Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
Cybant
Wysłany: 2009-09-16, 20:56   DeVilbiss GTI PRO jak ustawic cisnienie
0
UP DOWN

Posty: 29
Witam wszystkich
Nie jestem zawodowym lakiernikiem ale troche maluje amatorsko i nawet to mi wychodzi ale nie o tym chcial bym pisac. Otoz malowalem do tej pory zwyklym pistoletem HVLP i jakos tam go zawsze ustawilem ze szlo malowac. Teraz kupilem DeVilbissa GTI PRO do bazy i lakieru i nie powiem ale jak dla mnie amatora to roznica w aplikowaniu jest ogromna i jak ktos ma reke do malowania sama przyjemnosc pracowac nim. Jednak nie umie sobie poradzic z ustawieniem tych zalecanych 2 bar na wejsciu otoz na przykreconym lub wykreconym powietrzu w pistolecie te 2 bary moga roznie dmuchac mocniej lub slabiej wiec nie wiem jak to ustawic bo jesli chodzi o dawkowanie materialu to do tego trzeba dojsc samemu ale jesli ktos chcial by sie podzielic wiadomosciami na ten temat bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam i dziekuje
 

hitrus
Wysłany: 2009-09-16, 21:23   Re: DeVilbiss GTI PRO jak ustawic cisnienie
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
Cybant napisał/a:
Witam wszystkich
Nie jestem zawodowym lakiernikiem ale troche maluje amatorsko i nawet to mi wychodzi ale nie o tym chcial bym pisac. Otoz malowalem do tej pory zwyklym pistoletem HVLP i jakos tam go zawsze ustawilem ze szlo malowac. Teraz kupilem DeVilbissa GTI PRO do bazy i lakieru i nie powiem ale jak dla mnie amatora to roznica w aplikowaniu jest ogromna i jak ktos ma reke do malowania sama przyjemnosc pracowac nim. Jednak nie umie sobie poradzic z ustawieniem tych zalecanych 2 bar na wejsciu otoz na przykreconym lub wykreconym powietrzu w pistolecie te 2 bary moga roznie dmuchac mocniej lub slabiej wiec nie wiem jak to ustawic bo jesli chodzi o dawkowanie materialu to do tego trzeba dojsc samemu ale jesli ktos chcial by sie podzielic wiadomosciami na ten temat bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam i dziekuje


A z jakÂą gÂłowicÂą kolega zakupiÂł?
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-16, 21:25   
0
UP DOWN

Posty: 29
glowica to T1 i T2
 

hitrus
Wysłany: 2009-09-16, 21:33   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
Bardzo wazne jest jakÂą wydajnosc posiada kompresor kolegi?
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-16, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 29
200l i prawdopodobnie ponad 300l/min
 

hitrus
Wysłany: 2009-09-16, 21:39   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
T-1 280L/min
T-2 350L/min
H-1 450L/min
przewody powietrzne min. 1/4''
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-16, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 29
tyle to wiem tylko jak sie ustawia te 2 bary na wejsciu na wkreconym czy wykreconym powietrzu w pistolecie
 

hitrus
Wysłany: 2009-09-16, 21:44   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
sÂłabo ale da radĂŞ .co do ustawienia to dolne pokrĂŞtÂło na maksa odkrecic a 2bar ustawic na manometrze pod pistoletem na na otwartm spuscie,na filtrze sciennym lub sprĂŞÂżarkowym 4,5-5 powinno wystarczyc , jeski nie to szukac przyczyny w sprezarce ,filtrach lub przewodzie,T-1 sobie poradzi .powodzenia
 

hitrus
Wysłany: 2009-09-16, 21:46   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 28
jesli mas manometr pod pistoletem to zawĂłr w pistolecie ODKRECASZ NA MAKSA!!!! :>
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-16, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 29
dzieki serdeczne ale jak na wykreconym to jak potem zwiekszyc cisnienie wrazie potrzeby?
 

jacenty 741
Wysłany: 2009-09-17, 08:08   
0
UP DOWN

Pomógł: 39 razy
Posty: 1343
Skąd: MakĂłw Mazowiecki
Reduktorem pod pistoletem.
 
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 29
a moze jakas podpowiedz co do regulacji pod baze i lakier jak ktos uzywa tego sprzetu to pewnie orientuje sie ile czego
 

przemo1972 
Wysłany: 2009-09-17, 13:13   
0
UP DOWN


Pomógł: 11 razy
Posty: 551
Skąd: SC
Cybant napisał/a:
a moze jakas podpowiedz co do regulacji pod baze i lakier jak ktos uzywa tego sprzetu to pewnie orientuje sie ile czego

Taka informacja znajduje sie na puszce z produktem.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 13:24   
0
UP DOWN

Posty: 29
nie mialem na mysli jakie proporcje tylko w pistolecie dawkowanie jak ustawic zeby nie lal lub nie plul
 

Homer S. 
Wysłany: 2009-09-17, 14:15   
0
UP DOWN


Pomógł: 19 razy
Posty: 861
Ja mam taki GTI Pro T2 dysza 1.3 . Pod pistoletem mam manometr ale membranowy i taki zalecam Koledze nabyĂŚ. Na spĂŞÂżarce mam 6atm a pod pistoletem do klaru ustawiam 2,1-2,2atm .
_________________

 

przemo1972 
Wysłany: 2009-09-17, 18:56   
0
UP DOWN


Pomógł: 11 razy
Posty: 551
Skąd: SC
Cybant napisał/a:
nie mialem na mysli jakie proporcje tylko w pistolecie dawkowanie jak ustawic zeby nie lal lub nie plul

Cisnienie natrysku dla RP i HVLP tez sa podane :D
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 19:14   
0
UP DOWN

Posty: 29
membranowy? juz zakupilem i nie wiem czy to akurat membranowy i tylko chcial bym sie dowiedziec jak go ustawic do bazy i lakieru tzn chodzi mi opodawanie materialu ile tej sruby wykrecic by bylo ok

http://www.devilbisseu.com/cat.aspx?id=138
 

stek
Wysłany: 2009-09-17, 19:58   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Mam pytanie, czego wywala ktoœ moje posty?.jak goœÌ pisze pier..do³y i na dodatek ¿e nie zosta³ odpowiedniej info na temat pistolu, i pisze ¿e na forum nikt sie nie zna? to niech sobie poczyta ksi¹¿ki a nie zadaje pytaù. Kolego @cybant a tak , na marginesie to trzyma³eœ pistolet w rêce? Chyba pytanie na miejscu , nie? Pozdrawiam.
 

Homer S. 
Wysłany: 2009-09-17, 20:06   
0
UP DOWN


Pomógł: 19 razy
Posty: 861
Co do ustawienia iloœci materia³u ,,wylatuj¹cego,, z pistoletu przez pe³ne zakrêcenie dyszy i pu¿niej jej wykrêcanie np. o 3 obroty to b³êdna teoria. To trzeba czuÌ .Mo¿na ustawiÌ tablice z papierem i na nim robiÌ próby.Bazy i lakiery s¹ ró¿nej gêstoœci i nie idzie tego tak ustawiÌ wed³ug wzoru. Ja to ustawiam ,,pryskaj¹c,, materia³em w powietrze obserwuje wylatuj¹cy materia³ baze/lakier dokonujê ustawienia tak na 90% resztê na elemencie.
_________________

 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 29
dzieki za informacje bede prubowal i zobacze co z tego wyjdzie.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 29
kolego stek forum jest po to by pytac i chyba o to tu chdzi a jesli nie odpowiada ci forma pytan to po prostu sie nie odzywaj i nie dawaj glupich uwag a madrosci swoje zatrzymaj dla siebie . Pozdrawiam
 

stek
Wysłany: 2009-09-17, 20:37   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Cybant napisał/a:
kolego stek forum jest po to by pytac i chyba o to tu chdzi a jesli nie odpowiada ci forma pytan to po prostu sie nie odzywaj i nie dawaj glupich uwag a madrosci swoje zatrzymaj dla siebie . Pozdrawiam
kolego, forma pytaĂą jak najbardziej, koledzy sie dwojÂą i trojÂą aby Ci odpowiedzieĂŚ a Ty piszesz po pewnym czasie Âże nie dostaÂłeÂś odpowiedzi,ze nikt sie na tym nie zna . na ich miejscu nic bym Ci nie powiedziaÂł. Dlatego moje ironiczne pytanie.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 29
nic takiego nie powiedzizlem ze nikt tu sie nie zna to byla odpowiedz jedynie na kolegi post "ty to chtba tylko pedzel trzymales" a kolega tak wszystko wiedzial jak zaczynal? to tyko pogratulowac
 

stek
Wysłany: 2009-09-17, 21:05   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Cybant napisał/a:
nic takiego nie powiedzizlem ze nikt tu sie nie zna to byla odpowiedz jedynie na kolegi post "ty to chtba tylko pedzel trzymales" a kolega tak wszystko wiedzial jak zaczynal? to tyko pogratulowac
Nie unoœ sie, ja to robie tak baze nakladam na ciœnieniu 2 a lakier na 2,6. gun na pokrêtle ciœnienia mam rozkrêcony na max, ciœnienie ustawiam na reduktorze, natomiast iloœÌ farby na max, czasami skrêcam w zale¿noœci od potrzeb, (aha ciœnienie ustawiam na wcisnietym spuœcie.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 22:02   
0
UP DOWN

