Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Badi1971
Wys³any: 2009-12-16, 18:26   jaki papier do matowania, jakiej bazy uzyc
0
UP DOWN

Posty: 10
panowie chce zmienic kolor plastikow tylko nie wiem jakim papierem musze zmatowac recznie poniewaz nie mam maszynki i zastanawia mnie czy musze cos na nie nakladac czy po zmatowaniu moge odrazu zwykla baze taka jak na blache z gory thx
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-16, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
zastanawia mnie czy musze cos na nie nakladac
je¿eli nie by³y wcze¶niej lakierowane to tzw PZP (podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ, opcja szukajki). je¿eli oka¿e siê ¿e maj± lakier , to wówczas mo¿esz matowaæ. wykonasz próbê ,matuj±c plastik i obserwuj±c co z wod± sp³ywa,przecieraj±c siê te¿ zaobserwujesz inny color tworzywa.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-17, 16:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="baqo"]
Cytat:
zastanawia mnie czy musze cos na nie nakladac.

Zmatowaæ, na miejsca przeszlifowane do go³ego plastiku PZP,je¶li by³ lakier dwuwarstwowy powiniene¶ po³o¿yæ podk³ad akrylowy wype³niaj±cy/warstwa izolacyjna/.przeszlifowaæ na sucho lub m/m/mokro na mokro/ po³o¿yæ lakier.Papier pod szpachlê 80-120 na sucho,szpachla 240-320 na sucho,podk³ad pod lakier,/je¶li nie jest m/m/,800-1200 na mokro lub maszyn±/szlifierk± mimo¶rodow±/ na sucho 600-800.Trzeba odpyliæ,odt³u¶ciæ k±¿d± warstwê i przed samym lakierowaniem musn±æ ¶ciereczk± antystatyczn±.UFF.
@ Bago, pomocy!Jestem zbyt lakoniczny w swoich wypowiedziach i amatorzy/nie traktowaæ tego zwrotu osobi¶cie/ je nie do koñca rozumiej±.
Pozdro
 

mezotr 
Wys³any: 2009-12-17, 17:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
ja jestem amatorem i wszystko rozumiem z twoich wypowiedzi
wystarczy cale forum przejrzec i prawie wszystko sie wie(nie trzeba zadawac tych samych pytan iles tam razy omawianych)

czytac forum ludzie a nie spamowac :spoko:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group