Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Erni 
Wys³any: 2009-10-20, 06:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
wg mnie to jest tak, ¿e s± ludzie tacy Arty¶ci, którzy maj± do tego "dryg" i bêd± jechali wszystko z ³apy od pocz±tku i bêdzie to ³adne, s± arty¶ci wyuczeniu, którzy ten dryg maj± nieco mniejszy i potrzebuj± wiecej czasu, a sa te¿ rzemie¶lnicy(je¶li na tym zarabiaj±) czyli zarys z szablonu czy szkic, kalka jak kto woli i jad± dopiero z koksem, ale to te¿ wymaga techniki wyuczenia i nie kazdy by tak umia³ ;) to tak wg mnie w duzym skrócie.
pozdrawiam i enjoy your art ;)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-10-20, 10:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Dziwi mnie ze ludzie sie upieraj± przy freehandzie..Jakie to ma znaczenie?? Czy to jest wyzszy poziom jazdy i praca ma wieksza wartosc jak jest malowana bez krzywików?? Totalna bzdura..Musisz sie nauczyc przetwarzac projekt na technike, jaka musisz wymalowac poszczególne elementy, zeby by³y jak najbardziej wierne orygina³owy..Jest ostra krawedz ( przewaznie sa ta zewnetrzne elementy twarzy jak np. szczeka, zrenice,itd ) ?? lecisz z krzywika...Jest taka ,ze lepszy efekt i bardziej wierny orygina³owi wyjdzie z reki (zmarszki,wargi, itd), to jedziesz z reki..Im wiecej czasu spedzisz przy pracy, i im wiecej uwagi poswiecisz szczegó³om, pracuj±c ze wszystkimi dostepnymi technikami, tym lepsza ta praca bedzie...A po to cwiczysz malowanie z reki, ze w momencie jak masz do zrobienia w.wym. kreske, nie spier...lisz jej, a co za tym idzie , ca³ej pracy...Trenujesz reke maluj±c, i robi±c coraz ciezsze rzeczy.....do tego jest niezbedny dobry i czysty sprzet, i dobre farby....Z czasem wyczujesz aerograf, i spust, i uwierz ze dopiero wtedy malowanie sprawia przyjemnosc..

Co do szkicu, to profesjonalisci u¿ywaj± tylko rzutników, ploterów i kalek panie sebsa...Czemu?? Bo to precyzja, precyzja i czas, a precyzja i czas, to to czego oczekuje klient który p³aci....

Owszem..Robienie cudzych projektów, prac z internetu, czy portretów, moze sie kojazyc z kolorowank±...Ale tu pojawia sie jeszcze styl, i technika, co czyni t± prace Twoj±...

Natomiast, jezeli cos zaprojektujesz na mniejszym formacie a bedziesz chcia³ to namalowc na wielkiej scianie, bedziesz sie babra³ ze szkicem przez pare dni i tak nie osiagniesz takiej perfekcji jak przy rzutniku, i w trakcie malowania bedziesz sie wkur..ia³ ze cos Ci poucieka³o..

Tych narzedzi tez trzeba umiec uzywac wiec jest to swego rodzaju sztuka...

Te wszystkie narzedzia: krzywiki, rzutniki, plotery, stencil burnery, maski tasmy, itd. to tylko pomocnicze rzeczy w d±zeniu do najlepszego wykonania projektu... Nie wszystko da sie zrobic z reki..A wszystkie z w.wym. sa w ciag³ym uzyciu i na wyposazeniu profesjonalisów którymi sie na codzien jaramy.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-20, 13:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
i tutaj, po raz pierwszy w stu procentach zgadzam siê z Przemkiem :) - ten "freehand" to chyba jaka¶ maniera taka- podobnie jak malowanie na si³ê aerografem rzês w portretach o wymiarach A5 i p³acz, ¿e nie mam odpowiedniego sprzêtu do cienkich linii :sciana:
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-20, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no jesli pijesz do mnie ¿e p³acze ze nie mam sprzêtu , to to by³o malowane aero za 70 z³;] a praca to nie miniatura , co do rzutników 100% racji;D rêczne skalowanie tego to jest strata czasu a czas to pieni±dz , lepiej sobie zycie u³atwiaæ , a jak kto¶ mówi ¿e kazdy tak moze to niech ten go¶c tak spróbuje , posiedzi iles tam godzin nad prac± , zmieni zdanie , sam freehand to rzecz dobra bo rêka sie wyrabia , praca jest wydajniejsza ale bez krzywików i innych wspomagaczy doi maskowania , wycinania itd nie da sie wszystkiego zrobiæ , pzdr!
 

