Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2009-11-21, 02:36   pomalowalem akrylem bez utwardzacza co teraz
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ucze sie malowac , o rady pytam w mieszalni , metaliki juz robilem i jest ok ,
dzis malowalem pierswzy sraz akryl, zanioslem facetowi z mieszalni kod focus z 1999 by dorobil mi farbe
gosc mie sie pyta czy chce w akrylem czy metalikiem malowac , ja mu mowie ze taki sam chcce jak jest na samochodzie a on do mnie ze moze mi zrobic akry i metalik i ze to bezroznicy
czy toprawda ze jak auto jest malowane akrylem to moge w nim pomalowac kilka elemenow (baza plus bezbarwny) dla mnie to racze nie a on tak mowil

zamowilem akryl- na samochodzie jest akryl wiec mu mowie ze musi malowany zderzak tez w arkylu,
pytalme sie jak rozrobic akryl bo nie rozrbialem nigdy , gosc mi powiedzial ze tak samo jak baze
wiec rozrobilem 1:1 z rozpuszczalnikiem , i dziwnie mi sie tym malowalo i do tego jak to wyschlo to zamiast lustra polmat , zajrzalem na froum i wiem juz ze musze go rozrobic z utwardzaczem ale jak skad wziasc utwardzacz czy moze byc ten co mam do bezbarwnego ????
kolejne pytanie przytrzec ten rozlany akryl na zderzaku , i pomalowac juz akrylem rozrobionym z utwardaczem , czy mam go zdzierac do poprzedniej warstwy ???????/
i czy moge kupic baze plus bezbarawny i pomalowac tym zdrezak i klape gdy cale auto bylo malowane akrylem czy koleor bedzie ten sam jak bym pomalowal akrylem
_________________

 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-11-21, 08:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja zazwyczaj autko które jest w akrylu robiê metalikiem. ³atwiej jest. Kolor ten sam, a dziêki bezbarwnemu nie wyblaknie :) .

Musisz zmyæ ten akryl z auta.
W mieszalni powinien Ci daæ odpowiedni utwardzacz. Teoretycznie mo¿na daæ ten sam utwardzacz co do klaru, ale lepiej daæ tej samej firmy i przewidziany do tego akrylu.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-21, 13:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Nurglepl napisa³/a:
Ja zazwyczaj autko które jest w akrylu robiê metalikiem
kurde, co wy za glupoty wypisujecie... akryl jest to lakier bez per³y bez metaliku i siê nie mieni. Metalik to jest lakier mieni±cy siê i nie da siê go dorobiæ w akrylu!!! Akryl=baza solid + bezbarwny.
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-21, 13:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Nurglepl napisa³/a:
Ja zazwyczaj autko które jest w akrylu robiê
baza solid plus lakier bezbarwny ;)
 
 

aut
Wys³any: 2009-11-21, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 24
gdulus, gdyby¶ móg³, to pisz nastêpnym razem bardziej po polsku i ze znakami interpunkcyjnymi.
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-23, 16:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
kalbi napisa³/a:
Nurglepl napisa³/a:
Ja zazwyczaj autko które jest w akrylu robiê metalikiem
kurde, co wy za glupoty wypisujecie... akryl jest to lakier bez per³y bez metaliku i siê nie mieni. Metalik to jest lakier mieni±cy siê i nie da siê go dorobiæ w akrylu!!! Akryl=baza solid + bezbarwny.

Masz racjê.@gdulus chyba nie orientuje siê co to jest baza akrylowa pod bezbarwny/lakier dwuwarstwowy/,a czym jest lakier akrylowy jednowarstwowy.Metal w akrylu :blee/Tylko do zaprawki-odprysku dla tymczasowego zamaskowania uszkodzenia/:.Ja zawsze dopytujê, nawet je¿eli chodzi o lakier na zaprawki ,czy to maj± byæ odpryski do 5mm,czy zaprawka pod bezbarwny.
A co do zaznaczonego fragmentu postu @kalbiego :potocznie AKRYL NA TYM I INNYCH FORACH OZNACZA LAKIER JEDNOWARSTWOWY
 

Dementor
Wys³any: 2009-11-23, 21:15   
0
UP DOWN


Posty: 364
gdulus siê uczy i to napisa³, ale co za "fachofiec" sprzedaje w tej mieszalni? Widzi, ¿e kole¶ jest ¶wie¿y i mówi mu takie brednie ... ¿e akryl rozrabia siê tak samo jak bazê :sciana:

gdulus, id¼ do mieszalni i wylej mu ten rozrobiony akryl na klawiaturê to mo¿e siê zastanowi co pier...i
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-25, 04:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Dementor napisa³/a:
gdulus, id¼ do mieszalni i wylej mu ten rozrobiony akryl na klawiaturê to mo¿e siê zastanowi co pier...i



kurtde tak trzeba bylo zrobic tylko ze to jednyna mieszlania ktora znam w miescie i 2 min od mojego domu wiec musze tam chodzic ale paonwie srednio sie znaja,
bylem tam i mu powiedzialem ze zle mi doradzil to nie wiedzial co powiedziec , chcialem akryll na ten samochod a on mi doradzal zebym malowal metaliciem ,
Nurglepl pisal ze elementy maluje metalikiem w samochodzie ktor jest pomalowany akrylem
wiec ja wziolem ten metalic i pomalowalem metalikiem umnie jest o tyloe dobe ze to tylna klapa i tylny zderzak.
|Goscia juz wiecej nie bede o nic sie radzil -jest zielony jak kapusta co on robi w tym sklepie - chyba zabladzil !!!
_________________

 

No-limit
Wys³any: 2009-11-25, 19:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gdulus napisa³/a:
Dementor napisa³/a:
gdulus, id¼ do mieszalni i wylej mu ten rozrobiony akryl na klawiaturê to mo¿e siê zastanowi co pier...i



kurtde tak trzeba bylo zrobic tylko ze to jednyna mieszlania ktora znam w miescie i 2 min od mojego domu wiec musze tam chodzic ale paonwie srednio sie znaja,
bylem tam i mu powiedzialem ze zle mi doradzil to nie wiedzial co powiedziec , chcialem akryll na ten samochod a on mi doradzal zebym malowal metaliciem ,
Nurglepl pisal ze elementy maluje metalikiem w samochodzie ktor jest pomalowany akrylem
wiec ja wziolem ten metalic i pomalowalem metalikiem umnie jest o tyloe dobe ze to tylna klapa i tylny zderzak.
|Goscia juz wiecej nie bede o nic sie radzil -jest zielony jak kapusta co on robi w tym sklepie - chyba zabladzil !!!

Gdulus@.Wymiêkam :nie: Nie wiem o czym piszesz :sciana: .Przeczytaj uwa¿nie wcze¶niejsze posty!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga