Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 09:17   NIELEGALNA LAKIERNIA
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Panowie tylko spokojnie ... i bardzo proszê bez ordynarnych wrzut !!! :D

Za³o¿y³em ten temat tylko po to ¿eby takie dyskusje jak mia³y miejsce kilka dni temu w ró¿nych tematach nie za¶mieca³y forum. Moje zdanie znacie i nie bêdê go powtarzaæ.

Chcia³em jednak ¿eby ci którzy my¶l± ¿e mog± robiæ co im siê ¿ywnie podoba spojrzeli na sprawê swojego gara¿u, czy lakierni prowadzonej na czarno - oczami innych osób którym mo¿e to przeszkadzaæ i choæ nie wiedz± jak ... staraj± siê doprowadziæ do likwidacji lakierni za p³otem !

Pierwszy temat tu: zwyk³y bezradny s±siad :

http://forum.purepc.pl/Os...zu-t298442.html

Drugi temat to ju¿ ostra zadyma :

http://kielce.gazeta.pl/k...62,5013530.html

Tak jest na Dolnym ¦l±sku :

http://www.karkonosze.ws/...rmacje_455.html

a to nowa sprawa z grudnia 2009 : ( opis sprawy po otwarciu strony ni¿ej ! )

http://forumprawne.org/pr...-lakiernie.html

Jak kto¶ chce pytaæ niech pyta - odpowiem, pomogê, lub doradzê jak unikn±æ k³opotów ! Jak kto¶ chce to skomentowaæ i wypowiedzieæ w³asne odmienne zdanie zapraszam do kulturalnej wymiany pogl±dów ! Ale nie wpisujcie tu proszê chamskich komentarzy, bo to nikomu w niczym nie pomo¿e ... a moja cierpliwo¶æ te¿ ma granice ... i co najwy¿ej pozostaniecie w niewiedzy a¿ do dnia .... kontroli i likwidacji w³asnej lakierni !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

stek
Wys³any: 2010-01-04, 20:49   Re: NIELEGALNA LAKIERNIA
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
PROJEKTER napisa³/a:
Panowie tylko spokojnie ... i bardzo proszê bez ordynarnych wrzut !!! :D

Za³o¿y³em ten temat tylko po to ¿eby takie dyskusje jak mia³y miejsce kilka dni temu w ró¿nych tematach nie za¶mieca³y forum. Moje zdanie znacie i nie bêdê go powtarzaæ.

Chcia³em jednak ¿eby ci którzy my¶l± ¿e mog± robiæ co im siê ¿ywnie podoba spojrzeli na sprawê swojego gara¿u, czy lakierni prowadzonej na czarno - oczami innych osób którym mo¿e to przeszkadzaæ i choæ nie wiedz± jak ... staraj± siê doprowadziæ do likwidacji lakierni za p³otem !

Pierwszy temat tu: zwyk³y bezradny s±siad :

http://forum.purepc.pl/Os...zu-t298442.html

Drugi temat to ju¿ ostra zadyma :

http://kielce.gazeta.pl/k...62,5013530.html

Tak jest na Dolnym ¦l±sku :

http://www.karkonosze.ws/...rmacje_455.html

a to nowa sprawa z grudnia 2009 : ( opis sprawy po otwarciu strony ni¿ej ! )

http://forumprawne.org/pr...-lakiernie.html

Jak kto¶ chce pytaæ niech pyta - odpowiem, pomogê, lub doradzê jak unikn±æ k³opotów ! Jak kto¶ chce to skomentowaæ i wypowiedzieæ w³asne odmienne zdanie zapraszam do kulturalnej wymiany pogl±dów ! Ale nie wpisujcie tu proszê chamskich komentarzy, bo to nikomu w niczym nie pomo¿e ... a moja cierpliwo¶æ te¿ ma granice ... i co najwy¿ej pozostaniecie w niewiedzy a¿ do dnia .... kontroli i likwidacji w³asnej lakierni !


Witaj @projekter widze ¿e praworz±dny z Ciebie ch³op, Zgadzam sie z tym co piszesz, fakt kto¶ zainwestuje set tysiecy i szlak go trafia jak pod nosem nielegalna lakiernia funkcjonuje i bije kase, a nikt mu w tym nie przeszkodzi, takie prawo. Ludzie malowali i beda malowaæ. Wyobra¿ sobie, dwa, trzy elementy na tydzieñ (mówie dorywczo po godzinach), spisuje umowe z go¶ciem,za³€Â¿my o dzie³o aby skarbówka sie odczepi³a, w razie kontroli przyjmuje na klate i p³ace mandat, i dalej wykonuje to samo. Co mi powiedz± " ma³a szkodliwo¶æ ". To jest ³amanie prawa ale co? kto¶ nie ma kasy a ma talent ma i¶æ kra¶æ, na wsiach nie ma takich ofert pracy, ludzie kasy nie maj±, wiêc ka¿dy orze jak mo¿e. my¶le ¿e Cie nie obrazi³em ale takie s±realia.Pozdr.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 21:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Wiem ¿e tak jest i ty wiesz ¿e tak jest i ... urzêdnicy wiedza ¿e tak jest ! Tylko problem polega na tym ¿e to nie powód aby to tolerowaæ ... a ju¿ na pewno nie ¿eby chwaliæ takie zachowania na forum na którym ci co dzia³aj± legalnie i posiadaj± dostêp do wiedzy i technologi pomagaj± w zasadzie tym co ich okradaj± ! Wiem ¿e ka¿dy ( no mo¿e wiêkszo¶æ ) macha na to rêk± ... W zasadzie to mnie nielegalne lakiernie ¶rednio obchodz±. To nie moje pieni±dze s± podkradane tylko tych co zainwestowali w legaln± dzia³alno¶æ. Ja nawet ju¿ nie pracujê w motoryzacji tylko w przemy¶le ! ... Jednak niebywale mnie irytuje jak oprócz tego, ¿e kto¶ ju¿ pracuje na czarno to jeszcze siê tym szczyci i twierdzi ¿e nie ma na niego bata paragrafu i kary .... dlatego za³o¿y³em ten temat !

To ci co pracuj± legalnie i p³ac± za wszystkie pozwolenia powinni tu zabraæ g³os ! ... ale dziêki za opiniê ... ka¿da siê liczy ! pozdrawiam :piwo:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-18, 03:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
PROJEKTER napisa³/a:
To ci co pracuj± legalnie i p³ac± za wszystkie pozwolenia powinni tu zabraæ g³os ! ... ale dziêki za opiniê :

powinni powinni bo oni tez pamietaja jak wlasnie zaczynali od nielegalnych malunkow w garazach ciekawe czy ktos tak z czystym sumieniem sie tu znajdzie na tym forum oprocz projekera zeby krytkowac chlpakow ze sobie probuja w garazu pistoletem machac, bo ktory z nich tak nie zaczynal malujac w garazu ktory ty nazywasz nielegalnym, albo czy jest tu ktos wogole ktory najpierw kupil sobie komore a potem zarejestrowal dzialalnos a potem zaczal dopiro malowac badz si uczyc, no chyba ze syn taty co juz ten biznes prowadzi,
jest proste - wszsyko zaczyna sie od nielegalnej garazu, ktory nawet policja uwaza za male wykroczenie a tu sie robi jakas ogromna burza przez goscia ktory poszedl w gore i juz pewnie zapomial jak sam zaczynal, a ja sie zaloze ze tez peweni pstrykal w garazu ktory teraz krytykuje i nazywa nielegalnym
Ja przedstwiem sprawe ze sie ucze malowac bo chcialbym cos tam sob pryskac to zostalem zlodziejem i cwaniaczkiem nazwany przez kolege zalozyciela postu tylo to zostalo szybko wyciete,
wielu chlopakow w moim wieku codzi w soboty i pije po dyskotekach bija sie i sobie ulepszaja zycie szkodliwymi srodkami po czym robia wandalizm na miescie -to jest problem z mlodzieza a nie mlody chlopak zamiast isc pic w sobote siedzi w garazu do rana bo pracuje do rana i trze ta spachle zdzierajac paznokcie bo napoczatku zawsze nie wychodzi i ma wizje badz marzenie ze mu sie uda i otworzy cos, i jesli bedzie chcial to silnia wola praca i uporem moze dojsc do czegos zawze lepiej niz wizyczna praca najemna
a jesli nawet nic nie wypali konkrteniejszego to i tak cos osiagnal bo poamlowal sobie czy kolegdze blotnik i sprawil mu to tyle radosc co zaden prezen na swieta , bo zna dobrze cene pracy ktora w to wlozyl
a potem to nawet dobre 200 stowki za pomoalowanie komus czegos zawsze przyjemniejsz praca niz gdzies gdzies ku kogos fizycznie,
chyba ze ktos robi skarge badz jest to na duza skale i duza duza kasa w gre wchodzi , i jesli ktos juz tak dziala ze lakirowanie nie jest jego glownym zrodlem utrzmania i tylko to robi to oczwiscie ze musi to zarejestrowac, jesli lupie z tego kase to czemu ma nie placic podatkow jak wszyscy placa, ja rowniez gdy bym mial sie zajmac lakiernictwem na grupsza skale i z tego zyc to tez chce miec to zarejstorwane i placic podatki, ale na poczatku jest to przerost formy nad trescia


od kad bylo jest i bedzie lakienctwo zawsze beda nielegalne uslugi lakienicze tak jak w kazdej innej branzy z tym policja nawet nie walczy - czemu wiec ty walczysz? wszysko zalezy do stpopnia i od skali Jesli nielegalne lakiernie to tez nielegalni hydraulicy , taksowkarze, naucziele albo emeryci bo tez jak daja koreptycie po pracy to nie odprowadzaja z tego podatku albo i teg nie rejstruja tego a no i rowniez nielegalni policjanic bo znam wielu co sobie gdzies tam dorabiaja, twoje placz o pomste wycelewany w chlopka w niezarejestrowanym garazu jest smiechem na maxa ^^ ^^ ^^
czy to w polsce czy to w bardziej rozwinejetej agnli ( tu w uk tez pelno anglikow czy pakinstancow co dorabiaja sobie i niczego nie rejstruje - prawadza uslugi typuu machanika wykonczeniowka czy lakierowanie, kazdej jednej branzy nie chce tu mi sie opisywac ale nawet w angli policja sobie z tego nic za bardzo nie robi bo jak mozna kogosc gonic ze po robocie tapetuje znajomemu pokoj albo zrobil kran albo pomalowal 3 bltnik w tygodniu bez zarejstrowanie dzialalnosc - maja grupsze reczy do roboty typy wlamy kradzieze gwaly ktorych nie ograniaja, ,

jesli te forum potempia nielegalne malowanie to dzial pomoc dla amatora powinine zostac zamkniety bo tam nikt nie ma zadnych norm spelnionych ani nic zarejstrowanego to sa chlopaki ktorzy sobie probuja machajac gunem
w garazu
lakiernicy co maja zarejstrowane swoje dzialalnosc mysle ze tez ci nie pomoga w tym twoim temacie wolajacym o poparce smiesznych twoich wypowiedzi , typu zlodzieje , cwaniaki zatruwacze srodowsika b oni tez tak zaczynali a my im chleba nie odierzemy moze tylko kromke ;)



jesli masz czas iwiedzie i lubisz sie udzielac na forum to lepiej zaloz temat dla chlpakow z nielegalnych garazy jak maja chronic zdrowie pod czas swoich prac typu maski , rekawiczki kostkiumy i opisz jak to jest wazne i co brak ochrony moze wywolywac w pozniejdsyzm okresie zycia lub starosci , albo moze jak jakims tanim kosztem zalozyc filtryc oby nie zanieczysczaly srodowis

a to ze ktos sobie nie placi podatku ze pomaluje dwa blotniki to daj sobie spokuj z tym zlodziejstwem bo to cieibe tyklko dyskwalifuje z grana osob normalnie myslacych badz pokazuje zbocznie zawodowe , kasa z podatkow i tak trafai do gory w gorze chlopaki a wiadomo ktko panstwem rzadzi i jak kase pcha w kieszenie , kazdy co prowdzi dzialolnsoc albo 99 %tak sobie kalkuje zeby jak najmniej trafilo do fiskusa - taka jest juz prawda.





Amen
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 09:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No to pojecha³e¶ giga postem @Gdulus ! :spoko:

Có¿ ... w niektórych miejscach masz wiele racji ! Patrz±c na to przez tezy które postawi³e¶ mo¿na by nawet sk³aniaæ siê do jakiego¶ zrozumienia takich dzia³añ.

Tylko widzisz ... Ja ju¿ w poprzednich dyskusjach jasno podzieli³em amatorów i z³odziei ... tych którzy zaczynaj± i z³odziei ... oraz tych którzy maj± cel, a pracê w gara¿u traktuj± jako pocz±tek legalnej dzia³alno¶ci pytaj±c co i jak poza³atwiaæ, oraz tych co nie pytaj± tylko s± dumni z tego ¿e s± z³odziejami twierdz±c ¿e NIE S¡ tylko zaczynaj± ale od lat bior± kasê za to co robi± ! Jak d³ugo ty chcesz zaczynaæ ?

Jeste¶ amatorem to maluj za darmo i siê ucz ... bierzesz pieni±dze za swoj± pracê ale z nikim siê nie dzielisz na ochronê ¶rodowiska w którym mieszkasz, na szpital w okolicy bo tam pojedziesz jak siê zatrujesz ksylenem z lakierów, na Policjê ... bo jak ci klient nie zap³aci to w³a¶nie tam siê zg³osisz ... na od¶nie¿anie ¿eby¶ móg³ dojechaæ do tego swojego gara¿u ... Dlaczego Ja mam za to zap³aciæ, a TY NIE !

P³aæ z³odzieju ... albo niech ciê z³api± i zamkn± w cenzura, lub lepiej dowal± takimi karami ¿eby¶ przez kolejne 10 lat oddawa³ te d³ugi wobec innych !
Poczytaj inne posty zrozumiesz dlaczego tego nie popieram a tobie odpowiem tak :

Tylko g³upi, niebywale durny z³odziej krzyczy publicznie, ¿e kradnie :shock:

My¶lisz ¿e nie wiem, ¿e po³owa osób na forum robi na czarno ? My¶lisz ¿e nie wiem jak wygl±da rynek napraw lakierniczych w Polsce ? ... tylko to nie jest jeszcze powód ¿eby chwaliæ siê w³asn± g³upot±, bezczelno¶ci± i ¶miaæ siê z tych co zachrzaniaj± p³ac±c podatki ZUS Akcyzê i VAT. To JA i ci którzy prowadz± legalne firmy utrzymuj± tych co im siê wydaje, ¿e mog± mieæ w ty³ku system i robiæ co chc± !

Widzisz jak kto¶ tak robi - ale ... mu wstyd i zaczyna dzia³ania ¿eby to zmieniæ to chêtnie mu pomagam i na forum i przez e-mail i osobi¶cie. Ale jak taki cz³owiek jak ty pieje z zachwytu, ¿e zwia³ za granicê i tyra tam na czarno pisz±c ¿e jest OK i wogólo na czarno jet lepiej :x: ... no to siê nie dziw Gdulus, ¿e dostajesz ³atê z³odzieja. Ju¿ ci to pisa³em w innych postach, ¿e ty kradniesz i masz wszystko gdzie¶ a ja p³acê za emeryturê twoich rodziców gigantyczn± sk³adk± ZUS ! To nie z³odziejstwo ? ... a pomy¶la³e¶ troszeczkê co by siê sta³o gdyby tylko po³owa Polaków przyzna³a ci racjê
i takiemu @frontowi popieraj±cemu te dzia³ania ... Unia by siê na nas wypie³a, a ty by¶ wylecia³ z tych Wysp wracaj±c tu do Bangladeszu gdzie wszystko by³oby zniszczone dziurawe, popsute ... a ludzie ¿ebrali by na ulicach jak nie dawno Rumuni !
Bo kochanieñki nie ka¿dy ma 20 lat ¿eby sobie sam zarobi³ na chlebek. S± jeszcze ci co na rentach i emeryturach ci co choruj± i ci co nie mog± znale¼æ pracy ... na nich ³o¿y tzw "Pañstwo" czyli system czyli JA ! a TY Nie ! Rozumiesz ? Bo jak na razie to tylko przyklaskujesz tym którzy siê ze mnie ¶miej± ¿e to robiê !

W twojej wypowiedzi jest wiele prawdy i mnóstwo bezradno¶ci. Ka¿dy sam decyduje co i jak chce robiæ. Pamiêtaj jednak, ¿e kredyty bankowe, Dotacje, Bezzwrotna pomoc na za³o¿enie dzia³alno¶ci jest dla tych uczciwych dla mnie :cool: , a dla z³odzieja s± kary finansowe wiêzienie i nienawi¶æ s±siadów. I pytanie dlaczego kradniesz ? ... z powodu tego ¿e trzeba kilka dni postaæ w urzêdach i zap³aciæ kilka ty¶. z³otych ¿eby dzia³aæ legalnie ? Podatki od tego co zarobisz to p³aci ju¿ klient .... a jak ma w³asn± legaln± firmê to sobie to zbilansuje u siebie ... bo to system ... a ci co pracuj± na czarno s± dla tego systemu "piachem w tryby" .... i tak± radê chcesz przekazaæ w³asnym dzieciom ... ¿eby byli "piachem" lud¼mi bez, powa¿ania i autorytetu nikim z³odziejami, co uciekaj± przez p³ot przed kontrol± ! Zastanów siê troszeczkê czego ty bronisz ? ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-18, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
no nie no, ja pisalem kilka razy ze mam dzialalnosc ze na codzien zajmuje sie handlem samochodw w swojej dzialalnosci car dealer zarejstrowana i pplace miesiecznie podatki na szpitale i policje,
lakierowanie zajmuje sie dodtkow chce sie nauczyc w garazu ktorym ty nazywasz nielegalnym - bo najpierw chce sie nauczyc i poogarnaic tematy z tym zwiazane po nie jestem w stanie zaczac od razu od prawdziwej kabiny nic o ty nie wiedzac, jesli zobacze w tym sens i kase i sie w tym spiszse to bedzie wszysko jak trzeba jednak tego nie da sie inaczej zrobic nie da sie odrazu urodzic duzym nie przeskoczyc pewnych elapow i nie dokonuj sadow typu ze jestem zlodziem bo w takim razie jak opisalem kazdy komus jakies tam uslugi robi z ktorych nie rozlicza - czy siegnoles pamiecia od czego zaczynales ?? - byles tez zlodziejem ??
ja sie nie chwale z tego ze prwadze nielegalne malowanie - bo o gdzie tak bylo napisane prosze czytac a nie interpretowac jak sie chce by mnie przeciwko mnie argumenty,
ja tylko odieram krytyke z ktora sie tu spotkalem ze szanse w tejdziedzinie zaczynajac od zera sa pratycznie nie mozlie
i pokazalem ze jednak jest inaczej
bo faktycnzie nie da sie zaczac malowac ludziom bez doswiadczeni ale pokazalme ze za to mozna zaczac malowac uczyc na swoich autach jesli sie nimi chandluje badz monza kupic tanio uszodzone auto i probowac go pomalowac w koncu za ktryms razem tam wyjdize dobrze , i je sprzedac teraz jest juz nie uszkodzone jet bordziej warte wiec jak sie nie zarobi na poczatku to sie chociaz zwroci za lakiery i farby ktore sa drogie , jak sie bedzzie umiec to mozna zaczac cos tam pryskac ludziom i myslec o inwestycajch i rejesracji
pracuje place podatki po godzinach ryje w garazu bo cos mi sie wymyslilo ze moze by jeszcze pozniej z lakiernictwem sprobowal , ja nie mam lakierni z ktorej mam 5000 tys lub wiecej zysku w ktorej robie caly czas nie placac podatkow
tylko robie sobie 2, 4elementy tygondiowo co bylo wyraznie opisane i po zatym ile ja mam zaplaci tego podatku jak ja go malowalem bltonik piec razy i zmarnowalem 5 dni czasu to ja wiecej stracilem niz syskalem wiec co od czego ja mam zaplacic podatek ,
W iem ze w miom przypadku tak jak i w innych tak sie nie da i wiem ze jakbym mial najpierw zrejestrowac dzialnosc to bym wogole nie zaczol, ale wiem tez ze jesli jest sens w to inwestowac to sie to zrobic i sie dzialolnosc zarejestruje, wstyd by mi bylo prawdzic firme i nie placi podatkow gd placa ci co maja 800 miesiecznie i nigdize nie bylo ta
k napisane zeby tak wnioskowac

[ Dodano: 2010-01-18, 13:15 ]
a tak wogole to ja cos odkrylem ze ja zaplace podatki od malowanie nielegalnego a jak ???
maluje swoje samochody wiec mam miejsze koszta bo nie place lakiernikom, wiecej na nich zarbiam ale wiec rowniez wiecej zaplace podatku ktory jest od zarobku, czyli wszysko samoistnie staje sie ok, i niekrzycz zebym jeszcze rozliczal sie z tych 2 bltnikow pomalowanych znajomym.
Nie dlugo bede sie jescze zastanowial jak wyeliminowac zanieczyszczeni sordowisk bo niechce tez krzywej miny sasiadow ale to trosze pozniej - narazie jescze poczytam jak to wylac na lustro zeby nie pocielo - bo wlasnie ostatni mi pocieklo ;)
_________________

 

front247
Wys³any: 2010-01-18, 15:19   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ale bzdury pleciesz projekter...kto¶ sie kiedys wkurwi i ci sprawê za³ozy o bezpodstawne oszczerstwa...ty przeciez nie znasz gdulusia ,skad wisz jak on dzia³a,nie znasz prawa na wyspach ,sk±d mo¿esz widziec jak tam jest....radz amatorom jak rozrobiæ farbki bo na tym moze i sie znasz a Anglie zostaw w spokoju.
Mysle ze tylko ignorowanie takich trolowych postów projektora ,jest sposobem...juz pó³ forum cie ignoruje bo bajdurzysz...

Gdulu¶ odpu¶c i rób swoje :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 16:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gdulus napisa³/a:
no nie no, ja pisalem kilka razy ze mam dzialalnosc ze na codzien zajmuje sie handlem samochodw w swojej dzialalnosci car dealer zarejstrowana i pplace miesiecznie podatki na szpitale i policje,


No có¿ ! to wiele zmienia ... choæ przyznam ¿e w nawale informacji jakie zamie¶ci³e¶ na forum jako¶ umknê³o mi ¿e masz legaln± dzia³alno¶æ ... za to ci±gle podkre¶lasz ¿e lakierujesz nielegalnie, dopiero zaczynasz i bierzesz za to kasê. Raczej wygl±da³o niekorzystnie. Ale rozumiem ¿e oberwa³e¶ nies³usznie ... sory !

Nie zmienia to jednak moich pogl±dów w tym temacie ani mojej oceny innych bo ... ciebie @Gdulus to nie dotyczy ! Nie wiem jak jest w Anglii bo oni podkre¶laj± swoj± ca³kowit± odrêbno¶æ od kontynentu na ka¿dym kroku. Nie s±dze jednak ¿eby malowanie w gara¿u ( nawet przy w³asnej dzia³alno¶ci ) by³o mo¿liwe bez dodatkowych zezwoleñ i kontroli emisji. To by by³ ewenement na skalê ca³ego cywilizowanego ¶wiata !

[ Dodano: 2010-01-18, 16:48 ]
front247 napisa³/a:
Ale bzdury pleciesz projekter...kto¶ sie kiedys wkurwi i ci sprawê za³ozy o bezpodstawne oszczerstwa...ty przeciez nie znasz gdulusia ,skad wisz jak on dzia³a,nie znasz prawa na wyspach ,sk±d mo¿esz widziec jak tam jest....radz amatorom jak rozrobiæ farbki bo na tym moze i sie znasz a Anglie zostaw w spokoju.
Mysle ze tylko ignorowanie takich trolowych postów projektora ,jest sposobem...juz pó³ forum cie ignoruje bo bajdurzysz...

Gdulu¶ odpu¶c i rób swoje :spoko:


Teraz tu siê przenios³e¶ inwestorze z TOY TOYA ? ... ju¿ ci kiedy¶ napisa³em ¿e nikt z tob± nie gada oprócz mnie ... i widzê na ca³ym forum, ¿e to nadal trwa ! Nadal masz gównodopowiedzenia poza cenzura³ami i permanentnymi k³amstwami. ( wy¶wietl wszystkie posty nicku front 247 ). Nadal marzysz o potêdze autorytetu i nadal nie masz zielonego pojêcia o tej bran¿y. Nadal piszczysz w k±cie ¿eby ciê kto¶ zauwa¿y³. Zm±drzej front zm±drzej ... nie wiem mo¿e id¼ do jakiej¶ szko³y wieczorowej, albo jak ?

Choæ jednocze¶nie - szczerze przyznam front, ¿e bardzo mi pomog³e¶. :help: Nikt tak odwarznie jak ty nie wyrazi³ tylu debilizmów i plotek jakie dotycz± kosztów budowy warsztatu. Wielu ludzi ( przed twoimi postami ) mia³o gdzie¶ tam wewnêtrznie nadziejê, ¿e mo¿e jednak 100 ty¶ to masa pieniêdzy na budowê lakierni i jej wyposa¿enie. ¯e ceg³a z rozbiórki, ¿e stal z szyn kolejowych .... teraz wystarczy ich odes³aæ do odpowiedniego tematu na na Forum dla lakierników i marzenia pêkaj± jak bañka mydlana, a tacy ludzie zaczynaj± powa¿nie interesowaæ siê dotacjami kredytami i nowocze¶nie urz±dzonym warsztatem lakierniczym dzia³aj±cym zgodnie z przepisami bo to warunek dotacji na 30 % zwrotu inwestycji.

Dziêki tobie ma³o kto ju¿ my¶li jak hydraulik ! Dzi¶ ju¿ ka¿dy wie ¿e nie da siê bez kibla szatni i kilkuset metrowego warsztatu uruchomiæ nawet ... tyciej lakierni ! Dzi¶ ju¿ ka¿dy kto planuje inwestycjê wie, ¿e nie ma o czym marzyæ jak tyra na czarno ... bo omin± go kredyty, dotacje, leasingi. Twoja furia i zaciêcie przyda³o siê do przekazania masy rzetelnych prawdziwych i sprawdzalnych informacji zestawiaj±c je z kretynizmami naci±ganymi cenami o¶wiadczeniem, ¿e projekt za darmo to ka¿dy zrobi, transport materia³ów za darmo bez ³aski, kabina z Chin za 20 000 ty¶, kumpel inspektor nadzoru + wujek murarz i warsztat jak siê patrzy za 100 ty¶ !

Fajnie przesiewa³e¶ dane z netu które co prawda jeszcze musia³e¶ ponaci±gaæ ¿eby jako¶ siê zmie¶ci³y w tej twojej por±banej tezie. No i korona twoich dzia³añ - Te twoje kalkulacje na kolanie szybko i tanio ! ^^ ^^ - Robi³ je przed tob± nie jeden z tych co marz± o w³asnym warsztacie i my¶la³ ¿e o wszystkim ju¿ pomy¶la³ wszystko przewidzia³.

Dzi¶ ju¿ wiedz± ¿e to co wylicz± to 30 % co ich czeka ! Dziêki Front ! Teraz nierealne marzenia tych ludzi zmieniaj± siê w skalkulowany plan inwestycyjny i rzetelne dzia³anie co gdzie kiedy i w jaki sposób :spoko:

... ale przykro mi starczy tych serduszek i ca³usków ... teraz front - sory no ! .... ju¿ nie jeste¶ mi do niczego potrzebny ... nic wiêcej ju¿ nie potrzeba dodawaæ w tamtym temacie ..... teraz to ju¿ spadaj !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-18, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 127
Mo¿esz szpanowaæ swym autorytetem inwestorom z milionami,a tu jeste¶ tylko...nickiem jednym z wielu.
Skoro obrazasz ,a ja s±dze ¿e nies³usznie to staje w obronie,chocby slownej na forum i nic ci do tego!
Skoro nie rozumiesz na czym polega zycie przeciêtnego cz³owieka ,bez milionów pod poduszka....to ¿al mi cie :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
¿al mi cie :spoko:


:cry: o jaki¶ ty kochanieñki froñciu :glaszcze:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-18, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, ale tu nikt nie pisze, ¿e trzeba odrazu milionów na warsztat. Tyle siê tr±bi w mediach o tym ¿e jeste¶my w unii i ze s± do wziêcia dotacje w ka¿dej prawie dziedzinie. Powiedz tak szczerze, w ilu bankach by³e¶ i pyta³e¶ siê o jaki¶ kredyt, po¿yczke? W ilu instytucjach zajmuj±cymi siê dotacjami i dofinansowaniem by³e¶?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 18:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Mo¿esz szpanowaæ swym autorytetem inwestorom z milionami,a tu jeste¶ tylko...nickiem jednym z wielu.
Skoro obrazasz ,a ja s±dze ¿e nies³usznie to staje w obronie,chocby slownej na forum i nic ci do tego! Skoro nie rozumiesz na czym polega zycie przeciêtnego cz³owieka ,bez milionów pod poduszka ...


