bo na forum nie znalazlem zadnego konkretnego rozwiazania, zwlaszcza ze moge kupic kompresor 50l, dwutlokowy za 1000zl albo 100l 1 tlokowy za 1100zl. Nie wiem czy stawiac na rozmiar butli czy na moc.
Byl by ktos w stanie powiedziec za jakimi sie rozgladac ew. polecic jakis dobry wyprobowany do powiedzmy 1200zl.


3.Narzedzia (podstawy, niezbedne), czyli cos do klepania, nakladania szpachli, papier itp (jakas sugestia co moze sie jeszcze przydac ?)

4.Materialy. Podklad,baza,klar, szpachla itp tu narazie nie mam pytan, pierw kupie sprzet :D Ale jesli ze pierwszymi 3 pkt wyrobie sie do 2tys do mysle ze 500zl wystarczy bez problemu na pomalowanie calego samochodu ?

5.Maly warszta, tutaj musze rozrysowac projekt ale to bd robil pewnie cala jesien i dokladal kase z wyplat bo tanie to nie bd.


Bylo by super jak by ktos polecil sprawdzony sklep internetowy w korym moge kupic wiekszosc rzeczy, bylo by wygodniej (narzedzia i materialu, ew. pistolet+kompresor)


Teraz szukam info na temat jakie narzedzia musze kupic i tego kompresora, kazda pomoc mile widziana ;)
  
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-09-21, 18:38   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Wszystko na forum jest, ale... 500z³ na wszystkie materia³y na pomalowanie auta? Jak dla mnie to ¿art... chyba ¿e najtañszym akrylem... licz te¿ ¿e kubki, folie, szpachla, podk³ady, papiery, rozpuszczalniki, pr±d itp te¿ kosztuj±. Resztê znajdziesz w tematach, bo w sumie pytania i odp. siê powtarzaj±.

Aaaa i dodam tylko, ¿e najgorsze s± detale, nawet w sprzêcie, wiêc te 2000z³ na sprzêt to tylko amatorszczyzna na kilka razy, bo nic na d³ugie lata za to nie kupisz, nie mówi±c ju¿ ¿e i to tak Ci nie wystarczy na kupno wszystkiego.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

sn0w
Wys³any: 2009-09-21, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 9
Bodzio napisa³/a:
Wszystko na forum jest, ale... 500z³ na wszystkie materia³y na pomalowanie auta? Jak dla mnie to ¿art... chyba ¿e najtañszym akrylem... licz te¿ ¿e kubki, folie, szpachla, podk³ady, papiery, rozpuszczalniki, pr±d itp te¿ kosztuj±. Resztê znajdziesz w tematach, bo w sumie pytania i odp. siê powtarzaj±.

Aaaa i dodam tylko, ¿e najgorsze s± detale, nawet w sprzêcie, wiêc te 2000z³ na sprzêt to tylko amatorszczyzna na kilka razy, bo nic na d³ugie lata za to nie kupisz, nie mówi±c ju¿ ¿e i to tak Ci nie wystarczy na kupno wszystkiego.


Kompresora znalezc niemoge. Niby wszystko jest ale forum to nie najlepsza skarbnica wiedzy, przypomina to troche blakanie po omacku.

No wlasnie z tego co widze wiele osob tutaj maluje pstoletami za 200zl przy kompres. za 400zl i jakos daja rade. I nie mow ze taki sprzet starczy mi "na pare razy", to juz sama gwarancja obejmuje 2lata... chodzi mi teraz glownie o nauke, przeciez beda zupelnym laikiem nie kupie sprzetu za 20tys...
W moim zalozeniu chodzi o kupienie w miare dobrego sprzetu na wyuczenie sie i naprawienie wlasnego samochodu. Zebym po jego naprawie zostal ze sprzetem i zestawem narzedzi ktory pozwolil by mi na branie sie za inne auta i tych mi nie zabraknie ;P

Fakt faktem jak juz bd mial jakis sprzet to moge sobie dlubac i dlubac do woli. Grunt to podstawy. Mysle nawet ze ten pistolet do 500zl i kompresor za ok 800-900zl zupelnie mi wystarczy. Gorzej z narzedziami (nie chodzi mi o maszynki do polerki, szlifierki czy bog wie co, jedynie o podstawy ktore bd potrzebne mi na poczatku) i materialami (ale to potem)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-09-21, 19:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Cze¶æ @snOw ! ... wiesz co ? jak ju¿ ci siê uda wyposa¿yæ ten warsztat za 3000 z³ i jeszcze rozpocz±æ budowê to napisz mi na PW ... jak siê to robi ???
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kalbi 
Wys³any: 2009-09-21, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
Cze¶æ @snOw ! ... wiesz co ? jak ju¿ ci siê uda wyposa¿yæ ten warsztat za 3000 z³ i
warsztat za 2500 bo 500 stówek musi zostaæ na materia³y na "calaka"
_________________

