Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kipollo
Wys³any: 2009-12-01, 21:11   parê pytañ co do cieniowania
0
UP DOWN

Posty: 5
witam wszystkich.

od niedawna zacz±³em pracowaæ jako pomocnik lakiernika pocz±tkuj±cy mam pytanko do ludzi po fachu.
sprawa wygl±da nastêpuj±co robi³em ranty b³otników w borze no wiadomo szpachla , podk³ad szlif 800 poprawka 1500 i dalej dooko³a 2000 wszystko na mokro , baza na podk³ad i cienko dooko³a po wyschniêciu bazy bezbarwny, po suszeniu polerka G3 g±bk± i teraz tak nie mogê usun±æ lini która oddziela stary bezbarwny z nowym , chodzi o to ¿e ca³y czas widaæ liniê i jest wyczuwalny próg , co robiê ¼le ?
proszê te¿ o jakie¶ porady co do u¿ywania rozcienczalnika do cieniowania jak siê go u¿ywa i kiedy czy na bazê czy na bezbarwny , kiedy i jak du¿o nanosiæ
baza RM , bezbarwny IVAT SMOTS HS

Bêde bardzo wdziêczny za wszystkie porady
pozdrawiam :)
 

pio_len
Wys³any: 2009-12-01, 21:30   
0
UP DOWN

Posty: 88
papierek 2000 i musi zej¶æ chyb ¿e dola³e¶ do samej ta¶my i zosta³ du¿y rant wtedy trzeba z wyczuciem szlifowaæ przy takich zaprawkach obkleja siê sporo sze¿ej i niema problemu z rantem i ta¶ma na wiwijke .chyba chodzi o rozcieñczalnik zaprawkowy ja go nie u¿ywam
ale podstawa to dobre obklejenie. :spoko:
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
W temacie cieniowania by³o mnóstwo postów,mo¿esz poszukaæ.Je¶li wyczuwalny jest próg,to znaczy,¿e za ma³± powierzchniê zastawi³e¶ do cieniowania i dojecha³e¶ do ta¶my,trzeba by³o skoñczyæ wcze¶niej,albo,co ja preferujê,bezbarwnym robiæ ca³y element i nie bawiæ siê w cieniowanie klaru.Bo rozcieñczalnika cieniuj±cego u¿ywa siê tylko do bezbarwnego,lub przy jednowarstwówce.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2009-12-01, 21:31   Re: parê pytañ co do cieniowania
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
kipollo napisa³/a:
witam wszystkich.

od niedawna zacz±³em pracowaæ jako pomocnik lakiernika pocz±tkuj±cy mam pytanko do ludzi po fachu.
sprawa wygl±da nastêpuj±co robi³em ranty b³otników w borze no wiadomo szpachla , podk³ad szlif 800 poprawka 1500 i dalej dooko³a 2000 wszystko na mokro , baza na podk³ad i cienko dooko³a po wyschniêciu bazy bezbarwny, po suszeniu polerka G3 g±bk± i teraz tak nie mogê usun±æ lini która oddziela stary bezbarwny z nowym , chodzi o to ¿e ca³y czas widaæ liniê i jest wyczuwalny próg , co robiê ¼le ?
proszê te¿ o jakie¶ porady co do u¿ywania rozcienczalnika do cieniowania jak siê go u¿ywa i kiedy czy na bazê czy na bezbarwny , kiedy i jak du¿o nanosiæ
baza RM , bezbarwny IVAT SMOTS HS

Bêde bardzo wdziêczny za wszystkie porady
pozdrawiam :)


napisz czy malowa³e¶ ca³y element czy robi³e¶ zaprawkê
albo jak robisz element do kantu a nie ca³y to klej ta¶mê na wywiniêty tzn oklejasz jakie¶ pó³ centymetra wy¿ej a ta¶mê papierow± zginasz w pó³ i kleisz na kant, po malowaniu jak lakier troche ¶ci±gnie
zrywasz ta¶mê wywiniêt± ( przy kancie ni psikaj gruba klaru bo i tak nie spolerujesz albo przetrzesz papierem ---- ;) próbuj
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wstrzelili¶my siê razem,pio len :spoko:
 
 

pio_len
Wys³any: 2009-12-01, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 88
jacenty 741 ty minute pó¼niej ;P
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Moja culpa ;P
 
 

kipollo
Wys³any: 2009-12-01, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 5
zrobi³em tak by³y b±ble rdza pod spodam na rancie zmatowa³em sporo wy¿ej 2000 i oklei³em równie¿ wy¿ej z ta¶m± wywiniêt± tak jak piszecie i nie jecha³em z klarem na sztywno do samej ta¶my tylko skoñczy³êm ni¿ej w³a¶nie po to by nie zrobiæ progu a i tak mi wyszed³ i podczas polerki bojê siê ¿eby nie przetrzeæ starego klaru .
W³a¶nie tu gdzie pracujê nikt nie u¿ywa rozcienczalnika do cieniowania ludzie starszej daty ale maj± pojêcie bêde musia³ szefa nakrêciæ na roz. do cieniowania i popróbowaæ .
Jakie firmy polecacie ten rozcienczalnik i jak go u¿ywaæ pod sam koniec dodaæ do klaru i na sam koniec przelecieæ czy miejscu przej¶cia ?
W jakich ilo¶ciach go dodawaæ tak ¿eby mi to wszystko nie sp³yne³o ?
tak jak mówi³em to by³a zaprawka i wiem ¿e lepiej by by³o waln±æ ca³y element klarem ale szef siê upar³ i kaza³ tak robiæ


pozdrawiam
 

kalbi 
Wys³any: 2009-12-01, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
bo zaprawki, ¿eby robiæ to trza umiæ:P nie wa¿ne jakiej firmy, wlewasz troche do pistolu i psikasz miêszy nowym bezbarwnym a starym na zmatowion± powierzchniê i potem polerka. Ja jak robiê zaprawkê na elemencie to wogole go nie oklejam!!! lece sobie baza, bezbarwny, rozcienczalnik i polerka po ca³o¶ci. (oklejam oczywi¶cie przyleg³e elementy ale ten nad którym pracujê zostawiam nieoklejony, zero ta¶m,
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Prawie ka¿da firma produkuj±ca lakiery ma w swojej ofercie rozcieñczalnik do cieniowani,wiêc nie ma co polecaæ,wiadomo,kto robi dobre produkty.Tak czy inaczej musia³e¶ doj¶æ do ta¶my,skoro pozosta³ próg.Do wycieniowania zastawiaj sobie wiêkszy obszar,zmatowany 1500 lub 2000,koñcz klar przed koñcem tego obszaru,nastêpnie dodaj do resztki klaru w pistolecie ok 50% ilo¶ciowo rozcieñczalnika,przeprusz ³±czenie starego z nowym,a na sam koniec samym rozcieñczalnikiem cieniutko koniec ³±czenia,tak aby z³±czyæ stary i nowy.I masz skoñczyæ PRZED ta¶m±!
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga