Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2009-09-18, 07:10   Lakierowanie naklejek motocyklowych.
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Witam, lakieruje motocykl dok³adnie elementy plastikowe lada dzieñ po³o¿ê lakier bazowy i...
no w³a¶nie i co dalej naklejki motocyklowe czy mam je nakleiæ i daæ na to bezbarwny?? czy nie sp³ynie on po nich lub czy klej z naklejek nie "ze¿re" lakieru bazowego jak to zrobiæ po kolei?? :/ :/
 

Greg
Wys³any: 2009-09-18, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
oryginalnie motory maj± naklejki pod bezbarwnym z tego co sie orientuje tylko na zbiornikach paliwa a reszta normalnie na lakierze. Klej nie ze¿re bazy ale musisz t± operacje zrobiæ od pierwszego strza³u bo jak bêdziesz chcia³ odklejaæ i przesuwaæ to czeka cie na nowo malowanie baz±- po prostu sie przyklei nalepa do bazy i wyci±gnie przy dobrym kleju. Ja na zbiorniku naklejam po uprzednim delikatnym zmatowaniu nalepy szar± w³óknin± i odt³uszczeniu porz±dnie zmywaczem. Sposób lakierowania- taki jak zawsze ;)
 

Tytexo
Wys³any: 2009-09-18, 21:39   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
A gdyby przed przyklejeniem naklejki popryskaæ spryskiwaczem wod± z p³ynem powierzchnie i potem nakleiæ naklejkê a wodê czym¶ wycisn±æ spotka³em siez takim oklejaniem lodówek.
 

Greg
Wys³any: 2009-09-18, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
technika podobna do oklejania szyb samochodowych. A czy motor to lodówka ?? ^^ ;P jak chcesz to spróbuj tak zrobiæ- nie gwarantuje ¿e sie uda a jak tak bedzie to sie podziel wra¿eniami ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-09-21, 00:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja malowa³em cos takiego:



Czarna baza, na to czerwona nastêpnie naklejka, lekki szlif naklejek OSTROZNIE szarym Scotchem i bezbarwny na ca³o¶æ.
Dodam ¿e to jest lada z drewna..podobno gdzies w wawie w jakiejs galerii stoi.
_________________
Bart
 
 

Greg
Wys³any: 2009-09-21, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
mebArth wysz³o Ci to naprawdê super ;) szczególnie szacun za poci±gniêcie tak prosto przej¶cia pomiêdzy kolorami :spoko: masz rêkê ;) jest na to jaki¶ sposób?? czy do¶wiadczenie ??
 

mebArth 
Wys³any: 2009-09-22, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jest sposób - tydzien bez browara i reka siê nie telepie :spoko:
_________________
Bart
 
 

Greg
Wys³any: 2009-09-22, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
heh ;) te¿ prawda. MI sie rêce nie telepi± :spoko: Ja tylko i wy³±cznie piwko w weekendy tudzie¿ po robocie ;) never na dopalaczu- nie jest mi potrzebny ;) chodzi³o mi dok³adnie o to po³±czenie kolorów- jak ja robie przej¶cie to zazwyczaj klient chce takie p³ynne przechodzenie ( tj. od drobinek przez lekkie cieniowanie a¿ do innego koloru- i tu mnie w³a¶nie ciekawi³o jak to zrobi³e¶?? powolutku, ma³a miot³a i tyle??
 

kondzik 
Wys³any: 2009-09-30, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
ale na palstikach naklejki nie sa pod bezbarwnym w moto, chyba ze to jakas Somalijska wersja hinduskiego skutera sprzedawanego w Iraku :roll:

A co do naklejania naklejek na plastiki w moto, szczegolnie tych wiekszych to robilem to tak, ze plynem do mycia szyb spryskalem plastik, po³o¿y³em naklejke i pozniej u¿y³em starej wycieraczki do wypchniecia plynu spod naklejki, ale nie praktykowal bym tego na naklejkach na ktore ma isc bezbarwny, bo nie wydaje mi sie, zebys dal rade w 100% wypchnaæ wode spod nich.
 

Greg
Wys³any: 2009-09-30, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
kondzik napisa³/a:
ale na palstikach naklejki nie sa pod bezbarwnym w moto, chyba ze to jakas Somalijska wersja hinduskiego skutera sprzedawanego w Iraku :roll:

A co do naklejania naklejek na plastiki w moto, szczegolnie tych wiekszych to robilem to tak, ze plynem do mycia szyb spryskalem plastik, po³o¿y³em naklejke i pozniej u¿y³em starej wycieraczki do wypchniecia plynu spod naklejki, ale nie praktykowal bym tego na naklejkach na ktore ma isc bezbarwny, bo nie wydaje mi sie, zebys dal rade w 100% wypchnaæ wode spod nich.


pisa³em, ¿e s± tylko na zbiornikach lakierowane ;) ostatnio mia³em bak od drag`a- naklejki tez ORI pod lakierem- zdzieraæ do go³ej blachy trzeba bo inaczej tego nie usunie ;) S±siad ju¿ drugi raz wy³o¿y³ sie na moto i chce wszystkie naklejki pod lakier :blee: :sciana: Dla mnie to g³upota, ale jak sie uprze, to bedzie mia³ w Cebrze pod lakierem :D tylko potem przy sprzeda¿y od razu bêdzie widaæ ¿e by³ po "padzie/ ¶lizgu" :/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group