 
 

sn0w
Wys³any: 2009-09-21, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 9
PROJEKTER napisa³/a:
Cze¶æ @snOw ! ... wiesz co ? jak ju¿ ci siê uda wyposa¿yæ ten warsztat za 3000 z³ i jeszcze rozpocz±æ budowê to napisz mi na PW ... jak siê to robi ???

Boze, chodzi mi o same podstawy, o pare kluczy, subokret, pistolet i kompresor.
Czytalem Twoje posty dokladnie wiem co masz na mysli. Ja chce taki "zestaw poczatkowy" cos od czego bd mogl zaczac.
Myslisz ze zabiore kredyt na 3 500 000zl zeby otworzyc mobliny warsztat samochodowy jak w zyciu nie mialem pistoletu w rece ?

JESTESMY W "DZIALE POMOC DLA AMATOROW"....

Mam dokladny plan co i jak,wiem co bd robil dalej jak naucze sie podstaw, wiem w co celuje i jak za to dalej sie zabrac. Ale z braku podstawowej wiedzy jest to dosc ciezkie. Kto pyta nie bladzi. Kazdy ma marzenia a ja wlasnie mam takie zeby zajac sie lakiernictwem i aerografia. Koniec kropka. Kazdy bd mi jechal po ambicji ale ja bd sie trzymal swojego. Oczekuje jedynie malej pomocy. Chyba o duzo nie prosze?

Nie chce otwierac warsztatu, chodzilo o bude pod ktora bd mogl malowac bo mam maly garaz. Ciezko czytac ze zrozumieniem ? Pisalem ze chce podnsnik hydrauliczny i komore lakiernica za 120tys ? Nie wydaje mi sie. Przegladajac posty innych, to wiele osob urzywa tanszego sprzeto do dosc profesjonalnej roboty. Myle sie ? Efekt wiadomo wspolmierny do jakosci sprzetu ale w pelni zadowalajacy o ile ktos ma talent i checi.

te 3tys sa przeznaczone na kompresor i drobne narzedzia. Material kupie moze za kolejna wyplate. Narazie musze obliczyc co ile i jak.

Sory za styl i ort, pisze ze zdenerwowania. Zadalem dosc konkretne i proste pytania, sam dalej szukam na nie odpowiedzi. Liczylem na drobne ulatwienia a nie na zalosne proby wysmiewania sie. Zenujace.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-21, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I tak trzymaj,stary
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-21, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I tak trzymaj,stary :glaszcze: Grunt,to dobrze siê bawiæ tym,co siê robi!Nie ma mowy,¿ebys kupi³ profesionalny sprzêt,ale jaki¶ na pewno kupisz,i jako¶ na pewno zrobisz.Pewnie nie bêdzie to mistrzostwo ¶wiata i oklolic,ale grunt,¿eby¶ by³ zadowolony z efektu swojej (napewno,to zarêczam) ciê¿kiej pracy!Ale dlaczego jest tu mowa o ca³o¶ciówce?Piszesz o tylnych drzwiach i nadkolu (czyli tylny b³otnik),oraz o przedniej masce.Rób tylko to,nie ³aduj siê niepotrzebnie w koszty,lepiej ró¿nicê wydaj na sprzêt.To akryl,bez metalu?Kup sobie pistolet wysokoci¶nieniowy,nie dasz rady kupiæ za t± cenê kompresora,który podo³a zasilaniu Air Gansy ani nawet Evo-Ta,do tego drugi jaki¶ tani z dysz± 1.8 lub 2.0 do podk³adu.Szlifierka oscylacyjna,mo¿e byæ nawet prostok±tna,szlifierka k±towa,mo¿e byæ nawet 115,klocek do szlifowania,reduktor pod pistolet,jaki¶ filtr,kubek do mieszania podk³adu i lakieru,sitka do lakieru,papier od 120 do 1200,jaki¶ markowy,nie warto oszczêdzaæ 30 gr na arkuszu,i ca³e mnóstwo innych drobnych rzeczy,które bêd± przychodzi³y Ci do g³owy na skutek czytania postów i w³asnych do¶wiadczeñ.To niekoñcz±ca siê historia,studnia bez dna,je¶li tylko z³apiesz bakcyla!Nie piszê o produktach potrzebnych do samego malowania,bo to wszystko mo¿esz znale¼æ na forum.Baw siê dobrze,a jak Ci nie wyjdzie,to daj zarobiæ jednemu z tych malkontentów,którzy Ciê zniechêcaj± do zabawy!Twoja kasa,Twoja furka,Twoje ryzyko! :mrgreen:
 
 

sn0w
Wys³any: 2009-09-22, 15:29   
0
UP DOWN

Posty: 9
jacenty 741 napisa³/a:
I tak trzymaj,stary :glaszcze: Grunt,to dobrze siê bawiæ tym,co siê robi!Nie ma mowy,¿ebys kupi³ profesionalny sprzêt,ale jaki¶ na pewno kupisz,i jako¶ na pewno zrobisz.Pewnie nie bêdzie to mistrzostwo ¶wiata i oklolic,ale grunt,¿eby¶ by³ zadowolony z efektu swojej (napewno,to zarêczam) ciê¿kiej pracy!Ale dlaczego jest tu mowa o ca³o¶ciówce?Piszesz o tylnych drzwiach i nadkolu (czyli tylny b³otnik),oraz o przedniej masce.Rób tylko to,nie ³aduj siê niepotrzebnie w koszty,lepiej ró¿nicê wydaj na sprzêt.To akryl,bez metalu?Kup sobie pistolet wysokoci¶nieniowy,nie dasz rady kupiæ za t± cenê kompresora,który podo³a zasilaniu Air Gansy ani nawet Evo-Ta,do tego drugi jaki¶ tani z dysz± 1.8 lub 2.0 do podk³adu.Szlifierka oscylacyjna,mo¿e byæ nawet prostok±tna,szlifierka k±towa,mo¿e byæ nawet 115,klocek do szlifowania,reduktor pod pistolet,jaki¶ filtr,kubek do mieszania podk³adu i lakieru,sitka do lakieru,papier od 120 do 1200,jaki¶ markowy,nie warto oszczêdzaæ 30 gr na arkuszu,i ca³e mnóstwo innych drobnych rzeczy,które bêd± przychodzi³y Ci do g³owy na skutek czytania postów i w³asnych do¶wiadczeñ.To niekoñcz±ca siê historia,studnia bez dna,je¶li tylko z³apiesz bakcyla!Nie piszê o produktach potrzebnych do samego malowania,bo to wszystko mo¿esz znale¼æ na forum.Baw siê dobrze,a jak Ci nie wyjdzie,to daj zarobiæ jednemu z tych malkontentów,którzy Ciê zniechêcaj± do zabawy!Twoja kasa,Twoja furka,Twoje ryzyko! :mrgreen:

Dzieki ;P W koncu troche zrozumienia :D
W takim razie jest ktos w stanie polecic jakis dobry pistolet+kompresor do tego do 2tys?
 

timek
Wys³any: 2009-09-22, 15:57   
0
UP DOWN

Posty: 37
Kompresor .

http://lakierowanko.info/...&highlight=expo


Pistolet ju¿ masz , jeszcze pozostaje reduktor z odwadniaczem {ok 100-120 PLN}


W±¿ gumowy my¶lê ¿e ok 10mb otwór w ¶rodku fi 10-12,5 mm {ok 70 PLN}

Pistolet do podk³adu jak ju¿ kto¶ wcze¶niej wspomnia³ ale tu nie podam typu .


To je¿eli chodzi o malowanie co do szlifierek i polerki nie wypowiem siê musisz szukaæ .

Powiem tak .... je¿eli chodzi o graty do malowania to wyjdzie ci w granicach 2300-2500 i tutaj nie pokombinujesz , sam wspomnia³e¶ ¿e chcesz robiæ po godzinkach czyli prêdzej czy pó¼niej jaka¶ czê¶æ ci siê wróci . Fajnie by³o by gdyby¶ sobie zbudowa³ kompresor , pod warunkiem ¿e posiadasz silnik 3-fazowy 2,2-3 kW licytujesz sprê¿arkê dokupisz co nieco i zamykasz siê spokojnie w granicach 1000 PLN za sam kompresor , my¶lê ¿e w 3000 PLN zamkniesz siê w ca³ym sprzêcie {i to nie najgorszym } do malowania jak i do przygotowania .
 

sn0w
Wys³any: 2009-09-22, 16:13   
0
UP DOWN

Posty: 9
Ten kompresor ma calkiem niezle statystyki, 420l/min na wyjsciu wystarczy chyba na wymagajace pistolety.

timek napisa³/a:


Pistolet ju¿ masz , jeszcze pozostaje reduktor z odwadniaczem {ok 100-120 PLN}




A pistolet brac tego IWATA AZ3 HTE AV AIR GUNSA?
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-09-22, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Ja kupi³em na start ten kompresor Expo 365-110, do tego bêdzie Air gunsa 1,3, do podk³adu zamówi³em Fobo hp z dysza 2,0, klocki ,tasmy, kubki itp. Jeszcze bêdzie odwadniacz z reduktorem. Szlifierk± oscylacyjn± polecana na forum jest metabo za ok 269z³ albo skil 170z³. Ja dokupi³em sobie jeszcze pó³automat spawalniczy Bester 1801 i powiedzmy ,¿e mogê ju¿ trochê "pod³ubaæ" przy aucie.
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-09-22, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
sn0w napisa³/a:
Ten kompresor ma calkiem niezle statystyki, 420l/min na wyjsciu wystarczy chyba na wymagajace pistolety.

timek napisa³/a:


Pistolet ju¿ masz , jeszcze pozostaje reduktor z odwadniaczem {ok 100-120 PLN}




A pistolet brac tego IWATA AZ3 HTE AV AIR GUNSA?


Bie¿ tego Air Gunse bo nie potrzebuje bardzo dobrego kompresora. Wystarczy mu 180l/min

Mam i jestem zadowolony.
A od tego kompresora wola³ bym co¶ innego np: http://www.allegro.pl/ite...oki_gratis.html
i w 100% bedzie lepszy od tego chiñskiego Expo
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-09-23, 08:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
domagalka napisa³/a:

Mam i jestem zadowolony.
A od tego kompresora wola³ bym co¶ innego np: http://www.allegro.pl/ite...oki_gratis.html
i w 100% bedzie lepszy od tego chiñskiego Expo

Ten te¿ jest chiñski i prawdopodobnie z tej samej fabryki , bo wszystkie u¿yte elementy z tego co widzê s± identyczne. Jest za to spora ró¿nica w wydajno¶ci ;)
 
 

camel
Wys³any: 2009-09-23, 10:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
dzia³aj dzia³aj, jak nauczysz siê robiæ na kijowym sprzecie to na lepszym bêdzie tylko lepiej - kompresor musi dawaæ radê. A co do narzêdzi jak blacharki nie robisz i nie kupujesz migomata to szlifierka oscylacyjna i polerka koniecznie by siê przyda³a. Materia³y i tak bedziesz kupowa³ na bie¿±co w mieszalni.
_________________
amator
 

lukas
Wys³any: 2009-09-23, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
sn0w, nie mam teraz czasu wiêc nie pomogê ci w szukaniu potrzebnych informacji na forum ale chcia³em ci powiedzieæ ¿e dobrze ¿e nie masz zamiaru siê poddawaæ. Siedzê na forum od pocz±tku a w³a¶ciwie jeszcze d³u¿ej bo te¿ na dwóch starych forach pisa³em i powiem ci ¿e wiele ludzi tak zaczyna³o i teraz ¶wietnie sobie radz±, nawet lepiej maj± opanowan± technologiê ni¿ po jakiej¶ szkole lakierniczej. Trochê wytrwa³o¶ci i bêdzie dobrze, zw³aszcza ¿e od razu nie nastawiasz siê na zarobek tylko na naukê na w³asnym autku. Tak trzymaj :spoko:
 

Pietras
Wys³any: 2009-09-26, 18:32   
0
UP DOWN

Posty: 2
Mam podobne marzenia jak sn0w :D Te¿ powoli zaczynam. Na razie malujê wszystko co siê da w domu... jakie¶ wyprawki ojcu w samochodzie itd... Kompresor skombinowa³em od babci (jest ju¿ tam nie potrzebny). Pistolety kupi³em na allegro za oko³o 70 z³ i jestem z nich zadowolony. Czasem zdarza siê, ¿e nierówno maluj± (jakby mia³y czkawkê...) Ale to bardzo sporadycznie. Na pewno warto zainwestowaæ w aerograf. Osobi¶cie mam H&S Infinity. Trochê czyta³em przed kupnem i z ka¿dej wypowiedzi wynika³o, ¿e lepiej przeznaczyæ wiêksz± kwotê i mieæ co¶ porz±dnego... Polecam co¶ tej firmy, mo¿e tañszego... Ja osobi¶cie mam problem z miejscem do malowania, bo ojciec mnie wywala z gara¿u....
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group