Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
orli175
Wys³any: 2009-12-02, 16:57   Lakierowanie zabytkowego motocykla.
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.Jestem nowy na forum,na pocz±tku bardzo fajna stronka:)).
Moja sprawa brzmi tak.Posiadam zabytkowy motocykl robiê go na nówkê jestem w fazie lakierowania, w te wakacje motocykl zosta³ polakierowany.
1.Robi³em tak zdarcie do go³ej blachy, odt³uszczenie, podk³ad akrylowy, zmatowiony,szpachla,znów podk³ad,i akrylek.Moje pytanie, to czy dobrze przygotowa³em blachy do malowania czy mo¿e co¶ pomino³em.
2.Akryl zosta³ zmatowiony poniewa¿ za jasny odcieñ,jak dla mnie musi byæ jak najbli¿szy orygina³owi z 1960r.
3.Teraz mam zamiar do szpachlowaæ niektóre miejsca poniewa¿ wymagaj± dopracowania ale to tylko kilka drobnych miejsc.Pó¼niej po³o¿yæ na nie podk³ad.Zmatowiæ,i na to baza i klar.Dobrze my¶lê czy mo¿e co¶ ¼le.Czy mo¿e lepiej pomalowaæ akrylem i tyle?.Warunki do malowania mam w miarê dobre.
 

glover
Wys³any: 2009-12-03, 13:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ca³kiem dobrze my¶lisz i wszystko dobrze zrobi³e¶. Jak zrobisz baz± to bêdzie to lepiej wygl±da³o. Mo¿esz siê nawet pokusiæ o grubsz± warstwê bezbarwnego, bêdzie wiêksza g³êbia, tylko wtedy lepiej po³o¿yæ ten dodatkowy klar na dwa razy. Raz k³adziesz normalnie na bazê. Suszysz, matujesz P1000-1200 i znów klar.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group