Erni 
Wys³any: 2009-10-20, 16:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Cytat:
a czas to pieni±dz
dlatego u¿y³em s³owa rzemie¶lnik ;)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-20, 19:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
hlecter napisa³/a:
no jesli pijesz do mnie ¿e p³acze ze nie mam sprzêtu...!


nie wiem czy do Ciebie te¿... hehe - ale na pewno pije do takich durni jak ja z niczym nie pohamowan± obsesj± cienkiej linii i dopracowania szczegó³u, którzy od aerografu oczekuj± (jak ja kiedy¶), ¿e lepszym sprzêtem to da siê wolframowy drucik w ¿arówce (1:1) namalowaæ z freehenda ;)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-20, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no domyslam sie ze sa granice dok³adnosci , ja z tego co mam wyciskam tyle ile potrafie , na poczatku to myslalem ze ten aero to w ogole jest hujnia na maxa , pozniej sie okaza³o ze potrafi w miare cienka linie pociagnaæ,wiem ze z lepszym sprzetem mozna cieñsze poci±gn±æ , dlaczego nie powinienem kupowac lepszego sprzetu? Ty mówisz teraz z tej perspektywy kiedy masz juz ten sprzet na jakim¶ poziomie , ja mo¿na powiedzieæ raczkuje , nie dziwi wiec chyba to ¿e chce lepszego , dok³adniejszego , lepiej wykonanego sprzetu , ogolnie tekst mas³o ma¶lane;D
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-20, 22:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
hlecter napisa³/a:
no domyslam sie ze sa granice dok³adnosci , ja z tego co mam wyciskam tyle ile potrafie , na poczatku to myslalem ze ten aero to w ogole jest hujnia na maxa , pozniej sie okaza³o ze potrafi w miare cienka linie pociagnaæ,wiem ze z lepszym sprzetem mozna cieñsze poci±gn±æ , dlaczego nie powinienem kupowac lepszego sprzetu? Ty mówisz teraz z tej perspektywy kiedy masz juz ten sprzet na jakim¶ poziomie , ja mo¿na powiedzieæ raczkuje , nie dziwi wiec chyba to ¿e chce lepszego , dok³adniejszego , lepiej wykonanego sprzetu , ogolnie tekst mas³o ma¶lane;D


:)

wyciskasz ze sprzêtu za 7 dyszek to co widaæ na za³±czonych obrazkach, wiêc powinno byæ ju¿ dla Ciebie jasne, ¿e sprzêt ma znaczenie drugorzêdne, i aby¶my siê dobrze zrozumieli- wcale nie odradzam Ci kupowania co raz to lepszych aerografów, wrêcz przeciwnie ... po to one w³a¶nie s± by skupiæ siê na malowaniu nie za¶ na wkur...aniu, ¿e chlapie, przerywa czy nagle tryska w przeciwnym do zamierzonego kierunku

pisz±c o "durniach jak ja" mam na my¶li, ¿e:
nie wiem tak naprawdê czy istniej± jakie¶ granice dok³adno¶ci- ¶miem przypuszczaæ ¿e nie, ale jedno wiem na pewno- jest cieniutka (byæ mo¿e i czerwona) linia, po przekroczeniu której wkraczasz niepostrze¿enie w ¶wiat perfekcjonizmu (czyt. obsesji) - nie wiem te¿ czy to dobrze czy ¼le...
przy tym
staram siê te¿ poj±æ dlaczego ludziska ogl±daj±c czyje¶ prace tak bardzo chc± wiedzieæ jakim sprzêtem, ile czasu i czy freehand czy backhand, jakby to mia³o mieæ wp³yw na ostateczny efekt pracy, czy te¿ na jej przynale¿no¶æ do grona prac wykonanych aerografem...
w pewnym momencie, na podstawie lektury licznych postów, zaczê³o do mnie docieraæ prze¶wiadczenie: - boziu co w jasnej stoisz bramie! czujê siê taki wyalienowany- przecie¿ ¿adne z mazide³, które pope³ni³em nie mo¿e zostaæ potraktowane jako aerografia. dlaczego? bo ¿adne nie zosta³o namalowane z wolnej rêki, a aerograf s³u¿y mi jedynie jako pêdzel wspomagaj±cy, czasami tylko jako wiod±cy

no bo tak trze¼wo my¶l±c
jako ¿e jestem leniwy strasznie- po jak± cholerê mam na si³ê katowaæ ten wolframowy drucik aerografem skoro ³atwiej / szybciej / bez zbêdnego zachodu bêdzie pêdzlem 5x0;
po co mam zaprzêgaæ aero do jednego (2-5), roz¶wietlonego s³oñcem w³oska na g³ówce malowanego w³a¶nie dziecka, skoro ³atwiej / szybciej / bez zbêdnego zachodu jest go po prostu wydrapaæ jakim¶ ostrzem?
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-21, 14:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no spoko;D widze nie zorozumielismy sie(badz ja pokretnie napisa³em) mi chodzi³o bardziej o jakosc wykonania sprzetu , nie wiem ile ten moj chiñski aero pociagnie na "bazowej" diecie nie mówie wcale ¿e ¼le mi sie maluje tym sprzetem który mam, choc niekiedy jest ochota cisn±c tym o ¶ciane , chodzi raczej o niezawodno¶æ choc jakas tam wiekrza dok³adnosc mysle tez bym zyska³ kupuj±c sprzêt lepszy(nie powiedzia³em ¿e bêde kupowa³ w nieskoñczono¶æ coraz to lepsze sprzety , opisa³em o co mi chodzi), pêdzelki fajna sprawa;D ale zawsze gdzies mi sie pogubi± , tez mnie dziwi± pytania o freehand.... liczy sie przecie¿ efekt koncowy ;D równie podzielam zdanie ¿e "dobry pêdzel nie zrobi z Ciebie artysty" tylko doswiadczenie pozdrwaiam;D
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-22, 07:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Te pytania o freehand i szablon lub ilo¶æ po¶wiêconego czasu to jest taka wskazówka dla innych ucz±cych siê dopiero... daje to pe³niejszy pogl±d na zamieszczane na forum prace i pozwala na porównanie swojego poziomu z poziomem innych... bo jak kto¶ pisze ¿e namalowa³ co¶tam w 2 godziny szablonami i wygl±da fajnie, a ja freehandem bym to dusi³ przez godzin cztery, to znaczy ¿e gdzie¶ pope³niam b³±d... w koñcu czas to pieni±dz miêdzy innymi...

