Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pawelc 
Wys³any: 2009-11-01, 10:44   Malowanie w dosyæ trudnych warunkach + fajny czerwony kolor
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Witam ,pomimo ¿e na forum jestem ju¿ od d³u¿szego czasu to mój pierwszy temat i liczê na konkretn± pomoc -do rzeczy:

-dysponuje pomieszczeniem w którym chcê praktycznie w elementach pomalowaæ ca³y samochód (mazda mx-6) (malowane osobno-maska,b³otniki,zderzaki ,klapa ty³, szyberdach,drzwi, pozosta³a czê¶æ czyli b³otniki ty³ nadpro¿a i dach czyli to co nie da siê zdemontowaæ w ca³o¶ci ju¿ bêdzie malowane -problem to to ¿e pomieszczenie nie bêdzie na sta³e ogrzewane -czyli w dzieñ bêdzie nagrzewane (15-20 stopni)a w nocy niestety nie -temperatura raczej poni¿ej zera nie spadnie ale mo¿e siê zdarzyæ i tu pytanie jakie odstêpy czasu zachowaæ miêdzy kolejnymi warstwami czyli najpierw pójdzie epoksyd na go³a blachê ,pó¼niej szpachel ,znowu epoksyd na przetarcia ,nastêpnie akryl wype³niaj±cy ,szlif i kolorek i tu my¶lê o dwuwarstwowym lakierze czerwonym i tu te¿ pytanie o jaki¶ ³adny kolorek ? ,nadmieniê ¿e czas jako¶ znacz±co nie odgrywa roli ale fajnie by by³o jakbym w ci±gu miesi±ca siê wyrobi³
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-03, 15:38   Re: Malowanie w dosyæ trudnych warunkach + fajny czerwony ko
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
pytanie jakie odstêpy czasu zachowaæ miêdzy kolejnymi warstwami czyli najpierw pójdzie epoksyd na go³a blachê ,pó¼niej szpachel ,znowu epoksyd na przetarcia ,nastêpnie akryl wype³niaj±cy ,szlif i kolorek i tu my¶lê o dwuwarstwowym lakierze czerwonym i tu te¿ pytanie o jaki¶ ³adny kolorek ? ,nadmieniê ¿e czas jako¶ znacz±co nie odgrywa roli ale fajnie by by³o jakbym w ci±gu miesi±ca siê wyrobi³

Takie odstêpy,¿eby móc przeszlifowaæ poszczególne warstwy/masz du¿o czasu/.przed po³o¿eniem bazy wystarczy przeszlifowaæ P1000-1200 na mokro podk³ad akrylowy,odpyliæ,zmyæ zmywaczem do silikonu/benz. extr./i po³o¿yæ bazê.Zacznij rano-do wieczora bêdzie gotowy razem z klarem.
Co do koloru polecam Lotus B 117.Latwy do po³o¿enia i efektowny.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-03, 15:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
dziêki za odpowied¼ ,masz mo¿e jakie¶ zdjêcie przyk³adowe tego koloru ? i czy mo¿na nim malowaæ w elementach ? ,tak ¿eby nie wysz³y ró¿nicê w odcieniach ? bo niestety nie mam mo¿liwo¶ci pomalowania wszystkich elementów na raz
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-03, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
dziêki za odpowied¼ ,masz mo¿e jakie¶ zdjêcie przyk³adowe tego koloru ? i czy mo¿na nim malowaæ w elementach ? ,tak ¿eby nie wysz³y ró¿nicê w odcieniach ? bo niestety nie mam mo¿liwo¶ci pomalowania wszystkich elementów na raz

Latwy do na³o¿enia tzn. dobrze kryj±cy.Jest to czerwona per³a.Nie mam mo¿liwo¶ci podaæ ci foto.Zobacz w mieszalni.Nie jest tani,ale to tylko "dwuwarstwówka".
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-05, 06:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
per³a raczej odpada -wydajê mi siê ¿e mog± wyj¶æ ró¿nicê w odcieniach przy malowaniu w elementach ?,my¶la³em nad takim czerwonym np.z palety rm 8348n ,nie za jasny i nie stra¿acki czerwony wpadaj±cy w pomarañcz co o nim my¶licie?
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-06, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Brat mi dobra³ 100ml tego kolorku z lotusa ,jak mo¿esz powiedz jak siê k³adzie tego typu lakier bo s± tam dwa komponenty bazowe ,czy mam k³a¶æ to jak zwyk³y lakier w bazie czyli najpierw pierwszy po przeschniêciu w³a¶ciwy kolor i po przeschniêciu jego klar?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-09, 12:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
Brat mi dobra³ 100ml tego kolorku z lotusa ,jak mo¿esz powiedz jak siê k³adzie tego typu lakier bo s± tam dwa komponenty bazowe ,czy mam k³a¶æ to jak zwyk³y lakier w bazie czyli najpierw pierwszy po przeschniêciu w³a¶ciwy kolor i po przeschniêciu jego klar?

