Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
caci 
Wys³any: 2009-10-22, 12:31   kompresora wybieranie...
0
UP DOWN


Posty: 156
Chcialbym kupic kompresor do zastosowan polprofesjonalnych tzn malowanie kilku elementow auta, czasem nawet prawie calego auta. Srednie uzywanie: 2 razy w tygodniu, do podkladu jak i lakierowania - glownie metalikiem.
Z tego co wyczytalem w archiwum sporo osob radzi kupic maly kompresor i do tego podpiac dodatkowa wieksza butle (przewodem). Moje pytanie brzmi wiec:
-czy lepiej kupic takiego gotowca za okolo 1000zl:
http://www.allegro.pl/ite..._3km_gw_fv.html
Ma to naped paskowy wiec pozwala odciazyc troche silnik od wysokich obrotow bez przerwy.

0 czy tez wariant B: http://www.allegro.pl/ite..._rynku_hit.html czyli mniejszy silnik ale ta sama butla za polowe tej kwoty. DO tego moge podlaczyc dodatkowa butle 60litwoa bo posiadam taka ze starego kompresora w ktorym padl silnik.
JEsli patrzyc na wydajnosc tloczenia powitrza to tez ma sporo mniej (o ile te paramtery podane w obu aukcjach sa wiarygodne).
Co byscie polecili?
Osobiscie pasuje mi bardziej pierwszy wariant bo mam gotowca, naped paskowy, du¿± wydajnosc tloczenia itd... ale moze jestem w bledzie...


aha ta moc 2200W nie bedzie mi przeciazac instalacji elektr. w domu ? Czajnik tez bierze prawie 2000W wiec raczej nie powinno ? ALe kompresor moze pracowac i godzine czasem.
 

Ari29
Wys³any: 2009-10-22, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 81
Zdecydowanie ten pierwszy ale zbiornik troche ma³y a co do pod³aczania dodatkowej butli to zapomni o tym bo ka¿dy kompresor ma dobran± wielkosc butli do wydajnosci kompresora i jak do³±czysz butle dodatkowa to nie uzyskasz dobrego cisnienia przerabialem juz ten temat typu kompresor za 500z³ szkoda nerwów lepiej do³ó¿ pare z³otych i kup chocia¿ taki ze 100l zbiornikiem jak malujesz zarobkowo to odrobisz sobie
 

caci 
Wys³any: 2009-11-02, 10:25   
0
UP DOWN


Posty: 156
Nie wydaje mi sie ¿eby uzyskanie wlasciwego cisniania po do³±czeniu drugiego zbiornika do zestawu by³o klopotliwe. Prostu silnik bedzie pracowal dluzej i dluzej potrwa uzyskanie max cisnienia w obu zbiornikach. Jesli silnik ma zabezpiecznie termiczne to nic mu nie grozi. Nie raz widzialem kompresory o roznych pojemnosciach butli ktore mialy zamontowane te same silnik u gory. Zreszt± wystarczy wejsc na allegro.
Sporo ludzi poleca do³±czanie dodatkowej butli na wê¿u do zestawu i mysle ze to nie jest najgorszy pomysl chociaz sam nie testowalem.
Chyba kupie do wlasnych potrzeb ten kompresor: http://miniurl.pl/52268
Ktos moze sie o nim wypowiedziec ?
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-11-02, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Je¿eli chodzi o ³±cznie butli to z g³ow± to trzeba robiæ. Silnik mo¿e byæ 2,2 KW, ale sprê¿arka, czyli to co pompuje te¿ musi mieæ jak±¶ wydajno¶æ. Bo nawet sprê¿areczka ¶ci±gniêta z butli 24 L napompuje do 8 bar butlê 1000 L ale miêdzy czasie trzeba bêdzie wymieniæ tych sprê¿arek kilka.
Jak bêd± czêsto poddawane wysokim temperatur± to zaraz zacznie pluæ olejem i spadnie jej efektywno¶æ.
W wielkich sprê¿arkach jest stosowane ch³odzenie ciecz±, bo to ju¿ jest profesjonalny sprzêt.

Ja osobi¶cie to ³±cze swoj± sprê¿arkê z drug± sprê¿ark±, i obie pracuj± w tym samym czasie. Czyli mo¿na powiedzieæ ¿e ka¿da sprê¿arka pracuje na siebie.
 

Ari29
Wys³any: 2009-11-02, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 81
Napewno kompresor z butla 24l nie napompuje butli 100l np na 8 atm tylko góra 4atm przerabialem ten temat juz takze wiem z doswiadczenia
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-11-03, 07:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ari29 napisa³/a:
Napewno kompresor z butla 24l nie napompuje butli 100l np na 8 atm tylko góra 4atm

Na bank napompuje. Tylko mu to zajmie wiele czasu.
Przecie¿ te kompresory co s± na butlach 24 L to te¿ s± na butlach 50 L. Takie same wydajno¶ci i moce silnika. Ta 24 L napompuje w 2 min, a t± 50 L w 4 min.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group