.... bez milionów pod poduszk± - to ja przedstawiciel klasy robotniczej walcz±cej z megalomani± mo¿ono w³adców i imperialistycznymi ¶winiami, wyzyskiem biednych hydraulików i lakierników przez panosz±cych siê krwiopijców z biur projektowych napychaj±cych sobie brzuchy kosztem wyzyskiwanych mas pracuj±cych wdychaj±cych wyziewy octanu butylu ( cokolwiek to jest ? ) ... raz na zawsze zrobiê z tym porz±dek. Ja FRONT 247 - Stanê na czele wielkiego powstania uciskanej biedoty i z wasz± pomoc± utopiê tych in¿ynierków w szambie TOY TOY-owym. Za mn± uciskani , Za mn± wyzyskiwani, Za mn± oczerniani i obra¿ani forumowicze ...podnie¶my sztandary , chwyæmy w d³oñ rurki 3/4 cala z gwintem zewnêtrznym ... i na PROJEKTERA URAAAAA .... :boks:

.... widzê Front ¿e dobry Bóg zes³a³ ci misjê i powo³anie ! Wreszcie twoje ¿ycie nabierze jakiego¶ sensu ! ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-18, 19:11   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ziemba ,ja juz 2 splacilem ale takie malutkie:)
wiêcej nie biorê bo juz sie nie op³aca brac...prowizje i odsetki s± na tym poziomie ¿e autentycznie lepiej mi od³ozyc kase z 3-4 miechów,na dany cel niz brac 10 tys. przyk³adowo a oddawac 17 tys...
Zreszt± ja nie potrzebuje....gdulus zacz±³ dzia³ac za 7 tysi i to wsio w temacie...temu panu powy¿ej to nie pasuje ale....to tylko opinia ^^
Ziemba tak naprawde rozs±dny cz³owiek wie to co w³asnie napisa³ gdulu¶- ka¿dy jakos tam zaczyna³,nikt nie mia³ duzej kasy...i kazdy to rozumie...oprócz jednego,o wyzwiskach nie wspomne.
Projekter ,no nie masz pojecia o moim zyciu,jestes nieszkodliwym internetowym zabijak±,mo¿esz pluc na monitor ze z³osci i tupac nogami ...a koles w Anglii lakieruje za 7 tysi zarobkowo
No i co?
Zatka³o Kakao????????????????
pozdrawiam
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-18, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Kurcze front, ale co to za miejsce (lakiernia?) za 7tys? No prosze Ciê. ¯eby miec chocia¿ to podstawowe wyposarzenie. Mnie osobi¶cie wkurza jak chce co¶ zrobic a nie moge bo nie mam sprzêtu. Dobry kompresor, pistolety, promienniki ze dwa, podno¶nik najprostszy, no i przede wszystkim Ciep³o, ¿ebym nie musia³ zak³adac 4 blu¿ na chali. Do tego najprostsza najtansza kabina ¿eby miec jako takie warunki do malowania. Pare szlifierek, migomat, tig, zgrzewarka, markowe klucze....Bez tego naprawde cz³owie tylko sie mêczy, robi ale siê strasznie mêczy.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Projekter mo¿esz pluc na monitor ze z³osci i tupac nogami .... pozdrawiam


No co ty fronciu ? :shock: .... pluæ ??? na 40 calowy monitor od MACA ... oszala³e¶ czy jak ? ... i tupaæ ??? po parkiecie z dolarów ! nieeeeee ... ty to jeste¶ ¿artownisiek Hi ... Hi ... Hi ^^

a ... ty Nr247 - to nie chcesz wyjechaæ do Królowej El¿biety i wymieniaæ tam rurek za funta !
No bo wiesz ? ... wizerunek polskiego hydraulika na wyspach jest ca³kiem ... hmm - sexi ! ... i nie potrzeba siê na niczym znaæ ... dla ciebie wymagania wprost idealne ! i zobacz dwie rurki = dwa funty, trzy rurki = trzy funty itd. Rozumiesz maj±tek !!! ... a zaczynasz od funta ! Super Nie ? jak w twoich kalkulacjach z .... Toy Toya ! .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Benos77
Wys³any: 2010-01-18, 20:22   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
@Ziemba ja rozumiem ¿e dnia pewnego pomy¶la³e¶ sobie...bêdê lakiernikiem.Pierwsze co poszed³e¶ do sklepu i walisz od drzwi: "...proszê mi tu migiem uszykowaæ kabinkê, ze 3 pistoleciki najlepiej te lepsze,dwa promienniki i podno¶nik. Mam pro¶bê...niech lakiernicy z 1000 letnim do¶wiadczeniem przestan± patrzeæ na ¶wiat z tronu na którym teraz siedz± i niech przypomn± sobie jak latali w³a¶nie po zimnej hali w 3 swetrach.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale dlaczego twierdzisz, ¿e zapomnieli¶my jak siê zaczyna³o, ja doskonale pamiêtam ? To tylko Nr247 sieje tu zament bo ma misjê od wszechmog±cego ¿eby zbawiæ ¶wiat !

Co wspólnego ma pocz±tek zawodowej kariery z legaln± lakierni± ? Wyja¶nij nam proszê t± lekk± gorycz jaka jest w twojej wypowiedzi !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-18, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 127
Rozmawiaj kulturalnie,nie wyzywaj od z³odzieji ,nie osmieszaj biedniejszych...a s³owem sie nie odezwe...bo na tematy lakierniczo-techniczne nie mam kompetencji gadac,inie gadam.

Co do wyjazdu..hmmm nas przede wszystkim rózni to ¿e dla mnie pieniadze i praca s± dodatkiem do zycia ,dla ciebie celem nadrzêdnym...dlatego napisa³em poprzednio ¿e mi ¿al takich ludzi ;)

Zrozumia³es w koncu czy przeliterowaæ?

[ Dodano: 2010-01-18, 21:02 ]
Projekter napisze jedn± herezje ,która jednak jest na maxa prawdziwa...i jednoczesnie podwaza wszystko co piszesz.
Otóz w dziesiejszej Polsce,bior±c pod uwagê wszystkie plusy i minusy-ewidentnie nie op³aca siê zak³adaæ LEGALNEJ lakierni.
Ani tej za 7 tys ani tej o której ty piszesz.
A ¿eby jeszcze bardziej os³odziæ .. ^^ to ci napiszê...jako zwyk³y hydraulik,szara masa ludzka...wole zeby powsta³o 100 nielegalnych lakierni w których sie co robi? KRADNIE?
niz jedna super hiper za 3 mln na która prawie nikogo nie stac i gdzie kompetencje wcale nie musz± byæ wyzsze. Dla mnie polaka-szaraka ta pierwsza opcja jest lepsza...

[ Dodano: 2010-01-18, 21:14 ]
projekter ,i cytuj±c wypowiedz kolegi benosa- Przypomnij sobie jak lata³e¶ w 3 swetrach po hali :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 22:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
^^ ^^ ^^ ^^ ^^ http://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja - we¼ se sprawd¼ bo siê wyg³upi³e¶ troszeczkê !

Nr124 ? nie móg³by¶ tak raz, a dobrze wpisaæ w jeden post tych wszystkich swoich heretycznych pogl±dów .... bo tak je rozrzucasz po forum a ja nie mog± wszêdzie siê ¶miaæ czasami potrzeba powa¿nie potraktowaæ jaki¶ temat.

... ale pojecha³e¶ z ta niop³acalno¶ci± legalnej lakierni :shock: :shock: :shock:

No spec od bran¿y siê nam dzi¶ narodzi³ ! Hmmm ^^ ^^ ^^ ^^ TY 247 ? ... a mo¿na w ogóle to inn± lakierniê za³o¿yæ - doradco inwestycyjny - ni¿ legaln± ? ... mo¿e w Bangladeszu ? ^^ ^^ ^^ Wiesz co ? mo¿esz se woleæ albo nie woleæ .... zwyk³y hydrauliku i szara maso ... jak to napisa³e¶ o sobie. Kogo obchodzi twoje zdanie i fochy ? ;P

... jak kto¶ zak³ada lakierniê to tylko legaln± i wystarczaj±co du¿± i musi mieæ na tak± minimum 300 000 z³ i uzbrojon± dzia³kê i zdolno¶æ kredytow±. ... nooooo chyba, ¿e siê skontaktuje z tob± wtedy bêdzie mia³ .... szopê z desek i papy, d³ugi, TOY TOY ka i wyrok w zawiasach ^^ ^^ ^^ ... a ty oczywi¶cie znikniesz anonimie ... bo co ciebie kosztuje wypisywanie bzdur w necie ? NIC ! ... ani z ciebie autorytet ani kopalnia wiedzy, ani oparcie techniczne, czy formalne ... jak ju¿ co¶ próbujesz dowie¶æ to zawsze k³amiesz bo po sprawdzeniu nic siê nie pokrywa z rzeczywisto¶ci± ... taki z ciebie rozgoryczony amator którego najwiêkszym osi±gniêciem w lakiernictwie jest wypsikanie puszki sprayu ^^ ^^

Kurde, ale przyda³aby siê jedna chocia¿ osoba która zrobi tak jak radzisz ... no jedna tylko ! Nic tak nie dzia³a w reklamie jak negatywne przyk³ady idiotycznych posuniêæ inwestycyjnych. Kiedy¶ mia³em kilku takich oszo³omów do pokazywania, ale wiêkszo¶æ dzi¶ ju¿ zm±drza³a ... no i kto siê przyzna do g³upoty ?

[ Dodano: 2010-01-18, 22:31 ]
front247 napisa³/a:
... A ¿eby jeszcze bardziej os³odziæ .. ^^ to ci napiszê...jako zwyk³y hydraulik,szara masa ludzka...wole zeby powsta³o 100 nielegalnych lakierni w których sie co robi? KRADNIE?
niz jedna super hiper za 3 mln na która prawie nikogo nie stac i gdzie kompetencje wcale nie musz± byæ wyzsze. Dla mnie polaka-szaraka ta pierwsza opcja jest lepsza...


No to sobie postawa swoje super auto w takim warsztacie. Mój znajomy mia³ taki pó³legalny mechaniczny ... Dzia³alno¶æ zarejestrowana ale wszyscy na czarno, a warsztat w starym magazynie .... i co skaka³ skaka³ ... i w ¶wiêta - puk i "ch³opaki" mu warsztacik obrobili. To ¿e stracil jakie¶ stare narzêdzia to tam sru ... ale wybebeszyli trzy samochody kleintów. Nie mia³ ubezpieczenia, a ubezpieczenie casko z samochodów nie pokrywa strat jak zostawiasz otwarty samochód w gara¿u, lub warsztacie ... i cwany dorobkiewicz teraz bêdzie siê s±dzi³ z lud¼mi ... którzy przycwaniakowali i dopisali do protoko³u strat zabytkowe bezcenne zegarki po dziadku i unkalne radia nie osi±galne w sprzeda¿y detalicznej ... i zaoszczêdzi³ 2000 rocznie na ubezpieczeniu, a teraz wywali 40 000 z³ z w³asnej kieszeni bo to proces cywilny ... a jakby tak to podpalili ? ... oczywi¶cie oprócz wszelkich k³opotów teraz wylezie sprawa legalno¶ci zatrudnienia ... bo pierwsze pytanie w trakcie przes³uchania ... imiê nazwisko i stanowisko s³u¿bowe w warsztacie pana X !

Postaw sobie autko w takim warsztacie front postaw .... tylko kup sobie jakie¶ nowsze ¿eby g³upota bardziej bola³a !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-19, 00:21   
0
UP DOWN

Posty: 127
PROJEKTER napisa³/a:


... jak kto¶ zak³ada lakierniê to tylko legaln± i wystarczaj±co du¿± i musi mieæ na tak± minimum 300 000 z³ i uzbrojon± dzia³kê i zdolno¶æ kredytow±. ... nooooo chyba, ¿e siê skontaktuje z tob± wtedy bêdzie mia³ .... szopê z desek i papy, d³ugi, TOY TOY ka i wyrok w zawiasach ^^ ^^ ^^ ... a ty oczywi¶cie znikniesz anonimie ... bo co ciebie kosztuje wypisywanie bzdur w necie ? NIC ! ... ani z ciebie autorytet ani kopalnia wiedzy, ani oparcie techniczne, czy formalne ... jak ju¿ co¶ próbujesz dowie¶æ to zawsze k³amiesz bo po sprawdzeniu nic siê nie pokrywa z rzeczywisto¶ci± ... taki z ciebie rozgoryczony amator którego najwiêkszym osi±gniêciem w lakiernictwie jest wypsikanie puszki sprayu ^^ ^^

Kurde, ale przyda³aby siê jedna chocia¿ osoba która zrobi tak jak radzisz ... no jedna tylko ! Nic tak nie dzia³a w reklamie jak negatywne przyk³ady idiotycznych posuniêæ inwestycyjnych. Kiedy¶ mia³em kilku takich oszo³omów do pokazywania, ale wiêkszo¶æ dzi¶ ju¿ zm±drza³a ... no i kto siê przyzna do g³upoty ?


Odniose sie do tego powyzej bo reszta to bajkopisarstwo.
A gdzie ja sie reklamuje jako organizator lakierni? Proszê podaæ.
Ja radze nie toy toya ja radzê...my¶lec i liczyæ a nie s³uchac bzdur a la 300 baniek-czytaj ze zrozumieniem :cool:
Nie dowiod³em na tym forum niczego oprócz tego ¿e permanentnie naci±gasz rzeczywisto¶æ.
Ale powiem ci kto dowiód³.
Jeden taki niedawno napisa³ ze maluje za 7 tys ...a 100 innych czyta to forum ,robi to samo ,a twoja paplanine kwituje pewnie pob³azliwym usmieszkiem ;)
Potem drugi taki...w fotorelacjach dowiód³ ¿e ca³a twoja paplanina o jako¶ci ,standartach i unii europejskiej to o kant dupy rozbic,bo liczy siê tez pasja ,cos innego niz tylko ,,Jedyne s³uszne podej¶cie,,
Przedtem ja wielokrotnie udowadnia³em tobie linkami i wyliczeniami ¿e za 300 baniek to ja mam nie tylko lakiernie ale tez obok domek z basenem...by³o tez co¶ o milionach ale to juz przemlczmy z litosci.
Wiêc dalej pisz o papie ,stodole,z³odziejach....ale to juz bedzie tylko echo

Mam zajebist± satysfakcje z tego ¿e jednak mam tu racje,i jest ona poparta argumentami...a gdzie twoje argumenty? ^^
pozdrawiam i radzê wróc do rzeczywisto¶ci .
Ja koncze polemike natemat szeroko pojetego tematu legalnej lakierni bo juz sie tylko powtarzam.
Tak¿e pax :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-19, 07:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie Nie ! Front tak ³atwo siê nie wywiniesz K£AMCO, K£AMCO ! Co z tob± za du¿o mase³ka i skleroza dopada, czy wstydzisz siê ju¿ g³upot które dopiero co nawpisywa³e¶ na forum.

To taka techniczna rada ! .... na dole g³ównej strony znajd¼ sobie swój nick kliknij i z okienka wybierz funkcjê WSZYSTKIE POSTY NICKU ! ... a tam :

kibelek toy toy jako integralna czê¶æ inwestycji w swój pierwszy wymarzony warsztat ( ¿eby zacz±æ ! ) .... dalej stwierdzenia ¿e uczestniczy³e¶ przy budowie domu ( ja oczywi¶cie rozumiem ¿e tylko sypa³e¶ piach do taczki ) ale sugerujesz ¿e siê niby na tym znasz ... Jeden taki co zrobi³ lakierniê to @GDULUS i napisa³ ¿e kupi³ i sprzeda³ samochód zarobi³ równowarto¶æ ok. 7000 z³ i kupi³ za to pistolet i sprê¿arkê a teraz maluje nielegalnie w ma³ym gara¿u w Anglii bo prowadzaæ legaln± firmê handluj±c± samochodami ¿yje z czego¶ innego a lakiernictwa siê uczy ! ( co¶ pokrêci³em K£AMCO K£AMCO ? ) ^^ Je¿eli chodzi ci o Fotorelacje z naprawy samochodu @RYBA to ³askawie poczytaj to o fiacie 126 p gdzie autor napisa³ ile pracy kosztowa³o go usuniêcie syfu z lakieru ! ( nie masz pojêcia o lakiernictwie i o tym jak siê w nim zarabia kasê ) Ryba jest pasjonatem i zrobi³ to bardzo ³adnie dla siebie ! ... gdyby tak zrobi³ samochód dla klienta i próbowa³ z tego ¿yæ ... to by poszed³ z torbami i d³ugami w trzecim miesi±cu dzia³alno¶ci ) A co do linków K£AMCO do takimi dowodami to mo¿esz dowie¶æ nawet ¿e ziemia jest p³aska ... ka¿dy który przes³a³e¶ to strony nie na temat skomentowane przez ciebie. ZERO jakiegokolwiek faktu ceny czy warto¶ci us³ugi lub materia³ów pokazuj±cych ¿e mas racjê ZER. Nawet K£AMCO K£AMCO nie zada³e¶ sobie minimum wysi³ku ¿eby wys³aæ e-mail do firmy ARCON ¿eby sprawdziæ ile kosztuj± zmiany w projekcie gara¿u za 70 000 z³, zreszt± gara¿u który w twoich kalkulacjach nagle stania³ do 50 000 z³, a nadal jest gara¿em nic nie maj±cym wspólnego nawet z nielegalnym pomieszczeniem do malowania.

W necie s± tylko trzy witryny w których mo¿na siê dowiedzieæ ile kosztuje budowa i wyposa¿enie warsztatu samochodowego : modularny-warsztat.pl na której jest masa rzetelnych informacji, a nawet projekty ( olana przez ciebie ... no ale to tak jakbym ja ogl±da³ model fuzji j±drowej bo tak jak i ty na projektach i budowaniu tak ja siê nie znam na fuzji j±drowej ) ... drug± równierz ola³e¶ choæ jest tam cena za budowê ma³ego obiektu bez wyposa¿enia za 365 000 z³ netto ... a ty tych ludzi z do¶wiadczeniem budowlanym i wiedz± wyzwa³e¶ od oszo³omów i oszustów .... jest jeszcze jedna witryna do której nie dotar³e¶ a ta firma buduje SKP i ma w ofercie ultra lekk± halê stalow± z p³yt ob³o¿eniowych. Ich oferta jest tylko 5 % dro¿sza od mojej wiêc nie u³atwiê ci zadania i nie wska¿ê adresu ^^ ^^ ^^ .

JESTE¦ K£AMC¡ FRONT247 ! Nic z tego co napisa³e¶ nie ma potwierdzenia w niezale¿nych od tego sporu faktach, niczego nie potrafisz udowodniæ ... nie dlatego ¿e nie ma dowodów tylko ¿e brak ci elementarnej wiedzy jak przedstawiæ niezbite dowody na tezy które podnosisz.

Twoje wyliczenie kosztów wylania stropu ma kilka pozycji i zamyka siê w 10 000 z³ .... ^^ ^^ ^^ a w kosztorysie inwestycyjnym i taka operacja ma dwie strony zestawienia kosztorysowego jest podparta projektem konstrukcyjnym i wykonana zgodnie z Krajowym Rejestrem Norm Budowlanych i Wykonawczych. To program do kalkulacji którym pos³uguj± siê wszystkie firmy budowlane i inwestorzy, oraz projektanci i osoby organizuj±ce przetargi ! Tylko niektórzy hydraulicy siê nim nie pos³uguj± choæ maj± swoj± bran¿e i mog± to robiæ. ^^
W kilku pozycjach NR247 mo¿esz sobie policzyæ materia³ na karmnik dla wróbli na parapecie ! ( choæ nie wiem czy nie braknie ci pozycji z pocowaniem i ptaszki nie fajtn± z t± twoj± konstrukcj± ^^ )

¯eby¶ chocia¿ by³ inzynierem budowlañcem albo osob± od zawsze zwi±zan± z prowadzeniem dudowy ... ale ty jeste¶ hydraulikiem ... FRONT JESTE¦ HYDRAULIKIEM !!! HYDRAULIKIEM ! Zapomnia³e¶ o tym czy szukasz tu jakiego¶ dowarto¶ciowania w³asnej osoby ?

Dobra ! Na koniec - Mam to gdzie¶ co ty o tym my¶lisz albo s±dzisz albo nie s±dzisz.

To forum internetowe ludzie to czytaj± i powinni mieæ mo¿liwo¶æ weryfikacji ka¿dego zapisu jaki tu znajd± bo ... np mog³e¶ siê okazaæ wiarygodnym cz³owiekiem, a wysz³o na to ¿e jeste¶ K£AMC¡ i marzycielem a do tego dowolnie na w³asne potrzeby pos³ugujesz siê wybranymi informacjami tylko ¿eby pasowa³y do twoich teorii musz± jeszcze zostaæ okrojone i wypaczone. Ca³kowicie utraci³e¶ wiarygodno¶æ FRONT247 ... MO¯E ZMIEÑ nick i zacznij od pocz±tku ?

Pod³o¿y³e¶ siê okrutnie tym postem powy¿ej - by³a okazja to j± wykorzysta³em ( jak w biznesie ) K£AMCO - K£AMCO z TOY TOYa !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-19, 07:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Mam zajebist± satysfakcje z tego ¿e jednak mam tu racje,i jest ona poparta argumentami...a gdzie twoje argumenty?
front247 i masz ,i nie masz!zale¿y z której strony patrz±c . :idea: :idea: :idea:
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-19, 08:50   
0
UP DOWN

Posty: 127
A ¶wiastak siedzi w gara¿u i tak czy siak lakieruje ^^
Mo¿esz wyzywaæ wszystkich na tym forum,a i tak faktów nie zmienisz :spoko:
Twoja za¶ wiedza ktora tu b³yszczysz to ..copy i paste.

[ Dodano: 2010-01-19, 08:59 ]
PROJEKTER napisa³/a:

Twoje wyliczenie kosztów wylania stropu ma kilka pozycji i zamyka siê w 10 000 z³ .... ^^ ^^ ^^ a w kosztorysie inwestycyjnym i taka operacja ma dwie strony zestawienia kosztorysowego jest podparta projektem konstrukcyjnym i wykonana zgodnie z Krajowym Rejestrem Norm Budowlanych i Wykonawczych. To program do kalkulacji którym pos³uguj± siê wszystkie firmy budowlane i inwestorzy, oraz projektanci i osoby organizuj±ce przetargi ! Tylko niektórzy hydraulicy siê nim nie pos³uguj± choæ maj± swoj± bran¿e i mog± to robiæ. ^^
!


No i po co siê tak kompromitowac i pisaæ bzdury,zaczrpniete z netu których sie w dodatku nie potrafi interpretowac ^^ :sciana:

Cz³owieku nie masz pojecia o budowie co za chwilke udowodnie.
Zeby zalaæ strop za 10 tys. nie potzreba ,,specjalnego kosztorysu wg KRNBiW....wyobraz sobie ¿e wystarczy do tego pierwotny projekt budynku i......kierownik budowy (a i to niekoniecznie),bo budowê odbiera kierbud w imieniu klienta chyba ¿e ktokolwiek kompetentny bedzie chcia³ zatrudniæ inspektora nadzoru. I to w sumie klient decyduje ,a do budowania (w tym stropu),wystarczy PB i kierbud
Ale decyduj±cy jest poprawny projekt który jest wykonywany przez osobe z uprawnieniami,która oczywi¶cie przestarzega Norma Budowlanych..ale to chyba logiczne
I kompletnie nie ma to niæ do rzeczy jesli chodzi o cene stropu ^^ ^^ ^^ ,juz sie cz³owieku tak osmieszasz ze g³owa ma³a.
Jest kilka rodzaji stropu,i rózne ceny materia³ów i robocizny ...ale nie mieszaj do dego KRNBiW ....
To klient decyduje jaki chce miec strop i za ile pieniedzy(oczywiscie w granicach rozsadku jesli chodzi o dolna cene)
S³uchaj my¶la³em ¿e jestes kims w rodzaju sprzedawcy ,,telezakupy Mango,,ty pokaza³e¶ ¿e mozna pójsc dalej... :rotfl:

[ Dodano: 2010-01-19, 09:22 ]
a wiesz sk±d o tym wiem? nie z netu...
Bo non top siedze na jakiejs budowie ,co wynika z mojej pracy i po prostu rozmawiam z ludzmi,jest to wiedza ogólnodostepna ,nie jakas tajemna.W necie tez o tym jest duzo tylko trzeba umieæ czytaæ ze zrozumieniem ,polecam :sciana:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-19, 12:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, to zróbmy tak. Policz ile wed³ug Ciebie bêdzie to kosztowac
Pomieszczenie 6x8 w którym bêdzie sta³a kabina, pomieszczenie 5x8 musi byc w nim odp³yw wody do szamba, pomieszczenia 5x8, 5x8, 9x8, 9x8, 6x8. Podsumowuj±c, budynek 45m d³ugo¶ci, 8m szeroko¶ci i 5m wysoko¶ci. Strop monolityczny (lany) powiedzmy 15cm grubo¶ci. Posadzka lana grubo¶ci powiedzmy te¿ 15cm. Dach dwuspadowy pokryty najtansz± blachodachówk±. Otynkowanie wszystkiego tylko od ¶rodka tynkiem cementowo wapiennym. Dolicz oczywiscie zbrojenie. Nie licz ¿adnych drzwi ani okien. Policz i napisz ile wg. Ciebie bêdzie to kosztowa³o, razem z robocizn±. A, i dolicz cene projektu jako warsztat blacharsko lakierniczy speniaj±cy wszystkie wymogi z tym zwi±zane, nie jakis magazyn. Odpowiedz mo¿esz mi napiszac na pw zeby inni siê nie czepiali czy cu¶. Ciekawy jestem ile Ci wyjdzie za to wszystko. Jak bedziesz siê nudzi³ to policz i napisz.
 

front247
Wys³any: 2010-01-19, 13:14   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ziemba s³uchaj nie chce mi sie robic dok³adnego kosztorysu,ale wystarczy poszukac po internecie kosztorysy takich budynków,potem dodac kabine z monta¿em,potem wszystkie te narzêdzia które s± do pracy potrezbne i wsio.Naprawde kalkulator i zeszyt starczy i kazdy powinien zrobiæ sobie indywidualne wyliczenia bo kazdy oczekuje czego¶ innego.
Ziemba ,ja neguje tylko to jak projektor ocenia innych ludzi on-line,i to ¿e jego droga do budowy lakierni to jedyny s³uszny projekt...to wzystko s± jego s³owa ¿e on wie lepiej ,¿e on ma najtaniej ,i najbardziej profesjonalnie. Potem zapozna³em sie z materia³ami na projektera stronie internetowej,poczyta³em jego posty i stwierdzi³em ¿e ...nie jest to jedyna alternatywa,dla przeciêtnego cz³owieka z Polski,a juz na 100% nie najtañsza...wprost najdro¿sza,ju¿ drozszej nie znalaz³em.
Chcia³bym ¿eby wzyscy czytaj±cy dok³adnie rozumieli sens tego co chce powiedzieæ,ja nie neguje jego koncepcji ja jedynie wskazuje ¿e sa ludzie którym wystarcz± mniejsze rozwi±zania,dla projektora to od razu jest garaz kryty pap±,wszystko upraszcza,i neguje...,wyzywaj±c od z³odzieji ,toy toyi i ciagle obrazaj±c ,no to jak takie co¶ mozna tolerowac...
Sztukê obserwacji,czytania,liczenia opanowuje cz³owiek juz w podstawówce...wiêc ,liczcie swoj± kase zanim j± wydacie..to wsio.Ziemba ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robi± oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniêdzy na rozwi±zanie ,nikoniecznie im do szczêscia potrzebne. :tak:
 

Mart-Dent
Wys³any: 2010-01-19, 19:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
front247 napisa³/a:
ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robi± oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniêdzy na rozwi±zanie ,nikoniecznie im do szczêscia potrzebne. :tak:


Bardzo piêkny tekst.

PROJEKTER napisa³/a:
a ja p³acê za emeryturê twoich rodziców gigantyczn± sk³adk± ZUS !
ale oni te¿ kiedy¶ pracowali i nale¿y im siê ona to jak dupie sranie!
 

Benos77
Wys³any: 2010-01-19, 20:23   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
front247 napisa³/a:
ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robi± oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniêdzy na rozwi±zanie ,nikoniecznie im do szczêscia potrzebne. :tak:
- u mnie te¿ wystêpuje takie uczulenie :tak:
Ju¿ to pisa³em ale napiszê jeszcze raz szacuneczek Front :spoko:
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-19, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie,kolejne posty nie w temacie beda nagradzane :cool:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-19, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Pany, to normalne, ¿e projekter poleca na forum swoje metody, to przecierz normalne i ka¿dy by tak robi³. To, ¿e têpi gara¿owców to te¿ normalne bo odbieraj± mu klientów. Ale nie zmienia to faktu ¿e du¿o racji ma.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-20, 08:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
ZIEMBA napisa³/a:
Pany, to normalne, ¿e projekter poleca na forum swoje metody, to przecie¿ normalne i ka¿dy by tak robi³. To, ¿e têpi gara¿owców to te¿ normalne bo odbieraj± mu klientów. Ale nie zmienia to faktu ¿e du¿o racji ma.


I to jest najlepsze podsumowanie tej i wielu innych rozmów na forum z projekterem w roli g³ównej. A wy jeszcze tego nie zrozumieli¶cie... Facet ma firmê, w której projektuje warsztaty lakiernicze. Na forum szuka ludzi, którzy mogliby byæ jego potencjalnymi klientami. Tak samo jakby wszyscy malowali pêdzlami, a jeden facet sprzedawa³ pistolety, do których trzeba jeszcze kompresor kupiæ, maskê itp. a przecie¿ pêdzlem te¿ da radê... i macie racje :spoko:

Ale wszyscy próbuj± przekonaæ projektera do swoich racji... niewa¿ne ¿e on sprzedaje te swoje modularne warsztaty i zna ten temat konkretnie od strony wymogów, przepisów, projektów itd. Ja te¿ nie lubiê jak mi siê wciska co¶ czego nie potrzebujê, ale mówiê ''nie dziêkujê'' i koniec tematu, podajemy sobie rêkê i dowidzenia. Wypowiedzi projektera s± bardzo czêsto merytorycznie kulawe i obra¼liwe, ale zawieraj± te¿ pewne fakty, które mo¿na wy³owiæ. A wy, doro¶li ludzie, bêdziecie siê przepychaæ, kto ma racjê... ten co je¼dzi autobusem bo taniej i dba o ¶rodowisko, czy ten co je¼dzi samochodem bo wygodny i daje mo¿liwo¶æ przewiezienia ³adunku....

Podsumowuj±c, b±d¼cie doro¶li, podajcie sobie grabê i niech ka¿dy robi swoje (oczywi¶cie w ramach zasad BHP i zdrowego rozs±dku, oraz podstaw szacunku wobec s±siadów i ¶rodowiska)... dla niektórych (te¿ dla mnie) wydaæ 10 000 na narzêdzia, które bêd± zarabiaæ na siebie to inwestycja, dla innych ta kwota to b³±d statystyczny i ¿adna debata tego nie zmieni.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

DrCruel
Wys³any: 2010-01-21, 00:30   
0
UP DOWN


Posty: 418
Wydaje mi siê, ¿e temat wyczerpany. Nie zamykam ale jak dalsze "rozmowy" bêd± niemerytoryczne to bêdzie zamkniêty. Mia³o byæ grzecznie!
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-21, 08:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Ziemba s³uchaj nie chce mi sie robic dok³adnego kosztorysu,ale wystarczy poszukac po internecie kosztorysy takich budynków,potem dodac kabine z monta¿em,potem wszystkie te narzêdzia które s± do pracy potrezbne i wsio.Naprawde kalkulator i zeszyt starczy i kazdy powinien zrobiæ sobie indywidualne wyliczenia bo kazdy oczekuje czego¶ innego.


TE ! K£AMCO ... a gdzie w necie jest taki kosztorys co obejmuje koszt budowy lakierni z instalacjami i w elementami budowlanymi pod monta¿ wyposa¿enia technologicznego ?
Znowu naci±gasz rzeczywisto¶æ ? Raz ten jeden raz ! poka¿ jaki jeste¶ fachowiec i prze¶lij link to strony któr± otworzê i znajdê tam wszystko czarno na bia³ym !

[ Dodano: 2010-01-21, 10:13 ]
[quote="front247"]
Ziemba ,ja neguje tylko to jak projektor ocenia innych ludzi on-line,i to ¿e jego droga do budowy lakierni to jedyny s³uszny projekt...to wzystko s± jego s³owa ¿e on wie lepiej ,¿e on ma najtaniej ,i najbardziej profesjonalnie. Potem zapozna³em sie z materia³ami na projektera stronie internetowej,poczyta³em jego posty i stwierdzi³em ¿e ...nie jest to jedyna alternatywa,dla przeciêtnego cz³owieka z Polski,a juz na 100% nie najtañsza...wprost najdro¿sza,ju¿ drozszej nie znalaz³em.
Chcia³bym ¿eby wzyscy czytaj±cy dok³adnie rozumieli sens tego co chce powiedzieæ,ja nie neguje jego koncepcji ja jedynie wskazuje ¿e sa ludzie którym wystarcz± mniejsze rozwi±zania,dla projektora to od razu jest garaz kryty pap±,wszystko upraszcza,i neguje...,wyzywaj±c od z³odzieji ,toy toyi i ciagle obrazaj±c ,no to jak takie co¶ mozna tolerowac.../quote]

Cz³owieku ? Nie ma innej alternatywy dla warsztatu... ni¿ to co okre¶laj± wymogi przepisy i standardy technologiczne ... zrozum to wreszcie hydrauliku lakieruj±cy sprayem !

Nie ma odpowiednich instalacji technologicznych, nie ma oceny bezpieczeñstwa, nie ma zgodno¶ci obiektu z wymogami formalnymi i nie ma ¿adnego obiektu ... koniec marzeñ o rozbudowie gara¿u i prowadzeniu w nim biznesu ! Co ty my¶lisz ¿e za rok dwa piêæ dziesiêæ to bêdzie jeszcze bardziej liberalnie. ¯e w ka¿dej miejscowo¶ci wybuduj± elektrownie j±drow± i dostêp do sieci bêdzie ³atwiejszy. Mo¿e bêdzie ³atwiej pchaæ do ¶cieku syf z gara¿owej lakierni ?, albo malowaæ bez instalacji dezaktywacyjnej ... mo¿e bêd± tanieæ grunty bo ziemia puchnie i ich przybywa ! Pewnie za rok zmieni± siê przepisu i w koñcu bêdzie mo¿na budowaæ z kartonu bez pozwoleñ i bez nadzoru ?

Front247 twoje rady s± zakotwiczone 1980 roku ! od 1990 ludzie my¶l± inaczej. Zobacz jak by³o 2000 i jest teraz .... Liberalniej ? £atwiej ? Mniej przepisów ograniczeñ i wymogów ? Mniej kontroli ? Poczytaj sobie art w ostatnim LAKIERNIKU i nr 25 z wrze¶nia na temat kontroli w warsztatach samochodowych. Zobacz ile kosztowa³a dopuszczona do u¿ytku kabina i w co musia³a byæ wyposa¿ona w 2000 roku. a jak musi byæ wyposa¿ona dzi¶ i ile to kosztuje ? Tylko sk±d TY móg³by¶ to wiedzieæ ? Taki ignorant jak ty !

Gdy ktokolwiek na forum prosi ciê ¿eby¶ dowiód³ tego co piszesz to siê wijesz, wykrêcasz piszesz ¿e ka¿dy to wie - robisz dziecinne uniki bo niczego nie potrafisz udowodniæ !

Wiec jak ¶miesz uzurpowaæ sobie prawo do oceny mojej strony internetowej ? A kim ty Front jeste¶ .. Co ? Z jakiego powodu mia³oby mnie obchodziæ twoje zdanie ? To za wysokie progi panie FRONT ! Najtañsza mo¿liwe wersja warsztatu Modular wykracza poza granice twojego pojmowania kosztów inwestycji ! Tyle to kosztuje ile JA powiem ! A TY mo¿esz skorzystaæ z oferty albo siê wypi±æ ... i tyle ! ... i nie martw siê o moich klientów ³askawco bo na szczê¶cie oni potrafi± liczyæ i wiedz± cokolowiek o tej bran¿y, oraz o inwestycji i budowie ... w przeciwieñstwie do ciebie ... flustracie z ma³ej miejscowo¶ci oburzony na system .... z roszczeniow± postaw±.

Jako¶ nie widzê ¿eby ktokolwiek poprosi³ ciê o pomoc ! Nic w ¿yciu nie zbudowa³e¶ niczego w ¿yciu nie zaprojektowa³e¶ i niczego nigdy nie wyceni³e¶ ... a szczekasz i wrzeszczysz jak siê na tym znasz.

FRONT dyskusje z tob± nie maj± ju¿ ¿adnego sensu bo w twoich postach nie ma jednego merytorycznego zdania, ¿adnej ciekawostki, ¿adnej podstawy prawnej, ¿adnego rozwi±zania technicznego, ¿adnego zdjêcia, czy super oferty inwestycyjnej, które mog³oby komukolwiek pomóc. Wbij sobie do g³owy, ¿e wrzaski hydraulika na forum lakierniczym nikomu nie pomog± ! Napisz co¶ m±drego bo narazie tylko siê ciskasz i walczysz o autorytet. Piszesz o swoim pogl±dzie na ¿ycie i to jeszcze z pozycji niezadowolonego z ceny us³ugi - klienta lakierni.

Widzisz ... ty mi nie odbierzesz ¿adnych klientów bzdurkamiktóre wypisujesz ... bo malarz w budzie z desek to musi dorosn±æ do inwestycji ¿eby móg³ ponie¶æ koszt projektu ... to ¿aden klient !

Co¶ wam siê ch³opaki pokrêci³o ... mnie "gara¿owcy" nie odbieraj± ¿adnych klientów. To nawet nie s± moi klienci ... to 10 liga inwestycyjna taka dla NR247 ! .... a ich dzia³ania s± wymierzone w tych co wybudowali legalne warsztaty czyli w TYCH którzy udzielaj± siê te¿ na tym forum. Wiêc sory ! ... bo ja nie malujê samochodów i mam to gdzie¶ czy to robi± gara¿owy za 100 czy ASO za 500 z³ za element. Staæ ciê na us³ugi mojego biura dostaniesz rzetelne informacje i nowoczesne rozwi±zania. Za 10 lat nadal bêdzie to nowoczesny warsztat - Drogo i nowocze¶nie lub trochê taniej i ciut mniej profesjonalnie .... a jeszcze taniej .... to ju¿ musi specjalista FRONT wam doradziæ ... jak zostaæ .... biedakiem z d³ugami bez szans rozwoju !.... Przykro mi planuj±cy budowê warsztatu inwestorze ... ale jak ciê nie staæ na us³ugi mojego biura projektowego - nie korzystaj bo niestety my zarabiamy kasê na tym na czym siê znamy i do czego mamy uprawnienia. Zarabiamy ju¿ tak od 12 lat

Jak ogóle mog³o tu komukolwiek przyj¶æ do g³owy ( tj NR 247 ) ¿e ja co¶ zrobiê za darmo bo mam misjê zbawienia ¶wiata ? Inwestor ma mieæ pieni±dze ! A jak nie ma, to nie jest ... moim klientem ! ... to takie dziwne ?

i ... na koniec napiszê tak : Na innym forum bran¿owym znalaz³em takie zdanie ....

...Najpierw piszesz na forum o wszystkich tajnikach swojego zawodu ( ) i zdradzasz za darmo sztuczki ( ) ujawniasz jak doszed³e¶ do tego ¿eby zrobiæ to tanio i dobrze a potem za darmo jak frajerwieszasz to w necie .... ( ) i dziwisz siê potem ¿e to ju¿ nie tajniki zawodowe tylko powszechna wiedza. Dzi¶ ka¿dy mo¿e sobie pogrzebaæ w necie ... a nie ka¿dy mo¿e pojechaæ na specjalistyczne szkolenia za które trzeba zap³aciæ ¿eby siê czego¶ nowego nauczyæ, nie ka¿dy mia³ tyle inteligencji ¿eby skoñczyæ szko³ê, studia i zdobyæ uprawnienia ... ( )

... to akurat z forum elektryków !

Ale do¶æ dok³adnie pokazuje ¿e .... JA Front mogê wy³±czyæ forum lakierowanko.info i masa ludzi straci dostêp do szybkich i rzetelnych informacji sprawdzalnych faktów danych inwestycyjnych Ustaw i Rozporz±dzeñ i najwa¿niejsze .... koncepcji na w³asny biznes w tej bran¿y ... a ty Front jak st±d znikniesz to zostanie po tobie piramida k³amstw, ¿ebracza wizja tej bran¿y i twoje indywidualne flustracyjne spojrzenie na ¶wiat ...tj. okolicê w której mieszkasz ! Pomy¶l trochê o tym pieniaczu ? Chroni ciê tylko anonimowy nick ... dlatego bezkarnie wypisujeszidiotyzmy ... a ja czasami spotykam siê osobi¶cie z lud¼mi, którzy tu zagl±daj± i muszê zawsze udowodniæ to co tu piszê ... a te informacje, weryfikuj± inni projektanci urzêdnicy i budowlañcy. A kto weryfikuje twoje tezy Front ? Dwóch czy trzech m³odziutkich ludzi co ci przykla¶nie .... bo wol± my¶leæ ¿e siê da zbudowaæ warsztacik za 100 ty¶ ni¿ zacz±æ my¶leæ jak skredytowaæ inwestycjê i sk±d zdobyæ pieni±dze ? ¯enada !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-21, 12:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ZIEMBA napisa³/a:
Pany, to normalne, ¿e projekter poleca na forum swoje metody, to przecierz normalne i ka¿dy by tak robi³. To, ¿e têpi gara¿owców to te¿ normalne bo odbieraj± mu klientów. Ale nie zmienia to faktu ¿e du¿o racji ma.


racje ma co do tego jak stworzyc prawdziwy warsztat lakiernczy i wie jak to zrobic i nikt go za to nie krytykuje- szacunek za wiedze, wiloletnie doswiadczeni i uznanie- jednak on rzuca miesiem na wszsykich miejszych ktorzy odrzucaja jego wariant z powodow oczywistych gdyz sa po prostu za mali - co nie znaczy ze kiedys nie podrosna i ze nie mogli by pozniej zdecydowac sie na prawdziwy warstat ktory porponuje porjekter - ktory jest przyszlosci (mowa o takich jak ja czy front ) bo my tego nie odrzucamy tylko wiemy ze nie mozemy zaczac od ogromnych kredytow bo jesli by nie wypoalilo to zostaje tyllko .....
.
PROJEKTRE jednak nie patrzy w przod tylko wyrzuca z siebie cala zlosc , ze ktos myslac o tej galezi przemyslu nie zaczyna od projektow projektora za ktore zgarnie kase. A nie wiadomo ,a moze front urosnie w sile i bedzie za 5 last stawial warszta modularny, - moze moze ale na pewno nie skorzysta z uslug proektora , gdys ten kpil z niego i wysmiewal publicznie , za to ze chlopak zaczynajac nie byl w stanie zakupic u niego projektu tylko kombinowal co tu jak zrobic by bylo tanio , bo jak na poczatku nei bedzie tanio to nie ruszy.
Nie rozumiem tez czemu projetkora boli ze ktos co ma wieksza wiedze dzieli sie z tym co ma mijesza , to chyba tylko taka polska mentalnosc ze jak za zaplacilem za kurs zeby czegos sie nauczyc to czemu mam mowi jak to zorbic innym skoro o ni nie placili.

Raczej, pakistanczyk czy anglik tak nie mysli
Kolejna sprawa to jest to ze wiekszosc polakow tak ma - o czym przekonalem sie zyjac 4 lata na opczyznie, ze wiekszosc woli krytykowac, zazdorscic, wykpiwac gdy tylko ktos ma inna koncepciej, sprzeczac sie na sile probujac wperswadowacc innemu ze to ja mam racje i h... - udawadniajac najmadrzejszego , niz pomyslec logicznie znalesc zloty srodek by kazdemu pasowalo podwinac rekawy i brac sie za robote , mamy tendencje do tego by sie sprzeczac miedzy soba, - O potem sie dziwimy gdy pojedziemy gdzies dalej ze tak nasa rase komentuja.
Wiekszosc polakow w uk , woli unikac innych rodakow, nie raz zlysze od znajomych jak to sie ciesza ze znalezli gdzies prace gdzie nie ma ani jedego polusa- bo nie bedzie sie trzeba wstydzic i miejsza szansa o problemy konflikty,zawisc, klotnie a nawet kablowanie jeden na drugiego,
podczas gdy np azjacie coraz czesciej w uk zaczyanja zajmowac coraz to wieksze pozycje i isc co raz wyrzej sklepy cpn, hurtownie , wlasne uslugi, jeden drugiemu pommage - a jest tak dlatego ze sie trzymaja razem , ze wynaja zasade ze jesli kazdy da do kupy stowke to jesli jest nas stu to mamy razem sto stowek z ktorych da sie cos zrobic, a pojedynczo z jedna stowke nikt nic nie zrobi, jeden rosnie i pomaga drugiemy ciagnac do gory nie patrzyc czy jest w stanie wziasc kredyt

inny przyklad z zycia to naprzykad to ze malo kto tu ruszy pakinstanczyka , bo wiadomo ze sie cale miasto zjedzie , by mu pomoc, natomiat polacy ciagle bija sie ze soba i sie kluca.
JA POWIEM TYLE projekter jestes madry gosc zaszles daleko imasz wiedze - szacuneczek. Ale odpusc innych bo np ja zmienielem o tobie zdanie gdy czytalem pierwszy twoj post (madry gosc w temacie , duza wiedza, doswiadczenie )
a gdy przeczytalem kilkadziesiat twoich postow ( kolejny gosc co, skrytuje zdepcze , zniszczy gdy tyklo nie przyzna mu sie racji )
I robisz tez tym krzywde sobie bo kiedys moze by fornt zazdzwonil do ciebie po tym jak jego warsztat za 100 000 by przynosic zyski i poprosil o modularny projekt

|A ty front dobrze kombinujesz liczac kazda zlotwke i starajac sie robic cos bez duzych kredytow, bo jak bys poplynol to pewnie bys mial duzy problem.,
Ale gdy bedziesz zaczynal pamietaj o filtrach i o sasiadach i srodowkisku i taz o podatkach bo wszyscy musimy je placic
koniec gatki koniec sprzeczek
buzi dla kazdego
_________________

 

front247
Wys³any: 2010-01-21, 15:18   
0
UP DOWN

Posty: 127
S³owa kieruje do Projektera.
sluchaj skoro mimo prósb nazywa³es mnie po raz kolejny k³amc±...to ci odpowiem

Mia³em zbluzgac..ale przemy¶la³em sprawê...bede m±drzejszy i zastosuje sie do rad moda..kim ty jestes cz³owieku?
Dla mnie jeste¶ nickiem z witrynk± internetowa :spoko:
Kto przeczyta co piszesz sam wyci±gnie wnioski,z kim moze miec do czynienia...
ja tylko moge pozdrowiæ
Mam nadzieje ¿e mod zamknie ja³owa dyskusjê,a ocenê tre¶ci pisanych przez tego pana,pozostawi do oceny userom
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-21, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gdulus napisa³/a:
... racje ma co do tego jak stworzyc prawdziwy warsztat lakiernczy i wie jak to zrobic i nikt go za to nie krytykuje- szacunek za wiedze, wiloletnie doswiadczeni i uznanie- jednak on rzuca miesiem na wszsykich miejszych ktorzy odrzucaja jego wariant z powodow oczywistych gdyz sa po prostu za mali - co nie znaczy ze kiedys nie podrosna i ze nie mogli by pozniej zdecydowac sie na prawdziwy warstat ktory porponuje porjekter - ktory jest przyszlosci (mowa o takich jak ja czy front ) bo my tego nie odrzucamy tylko wiemy ze nie mozemy zaczac od ogromnych kredytow bo jesli by nie wypoalilo to zostaje tyllko .....

PROJEKTRE jednak nie patrzy w przod tylko wyrzuca z siebie cala zlosc , ze ktos myslac o tej galezi przemyslu nie zaczyna od projektow projektora za ktore zgarnie kase. A nie wiadomo ,a moze front urosnie w sile i bedzie za 5 last stawial warszta modularny, - moze moze ale na pewno nie skorzysta z uslug proektora , gdys ten kpil z niego i wysmiewal publicznie , za to ze chlopak zaczynajac nie byl w stanie zakupic u niego projektu tylko kombinowal co tu jak zrobic by bylo tanio , bo jak na poczatku nei bedzie tanio to nie ruszy. |


Widzisz @Gdulus tu nie ma "babcisrania" albo robisz interes i pieni±dze albo tylko ci siê wydaje ¿e co¶ robisz ! Nie ma ¿adnej lakierni w gara¿u z toy toyem w pomieszczeniach 20 m2. Zrozum to ! Front to amotor nie maj±cy pojêcia o tej bran¿y. pomalowa³ sprayem zbiornik za 30 z³ i wysnó³ teoriê ¿e tak nalezy wla¶nie robiæ us³ugi. Przyjmij kilenta w chlewie takie gara¿u w ktorym nic siê nie mie¶ci ! ... jak mu siê zachce sikaæ to go wyslij do ¶mierdz±cej toalety ... my¶lê ¿e masa ludzi z nowymi samochodami do ciebie przyjedzie ^^ ludzie w³a¶nie tak uwielbiaj± naprawiaæ samochody i byæ traktowani ... szczególnie ci co mog± zap³aciæ 500 z³ za element. Nie miej do mnie pretensji ¿e wybra³e¶ sobie dzia³alno¶æ w której próg wej¶cia jest od 200 000 z³ . Poni¿ej to malarstwo samochodowe, a nie lakiernictwo ... Kto ciê potraktuje powa¿nie jak zobaczy tak± szopê ? Kto zaprosi ciê na szkolenie z nowej technologi. Kto ci wogóle zaufa i zostawi materia³y na kredyt ! W efekcie stajesz siê niewolnikiem w³asnej klity. Kto marzy o pracy w syfie brudzie i zimnie ... w wodzie po kostki przy 15 stopniowym mrozie ( poza FRONTEM ^^ ) ... Ka¿dy my¶li ¿e czego¶ siê dorobi i za rok dwa kupi u¿ywana kabinê i lepszy pistolet i takie tam sratata ... Tylko jak ? Z czego ? Z malowania na czarno elementów po 100 z³ 7 miesiêcy w roku ? Tu w przeciwieñstwie do kalkulacji inwestycji wystarczy faktycznie kalkulator i zeszyt. Policz sobie ile elementów musia³by¶ pomalowaæ us³ugowo ¿eby zarobiæ na nowy pistolet !

Co do klientów ... moich klientów .... to ja ju¿ to pisa³em nie masz pieniêdzy nie jeste¶ ¿adnym klientem ! Sk±d ci przysz³o do g³owy, ¿e JA powinienem dbaæ o kogo¶ kto demonstracyjnie chce zostaæ biedakiem ? a... paszo³ won ! Ja ma rodzinê na utrzymanie u pracowników nie mam czasu na marzycieli. Albo wiesz co chcesz i jak to zrobiæ i masz pieni±dze i wtedy szacunek Panie kliencie ... szanowny zleceniodawco nieba ci uchylimy i zrobimy tak ¿e konkurencja dostanie po nosie ... albo... nie masz pieniêdzy, ale wiesz czego chcesz i wygl±da profesjonalna lakiernia o której marzysz ... wtedy powiem ci sk±d wzi±æ kasê jak skalkulowaæ stopy zwrotu inwestycji, pomogê za³atwiæ dotacjê i zrobiê dokumentacjê za³atwiaj±c formalno¶ci ... Ty szanowny kliencie masz swój wymarzony warsztat a ja zbieram czê¶æ z tych kredytów i dotacji ! .... No i mo¿esz jeszcze powiedzieæ ¿e masz mnie gdzie¶ bo nie masz ani pieniêdzy ani zielonego pojêcia jak je zdobyæ, oraz bladego nawet wyobra¿enia jak powinien wygl±daæ twój warsztat ... ale masz w nosie rady i wskazówki .. wiesz lepiej bo od trzech miesiêcy malujesz w warsztacie za rega³em z wekami i ju¿ wszystko wiesz o tej bran¿y ... wiesz co ? wtedy w³a¶nie to JA mam ciê w nosie ... i posz³o won taki kliencie ! S³uchaj i postêpuj zgodnie z zasadami jakie obowi±zuj± w tej bran¿y ... albo id¼ pod pr±d a JA siê .... pochichram jak siê wy³o¿ysz na plecy finasowo ... bo od nyndzy do pinidzy ... to tylko w filmach z USA ! ^^

Pisa³em to ju¿ kilkana¶cie razy ... teraz ostatni :

4 to liczba zakredytowanych lakierni samochodowych które projektowa³em, zamkniêtych od 1998 roku na ponad 130 wykonanych.

0 to ilo¶æ inwestycji poprowadzonych bez kredytów i leasingów od 1998 roku

70 % to ilo¶æ ludzi z którymi mai³em zawodowy kontakt gadaj±cych takie rzeczy o potêdze i wolnym dochodzeniu do maj±tku w³asn± ciê¿k± prac± bez kredytów i zobowi±zañ. Nikomu siê to nie uda³o ! Nikomu ! Mam dwie pe³ne bazy klientów którzy wygadywali takie banialuki i niczego nie osi±gnêli ... cze¶æ z nich w ogóle pozamyka³o te swoje komórki ! ponad 600 osób i firm z o.o. !!!!!! :fiu:

30 % to ci którym nale¿y siê wielki szacunek .... To moi klienci. Ludzie my¶l±cy, maj±cy zdolno¶æ kredytow±. wiedzê na temat bran¿y, i potrafi±cy szybko zostaæ szefem a nie malarzem ! Tych sanujê i dziêkujê im za wspó³pracê. Pozosta³ych olewam ... bo tylko jedna ... pierwsza moja wizyta jest za darmo ! Potem trzeba p³aciæ tylko za to ze przyjadê ... takie zasady jak wszêdzie bo tyko frajerzy skacz± wko³o klienta który nie ma kasy i fuka fochami ! Legalna lakiernia wymaga specjalistów na ka¿dym etapie jej realizacji ! ... a nie chrzanienia o marzeniach i podcierania siê szk³em z odpadów !

Wiêc raz na zawsze to za³atwmy bêdzie z g³owy ...

Szanowny kliencie my¶lisz, ¿e da siê zrobiæ legalny warsztat lakierniczy za 100 000 z³ ... to kieruj pytania na PW do anonimowego speca - Front247 !

Jak policzysz i uznasz, ¿e nie ma ¿adnych szans ... zapraszam serdecznie do mnie ... przyjadê i powiem co i jak, od czego trzeba zacz±æ i sk±d pozyskaæ dotacjê i o co oprzeæ kredyt i finansowanie, oraz kiedy to siê zwróci i w jakich warunkach np. wyznaczaj±c taki element jak WSPÓ£CZYNNIK ZAGOSPODAROWANIA POWIERZCHNI WARSZTATU albo MAKSYMALN¡ ZDOLNO¦Æ PRZEROBOW¡, czyli faktycznie nie osi±galny poziom obrotu ale bardzo istotny w planowaniu finansowania ... oraz formuj±c miesiêczny i roczny plan kosztów a co za tym idzie plan produkcji us³ug i sprzeda¿y czê¶ci ... a dlaczego to takie istotne nawet w warsztacie zatrudniaj±cym 3 osoby ? .... có¿ e- mail na dole !

[ Dodano: 2010-01-21, 22:01 ]
front247 napisa³/a:
S³owa kieruje do Projektera.
sluchaj skoro mimo prósb nazywa³es mnie po raz kolejny k³amc±...to ci odpowiem

Mia³em zbluzgac..ale przemy¶la³em sprawê...bede m±drzejszy i zastosuje sie do rad moda..kim ty jestes cz³owieku?


TE K£AMCO ! ... nadal nie odpowiedzia³e¶ na rzeczowe pytanie .... k³amco k³amco !

Trzymaj siê tematu i dawaj te linki do kosztorysów ... bo podobno s± wszêdzie w necie za darmo ! .... K³amco K³amco !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2010-01-22, 17:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie zamierzam budowaæ warsztatu ale pogrzeba³em i znalaz³em takie co¶. Na lakierniê mog³oby byæ. Cena projektu 3000 z³.
http://kbprojekt.pl/proje...pro=12&styp=248

koszty stanu surowego zamkniêtego: 292 tys. z³
koszty stanu deweloperskiego: 383 tys. z³

do tego jeszcze wszystkie instalacje techniczne.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-22, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Ju¿ to dawno widzia³em. No i spójrz na cene 280tys stan surowy. Czyli sam widzisz, ¿e to co mówi Projekter o cenach to prawda. A co do ceny projektu, to pewnie jest to go³y projekt bez ¿adnych uzgodnien.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-22, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Wiele niedomówieñ w zakresie projektu lakierni bierze siê z tego ze s³owo PROJEKT jest bardzo pojemne. Np. "projekt technologiczny lakierni" kosztuje 500 z³ gdy to rysunek lokalizacyjny, albo 10 000 z³ jak to technologia ze szczegó³ami wykonawczymi i opiniami spec bhp ppo¿ sanepid po przeczytaniu której ka¿dy architekt mo¿e zrobiæ projekt budowlany. Na stronie www.modularny-warsztat.pl jest do pobrania katalog pdf PROJEKT I FORMALNO¦CI a w ¶rodku dwie strony z tabelk± co zawieraæ musi projekt warsztatu, oraz jakie formalno¶ci trzeba przeprowadziæ !

Projekt budowlany to dokumentacja zgodna z wymogami prawa budowlanego, ale sk³ada siê z kilku odrêbnych projektów technologia + architektura + instalacja elektryczna+ wod-kan + ogrzewanie + raport o odzia³ywaniu obiektu na ¶rodowisko. Ca³o¶æ koordynuje architekt i bierze pieni±dze nie tylko za to, ¿e to narysuje, ale tak¿e, za to ¿e lata po urzêdach, gestorach sieci i organizuje spotkania ca³ego zespo³u na ktorych go¶cie pij± jego kawê, soczek pomarañczowy i zjadaj± makowiec który upiek³a ¿ona :D

Gotowe projekty z netu nigdy nie s± w kompletacji która pozwala na ich z³o¿enie do pozwolenia na budowê. Zwróæ uwagê choæby na to ¿e gotowy projekt dociera do ciebie poczt± w kilku egzemplarzach ale nigdzie nie ma ma usytuowania budynku na dzia³ce. Mo¿esz zleciæ wrysowanie go na mapê ale najpierw to musisz uzyskaæ mapê do celów projektowych, a to koszt 0d 500 do 1500 z³ ! Nikt ci nie wrysuje obiektu w dzia³kê za darmo bo taki rysunek to projekt zagospodarowania trenu i wymaga uzgodnienia z technologiem gestorami sieci i np zarz±dem dróg ¿eby¶ wiedzia³ jaki ma byæ szeroki wjazd i czy elementy ma³ej architektury np ¶mietnik mo¿e byæ tu gdzie sobie wymy¶li³e¶.

Strony z gotowymi projektami s± tak przygotowane ¿eby¶ po zakupie projektu musia³ wróciæ do architekta który to narysowa³ ... a musisz bo s± one chronione prawem autorskim i nawet jak kto¶ ci da upowa¿nienie do zmian ( jak ARCON ) to Urz±d odrzuci projekt bo prawa autorskie s± nie zbywalne nawet jak bardzo tego chcesz jako autor ! Sztuczka marketingowa jak z darmowymi domenami za 1 z³ i bezp³atn± strona www ... przez pierwsze 6 mc. potem koszt utrzymania 3 razy wiêkszy ni¿ by¶ siê na to wypi±³ i od razu zap³aci³ tyle co chcia³ grafik i NASK za domenê !

Na tej stronie jest jeszcze drugi projekt warsztatu ... i to zadziwiaj±ce ale nikt od d³u¿szego ju¿ czasu nie znalaz³ innych gotowców ... przyznam siê szczerze ¿e ja te¿ namierzy³em tylko jedn± stronê poza t± witryn± któr± tu umie¶ci³e¶ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ComTom
Wys³any: 2010-01-23, 20:22   
0
UP DOWN

Posty: 61
Witam
Ka¿dy ma tu swoje racje !
Ale zasada jest jedna jest popyt to i poda¿ mo¿na dostosowaæ zawsze !!! Niestety odwrotnie te prawo nie dzia³a !!! Przyk³adem jest znajomy od którego w przysz³ym tygodniu prawdopodobnie wynajmê lakiernie. Zainwestowa³ w latach 1992-1995 kupê pieniêdzy na lakiernie oraz warsztat wyposa¿ony w 2 strefy przygotowawcze oraz kabinê niestety okaza³o siê ze nie by³ konkurencyjny. I co mu z tego przysz³o ?? Teraz ma zobowi±zania i chce siê tego pozbyæ. Doko³a jest 14 lakierników i to w promieniu 15km nie wspominaj±c o gara¿owcach Z tego grona tylko 5 ma lakiernie.Jako¶æ us³ug daje w niektórych przypadkach du¿o do ¿yczenia(mowa o osobach które maja kabiny) Jaki z tego wniosek ? Du¿o osób siê nie zna i odbiera pojazdy które po naprawie siê ¶wiecom (do czasu jak nie pu¶ci polerka). W Polsce op³aca siê ? Zale¿y jak na to patrzeæ. Napisa³em wcze¶niej "prawdopodobnie wynajmê"bo je¶li nie dostane dotacji to odpuszczê sobie temat i otworze renowacje samochodowa (pranie tapicerek polerka).Teraz do racji. Na pewno Nowo postawiona lakiernia przyci±gnie swoim wizerunkiem rzesze klientów ale mo¿e je sp³oszyæ cenami. Tania lakiernia przyci±gnie klienta cenami i je¶li bêdzie robi³a to na przyzwoitym poziomie to bêdzie siê rozwija³a czego przyk³adem s± wy¿ej opisani lakiernicy bez profesjonalnej komory. Osobi¶cie i jak ka¿dy z Was nie chcia³by siê pogr±¿yæ w d³ugach zaci±gniêtych w bankach bo to nie jest sztuk±. Sztuk± jest siê utrzymaæ !!! Ka¿dy znajdzie sobie z³oty ¶rodek na to by robiæ to co lubi i o to chodzi. Pozdrawiam majsterkowiczów i profesjonalistów
 

front247
Wys³any: 2010-01-24, 00:01   
0
UP DOWN

Posty: 127
ZIEMBA napisa³/a:
Ju¿ to dawno widzia³em. No i spójrz na cene 280tys stan surowy. Czyli sam widzisz, ¿e to co mówi Projekter o cenach to prawda. A co do ceny projektu, to pewnie jest to go³y projekt bez ¿adnych uzgodnien.


cyt.
Podawane przez nas koszty budowy s± aktualne i maj± charakter orientacyjny. Nie nale¿y ich traktowaæ jako ceny kosztorysowej ani oferty handlowej.

Ziemba ten projekt tyle nie wyniesie, absolutnie zawyzone kalkulacje i biura tak robia :)
We¿ tylko wstêpnie ten projekt wyslij do obojetnie jakiego wykonawcy ,potem do duzego sk³adu budowlanego i uwierz mi cene 300 tys za stan surowy podzielisz przez 2 i to lekko.
Ludzie troszkê czytajcie jak juz korzystacie z netu,przegladnijcie w±tki na forach budowlanych w jakich pieni±dzach realnych powstaj± budynki 200 metrowe :tak: .Jak grochem o sciane...ale oczywiscie jak ktos chce dac tyle nikt nie broni, i to stan surowy ^^
Jesli chodzi o media to sprawa jest mega prosta,wszystko zalezy od lokalizacji a nie projektu,jak masz pr±d pó³ kilosa od dzia³ki to masz 20 tys do wydania ale jak masz przy³±cze na dzia³ce to przyjezdza geodeta i za 300 z³ wytycza projekt kazdego przy³acza jakie tylko chcesz i p³acisz potem za projekt ale to s± grosze,bo kosztuje podciagniecie a nie same przy³±czenie..uff

Potem ¶rednio zaawansowany hydraulik :cool: rozprowadza swoje,elektryk swoje i finish...ludzie nie szukajcie magii tam gdzie tego nie ma :roll:

pozdrawiam
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-01-24, 09:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Front,nie pisz takich rzeczy,jak dzielenie ceny z kosztorysu.Ja w³a¶nie koñczê budowê domu (zosta³a kosmetyka),i te¿ uwa¿a³em,¿e te 240 tys da siê spokojnie oskubaæ przynajmniej o 80-100.I co?Mo¿esz zadzwoniæ do wykonawców,mo¿esz dzwoniæ po hurtowniach,i potem w euforii zaczynaæ budowê z takimi pomys³ami,ale zweryfikuj± Ciê drobiazgi,o których nawet nie pomy¶la³e¶ na etapie planowania.Ja 300 tys przekroczy³em ju¿ dawno,i tak samo jest z warsztatem,nic nie da wykonany na surowo warsztat,je¶li bêdzie pust± hal±,bez sprzêtu,narzêdzi,a to nie jest tylko klucz francuski i pêk pakó³,tu koszty to nastêpne dziesi±tki tysiêcy.I nie mów,¿e wszystko w swoim czasie,bo albo masz sprzêt i robisz,albo ludzie siê z Ciebie ¶miej±.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-24, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
ComTom napisa³/a:

Przyk³adem jest znajomy od którego w przysz³ym tygodniu prawdopodobnie wynajmê lakiernie. Zainwestowa³ w latach 1992-1995 kupê pieniêdzy na lakiernie oraz warsztat wyposa¿ony w 2 strefy przygotowawcze oraz kabinê niestety okaza³o siê ze nie by³ konkurencyjny. I co mu z tego przysz³o ?? Teraz ma zobowi±zania i chce siê tego pozbyæ. Doko³a jest 14 lakierników i to w promieniu 15km nie wspominaj±c o gara¿owcach


@ComTom ? Pierwsze pytanie do tego twojego znajomego to jest takie : CO ON ROBI£ PRZEZ 15 LAT ? ¯eby sp³aciæ tak± ¶miesz± inwestycjê w sprawnie dzia³aj±cy warsztat jak zakup kabiny dwóch stanowisk ( max 200 000 ) to potrzeba 3 mo¿e 4 lata a w latach max koniunktory 1999 / 2001 to wystarcza³ rok. Po 15 latach to Ja mogê ci pokazaæ kilka firm ktore s± likwidowane bo syn wyjecha³ do USA i ma w nosie ma³y warsztacik tatusia, W³a¶ciciel siê zestarza³ i ma teraz 60 lat i dosyæ ci±g³ego u¿erania siê z klientami. Kto¶ dowiedzia³ siê ¿e ma raka itp. Nie pisz ¿e teraz ma zobowi±zania do pokrycia bo nigdy nigdy w to nie uwierz± !
Skoro ma warsztat i kabinê i wyposa¿enie to na pewno sp³aci³ ponad po³owê zobowi±zaæ + pierwsza wp³ata 20 % to gdyby nawet ten 15 letni sprzêt sprzeda³ za 30 % to wyszed³by na zero ... a 15 lat godnie z tego ¿y³ ! ... i jeszcze niech wynajmie ci ten warsztat za 5000 z³ miesiêcznie i do koñca swoich dni mo¿e nic nie robiæ !

Zawsze i wszêdzie gdzie by³em przez 12 lat jak prowadzê firmê ludzie narzekaj± ¿e jest do kitu i kiedy¶ by³o lepiej a teraz to siê nie da niczego dorobiæ .... zawsze przez 12 lat !

Przypomnê ( co dok³adnie odzwierciedla tre¶æ moich postów ) inwestycja w legaln± lakierniê nie jest dla malarzy samochodowych i ciapciaków, tylko dla ludzi którzy potrafi± zarz±dzaæ w³asnym biznesem ... trzeba wreszcie zostaæ szefem, a nie lakiernikiem.

Obecnie wykonujemy projekt dwóch lakierni dla ASO w dwóch ró¿nych miejscach Polski, jedna to rodzinna firma Ojciec z Synem druga to firma córka du¿ej spó³ki gie³dowej S.A. To ASO wiêc inwestycja pójdzie w miliony z³ .... W obu zanim dopi³em kawkê us³ysza³em ... Wie Pan co ? Ja to siê kompletnie nie znam na tych naprawach powypadkowych !

Byæ szefem i inwestorem Panowie to nie znaczy ³adnie lakierowaæ ... to za ma³o ... mo¿na tak zacz±æ ¿eby byæ lakiernikiem i szefem, ale z biegiem lat zostaje siê tylko zorientowanym w temacie szefem ... a tu nie widzia³em jeszcze pytania na Forum ... JAK ZARZ¡DZAÆ W£ASNYM WARSZTATEM ? ( nie wa¿ne czy dwu czy kilkunastu osobowym ) ... to jak mo¿emy mieæ p³aszczyznê do rozmowy o faktach absolutnych jak koszt inwestycji i termin jej sp³aty. Niewielu z was to wogóle rozumie ... a ci co rzucaj± we mnie bluzgami to frustraci, a nie analitycy ! ... tacy inwestorzy nawet w mikro mini wersji nigdy do niczego nie dochodz± ... i to nie opninia czy pogl± tylko fakt wynikaj±cy z obserwacji od 12 lat ... Ja zaczyna³em od projektowania ma³ych warsztatów i wiem co kto osi±gno³ przez te lata ... a pogl±dy mia³ dokladnie jak niektórzy teraz ! ^^

[ Dodano: 2010-01-24, 11:25 ]
front247 napisa³/a:


cyt.
Podawane przez nas koszty budowy s± aktualne i maj± charakter orientacyjny. Nie nale¿y ich traktowaæ jako ceny kosztorysowej ani oferty handlowej.



Front ! Ja naprawdê mam czasami mam ochotê potraktowaæ ciê powa¿nie i wymieniæ merytoryczne pogl±dy, ale ty ka¿d± sprawê sp³aszczasz przez co zaczynasz rozmijaæ siê z prawd±, a nastêpnie bronisz tego za³o¿enia niby dowodami ... i w efekcie siê podk³adasz pod krytykê i walec faktów. Nie rób tak, a mo¿e dowiesz siê czego¶ od tych co w³a¶nie buduj± !

Po pierwsze cytat który umie¶ci³e¶ to standardowa klauzula, przy wstêpnej wycenie. Ja te¿ tak robiê bo mo¿e siê w³a¶nie okazaæ, ¿e pr±d jest 20 km stad ¿e fundament musi byæ g³êbiej, ¿e dach trzeba pokryæ innych wykoñczeniem ni¿ w projekcie itp. A OFERTA ZAWIERAJ¡CA CENÊ JEST WI¡¯¡CA ! Gdyby siê okaza³o, ¿e nie da siê tego wybudowaæ za cenê która jest pod zdjêciem, a tej klauzuli by nie by³o to ... sprawa w s±dze skoñczy³a by sie na jednym posiedzeniu i ta firma ró¿nice do³o¿y³a by ze swoich ... razem z karami za przestój budowy i utracone dochody ... trochê pomy¶l ... Kto przy zdrowych zmys³ach umieszcza w necie informacjê, ¿e sprzeda to za 300 000 a tak naprawdê chce 150 000 ? to tylko jaki¶ nie maj±cy pojêcia o handlu oszo³om ^^ .

Zawsze podaje siê ni¿sz± cenê budowy i warunkuje, ¿e cena nie zawiera tego, tamtego i jeszcze tego ! Faktyczna warto¶æ inwestycji wychodzi dopiero wtedy gdy jest ju¿ inwestor teren i wydane warunki zabudowy ! Nie znaczy to ¿e jest taniej :nie: to znaczy tylko ¿e jest to faktyczna cena !

Do tego ponownie wypisujesz ¿e przychodzi kilka osób stawiaj± ¶ciany ... mia³byæ gara¿ a wyszed³ z tego super warsztat i cena budowy siê NIE zmieni³a.


A teraz front .... PRZECZYTAJ UWA¯NIE ( mo¿e siê czego¶ nauczysz ) :

Ten obiekt jest taki drogi min. dlatego ze zawiera kana³ rewizyjny. Gdyby¶ choæ ciut ciut zna³ siê na budowê warsztatu to wiedzia³by¶, ¿e ¶ciany kana³u trzeba wykonaæ z betonu B20 zbrojonego siatka 10 mm oczko 10 x 10. ¯e kana³ musi mieæ wnêki na o¶wietlenie, a to dodatkowe szalunki, wentylacjê, a to dodatkowa instalacja i przepusty pod posadzkowe, ujêcie kanalizacyjne z g³êboko¶ci 160 cm, a to nie lada wyczyn bo w niektórych miejscach skoñczy siê przepompowni± ... któr± trzeba tak¿e uwzglêdniæ w kosztorysie ... nie pomijaj±c miejsca na pompê i zasilania dla niej .... piszesz, ¿e przyjdzie elektryk i u³o¿y instalacjê .... hmm na pewno nie zrobi tego murarz ... tylko zapytaj mo¿e ile bêdzie kosztowaæ rozdzielnica z osprzêtem dla takiego ma³ego warsztaciku ? Jednak jest co¶ MAGICZNEGO co :x: ?

Piszesz - "spokojnie da siê to zrobiæ za po³owê" ... ale na razie nie ma powodu ¿eby podwa¿aæ kompetencje i wiedzê kosztorysanta tamtej firmy ! Wiêc gdzie dowody FRONT, ¿e siê da ? ... i tu niespodziewanka .... wywal z projektu kana³y zast±p dwoma podno¶nikami dwu-kolumnowymi z Chin do 2,0 t i jednym cztero-kolumnowym do 3,5 t i koszt inwestycji spadnie o jakie¶ 80 ty¶. Po stronie samej budowlanki niestety tylko ok. 50 ty¶ bo podno¶niki potrzebuj± p³yt ze zbrojeniem rozsianym i zasilania, a ten czerto kolumowy punktu kanalizacji porz±dkowej ... to tyle ze szkolenia na temat budowy warsztatu ... :x: , ale tu ci ³askawca przypomnê ¿e za to ¿eby wiedzieæ takie rzeczy i wiedzieæ jak to zrobiæ to JA biorê minimum 10 000 z³ bo to koszt projektu technologicznego dla ma³ego warsztatu ( nie myliæ z projektem budowlanym bo technologia to tylko jego najwa¿niejsza czê¶æ ) ... ale widzisz jeden ruch i zaoszczêdzasz 50 000 z³ za budowie nie dotykaj±c jeszcze budynku ! ... a ile zaoszczêdzi klient jak siê rozwinê z informacjami z 12-sto letnim do¶wiadczeniem w tej bran¿y ? ... i odpowiednimi kontaktami !

Bardzo ciê proszê FRONT zrozum to wreszcie ... rozpoznaj temat bardzo wnikliwie i nie pisz ¿e w budowie warsztatu nie ma ¿adnej magi ... bo dostarczê ci projekt technologi profilowanego otworu fundamentowego pod 10 metrowe stanowisko lakiernicze ( po budowie którego klient zaoszczêdza na wyposa¿eniu lakierni 43 000 z³ !!! w porównaniu do trzech pojedynczych 3,5 metrowych stanowisk lakierniczych ze standardowej oferty ) i twoi najlepsi budowlañcy nie zrobi± tego jak nie dostan± opisu ze zdjêciami i dok³adnych wyja¶nieñ ... jak dzia³a urz±dzenie które na tym stoi !

My¶lisz ¿e ja pierwszy raz projektujê warsztat ? ... za ka¿dym razem widzê rozdziawione buzie Pana Henia i jego pomocników ! Na ka¿dym etapie budowy ! .... tylko powiedz klientowi ze mo¿na pro¶ciej i taniej - wywaliæ zwyk³± dziurê w posadzce ... tylko urz±dzenia bêd± kosztowaæ 40 000 z³ wiêcej ( tak robi± dostawcy wyposa¿enia !!! ) i projektanci co my¶l± ¿e projekt warsztatu nie zawiera nic magicznego .... jak przy kana³ach rewizyjne które opisa³em ...

Widzisz Front dla mnie projekt masarni, lub fabryki obuwia, zawiera wiele magicznych sztuczek i setki pu³apek ... i Ja w ¿yciu bym siê nie podj±³ takiego projektu ... a na pewno nie jego budowy ( mo¿e najwy¿ej skorupy zewnêtrznej ) ... a ty pewnie tak ! ^^ No ale ja siê na tym nie znam Front ... nie tak jak TY ! :shock:

Mi³ej niedzieli FRONT !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-24, 12:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter ...mam prosbe ¿eby¶ nie odnosi³ sie do moich postów bo nie masz zadnych kompetencji by je komentowac...brak ci cz³owieku obiektywizmu, i podstawowej wiedzy na poziomie budowlanym,i chcesz tylko ugrywac kapita³ na niewiedzy ludzi... :roll: , w dodatku wyzywaj±c pracuj±cych polaków od z³odzieji,dla mnie jak juz powiedzia³em jeste¶ nickiem..z mojej strony ignor.
Dla firmy budowlanej nie stanowi zadnej kwestii czy stawia dom,obore czy fabryke...stawia budynek...niektórzy tylko ten budynek potrafi± ³adnie ubraæ w przymiotniki i wychodzi z tego potem ,,Profesjonalny Warsztat Lakierniczy ,, za pó³ bañki.