pozatym u¿ywanie ró¿nych narzêdzi, krzywików i rzutników ¶wiadczy o doj¿a³o¶ci twórcy, i najczê¶ciej gwarantuje du¿o lepsze elekty ni¿ ograniczenie siê do freehanda... to tak jakby malowaæ obraz tylko jednym pêdzlem... da siê... ale... ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-10-22, 08:28   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Cyt. "dobry pêdzel nie zrobi z Ciebie artysty".

S³abym aerografem pomalujesz...Ale dobrej techniki i tego co chcesz nie osiagnesz w zyciu..... Skarbonka ----------------> IWATA.

POLECAM.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-22, 10:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Loco - thx za ten punkt widzenia, bo zacz±³em ju¿ naprawdê my¶leæ, ¿e "wolna rêka" to jaki¶ punkt docelowy w aerografii
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-22, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no tak, tak jak dobry pedzel lepiej maluje tak i aerograf , z tym ¿e ten "dobry pêdzel" nie zagawrantuje tego ze osoba bedzie dobrze malowa³a , do¶wiadczenie chyba jednak wa¿niejsze od pêdzla , no bo trzeba wiedziec jak go wykorzystaæ;]....a manieks ciagle pijesz do mnie jakos tak czuje a pisa³em przeca ¿e freehand nie jest moim celem.... lecz raczej umiejetnoscia która chcia³bym rozwijac obok innych technik..... raz dobry freehand raz lepiej maskowaæ to chyba oczywiste , a co do pytañ o ten ca³y freehand to nie ma w³asnie zapytania ile ot zaje³o itd tylko czy z wolnej ³apy czy "na wspomagaczach"
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-22, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
no co¶ Ty lecter
nie pijê do Ciebie, tak sobie bazgram lu¼ne my¶li, bo akurat pod Twoj± galeryjk± temat siê rozwin±³ wiêc absolutnie nie traktuj moich uwag osobi¶cie
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-22, 18:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
to mi sie zdawa³o;D sorka za oskar¿enia , no troszke temat sie rozwin±³... a co do skarbonki....troche przykro bedzie skroic ¶winiaka.....dalej czekam az moi znajomi cos zamotaja w stanach ale to sie przeciaga....i jeszcze te kursy walut teraz....i zostaje albo badger albo iwata bo s³ysza³em ze talon nie jest rewelacja(choc cenowo przystêpny;D)
 

manieks 
Wys³any: 2009-10-27, 16:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
manieks napisa³/a:
Loco - thx za ten punkt widzenia, bo zacz±³em ju¿ naprawdê my¶leæ, ¿e "wolna rêka" to jaki¶ punkt docelowy w aerografii


zmieniam zdanie na temat "freehanda :) - "nie chcem ale muszem" po przet³umaczeniu tutka Alberto Ponno i wnikliwym obejrzeniu fotek z jego pracy twierdzê od wczoraj, ¿e maniakalna obsesja dopracowania szczegó³u ma swoj± racjê bytu :P
crazy :) :



a tak przy okazji (sorki lecter ¿e w Twojej galerii) szukam kogo¶ ze znajomo¶ci± w³oskiego do przet³umaczenia krótkiego tekstu Alberto na temat Pasiaka VJR- jest kto¶ chêtny?
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

Asellus5
Wys³any: 2009-12-12, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Manieks-co to za mikrus zaprezentowany przez Cioebie??? podaj pelna nazwe i model! ma dobre mozliwosci!

pani chuda jest straszna! okropna wstretna fuj! wykonanie calkiem dobre daje odczuc ze pani jest beeeeee.............brrrrrrrrrr!
 

manieks 
Wys³any: 2009-12-13, 01:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Asellus5 napisa³/a:
Manieks-co to za mikrus zaprezentowany przez Cioebie??? podaj pelna nazwe i model! ma dobre mozliwosci!

Asellus- je¶li pytasz o sprzêcik- to jest Paasche VJR (wersja wycofana niestety z produkcji ale jeszcze do kupienia "gdzieniegdzie)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-12-14, 08:14   Freehand - religia czy zbytek
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Temat przeniesiony z galerii...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime