Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
m³ody19
Wys³any: 2009-11-17, 19:02   szpachla strzeli³a focha
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Dosta³em taka czache z moto do dokonczenia jakis majster sie z tym bawi³ i sta³o sie cos takiego ze objecha³ ca³a ta czache szpachla a w miejscu gdzie plastik jest gatunkowo taki jak zderzaki samochodowe szpachla odklei³a sie od tego i jest szpara jak **** no i wg to tak niemoze .... niewiem co z tym zrobic... albo wywalic i na nowow zaszpachlowac ale ryzyko czy to znowu nieodejdzie, albo zkelic ta szpachle z tym plastikiem co tam dac miedzy jedno a drugie?

foty

projekt ca³kiem ciekawy niepowiem:


tu widac jak to jedno od drugiego odchodzi


a tu mata odchodzi....



co wy byscie z tym zrobili ? prosze niepiszcie nic typu wywalic do kosz :D na to sie to jedynie nadaje ale to od znajomego jest i chce to zrobic. prosze o pomoc i sory ze te zdj sa tak ustawione i trzeba g³owa krecic ;)

Pozdro Mlody19
 

pepi 
Wys³any: 2009-11-17, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja bym dobra³ siê do plastiku -odwali³ to co kto¶ naklei³ -pospwa³ to spawark± do plastiku :D i poszpachlowa³ :spoko:
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-25, 15:50   
0
UP DOWN


Posty: 37
mia³em tak kiedys , nie ma innej rady - musisz oderwaæ star± szpahel , zmatowic , odt³u¶cic i na to szpachla z w³óknem i cienko soft , ew wykoñczeniowa. :spoko:
_________________

 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 11:02   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
tak zrobi³em wywali³em wszystko nawet tego bad looka i zrobi³em go od nowa, mata zatward³a jest ok ino ze mam taki problem ze zywica nie do konca jest sucha, hmmm moze zle powiedziane ze niejest sucha tylko jak dotkniesz to sie przykleisz do tego, ale mata zatward³a jest super ino niewiem czemu jeszcze juz po 2 dniach jest to takie lepkie nie tak mocno ze jestem caly udupczony jak sie tego dotkne nie, nic niezostaje na palcach tylko czuc ze sie to lepi troche, mimo ze jest to takie lepkie lekusko moge na to juz dac szpachle ? novol uni takim bym to zaszpachlowa³ ca³e, nie stanie sie nic ? nieodejdzie ta szpachla czy cos od tej zywicy ?

tak to wyglada dopiero jedno oko gotowe drugie wycinam

jak widzicie to co z maty i zywicy musi byc przejchane szpachla

:help:
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 11:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Z tego co widzê u¿y³e¶ ¿ywicy poliestrowej.
przy zachowaniu proporcji ¿ywica-utwardzacz oraz cykli temperaturowych poliester sieciuje w ci±gu minut - jest mokre, mokre nastêpnie ¿el i od razu twarde - nie ma tego komfortu co z epoxydem. to co opisa³e¶ to cos przypominaj±ce fazê sucho-lepk± ³atw± do zaobserwowania w³a¶nie w epoxydach. pytanie do ciebie czy nie pomyli³e¶ proporcji i w jakiej temperaturze by³a przeprowadzana polimeryzacja?

po dwóch dniach to niema prawa byæ lepkie :!:
i oczywi¶cie nie k³ad¼ na to nic bo prawdopodobnie poliester i ca³a reszta bêdzie znowu zrywana :blee:
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 11:55   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
w garazu mam bardzo ciep³o bo jest jakies nieca³em 30 stopni.

dobrze by³o zrobi³ sie zel i zatward³o, ale teraz jest takie jak hmmmm to nie jets mocno lepkie tylko tak jak np. talbetka holinex na gard³o takie ala cos, tak jak reka przejedziesz po tym to nic ino ze jak przytrzymasz w miejscu to czuc ze palec sie przykleja jak do tej tabletki
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 12:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
w 30C to ze standardowych 20min do pe³nego utwardzenia powinno Ci siê zrobiæ kilka minut, a gdzie do dwóch dni.
Wynika z tego ¿e z³a proporcja utwardzacza.
Ile da³e¶ utwardzacza i w jaki sposób odmierza³e¶?
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 12:11   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
tak na oko wcis³em tego ale mysle ze by³o ok, bo po jakichs 3/4 min robi³ sie zel.

co bys z tym zrbi³ teraz ? ja niewiem
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 12:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
hehe na oko ;)
wiem ¿e tak to ludzie robi± bo jak odmierzyæ te cholerne 2% z 30ml ale tak nie mo¿na.
Tam siê licz± dziesiêtne procenta - to jest reakcja chemiczna.

Nie ma wyj¶cia zrywasz i robisz jeszcze raz. :blee:
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 12:19   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
oj niema szans ;p niezrywam tego juz ;p poszlifuje to az mata trosze wyjdzie i bedzie, abo zrobie tak ze poszlifuje troche zrobie nowej zywicy mocniejszej i zaleje to powinno byc ok ?
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
To trochê jak szlifowanie plasteliny :D
chcesz dziadostwo odwaliæ?
jak chcesz cokolwiek k³a¶æ na takie rozmiêk³e cu¶?
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 12:25   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
to nie jest miekkie....... chyba ktos niepotrafi czytac ze zrozumieniem
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 12:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
;) potrafi potrafi
chodzi o to ze je¶li sieciowanie przebiegnie prawid³owo to masz obojêtny polimer a ty teraz masz mieszaninê polimeru i surowej ¿ywicy z tym styrenem i innym dziadostwem, jak to przykryjesz to nie wiadomo co siê z tym stanie za pó³ roku na cieple na przyk³ad.
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 12:34   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
no a jakby zrobic troche zywicy i przejechac to jeszcze raz taka mocniejsza dawka z wieksza iloscia utwardzacza ? po³aczy sie ta co juz jest z ta nowa co dam ?
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 12:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Dopóki nie jest w pe³ni utwardzone to sie po³±czy ale tak sie robi gdy ta pierwsza warstwa dzia³a prawid³owo, to tak nie dzia³a ¿e nadmiar utwardzacza przyjmie ta zepsuta warstwa - nic Ci to nie da bo utwardzacz nie wniknie w g³±b pierwszej warstwy, tylko chwyci powierzchniowo.
A przy 30C i zwiêkszonej zawarto¶ci utwardzacza to ci zastygnie w drodze od kubka do maty :D

Je¶li masz gdzie¶ jaki¶ ¶cinek maty nas±czonej z tej partii to we¼ go powyginaj i zobacz czy jest sprê¿ysty czy gumiasty bo jeszcze ostatnia twoja nadzieja ¿e dziwnym trafem co¶ siad³o na powierzchni i sie wydaje lepkie a wewn±trz jest ok.
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 12:48   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
by³em w garazu sprawdzic jak to wyglada i co sie okaza³o ze wysch³o :) wisia³o nad piecem chyba ze godz i jest ok jeszcze powisi chwile i bede dzia³a dalej

widze ze dobrze ogarniasz temat zywicy ;]
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 13:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
hmmm sarkazm, robi³em z ¿ywicami w ró¿nych warunkach i ró¿ne rzeczy sie dzia³y, pomagam Ci wg moich do¶wiadczeñ oraz zaczerpniêtej od innych wiedzy, zawsze mo¿esz to olaæ i robiæ co chcesz.
Je¶li przez 48h w 30C sie nie utwardzi³o a od dodatkowego podgrzania tak, to ja bym sie nie cieszy³ bo to nie jest prawid³owe zachowanie tego systemu.
Sprawd¼ tak jak mówi³em jaki¶ ¶cinek - to Ci da obraz co sie dzieje w ¶rodku.
Byæ mo¿e ze tak jak wspomnia³em to lepkie by³o na wierzchu i podgrzanie to odparowa³o ale równie dobrze jakie po wierzchu to i w ¶rodku a odparowa³e¶ tylko syf z wierzchu.
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 13:46   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
wycina³em przeciez te oczy to te wycinki to jest twarda masa taka chyba jak powinno byc nie jest to miekkie tylko badrdzo sztywne
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-28, 20:27   
0
UP DOWN


Posty: 37
u mnie ¿ywica czasami tez lepi³a siê po 12 h , ale na to nie mo¿esz po³ó¿yæ soft tylko Szpachla z w³óknem , ona nie¼le wi±¿e z jeszcze lepka zywic± , k³ad¼ ¶mia³o ja tak zrobi³em setki zderzaków i nic sie nie dzieje , ale musisz po³o¿yæ szpachle z w³óknem grubo , zadnego softa. :!:
_________________

 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-28, 20:45   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
ja da³em novol uni mysle ze bedzie ok hmm ? jutro dam zdj jak wyglada, mysle ze nic sie z tym niestanie bo mnie chyba rozniesie juz ;D
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-28, 22:23   
0
UP DOWN


Posty: 37
Musze Ci powiedzieæ , ¿e nie daje siê softa na ¿ywice , o tylko szpachla z w³óknem podobie jak w³oka z zywicy doskonale siê ze soba ³acza - soft moze odpasæ ale cóz ... :roll:
_________________

 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 08:40   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
soft a uni to chyba co innego
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-29, 10:26   
0
UP DOWN


Posty: 37
Ja na uni zawsze mówie soft , ale miekka i uniwersalna maja podobne w³a¶ciwo¶ci wi±¿ace :>
_________________

 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 10:33   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Ale kurcze mysle ze nic sie nie stanie :( bo kiedys juz tez jak przed³uza³em b³otnik zywica, to potem na to novola uni i trzyma ok do dzis. ;]

Wyglada to tak

po pierwszym szlifie

2 warstwa w poniedzia³ek przeszlifuje a potem natrysk
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-29, 10:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
m³ody19 napisa³/a:
2 warstwa w poniedzia³ek przeszlifuje a potem natrysk
cos dlugo to robisz. Jakbym w takim tempie robil to bym nic nie zarobil :P
_________________

 
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 10:47   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
A co mam w niedziele robic ? Ja tam w niedziele nie przesiaduje w garazu, pozatym mam duuzo czasu. :tak:
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-29, 14:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
A co mam w niedziele robic
nie w niedziele ale temat jest od 17 listopada wiec troche ci sie schodzi z czyms takim... wiesz moze masz duzo czasu i ci sie nie pali ale wg mnie to po 3 dniach to powinno byc juz w lakierze
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2009-11-29, 14:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
dobry sprawdzian czy ¿ywica zadzia³a³a to uderzenie w pozosta³o¶ci w kubku(samej ¿ywicy), powinno kruszyæ siê jak lód no chyba ¿e warstwa jest grubo¶ci skrzyd³a motyla ;P
 

f_maciej
Wys³any: 2009-11-29, 14:37   
0
UP DOWN

Posty: 174
Wtr±cê siê co do tej ¿ywicy, na pudle novola jest napisane, ¿e ¿ywica po wyschniêciu bêdzie lepkowata, w celu zwiêkszenia przyczepno¶ci materia³ów na ni± nak³adanych.
 

crystal
Wys³any: 2009-11-29, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
o lol ale mod :rotfl:
sam by tego nie wymy¶li³ a novol umie :spoko:
 

obcy_69
Wys³any: 2009-11-29, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
A czy to nie jest tak...ze tylko ta zewnetrzna powloka (liczko), jest lepka..??
i wystarczy sciagnac ja zurzytym chocby papierem , odslaniaja w pelni utwardzona powloke...Nie raz uzywalem zywicy NOVOLA ktora tak wlasnie sie zachowuje..
 

obcy_69
Wys³any: 2009-11-29, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
crystal...napisz prosze jak sobie radzisz z odmierzaniem tej proporcji (zywica - utwardzacz)..i czy faktycznie jak pisze kamfrontera , na zywice tylko szpechel z wloknem..
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 19:29   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
kalbi napisa³/a:
nie w niedziele ale temat jest od 17 listopada wiec troche ci sie schodzi z czyms takim... wiesz moze masz duzo czasu i ci sie nie pali ale wg mnie to po 3 dniach to powinno byc juz w lakierze


Nie ja mam czas dosta³em to do zrobiebnia bez konkretnego terminu, to sta³y klient i zawsze tak jest nie spieszy sie. :) Ale w tym tygodniu skoñcze. pokaze jak wysz³o ;]

a Zywica robi³em z firmy Ranal, nie novol, a ta szpachla nie powinna odpasc...

a co do kubka to sie nie skruszyla tylko odpad³a od dna i jest bardzo twarda
 

crystal
Wys³any: 2009-11-30, 08:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
1. Co do odmierzania to ca³kiem poprawnie jest u¿ywaæ wagi ale do takich ilo¶ci i dok³adno¶ci potrzebna by³aby laboratoryjna(600zl) albo z allegro za 90zl do 0,1g a jak nie ma wagi to przeliczam po gêsto¶ci i stosuje odpowiedniej pojemno¶ci strzykawki(mam prosto bo jak robie z epoxydami to utwardzacz jest p³ynny i wchodzi go 20%)
2. Co do nak³adania nastêpnych pow³ok to nie wiem czy ta szpachla jako jedyna nie odpadnie ale wg mnie zamiast bawiæ sie w jakie¶ lepko¶ciowe cud-pow³oki wola³bym potraktowaæ ¿ywice jako jedno a szpachle jako drugie i ³±czyæ to przez matowienie. Fakt ¿e szpachla z w³óknem jest lepszym kompozytem, szk³o to zbrojenie a talk tylko wype³niacz poza tym baza szpachli to te¿ ¿ywica poliestrowa wiêc kompatybilno¶æ niby jest.
:fiu: trzeb by kiedy¶ spróbowaæ mokre na mokre ;)
 

m³ody19
Wys³any: 2009-12-09, 21:23   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
sklei³em ten plastik co jest tu na zdjeciach z taka ma³a dok³adka co by³a do niego, na kleju do szyb bardzo dobrze to trzyma i nie peknie, teraz to sk³adanie musze ciachnac szpachla ona nieodejdzie od tego ? Bo bedzie sie jako tako styka³a z tym klejem na szerokosci oko³o 2-3 mm i przez ca³a dlugosc od do³u tego plastika, na ostatnim zdj jest ten plastik z ta dok³adka i tam w³asnie widzicie w którym miejscu jest sk³±danie i tam jest ten klej, odejdzie czy nie ?
 

crystal
Wys³any: 2009-12-16, 00:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Na bazie czego jest ten klej?
Mo¿esz podaæ jakie¶ czegó³y
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-16, 12:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja ostatnio do zabudowy s³upka u¿yw±³em ¿ywicy z firmy "polfill" i te¿ jest dok³±dnie tak jak pisa³ f_maciej - by³a lepka po wierzchu, nawet jak le¿a³a z 2 godziny pod kaloryferem ~ 20 st. Zeszliwowa³em ta lepka warstwê P180 i na tak przygotowane pod³o¿e na³o¿y³em kit te¿ "polfill". Jak na razie wszystko gra ;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-17, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
m³ody19 napisa³/a:
sklei³em ten plastik na kleju do szyb bardzo dobrze to trzyma i nie peknie, teraz to sk³adanie musze ciachnac szpachla ona nieodejdzie od tego ? Bo bedzie sie jako tako styka³a z tym klejem na szerokosci oko³o 2-3 mm i przez ca³a dlugosc od do³u tego plastika, na ostatnim zdj jest ten plastik z ta dok³adka i tam w³asnie widzicie w którym miejscu jest sk³±danie i tam jest ten klej, odejdzie czy nie ?

Odejdzie lub lakier pêknie na ³±czeniu.Wytnij klej do szyb na maxa.Zastosuj szpachle do tworzyw.Na ni± podk³ad uelastyczniony/najlepej m/m,tzn. bez szlifowania podk³adu.Prze¿y³em horror z dok³adkami/laminat do plastiku/ klejonymi na klej do szyb.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group