[ Dodano: 2010-01-24, 12:44 ]
jacenty 741 napisa³/a:
Front,nie pisz takich rzeczy,jak dzielenie ceny z kosztorysu.Ja w³a¶nie koñczê budowê domu (zosta³a kosmetyka),i te¿ uwa¿a³em,¿e te 240 tys da siê spokojnie oskubaæ przynajmniej o 80-100.I co?Mo¿esz zadzwoniæ do wykonawców,mo¿esz dzwoniæ po hurtowniach,i potem w euforii zaczynaæ budowê z takimi pomys³ami,ale zweryfikuj± Ciê drobiazgi,o których nawet nie pomy¶la³e¶ na etapie planowania.Ja 300 tys przekroczy³em ju¿ dawno,i tak samo jest z warsztatem,nic nie da wykonany na surowo warsztat,je¶li bêdzie pust± hal±,bez sprzêtu,narzêdzi,a to nie jest tylko klucz francuski i pêk pakó³,tu koszty to nastêpne dziesi±tki tysiêcy.I nie mów,¿e wszystko w swoim czasie,bo albo masz sprzêt i robisz,albo ludzie siê z Ciebie ¶miej±.

Oczywi¶cie mo¿esz budowaæ za 300 tys...ja tego nie neguje...ale sk±d ty wiesz jakie kto¶ mo¿e miec wymagania odno¶nie MA£EJ LAKIERNI-przygotowanej na start?Sztuk± jest zmie¶cic siê w za³ozonych kosztach a nie po prostu podpisywaæ kolejne faktury..i otwierac oczy ze zdumienia. Czy to naprawde tak ciêzko poj±æ? :roll:
Mówisz o smiechu? A ja nie mogê znale¿c nikogo kto mi b³otnik porz±dnie polakieruje ^^ Zrozum ¿e mnie jako klienta nie obchodzi za ile powsta³a lakiernia,ja chcê tanio i dobrze mieæ zrobione -to wszystko.

Co by nie gadaæ,Jak kto¶ szanuje swoje pieniadze to liczy wszystko,i sam decyduje jak je wydac.
 

lakierok 
Wys³any: 2010-01-24, 14:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
ale sk±d ty wiesz jakie kto¶ mo¿e miec wymagania odno¶nie MA£EJ LAKIERNI-przygotowanej na start?Sztuk± jest zmie¶cic siê w za³ozonych kosztach


front247 tym tekstem to mnie ro.......es, przeciesz jak kto¶ robi lakiernie czy warsztat to mówi co chce mieæ i w jakich wymiarach i musi to dostosowaæ do przepisów czy wymogów
a wiesz zê nap: dzwi wej¶ciowe musz± mieæ okreslon± wymiar miêdzy futrynami a zarazem dany promieñ po otwarciu czy na klatce schodowej nie mo¿e byæ okien plastikowych tylko luksfery bo maj± wytrzymaæ 20 w czasie po¿aru, takich wymogów jest masa ! ale skoro wiesz co¶ o budowlance to pewnie wiesz

a co do malowania to powiem ci ze tanio pomalowany element dla mnie jest do dupy bo nikt ci tanio nie pomaluje elementu na dobrych materia³ach i Lakierach np. jak kto¶ ci zrobi za 150 z³ za element dobrze tak jak np podk³ad epoxydowy -szpachla -podk³ad akrylowy i lakier np Sikkensa.? przeciesz te 150 z³ to materia³ a gdzie reszta ? za 150 z³ to mozesz mieæ co naiwy¿ej ochlapane raem z uszczelkami zapylonymi.

jak zaczniesz malowaæ i nie zaczniecz k³a¶ nacisku na jako¶ to zwiniesz manele bardzo szybko.....albo bêdziesz malowa³ samy polonazy , malowanie czy lakierowanie to bez obrazy ale nie k³adzenie p³ytek na pod³odze
i nie jestem tu po niczyiej stronie ale postawinie domu czy gara¿u na samochud a Warsztatu to jest du¿a du¿a ró¿nica pozdr.
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-01-24, 15:43   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
front247 napisa³/a:
Zrozum ¿e mnie jako klienta nie obchodzi za ile powsta³a lakiernia,ja chcê tanio i dobrze mieæ zrobione -to wszystko.


Tanio i dobrze to mo¿na wpier... dostaæ, a nie oddaæ do polakierowania auto/ jaki¶ element itp... Nie wiem czy tak ciê¿ko jest zrozumieæ, ¿e jak kto¶ inwestuje konkretn± kasê, bierze kredyty itp, to musi jako¶ na to zarobiæ i nie zwin±æ interesu po 2 latach z d³ugami na setki tys z³oty? No ale znajdzie siê jaka¶ czarna owca, która chce ¿eby mu za grosze wszystko robiæ... tak to tylko w Erze albo w Chinach, mo¿e za miskê ry¿u kto¶ Ci to Front zrobi...

Co do tematu budowy, to pracujê w serwisie samochodowym, autoryzowanym przez ... i widzê co trzeba mieæ ¿eby kontrole siê nie dowala³y... Na wszystko trzeba mieæ papier, a ka¿dy z nich kosztuje... A jak spojrzê na warunki techniczne wyposa¿enia, czy samego warsztatu i rozwi±zañ, to mnie ciarki przechodz± ile w tym szczegó³ów kosztownych jest, drobiazgów które trzeba ogarn±æ ¿eby wszystko dzia³a³o jak nale¿y... A powiem Ci Front ¿e te¿ chcê otworzyæ swój warsztat, tylko ¿e lakiernie, a nie sam± mechanikê (no mo¿e z 1 podno¶nik te¿) i jak przelicza³em koszta samego wyposa¿enia, to musia³em melisy na uspokojenie siê wypiæ trochê, bo tak du¿e koszta to by³y...

Jak nie wierzysz, to zobacz ile kosztuj± np. jakiekolwiek blokady rozrz±dów, narzêdzia pomiarowe, diagnostyczne itp, pododawaj sobie to i zobaczysz ¿e na samo wyposa¿enie, ¿eby móc na tym pracowaæ i zarabiaæ to wydatek taki sam jak budowy, jak nie wiêkszy...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-24, 15:43   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ok masz prawo mieæ w tym temacie swoje zdanie,ja to szanuje ,ale ja mam swoje,i pozostañmy ka¿dy przy swoim ;)


Bodzio,jasne masz racjê...ja absolutnie nie zabieram g³osu w sprawie budowy i wyposa¿enia sredniej czy du¿ej lakierni z podnosnikiem i bajerami+warsztat do napraw,ja TYLKO I WY£¡CZNIE ,piszê o mozliwosci budowy ma³ej lakierni ...gdzie podstawowym wyposazeniem bed± narzêdzia lakiernicze i blacharskie,takie niezbedne minimum ,czyli 2-3 pomieszczenia i niezbedne narzêdzia i OCZYWISCIE POZWOLENIA-jesli ktos chce na legalu(a wielu nie chce),o niczym wiecej ja nie pisze Bodzio ;)
Przecie¿ jak kto¶ chce malowaæ np. motocykle,czy wykonywac niewielkie naprawy blacharsko lakiernicze (zreszta na forum ludzie o tym pisz±)- to nie potrzebuje nic co tyle kosztuje ;) ,Rozmawiajmy i czytajmy ze zrozumieniem.

Mozna sobie za³ozyc pewne minimum startu z tak± inwestycj± a maksimum...nie istnieje.
Co to za sztuka kupiæ dzia³kê za 200 tysi,zrobiæ przy³±cza za kolejne 100 tysi i potem wzi±sc ,jedyny wiadomy projekt ,, za 500 tysi i zbudowac lakiernie..NO co to za sztuka ja siê pytam? :)

Sztuk± jest zrobiæ takie co¶ jak gdulu¶ zrobi³,7 tysii ,pe³ny nielegal,zaraz pod oknami anglików-nie oceniam czy top dobrze czy zle ale to jest sztuka i jeszcze miec klientów.
 

mechanik93
Wys³any: 2010-01-24, 16:21   
0
UP DOWN

Posty: 22
Bodzio my¶lisz, ¿e do prowadzenia warsztatu konieczne s± najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie narzêdzia ?!Pracuje w du¿ym warsztacie samochodowym, gdzie jest masa zbêdnych narzêdzi w które niepotrzebnie zainwestowano.Najprostszy przyk³ad zestaw do geometrii po co komu zestaw za 15 tys z laserami,bluetooth itd. jak ceny prostych przyrz±dów optycznych zaczynaja sie od 3 tys do gory...wiele rzeczy mozna zastapic i przy czym nie ucierpi jakosc uslug...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-24, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
front247,
Podziwiam Cie za walke z wiatrakami (patrz projekter) i poczytawszy troche w necie o lakiernictwie pomoge Ci w tej walce.
Moze pomozesz koledze najlepszemu projekterowi w rozwi±zaniu problemu ktory wyimaginowa³ sobie na innym forum i poradzisz mu jak wybrn±c z tej sytuacji.
W koncu to autorytet :rotfl: wiec bedzie potrzebowa³ TWOJEJ pomocy jako zwi±zanego z bran¿± hydrauliczn±.
CYTAT PROJEKTERA. ale jak pytasz o to co by³oby lepsze to raczej panele typu PURMO. Mniej p³ynu szybciej siê nagrzewaj± i maj± wiêksz± powierzchniê grzania ni¿ ¿eliwne ¿eberkowe. ^^ Do tego potrzeba mniejszego ci¶nienia w instalacji. :spoko:
http://lakiernik.orge.pl/...p?p=17921#17921
Znalaz³em ten w±tek i go upubliczniam aby pokazac ze jednak zadufanie w siebie prowadzi do tragedii.
Jak by ten ch³opak pos³ucha³ projektera to jego piec by eksplodowa³ jak elektrownia odra i by³oby duzo szczescia gdyby nikogo nie zabi³.
Jak cz³owiek znaj±cy wszelkie przepisy moze proponowac instalacje cisnieniow± do pieca na paliwa sta³e!!!!???????
I gadac bzdury o cisnieniach w instalacji nie pytaj±c czy obieg zamkniety czy otwarty, bo taki powinien byc.
A ciebie wyzywa od toy toya i szuka frajerow do naci±gniecia jak najwiekszej kasy a z kredytem radz sobie sam.
Pisze tylko jako ostrzezenie przed takimi akwizytorami w krawatach , bo tez mam uczulenie jak ich widze.
Szkoda by by³o zycie zmarnowac przeinwestowawszy w ma³ej miescinie i zaci±gniety kredyt sp³acaj±c do konca zycia, bo taki ktos ci powie ze jak wybudujesz wielki jak zus prawie marmurowy ASO to klienci w kolejce ustawi± sie i zrozumiej± ze masz kredyt koszty zusy i muszisz brac 500 a obok w biedniejszym warsztacie legalnym ktos robi za 200-250.
Niestety trzeba byc realist± i byc odpornym na sugestie w stylu amwaya.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-24, 19:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
front247 napisa³/a:
Sztuk± jest zrobiæ takie co¶ jak gdulu¶ zrobi³,7 tysii ,pe³ny nielegal,zaraz pod oknami anglików-nie oceniam czy top dobrze czy zle ale to jest sztuka i jeszcze miec klientów.

A coz to za sztuka :D :?: Front- nie zasmiecaj tego tematu takimi idiotycznymi komentarzami :D
_________________
Wyrywanie chwastow
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-24, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:

CYTAT PROJEKTERA. ale jak pytasz o to co by³oby lepsze to raczej panele typu PURMO. Mniej p³ynu szybciej siê nagrzewaj± i maj± wiêksz± powierzchniê grzania ni¿ ¿eliwne ¿eberkowe. ^^ Do tego potrzeba mniejszego ci¶nienia w instalacji. :spoko:
http://lakiernik.orge.pl/...p?p=17921#17921


Tak ... ton±cy brzytwy siê chwyta ! Choæ temat brzmi nielegalna lakiernia to teraz bêdziemy omawiaæ sprawê grzejników ... i to z innego forum .... brawo Lackdoktor brawo ! ... i to jeszcze po tym jak nak³ama³e¶ - K£AMCO ! ... BO JA kolego drogi nic nie pisa³em o ¿adnym piecu na paliwo, stale, ciek³e, lub gazowe, kot³ach i instalacji wysokoci¶nieniowej ... Co jest ? Teraz LACKDOKTORKU przechodzimy ju¿ z fazy k³amstw w temacie ... do fazy fantazji i to jeszcze z poza tematu rozmowy ? ^^ ^^ ^^ ... i fajny jest ten tekst tropicielu sensacji o UPUBLICZNIENIU TAJNEJ INFORMACJI Z PUBLICZNEGO FORUM ^^ ^^ ^^ ^^

Dowali³e¶ swój idiotyczny komentarz do prostej odpowiedzi i niezbitego faktu cz³owieku :
grzejnik ¿eliwne to szajs ... i p³yty typu purmo bij± je wydajno¶ci± na ³eb ... jakie¶ w±tpliwo¶ci ???? .... i ¿eby przepompowaæ wiêksza ilo¶æ p³ynu przez uk³ad grzewczy pieca pompa musi mieæ wiêkszy wydatek ... ale do tego ludziu to nie potrzeba na razie ¿adnych przepisów ! ... ale skoro zachêcasz tu userów do czytania innego forum ... to zapraszam da³e¶ link niech ka¿dy sam sprawdzi jak± teoriê dorobi³e¶ do jednego postu na temat grzejnika ! ... swoj± droga bardzo mi schlebiasz tym, ¿e ju¿ musisz szukaæ jakichkolwiek argumentów ¿eby jako¶ mi dopiec ... Co jest brak³o wiedzy do¶wiadczenia ... czy wogoóle jej nie mia³e¶ ?

Panowie filozofowie ... wypisujecie obaj bzdury ... Front i ty Lackdoktor ... jaki sens ma wpisywanie piêtna¶cie razy w tym samym miejscu tych samych informacji. Ca³y czas w tych waszych postach brakuje jakiegokolwiek dowodu, kalkulacji linku do strony ... bijecie pianê w temacie o którym nie macie bladego pojêcia obaj ! Front to ju¿ siê tak zachowuje jakby gada³ sam ze sob± ! Ten k³amczuch jak jest dociskany do ¶ciany argumentami kogokolwiek to wpisuje ... A JA WIEM LEPIEJ I CH...J a dlaczego ... BO JESTEM HYDRAULIKIEM I BYWAM NA BUDOWIE ! super fachowiec od budownictwa, projektów i wycen ¿e ho ho ho !

.... nawet jednej sprawdzalnej liczby, faktu, danych ... NIC ! Tylko to dyrdyma³y ¿e lakiernicy bior± na du¿o kasy za malowanie elementu, a i tak nie potrafi± lakierowaæ .

¯e te¿ FRONT nikt z tych lakierników ci nie na fluga ? ... nie zapominaj ¿e to forum bran¿owe, a nie klub dyskusyjny rozgoryczonych klientów lakierni !

Na szczê¶cie nikt nie skorzysta z twojej rady ¿eby wybudowaæ budê bo to nie ANIMAL PLANET tylko forum dla lakierników i ich warsztatów ... a ja siê tym zajmujê zawodowo ju¿ baaaaaaardzo d³ugo i jeszcze siê bêdê tym zajmowa³ 20 lat ! ... nawet jak zrobisz jeden z drugim salto w ty³ ! ... To jednak bardzo ciekawe ¿e jako¶ nie ma was na forum Panowie specjali¶ci w pozosta³ych tematach bran¿owych ! ... Nie macie o tym pojêcia ? Mo¿e poczytajcie troszkê czy jak ! Bo akurat pogl±dy spo³eczne, polityczne czy czyja¶ wizja rzeczywisto¶ci to ¶rednio tu kogo¶ obchodzi ... i nie po siê tu zagl±da !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group