Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
.:TOMEK:.
Wys³any: 2009-10-11, 18:16   Mój sprzêt i pare pytañ
0
UP DOWN

Posty: 2
Na wstepie witam wszystkich od jakiego¶ czasu czytam to forum gdy¿ kompletowa³em sobie sprzet do malowania i taki sprzêt kupi³em

Kompresor
http://www.allegro.pl/ite...row_gg_560.html
Pistolet
http://www.allegro.pl/ite...dpd_gratis.html
tylko ¿e z dysz± 1.4 tak wyczyta³em na tym forum ¿e bêdzie najlepsza.
do tego kupi³em odwadniacz pod pistolet i reduktor

A teraz pytania
Malowaæ bêdê 7 elementów samochodowych akrylem.
1. Farba dobrana i rozpuszczalnik do tego i utwardzacz ale w jakich proporcjach to sie miesza wszystko z sob± :?:
2. Wiem ¿e pistolet przy wci¶niêtym spu¶cie to na reduktorze ma byæ ustawione 2 bar i czy muszê jeszcze jako¶ ustawiaæ ten pistolet :?:
3. Czy elementy maluje siê z góry na dó³ czy na odwrót :?:
4. Co kupiæ pó¼niej do spolerowania tego lakieru (czy kupiæ maszynkê do polerowania czy kupiæ co¶ do szlifierki i jakie pasty/mleczka)

Z góry dziêkuje za odp. Napiszê tez ¿e szuka³em na forum odpowiedzi na te pytanie ale jak znalaz³em to nie do koñca zawiera³y odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam :spoko:
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-10-11, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Do akylu ustaw 2.5 W mieszalni powinny Ci powiedziec jaskie proporcje ma Twoj lakier rozne sa techniki lakieruj jak Ci wygodniej. Do polerki moze bys i szlifierka kontowa byle miala by zakres obrotow od 600-3000 obr/min najlepiej jeszcze regolowane dla povczatkujacego polecam paset G3+ biala gabka i na wykaczenie g10+czarna babka(zalecane przy ciemnych kolorach)
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-10-11, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
1. Zazwyczaj jak robi± w mieszalni to daj± wszystko w takiej ilo¶ci ¿e to co masz razem mieszasz i masz odpowiednie proporcje. Ale nie mieszaj wszystkiego na raz, tylko sprawd¼ ile czego masz i w takich proporcjach mieszasz w mniejszych ilo¶ciach (po to by nie zepsuæ ca³ej farbki)

2. Szeroko¶æ (miot³a) na max, ilo¶æ farby te¿ do¶æ sporo, tak aby jednym poci±gniêciem trochê jej nala³o, a nie tylko zaprószy³o. Ja bym Ci proponowa³ ci¶nienie 3.0

3. Ja robiê od góry do do³u. Najpierw zaczynam od miejsc ciê¿ej dostêpnych, chwile czekam (aby delikatnie podesch³o), i nak³adam na proste elementy.

4. No skoro masz ju¿ taki sprzêcik to warto by by³o te¿ zaopatrzyæ siê w dobr± polerkê. Ja posiadam EINHELL 1100 W (niebieska linia) i jest ok.
 

stek
Wys³any: 2009-10-11, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Nurglepl napisa³/a:
No skoro masz ju¿ taki sprzêcik to warto by by³o te¿ zaopatrzyæ siê w dobr± polerkê.

Przy takim sprzêcie to bez polerki, extra bedzie na lustro. Ci¶nienie 2,5-3,0. rozrób 2:1+20%. powinno sie dobrze rozlaæ zale¿y jaki materia³, oczywi¶cie jak nie masz ¿adnej receptury to tak zrób. (choæ w mieszalni powinni daæ komponenty takie jak trzeba)
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-10-12, 12:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Wed³ug kilku osób z forum ta spokojnie daje radê Eurotec 2200W . Ja tak± kupi³em.
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-10-12, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
stek napisa³/a:
rzy takim sprzêcie to bez polerki, extra bedzie na lustro
.
Lusterko bêdzie, bo pistolecik bardzo dobry (sam posiadam) ale tu chodzi nie o to ¿e bêdzie baran, tylko o ¶mieci. Kolega nie pisa³ ¿e kupi³ te¿ kabinê, wiêc za³o¿ê siê ¿e bêdzie lakierowanko w gara¿u.
 

.:TOMEK:.
Wys³any: 2009-10-12, 19:23   
0
UP DOWN

Posty: 2
Nurglepl napisa³/a:
stek napisa³/a:
rzy takim sprzêcie to bez polerki, extra bedzie na lustro
.
Lusterko bêdzie, bo pistolecik bardzo dobry (sam posiadam) ale tu chodzi nie o to ¿e bêdzie baran, tylko o ¶mieci. Kolega nie pisa³ ¿e kupi³ te¿ kabinê, wiêc za³o¿ê siê ¿e bêdzie lakierowanko w gara¿u.


Zgadza siê lakierowano odbywa siê w gara¿u. Dzisiaj ju¿ nawet pomalowa³em 2 elementy maskê i zderzak no i przyznam siê ¿e na masce zrobi³a siê lekka skórka pomarañczy (no i oczywi¶cie jakies paprochy ) ale wydaje mi siê od tego ¿e ba³em siê dobrze wylaæ ostatnia warstwê ¿eby nie zrobiæ zacieku bo farbê rozmiesza³em tak obliczy³em z tego co mi dali do farby 2:1 + 25% i na pistolecie ustawione 3bar.
I teraz lepiej jeszcze raz wylaæ na to dobrze jeszcze jedn± warstwê ? czy lepiej papierek w d³oñ 2500 i jazda (oczywi¶cie na mokro) a pó¼niej polerkê.

No i w³a¶nie muszê dzisiaj jeszcze zamówiæ ta polerkê my¶lê nad ta eurotec 2200 W ale co mam jeszcze do niej dokupiæ poczyta³em tutaj na forum o g±bkach bia³a to bardzo twarda pomarañczowa ¶rednia a czarna miêkka. Ale jak± kupiæ ¿eby nadawa³a siê za³o¿yæ do tej polerki eurotec (najlepiej jakby kto¶ poda³ link z allegro).
No jak± paste G3 i jakie mleczko polecacie bo te¿ wyczyta³em tutaj na forum ¿e trzeba na koniec daæ mleczko

I chcia³bym bardzo podziêkowaæ wszystkim za odpowiedzi jak skoñczê malowanie napewno pochwale siê efektem :spoko:
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-10-12, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
.:TOMEK:. napisa³/a:
zrobi³a siê lekka skórka pomarañczy (no i oczywi¶cie jakies paprochy )
.:TOMEK:. napisa³/a:
I teraz lepiej jeszcze raz wylaæ na to dobrze jeszcze jedn± warstwê ? czy lepiej papierek w d³oñ 2500 i jazda (oczywi¶cie na mokro) a pó¼niej polerkê.

Ja bym zrobi³ to papierkiem i polerk±.
Chyba to Twoje pierwsze lakierowanko, wiêc poleca³ bym Ci popróbowaæ na jaki¶ zbêdnych elementach. Wyæwiczysz sobie ruchy no i pobaw siê pistoletem ustawiaj±c mniej farby i najwiêcej. Zobaczysz jakie s± objawy zbyt ma³ej ilo¶ci farby a jakie zbyt du¿ej. Pobaw siê te¿ ci¶nieniem, ma³e i wysokie. A tak¿e czas schniêcia jest wa¿ny, czyli przerwy pomiêdzy warstwami Bedziesz wtedy wiedzia³ jakie robisz b³êdy.
Przyk³adowo:
Ma³e ci¶nienie - baran
Za grubo farby - baranek, zacieki
Krótki czas miêdzy warstwami - baranek, zacieki
Zbyt d³ugi czas miêdzy warstwami - szorstka powierzchnia.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group