Tak jak napisa³e¶.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-11, 06:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Pomalowa³em nim na próbê jeden element i jak dla mnie to bardziej bordo ni¿ czerwony -zobaczê jeszcze jak bêdzie wygl±da³ w s³oñcu
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-29, 08:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Jednak zdecydowa³em siê na lakier zwyk³y nie per³owy ,jest kto¶ na forum co dobiera lakier ? potrzebujê z palety rm-a 8348n z 2,5litra i do tego lakier du-pont 3750s 2,5litra rozpuszczalnik ,utwardzacz i jeszcze parê klamotów do lakierowania
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 10:10   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Gdzie mieszkasz? ? Moj kuzyn ma nowo otwarta mieszalnie Du Pont'a znajduje sie to na Woli woj.¶l±skie, i ma wszytsko co widze Ci potrzeba do malowania, napisz do mnie jesli Cie to interesuje moge ci napisac ceny bo mam cennik, :) Jak bys ta wszytsko od niego wzi±³ masz gwarantowany rabat. Pozdro m³ody19
 

obcy_69
Wys³any: 2009-11-29, 18:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
pawelc...raczej kiepskim pomyslem jest malowanie auta w elementach..szczegolnie w tym kolorze..Czerwone sa raczej slabokryjacymi lakierami..takze zastanow sie tez nad podkladem o odpowiednim odcieniu ..i choc samo lakierowanie oddaj komus kto zrobi to w jednym etapie..
A jak juz sie naprawde uprzesz..lakieruj jednorazowo elementy z jednej np. strony ( blotnik przod-drzwi-blotnik tyl)..Maski beda pod innym katem takze nie bedzie ta roznica tak zauwazalna..Natomiast wszystkie plastiki (zderzaki ,listwy) to i tak sie fabrycznie roznia..wiec nie ma juz takiego problemu..
 

m³ody19
Wys³any: 2009-11-29, 19:42   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
musisz miec taki podk³adcw mieszalni dostaniesz po zwyczajnym podk³adzie sei go daje tak zwany podk³ad z odpowiedznia szaroscia widmowa czy cos ala to walisz go a potem normalnie odrazu dajesz baze na to i clar
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-30, 08:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
mieszkam w zachodniopomorskim -malowa³em ju¿ tym rm-em w czerwieni w elementach i nie by³o du¿ej ró¿nicy -praktycznie niezauwa¿alna bêdê te¿ ca³e auto podk³adowa³ w jednym kolorze tak ze nie powinno byæ du¿ych ró¿nic
próbujê w tej chwili dobraæ ten kolor wysy³kowo i mam problem czy mo¿e kto¶ podaæ odpowiednik tego koloru rm 8348n w jakich autach on wystêpowa³ ?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-01, 07:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
No i mam problem z tym kolorkiem zar±bisty do koñca tygodnia muszê co¶ wybraæ -naprawdê nikt nie ma mieszalnika rm-a?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-01, 15:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
No i mam problem z tym kolorkiem zar±bisty do koñca tygodnia muszê co¶ wybraæ -naprawdê nikt nie ma mieszalnika rm-a?

Próbujê ustaliæ.Czekam na odpowied¿;zaraz jak otrzymam dam Ci znaæ.Póki co jak masz mo¿liwo¶æ obej¿yj Audi LY3D/Tornadorot/.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-01, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Jak by Ci siê uda³o ustaliæ by³bym Ci wdziêczny ..
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-02, 16:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
Jak by Ci siê uda³o ustaliæ by³bym Ci wdziêczny ..

Nie znam faceta.Do dzi¶ nie ustali³.Powiedzia³,¿e do jutra/czwartek /.
Pytanie.Jest tyle kolorów czerwieni,a ty upar³e¶ siê na ten konkretny.
Poszukaj w Google i wklej foto.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-03, 08:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Wiesz jak to jest z wzornikami -to nie jest to co na blasze ,ale temat ju¿ nieaktualny -musia³em siê szybko zdecydowaæ i wybra³em oryginalny jaki by³ i wed³ug wzornika jest on praktycznie identyczny jak ten o który tu próbowa³em znale¼æ -zobaczymy jaki bêdzie w praktyce a kolor to vintage red NU mazda -oryginalnie to pewnie jest akryl a ja bêdê to malowa³ w bazie a na to klar dupont 3750s

wielkie dziêki za pomoc
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-03, 13:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
a ja bêdê to malowa³ w bazie a na to klar dupont 3750s

Nie wiem czy wiesz,¿e na bazê powinien pój¶æ barwiony klar.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-03, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
tzn. po co barwiæ klar?-aby ¶ciemniæ kolor ? i mówisz o dodaniu bazy do lakieru?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-04, 16:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
tzn. po co barwiæ klar?-aby ¶ciemniæ kolor ? i mówisz o dodaniu bazy do lakieru?

Na 1l klaru dodaje siê ok.8,0grama pigmentu transparentnego AM63/DuPont/ dla uzyskania g³ebi i nasycenia koloru.Zadnej bazy do klaru nie dodawaj.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-05, 03:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
A gdzie ja go dostanê w tej chwili skoro nie ma u mnie ¿adnego mieszalnika dupont?,a co ma na celu ten pigment dodany do klaru?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-05, 09:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
A gdzie ja go dostanê w tej chwili skoro nie ma u mnie ¿adnego mieszalnika dupont?,a co ma na celu ten pigment dodany do klaru?

Ma na celu zwiêkszenie nasycenia,pog³êbienie i o¿ywienie koloru.Lepiej tego nie potrafiê wyt³umaczyæ.Wejd¿ na forum Airbrush,mo¿e tam znajdziesz lepsze wyt³umaczenie.
Co do pigmentu,nazywa siê Transparent Magenta i na pewno ma odpowiednik u innych producentów ;) .
 

nolan
Wys³any: 2009-12-10, 18:19   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ok moj temat chyba polecial do kosza wiec pozwole sie sobie tutaj podpiac


Witam!

Zarejestrowa³em sie na tym forum aby skorzystac z waszej wiedzy(wiem wiem troche to bezczelne) ale do rzeczy.Niedawno stalem sie wlascicielem hondy civic 5 gen (czerwony zgliszcz) ogolnie samochod na podtlenku lpg jezdzi i to tanio wiec wszystko ok ale niestety stan lakieru i blacharki jest oplakany.Tak wiec moj plan jest nastepujacy:

-wymiana zderzaka i blotnika
-reperaturki na tylne nadkola
-nowy lakier

I wlasnie odnosnie lakieru pytanie kieruje do was,samochod chce zeby pozostal czerwony tylko niebardzo podoba mi sie lakier akrylowy,myslalem nad jakims glebokim odcieniu czerwieni w metaliku badz perle(o ile nie stworzylem teraz czegos w rodzaju maslo-maslane).
Przegladajac allegro najwiecej jest lakierow marki PROFIX zajinteresowalem sie konkretnie ta aukcja

http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Ocencie prosze czy to dobry wybor i czy mozecie polecic jakies ciekawe odcienie czerwnoego?Zdjecie pogladowe jak zgliszcz wyglada teraz ^^ :


No i wracajac do lakieru,osoba ktora bedzie mi malowala samochod pracuje jako lakiernik jednak warunki beda dosc "polowe" tj mamy mozliwosc wynajecia komory ale nie wiem czy nie mija sie to z celem,no i czy ten lakier nie jest jakis "trudny w obsludze" ?

Wybaczcie zapewne laickie pytania ale nie mam zielonego pojecia o lakiernictwie a nie chcialbym robic druciarstwa ;)
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-11, 15:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Witam ponownie ,zacz±³em lakierowanie elementów i powiem tak lakier dupont 3750s ¶wietnie siê rozlewa jak na gara¿owe warunki :spoko: ,ale teraz mam pytanie czy polakierowane elementy mogê przenie¶æ do innego nie ogrzewanego pomieszczenia ?po 3-4h jak lakier przyschnie? -nic siê niestanie ?
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-17, 15:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Dzisiaj koñczy³em lakierowanie elementów i przez pomy³kê nala³em bazowego rozpuszczalnika do lakieru ,czy mo¿e co¶ siê staæ z pomalowan± pow³ok±? -bo rozla³ siê piêknie ale to pewnie przez temperaturê ok.15 stopni nie wiêcej mam u siebie w gara¿u w tej chwili
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-17, 16:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
Dzisiaj koñczy³em lakierowanie elementów i przez pomy³kê nala³em bazowego rozpuszczalnika do lakieru ,czy mo¿e co¶ siê staæ z pomalowan± pow³ok±? -bo rozla³ siê piêknie ale to pewnie przez temperaturê ok.15 stopni nie wiêcej mam u siebie w gara¿u w tej chwili

jak ³adnie po³o¿ony klar NIC SIE NIE STANIE.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-18, 07:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Dziêki ,trochê mnie uspokoi³e¶ ;) ,a teraz wracaj±c do pytania ,które zada³em wy¿ej czy co¶ siê mo¿e staæ elementom które przenios³em do nieogrzewanego pomieszczenia w sumie po polerce s± one i zabezpieczone dodatkowo politur± ,czy niska temperatura mo¿e zaszkodziæ lakierowi?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-18, 12:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pawelc napisa³/a:
Dziêki ,trochê mnie uspokoi³e¶ ;) ,a teraz wracaj±c do pytania ,które zada³em wy¿ej czy co¶ siê mo¿e staæ elementom które przenios³em do nieogrzewanego pomieszczenia w sumie po polerce s± one i zabezpieczone dodatkowo politur± ,czy niska temperatura mo¿e zaszkodziæ lakierowi?

Nic,je¶li by³y w temp. ok.20 st.C przez 3 dni.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-12-18, 15:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
No niestety nie by³y -stara³em siê po 24h przenosiæ ,-pomieszczenie nieogrzewane a teraz na dworze -10 czyli mo¿e byæ nieciekawie :( ,a co mo¿e siê staæ z lakierem?
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang