Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PionekGT 
Wys³any: 2009-10-05, 00:27   utwardzacz
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
czy do akrylu jest taki sam utwardzacz jak do klaru bo zostal mi sie z klaru i nie wiem czy kupowac czy nie

a i powiedzcie czy dobrze robie odtluszczam benzyna ekstrakcyjna a to rozcienczenia farby daje nitro
 
 

malarz
Wys³any: 2009-10-05, 01:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
PionekGT napisa³/a:
czy do akrylu jest taki sam utwardzacz jak do klaru bo zostal mi sie z klaru i nie wiem czy kupowac czy nie

To jest tego samego typu utwardzacz ale mo¿e mieæ inn± proporcjê ze sk³adnikiem A, nic o ty nie napisa³e¶ np: 2:1, 3:1, 4:1 a to jest ju¿ spora ró¿nica. Jak masz w takiej samej proporcji to mo¿esz zaryzykowaæ ale najlepiej jak bêd± od jednego producenta.

PionekGT napisa³/a:
czy dobrze robie odtluszczam benzyna ekstrakcyjna a to rozcienczenia farby daje nitro


Bardzo ¼le robisz! Do odt³uszczania jest zmywacz antysilikonowy a benzyna jest t³usta! Nitro jest tylko do mycia pistoletu a do rozcieñczania jest rozcieñczalnik akrylowy. Jak dodasz nitro to mo¿esz spieprzyæ sobie robotê :nie:
 

PionekGT 
Wys³any: 2009-10-05, 06:53   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
no ale po malowaniu nic sie nie stalo wszytko bylo ok ani sie nie warzylo ani nic a czemu przez nitro mozna spieprzyc robote bo widzialem znajomy lakiernik dawal rocieczalnik nitro i robi tak od lat
 
 

PionekGT 
Wys³any: 2009-10-05, 06:56   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
a z ta proporcja to nie wiem bo ostatnio malowal kto inny i reszte farby wlal do sloika ale chyba jest taki jak w klarze 1:2
 
 

Mart-Dent
Wys³any: 2009-10-05, 07:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Go¶æ tu chyba podpuchê robi na ca³ego!!!
 

lukas
Wys³any: 2009-10-05, 08:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Mart-Dent napisa³/a:
Go¶æ tu chyba podpuchê robi na ca³ego!!!


albo faktycznie tak siê naogl±da³ bo uwierz mi jest jeszcze spora grupa lakierników u¿ywaj±cych nitro jako zamiennika do ró¿nych rozcieñczalników.

PionekGT, nitro to które jest w sprzeda¿y to pomieszane destylaty starych farb, klejów i najgorszych ¶wiñstw które komu¶ zbywaj± oraz wody. Wszystkie tanie rozcieñczalniki s± s³abe jako¶ciowo. Ostatnio mój kolega malowa³ bramê wjazdow± wiêc ³adnie polecia³ epoksydem a na wierzch da³ chlorokauczuk. Do rozcieñczania tego ostatniego u¿ywa³ jakiego¶ taniego rozpucha. Pierwsz± porcjê farby rozcieñczy³ i by³o wszystko OK a kolejn± rozcieñczy³ takim samym rozcieñczalnikiem tylko z innej butelki (ta sama firma). W trakcie malowania nic nie zauwa¿y³ ale jak zaczê³o odparowywaæ to pojawi³y siê takie jakby wtr±cenia, taka kaszka jakby piaskiem posypaæ a nie by³y to pêcherzyki. Puszki farby by³y z tej samej partii ale rozpuch juz nie, wiêc to jego wina.
To jest przyk³ad na bardzo prostej farbie jak± jest chlorokauczuk a na auto dajesz materia³y o wiele bardziej wymagaj±ce. Oszczêdno¶æ na tym rozcieñczalniku to jest mo¿e 5 z³. Dla takiej kolosalnej kwoty chcesz ryzykowaæ poprawkê ca³ego lakierowania. Jak tak to twój wybór.
 

PionekGT 
Wys³any: 2009-10-05, 16:57   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
no to w koncu czym rozrabiac farbe
 
 

PionekGT 
Wys³any: 2009-10-05, 17:35   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
http://allegro.pl/item753...tr.html#gallery cos takiego moze byc
 
 

lukas
Wys³any: 2009-10-05, 18:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Do podk³adu i do lakieru bezbarwnego pewnie by by³ ale do bazy lepiej zastosuj orginalny rozcieñczalnik albo przynajmniej jaki¶ zamiennik na którym stale robi± w tej mieszalni w której kupi³e¶ bazê bo bêdzie wiêksza pewno¶æ. Rozcieñczalnik bazowy nie tylko rozrzedza lakier (zmniejsza lepko¶æ) ale musi mieæ odpowiednie parametry parowania tak aby baza zw³aszcza metaliczna czy per³owa mog³a odpowiednio u³o¿yæ siê czyli pouk³adaæ p³ytki aluminium. Nie mo¿e te¿ za szybko odparowaæ bo wtedy mo¿e wyst±piæ tzw przesuszenie bazy co skutkuje gorsz± przyczepno¶ci± lakieru bezbarwnego lub ca³kowitym jej brakiem.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group