Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Cybant
Wys³any: 2010-01-30, 11:54   PRZYGOTOWANIE ELEMENTU DO MALOWANIA
0
UP DOWN

Posty: 29
Witam Wszystkich chcialbym podzielic sie taka informacja i co o tym sadzicie bo ja tam za zadnego fachowca sie nie uwazam i nie mam zawiele pojecia.
Chodzi mianowicie o to cos tam sam dla siebie klepie i maluje i oczywiscie podklad pod baze tre na mokro tak jak sie powinno robic (chyba) ale to robie w Angli i kto by nie parzyszedl to sie dziwi ze tak trze sie podklad pod baze na mokro?! Tutaj wszyscy szpahluja tra papierem 120-180 potem 320 pod podklad , podklad 320 na heblu a potem maszynka 400-500 caly element i reszte co do malownia i baza, lakier i koniec. Chcial bym sie dowiedziec czy taki sposob moze zdac egzamin nie bedzi potem bod lakierem rys? Powiem szczerze ze widzialem malowanie po tkim zabiegu i bylo ok. Jak by chcial sie ktos wypowiedziec na ten temat to byl bym wdzieczny moja aktualna wiedz nie jest na tyle powszechna i nie spotkalem sie z tym wczesniej.

Pozdrawiam
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-01-30, 15:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wiêkszo¶æ zak³adów odesz³a ju¿ od obrabiania podk³adu na mokro,zw³aszcza od kiedy s± podk³ady m/m,i mo¿na zupe³nie (niekiedy)obej¶æ siê bez szlifowania.Szlifowanie na sucho jest z grubsza tak w³a¶nie wykonywane,jak opisa³e¶,proste powierzchnie maszynk±,wnêki i ranty rêcznie.I ma byæ dobrze,wa¿na jest jako¶æ materia³ów,których u¿yjesz do szlifowania,czyli kr±¿ków,i wa¿ny jest podk³ad,który ma siê dobrze szlifowaæ na sucho i nie zapychaæ papieru.
 
 

Cybant
Wys³any: 2010-01-30, 17:05   
0
UP DOWN

Posty: 29
dzieki za odpowiedz na moje pytanie i skoro tak jest jak mowisz to napewno i duzo tym sposobem mozna zaoszczedzic czasu i przeznaczyc go na cos innego ai potem latwiej zrobic pozadek po tym wszystkim anizeli po mokrej szpachli na podlodze kora zasycha. Dzieki jeszcze raz i sam sprobuje tego sposobu bo tarcie na mokro to troche schodzi. Moze znacie jeszcze jakies inne sposoby by sobie ta prace ulatwic i zaoszczedzic czasu jak by ktos chcial sie czyms podzielic to bede wdzieczny.

Pozdrawim
 

Dementor
Wys³any: 2010-01-30, 19:28   
0
UP DOWN


Posty: 364
jacenty 741 napisa³/a:
Wiêkszo¶æ zak³adów odesz³a ju¿ od obrabiania podk³adu na mokro

Z tym to bym siê nie zgodzi³, chyba ¿e dodasz w Europie. W Polsce ciê¿ko ludzi przekonaæ do obróbki na sucho. Mo¿e w du¿ych serwisach tak ale nie ¶rednich i ma³ych warsztatach. No chyba ¿e to tylko w mojej okolicy tak robi± na mokro ale raczej nie bo handlowcy mówi± ¿e papier na wodê dobrze siê sprzedaje a kr±¿ki s³abo :/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group