Posty: 29
Nie unosze sie ale wszedzie cos innego pisza a tu na forum sa ludzie co sie znaja a nie ksiazkowe madrosci.Jesli bedzie wyregulowany tak jak to mowisz to nie bedzie lalo farby? jak kupilem to 2 bary ustawilem na wykreconym powietrzu na 1 obrut a farba jak w instrukcji do pokazania sie gwintu i bylo strasznie mokro ale teraz widze ze zle ustawilem cisnienie wiec sprobuje tak jak radzisz napewno cos to zmieni bo bedzie wiecej powietrza dawalo tyle ze napewno duzo zalezy od farby i lakieru bo sa rozne kladlem lakier 3:1:10% i wylewal sie ladnie a kupilem inny 2:1:15% i lal sie jak woda na calej dlugosci zagiec w kazdym miejscu wiec i jakos materialu tez tu ma znaczenie ale jak ktos cos doda od siebie to moze cos z tego wyjdzie inne sa regulacje ksiazkowe a co innego pokazuje zycie.
 

Greg
Wysłany: 2009-09-17, 22:26   
0
UP DOWN

Pomógł: 6 razy
Posty: 149
Cybant napisał/a:
inne sa regulacje ksiazkowe a co innego pokazuje zycie.


piĂŞkna puenta i jakÂże prawdziwa :spoko: doÂświadczenie kosztuje, ale za to jest niezastÂąpione ;)
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-17, 22:32   
0
UP DOWN

Posty: 29
zycie jest najlepszym nauczycielem a trening czyni mistrzem tylko metoda prob i bledow ale tak jak mowisz jest to kosztone
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-18, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 29
jeszcze tylko jedno pytanko.
otoz ustawilem wszystko tak jak koledzy doradzili 5 na reduktorze za butla 2 na pistolecie na wykreconej dyszy na maxa w pistolecie i to ma byc taki mocny wydmuch z pistoletu? bo jak dla mnie to chyba za mocny ale nie znam sie na tym wiec pytam prubowalem wlac rozcienczalnik i psiknac ale nie ma zadnego sladu na powierzchni na ktura pryskale mczy to normalne?
 

Homer S. 
Wysłany: 2009-09-18, 17:40   
0
UP DOWN


Pomógł: 19 razy
Posty: 861
RozcieĂączalnikiem nie moÂżna zrobiĂŚ prĂłby bo znika zanim doleci do elementu :D
_________________

 

Cybant
Wysłany: 2009-09-18, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 29
wlasnie to zauwazyle ale chodzi mi o to czy to ma byc takie duze cisnienie na wydmuchu bo az czuc jak by pistolet sie cofal gdy wcisne spust nie znam sie i chcial bym zapytac facowcow czy to tak ma byc? Dzieki i pozdrawiam
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-20, 18:31   
0
UP DOWN

Posty: 29
witam wszystkich ponownie
Otoz ustawilem pistolet wedlug rad kolegow i tak baza 1,6 bara i wykrecone 2,5 obrotu dawkowanie farby a lakier 1,9 bara i 3 obroty dawkowanie lakieru i dzis pomalowale drzwi od KA i wszystko wyszlo bardzo ladnie tylko bardzo delikatna cytryna ponizej szyby na calej powierzchni drzwi nie ma jej na slupku i ramce powyrzej szyby czy ktos moze powiedziec co moze byc tego powodem? Dziekuje i pozdrawiam A jeszcze jedno jest bardzo duzy odkurz mozna go jakos zredukowac?
 

mebArth 
Wysłany: 2009-09-21, 01:45   
0
UP DOWN

Pomógł: 42 razy
Posty: 1797
Skąd: KrakĂłw
Co do cytrynki to za maÂło dolewasz klarem.

Co do kurzy to posprzataj dzien wczesniej ALL i na 2gi dzien wszystko opadnie a przed malowaniem jakies 1h skrop ALL wodÂą. Ni ezlej zebys siĂŞ topiÂł tylko zrosz.
_________________
Bart
 
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-22, 02:11   
0
UP DOWN

Posty: 29
chodzilo mi o zapylenie a nie kurz. A jesli chodzi o cytryne to chyba za male cisnienie bo posluchale kolesia co mi doradzil by baze lac na 1.6 aklar 1.9 i to byl blad nigdzie nie mowia o takich cisnieniach
 

stek
Wysłany: 2009-09-22, 03:47   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Cybant napisał/a:
chodzilo mi o zapylenie a nie kurz. A jesli chodzi o cytryne to chyba za male cisnienie bo posluchale kolesia co mi doradzil by baze lac na 1.6 aklar 1.9 i to byl blad nigdzie nie mowia o takich cisnieniach

PisaÂłem Ci wczeÂśniej? ale ty nie sÂłuchasz, teraz bedzie bafowanie i od nowa robota, chyba Âże polerka wydoli. ^^ ^^ .Pzdr.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-22, 10:35   
0
UP DOWN

Posty: 29
to nie wyszlo az tak by trzeba baylo trzec i polerowac jest poprostu taka delikatna skorka widoczna z bliska i pod swiatlo ale mysle ze to moze byc tez przyczyna zle polozonej bazy (za niskie cisnienie 1,6) ponoc gosc tak maluje tymi pistoletami i mu wychodzi mi poprostu nie wyszlo myslalem ze jak gosc ma ten sam sprzet to tak powinno byc ale okazuje sie ze nie i znow nowe doswiadczenie nauka kosztuje teraz zastosuje sie do twoich ustawien stek i dam znac jak to wyszlo a co do sluchania to nie wiesz ze czasami chce sie byc madrzejszym od radia pozdro
 

stek
Wysłany: 2009-09-22, 19:36   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Cybant napisał/a:
to nie wyszlo az tak by trzeba baylo trzec i polerowac jest poprostu taka delikatna skorka widoczna z bliska i pod swiatlo ale mysle ze to moze byc tez przyczyna zle polozonej bazy (za niskie cisnienie 1,6) ponoc gosc tak maluje tymi pistoletami i mu wychodzi mi poprostu nie wyszlo myslalem ze jak gosc ma ten sam sprzet to tak powinno byc ale okazuje sie ze nie i znow nowe doswiadczenie nauka kosztuje teraz zastosuje sie do twoich ustawien stek i dam znac jak to wyszlo a co do sluchania to nie wiesz ze czasami chce sie byc madrzejszym od radia pozdro
super Âże wyciÂągasz wnioski. nikt nie byÂł od razu geniuszem. Pozdr.
 

Cybant
Wysłany: 2009-09-28, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 29
Witam jeszcze raz wszystkich
Po probach i bledach bez ktorych sie nie obeszlo, chyba cala regulacja guna i aplikowanie jest tak jak powinno byc i tu sliczne dzieki stek gdyz po twoich radach do ktorych w pelni sie zastosowalem (po wczesniejszych blaedach) jest tak jak powinno byc tak mi sie wydaje bo wszystko wyszlo jak "lustro" bez zadnych cytryn i firanek itp zalaczam fote z ostatniego lakierowania.


mysle ze spoko

Dzieki jeszcze raz stek temat mozna zamknac
Pozdrawiam szystkich

28092009584.jpg
Plik ściągnięto 16284 raz(y) 47.45 KB

 

stek
Wysłany: 2009-09-28, 20:50   
0
UP DOWN

Pomógł: 4 razy
Posty: 235
Skąd: ok krakĂłw
Cybant napisał/a:
Witam jeszcze raz wszystkich
Po probach i bledach bez ktorych sie nie obeszlo, chyba cala regulacja guna i aplikowanie jest tak jak powinno byc i tu sliczne dzieki stek gdyz po twoich radach do ktorych w pelni sie zastosowalem (po wczesniejszych blaedach) jest tak jak powinno byc tak mi sie wydaje bo wszystko wyszlo jak "lustro" bez zadnych cytryn i firanek itp zalaczam fote z ostatniego lakierowania.
Obrazek

mysle ze spoko

Dzieki jeszcze raz stek temat mozna zamknac
Pozdrawiam szystkich

fajnie Âże Ci sie udaÂło,po to jest w koĂącu to forum.pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group