Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
luki_91
Wys³any: 2009-12-09, 15:25   Schniecie podkladu
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam.Jestem tu nowy wiec na pocz±tku chcia³bym wszystkich przywitaæ;)Szuka³em odp. na mój problem ale nie moglem znale¼æ:(

Mam parê pytañ.Pomalowa³em wczoraj ok godz. 23 parê elementów w samochodzie podk³adem i dzisiaj chcia³em zmatowaæ ale podk³ad jeszcze chyba nie wysech³ poniewa¿ papier p800 "zalepia siê".

1.Zastanawiam siê czy to jest normalne i czy mogê dzisiaj to dotrzeæ i pomalowaæ baza i bezbarwnym czy lepiej pomalowaæ to w sobotê a¿ dobrze wyschnie??

2.Je¶li poczekam do soboty to czy mogê normalnie je¼dziæ samochodem??

3.Lepiej matowaæ podk³ad na mokro czy na sucho??
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-09, 15:56   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
1. Je¶li doda³e¶ utwardzacza tak jak w karcie produktu, to troszkê nie normalne je¶li suszy³e¶ to w temp. 10-20 stopni (no chyba ¿e by³o o wiele mniej, to normalne ¿e nie wysch³o)
2. Autem mo¿esz je¼dziæ, nie ma problemu, w sobotê zmatujesz, odt³u¶cisz i pomalujesz, problemu nie bêdzie
3. Podk³ad mo¿na na mokro (600- akryl, reszta 800, srebrny;per³y 1000/1200 i na sucho maszynk± np 500 kr±¿ek, wykoñczenie na mokro bo wszêdzie maszynk± nie dojdziesz)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

luki_91
Wys³any: 2009-12-10, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dzieki za odpowiedz.
A je¶li doda³em za ma³o utwardzacza to co siê stanie??wyschnie z czasem czy robota spierniczona??:(
To jak dok³adnie mam matowaæ ??Dodam ze to jest tico srebrne a czy to akryl czy perla to nie znam siê ;/
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-10, 16:42   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Je¶li da³e¶ utwardzacz, to z czasem siê utwardzi, tylko d³u¿ej to bêdzie trwa³o..
Ja matujê na mokro, klocek, papier i heja :) Co do sprawdzenia czy to akryl itp, to namocz szmatkê nitrem, lekko przeleæ w niewidocznym miejscu, je¶li siê zafarbuje to znaczy ¿e to jest akryl :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-10, 17:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
luki_91 napisa³/a:
tico srebrne a czy to akryl czy perla to nie znam siê ;/

Wszystkie lakiery metaliczne,per³y s± to lakiery dwuwarstwowe tzn. blakier bazowy + lakier
bezbarwny i s± to lakiery akrylowe.Zwyczajowo w ¶rodowisku lakierniczym lakiery jednowarstwowe/solid,zwyk³e bez efektu metalicznego czy per³y/okre¶la siê mianem "akryl".
To co kolega napisa³ wy¿ej to bzdura.Po pirwsze szmatka siê nie zabarwi/lakier bezbarwny/,po drugie je¶li jest to lakier jednowarstwowy akrylowy chemoutwardzalny/z utwardzaczem/ nitro go nie rozpu¶ci.Mo¿na sprawdziæ ,czy lakier jest 1warstwowy z u¿yciem pasty polerskiej.Wszystkie te kwestie by³y poruszane na forum.SZUKAJ. :sciana: .
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-10, 18:12   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Mo¿e i bzdura, ale mi akryl (jednowarstwowy)(z utw) nitro lekko ruzpuszcza³o, czyli zabarwia³o mi szmatkê... Poza tym mo¿na wzi±æ papier np 2000, na mokro przetrzeæ w niewidocznym miejscu, je¶li woda zabarwia siê pod kolor, to znak ¿e jest to akryl jednowarstwowy jak to No-limit, napisa³e¶, bo bezbarwny je¶li jest ostatni± warstw± to nie bêdzie barwi³ wody przy matowieniu pod kolor
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group