Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kier 
Wys³any: 2009-11-24, 21:24   bardzo konieczy podk³ad??, pare pytañ
0
UP DOWN

Posty: 10
witam, mam pytanka :)
1. czy podk³ad jest bardzo konieczny nawet jak sie ucze malowaæ?? mam star± maske od astry i chcia³em j± poprostu zmatowiæ i na to daæ od razu baze, moge tak?? maska jest tylko do moich celów naukowych i chodzi mi o to zeby zobaczyæ jak mi wyjdzie samo malowanie :)
2. wiem ze duzo pisze na forum ale cie¿ko cos znale¶æ a jak znajde to czesto zapomne wiêc chce sie upewniæ czy to leci tak : baze mieszam z ok 10-20% rozcienczalnika i nak³adam pierwsz± warstwê i czekam az wyschnie i drug±?? czy drug± po chwili? jak juz pokryje t± baz± na cacy to czekam az zupe³nie wyschnie i na to bezbarwny z utwardzaczem tak?? i potem jak wszystko wyschnie to polerka :)

sory za nu¿±ce pytania które ca³y czas przewijaj± sie na forum ale chce byæ pewiem ze niczego nie spiepsze :)

tak ogó³em mówi±c to brak na stronce jakiegos dobrego FAQ w którym by by³o wszystko ( co z czym mieszaæ , jakie s± lakiery , odmiany pistoletów i takie tam najwa¿niejsze ) moze ktos sie zbierze i napisze takie cos :) by³bym wdziêczny :)
 
 

Greg
Wys³any: 2009-11-24, 22:17   Re: bardzo konieczy podk³ad??, pare pytañ
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Kier napisa³/a:
witam, mam pytanka :)
1. czy podk³ad jest bardzo konieczny nawet jak sie ucze malowaæ?? mam star± maske od astry i chcia³em j± poprostu zmatowiæ i na to daæ od razu baze, moge tak?? maska jest tylko do moich celów naukowych i chodzi mi o to zeby zobaczyæ jak mi wyjdzie samo malowanie :)
2. wiem ze duzo pisze na forum ale cie¿ko cos znale¶æ a jak znajde to czesto zapomne wiêc chce sie upewniæ czy to leci tak : baze mieszam z ok 10-20% rozcienczalnika i nak³adam pierwsz± warstwê i czekam az wyschnie i drug±?? czy drug± po chwili? jak juz pokryje t± baz± na cacy to czekam az zupe³nie wyschnie i na to bezbarwny z utwardzaczem tak?? i potem jak wszystko wyschnie to polerka :)

sory za nu¿±ce pytania które ca³y czas przewijaj± sie na forum ale chce byæ pewiem ze niczego nie spiepsze :)


tak ogó³em mówi±c to brak na stronce jakiegos dobrego FAQ w którym by by³o wszystko ( co z czym mieszaæ , jakie s± lakiery , odmiany pistoletów i takie tam najwa¿niejsze ) moze ktos sie zbierze i napisze takie cos :) by³bym wdziêczny :)

1. jesli maska jest bez szpachli, to matowanko i mo¿esz malowaæ, ale radzi³bym daæ podk³ad, ¿eby odizolowaæ star± pow³okê od bazy (czasami dziej± siê ró¿ne dziwne rzeczy) przy okazji nauczysz sie docieraæ podk³ad :D ;P
2. zale¿y jaka baza- zazwyczaj 1:0.7 (rozcieñczalnik- ¿adne nitro itp!!) 1:1 i lecisz jak napisa³e¶.
Cytat:
tak ogó³em mówi±c to brak na stronce jakiegos dobrego FAQ w którym by by³o wszystko ( co z czym mieszaæ , jakie s± lakiery , odmiany pistoletów i takie tam najwa¿niejsze ) moze ktos sie zbierze i napisze takie cos :) by³bym wdziêczny :)


nie znajdziesz WSZYSTKIEGO bo to praktycznie niemo¿liwe- technika sie zmienia, materia³y te¿- trzeba czytaæ ;) nie ma rady
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group