Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
markoss24
Wys³any: 2009-10-28, 08:50   w czym tkwi przyczyna
0
UP DOWN

Posty: 33
Pomalowa³em golfa czerwonym kolorkiem i po po³ozeniu bezbarwnego wygl±da³o to zarabiscie lecz na drugi dzien jak by siad³ ten bezbarwny i zrobi³ sie lekki mat a na lakierze widac delikatne minimalne kropeczki ,pewnie pujdzie to spolerowac ale dzlaczego tak sie zrobi³o ?
 

maciek 
Wys³any: 2009-10-28, 10:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 21
Witam.
Mia³em kiedy¶ ten sam problem i okaza³o siê, ¿e przyczyna tkwi w instalacji powietrza. Przwdopodobnie masz wodê w instalacji, musisz zamontowaæ porz±dny odwadniacz, np. taki:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=797886062
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=797878691
to s± u¿ywane filtry ale ca³kowicie sprawne no i cena 40 z³. (kupi³em u tego go¶cia i mam zamontowany jako koñcowy, dzia³a super), filtr ma wk³ad 0,01 mikrona czyli nie przepuszczaj±cy wody, jest du¿o wiêkszy od tych chiñskich.
 
 

lukasz509
Wys³any: 2009-10-28, 12:23   
0
UP DOWN

Posty: 389
a to sam filt dosta³e¶ czy te ¶rubunki te¿???
 

maciek 
Wys³any: 2009-10-28, 12:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 21
Tak jak na zdjêciu, razem ze ¶rubunkami, na górze jest jeszcze wska¼nik (wskazuje kiedy wk³ad jest zapchany), ja mam przed tym filtrem zamontowany taki najprostszy z allegro 5 albo 10 mikronów, a przed tymi filtrami filtr/osuszacz który poch³ania wilgoæ i wszystkie zanieczyszczenia z instalacji. Robi³em go sam na wzór filtra "devilbiss", wykonanie tego to niewielki koszt a dzia³anie po prostu rewelacja. Napisz mi na maila: olakos11@wp.pl to dam Ci ca³y schemat takiej instalacji.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-28, 20:18   Re: w czym tkwi przyczyna
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
markoss24 napisa³/a:
Pomalowa³em golfa czerwonym kolorkiem i po po³ozeniu bezbarwnego wygl±da³o to zarabiscie lecz na drugi dzien jak by siad³ ten bezbarwny i zrobi³ sie lekki mat a na lakierze widac delikatne minimalne kropeczki ,pewnie pujdzie to spolerowac ale dzlaczego tak sie zrobi³o ?


jaka temperatura przy malowaniu? Jaki rozcienczalnik? Utwardzacz ORI? Kropeczki raczej od wody ale niekoniecznie..

Jeszcze za wcze¶nie na przemro¿one bezbarwne... wiêc gdybam ¿e cos w instalacji nie teges albo w materiale.

Zamelduj jaki mia³es materia³, temp, cisnienie i tak dalej.
_________________
Bart
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-10-28, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 349
rzeczywi¶cie porz±dny ten odwadniacz
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-29, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Odwadniacz odwadniaczowi nie równy - kupi³em kiedys dwa byle jakie. jeden sie rozlecia³ po wpieciu 8barów a drugi do dzis piszczy po sklejeniu klejem do szyb bo lecia³o bokami powietrze. Dodam ze to jest tylko na pokaz bo i tak wali wod±. Na kabinie smiechu mam GAV i jest ok, suchutki wiater. Ale 1 GAV kosztuje tyle co 4 reduktory bez nazwy.
_________________
Bart
 
 

markoss24
Wys³any: 2009-10-30, 18:20   
0
UP DOWN

Posty: 33
temperatura 18 C , lakier firmy economy czy jakos tak , cisnienie 2 atm. kolor, 2,5 lakier bezbarwny ,wydaje mi sie ze nie jest to woda mam dwa odwadniacze jeden przy sprezarce firmy micro a drugi przy pistolecie .
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-30, 18:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
napewno nie masz 2 atm na wejsciu. Na wyjsciu mozesz mieæ 2 atm.
To ze masz 2 odwadniacze nie znaczy ¿ esa one DOBRE. Juz pisa³em, ¿e odwadniacz odwadniaczowi nie jest rowny. I nadal nie napisa³es o co prosi³em w 2 postach wy¿ej o materia³. Chcesz zeby Ci pomóc rozwiazac problem czy piszesz bo Ci sie chce pisac tylko ot tak ?
_________________
Bart
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-31, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
wez jako¶ bia³± szmatkê odkreæ przewód i wyjdzie co jest w przewodzie :D
 

markoss24
Wys³any: 2009-11-01, 18:46   
0
UP DOWN

Posty: 33
drzwi mi wysz³y zdecydowanie lepiej , kabine malowa³em kilkoma cienkimi warstwami a¿ powsta³a kasza a chyba nie powinna ? wydaje mi sie ze to by³o przyczyna pojawienia sie tych minimalnych kropek bo siad³ bezbarwny i uwidoczni³ je , drzwi pomalowa³em kolorem na wylewke i wysz³o prawie dobrze , a co do materia³ow to u¿ywa³em rozcienczalnika RC-07 do bazy i lakieru , Lakier i utwardzacz firmy ECONOMY , Acryl Filer tez Economy , Zmywacz BOll , Baza podstawa firmy HaYa
 

pepi 
Wys³any: 2009-11-01, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
economy to ja malowa³em kiedy¶ niby by³o ok ale teraz novalem ,sprawdz czy woda ci nie leci a jesli jej niema to dalej szukaæ mo¿na :spoko: wiem ¿e mnie ka¿dy skrzyczy ale ja do bazy dodaje nitro -tylko do cenzura kolorów np srebro dodaje ten odpowiedni znam pana lakiernika co nitro dodaje do wszystkiego tylko on pracuje na orginale :D ale ja osobiscie nigdy bym nitra nie doda³ do akrylu
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group