Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
the,bo
Wys³any: 2010-02-05, 09:44   migomat do naprawy blacharki - który lepszy?
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
Chce kupic migomat do naprawy blacharki samochodu .
Nie mia³em wcze¶niej do czynienia z tego typu spawark± ale chcia³em wykorzystaæ j± do drobnych napraw i pospawaæ we w³asnym zakresie ;-) )
Czy spawarka do 1000 z³ by³aby odpowiednia dla moich potrzeb?
Mo¿e jakie¶ sugestie co do firmy??


na allegro sa takie

http://moto.allegro.pl/it..._bon_100zl.html

http://moto.allegro.pl/it...bon_100_zl.html

http://moto.allegro.pl/it...olska_150a.html


a jesli macie cos innego prosze o linki lub nazwy spawarek


Z góry dziêkujê.
  
 

online 
Wys³any: 2010-02-05, 10:01   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Powiedz mi, jest jakas róznica w zasadach ortografii, dot. tego, jak siê pisze który i która? Popraw byka w topicu ;)
 
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-02-05, 10:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Ja mam tego z linku 2 . Jestem z niego zadowolony. na pocz±tku nie spawa³ za dobrze, okaza³o sie ze by³a wadliwa masa. ale po zrobieniu spawaj±c blachê 4 i przetapia j± na wylot.Za tê kase mo¿na kupowaæ ;)
 

wazzie 
Wys³any: 2010-02-05, 10:46   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Rzeszów
wszystko to chiñszczyzna, nie da sie ukryæ.
Pierwsze problemy jakie bedziesz mia³ to podawanie drutu. robi oczka za rolk±, zaciera.
Bardzo delikatna lanca. Ogólnie podchodze z dystansem do tego sprzêtu. Aha, wed³ug mnie lepiej spawa siê urz±dzeniem 3-fazowym.
 

maryl24
Wys³any: 2010-02-06, 14:15   
0
UP DOWN

Posty: 14
kup sobie Bester lincol przynajmniej wiesz czym spawasz
 

buttiewtz82 
Wys³any: 2010-02-06, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
maryl24 napisa³/a:
kup sobie Bester lincol przynajmniej wiesz czym spawasz

Bardzo dobry sprzet. W firmie w ktorej pracowalem byl taki na stanie. Mial 6 lat i chodzil codziennie od 7 do 15 i nic mu nie dolega³o. Jedynie do czego mozna sie przyczepic to uchwyt ale to groszowa sprawa.
A dok³adnie taki - http://www.allegro.pl/ite...ric_okazja.html - MIGOMAT BESTER MP 2500 LINCOLN ELECTRIC
Natomiast co do sprzetu firmy bester to polecam tylko trzy fazówki
  
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-06, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I co wzwi±zku z tym poradzicie ch³opakowi,który chce kupiæ za tysiaka migomat:u¿ywkê czy ¿eby do³o¿y³ jeszcze chocia¿ z piêæ stówek do chocia¿ 1501?Bo¿e,to¿ to deja vu,dok³adnie to samo by³o wa³kowane kilka miesiêcy temu!!!
 
 

the,bo
Wys³any: 2010-02-06, 16:00   
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
KOLEDZY napiszcie mi co sadzicie o tych 3 wyzej wymienionych a nie muwcie o besterze za 3500zl ja narazie chce zaczynac i kazdy grosz sie liczy i do blacharki mi potrzebny .

dajcie mi radê co do tych 3 lub innych do max 1200zl a nie rozpisujcie sie o besterze bo jest jak narazie za drogi

pliz
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-06, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
the,bo,nikt Ci nie doradza?Czemu¿ to?Spróbujê Ciê trochê nakierowaæ:Twój wybór to wybór miêdzy d¿um± a choler±,sam musisz zdecydowaæ,na co wolisz zapa¶æ.¯aden z tych migomatów nie da Ci popracowaæ d³u¿ej,ni¿ czas trwania gwarancji,i to przy du¿ej dawce szczê¶cia (oby¶ je mia³).Mo¿e uda Ci siê nauczyæ z grubsza spawania,i to bêdzie wszystko.Widzisz,jak w ka¿dej dziedzinie s± sprzêty profesjonalne,s³u¿±ce latami,i kosztuj±ce krocie,jest sprzêt z tak zwanej ¶rodkowej pó³ki (i tu jest np. Bester,Esab),i jest ca³a reszta,z regu³y zrobiona na podobieñstwo tych lepszych.Ale zazwyczaj to podobieñstwo koñczy siê na obudowie,¶rodek to ju¿ zabawka,plastikowe tryby,podajnik drutu z plastiku na teflonoeych ³o¿yskach,transformator z uzwojeniem z aluminium...Ja mam Bestera 1801,nie jest z³y,parametry podobne np.do tego z ostatniego linku,bo pozosta³e 2 s± ponoæ mocniejsze...Ale popatrz na taki parametr,jak masa urz±dzenia:tamte maj± po 32-38 kg,a mój s³abszy Bester 50.Gdzie te 15 kg?W masie obudowy?Ciê¿sze kó³ka?Grubiej farby?Nie,to uzwojenie z miedzi,a nie z aluminium.I tak dalej,i tak dalej...Nie zazdroszczê Ci wyboru,zawsze fajniej by³oby mieæ czapkê ciaków na wydanie wiecej,ale wiem jak jest.W tej cenie wybierz ten,który Ci siê bardziej podoba wizualnie,pozosta³e parametry s± naci±gniête,nieprawdziwe i dla laika niesprawdzalne.Wybierz ten,do serwisu którego bêdziesz mia³ bli¿ej,albo który ma gwarancjê door to door.Albo najlepiej id¼ do jakiego¶ marketu budowlanego (OBI,Castorama,Leroy Merlin),i tam kup miga,zysk jest taki,¿e jak Ci siê zepsuje w okresie gwarancji,to albo dadz± Ci nowy,albo oddadz± kasê.A to te¿ sporo mówi o mo¿liwo¶ci naprawy takiego sprzêtu :nie:
 
 

buttiewtz82 
Wys³any: 2010-02-06, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
the,bo napisa³/a:
KOLEDZY napiszcie mi co sadzicie o tych 3 wyzej wymienionych a nie muwcie o besterze za 3500zl ja narazie chce zaczynac i kazdy grosz sie liczy i do blacharki mi potrzebny .

dajcie mi radê co do tych 3 lub innych do max 1200zl a nie rozpisujcie sie o besterze bo jest jak narazie za drogi

pliz


Wszystko zalezy od tego ile zamierzasz spawac tym migiem. Jezeli zamierzasz wstawic reperaturke badz dwie tygodniowo to jeszcze jakos przejdzie . Ale jezeli zaczniesz go meczyc to padnie ci na poczatku (z wlasnego doswiadczenia) przewód spawalniczy z uchwytem potem zalatwisz podajnik a na koncu elektronike( dostac elektronike i podajnik graniczy z cudem a jezeli znajdziesz to cena sprowadzi na ziemie)
 

resko
Wys³any: 2010-02-09, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 150
ja cenzura ch³opak siê zapyta³ ¿eby kto¶ mu doradzi³ odno¶nie tych trzech spawarek a ty jacenty po kiego grzyba wypisujesz te swoje m±dro¶ci zostaw to dla siebie jakby kole¶ mia³ kasê to by kupi³ spaware za 4000z³ i ty do niczego nie by³by¶ mu potrzebny,nie rozumiesz pytania? :roll:
 

the,bo
Wys³any: 2010-02-09, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
dzieki resko za madra odpowiedz jestem tu nowy ale juz zauwazylem ze niekturzy zamiast podpowiedziec (doradzic) to sie tylko wymad¿aja i wyglada to tak ze juz wszystkie rozumy pozjadali a kazdy zaczynal od zera ale polak jak juz sie dorobi czegos to m±druje na calego

jeszcze raz dzieki resko
 

pio_len
Wys³any: 2010-02-09, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 88
Powiem tak do³ó¿ kup co¶ lepszego tak jak mówi± inni którzy przerabiali to samo . Ja mam migomat taki jak w pierwszym linku power mat tylko na si³ê . Trafo ma miedziane pierwsze co posz³o tydzieñ po gwarancji to prze³±cznik od w³±czania nowy cena 140 z³( u producenta ) ale w serwisie z³o¿yli solidny polski prze³±cznik chcieli 190 z³ ale utargowa³em na 140z³. Teraz pomy¶l ¿e psuje siê drugi
i znowu 140 z³ wiêc w sumie prawie 300 z³ trzeba szykowaæ na remonty w niedalekiej przysz³o¶ci .
A nowy besterek ( ten wiêkszy nie mini mag ) w Castoramie 1590 + rolka
drutu :shock: teraz jak patrze to mi siê flaki wywracaj± .A ja za swój da³em 1300 z³
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-02-09, 21:51   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
resko, Powiedz mi proszê, jak to jest ¿e nikt nie chce doradzaæ co do tych migomatów z powy¿szych linków????? Bo to wielkie g...o i chyba jednoznaczne jest z tym ¿e codziennie odwiedza t± stronê xxx ludzi, temat by³ i jest widoczny, nadal nic... wiêc? Proszê Ciê wyci±gnij wnioski a nie naje¿d¿asz na kogo¶ kto chce pomóc, a ¿e poleca ten kto¶ co¶ lepszego, sprawdzonego i zachwalanego.. tylko parê z³ dro¿szego to chyba (zaoszczêdziæ mo¿na na browarach, dyskotekach itp, wiêc...) to normalne i takie uwagi siê ceni, a nie takie cenzura jak Twoje o dupie marynie...

Tutaj masz kilka s³ów m±drych o jakim¶ produkcie który kto¶ ma i poleca:

jacenty 741 napisa³/a:
Ja mam Bestera 1801,nie jest z³y,parametry podobne np.do tego z ostatniego linku,bo pozosta³e 2 s± ponoæ mocniejsze...Ale popatrz na taki parametr,jak masa urz±dzenia:tamte maj± po 32-38 kg,a mój s³abszy Bester 50.Gdzie te 15 kg?W masie obudowy?Ciê¿sze kó³ka?Grubiej farby?Nie,to uzwojenie z miedzi,a nie z aluminium.I tak dalej,i tak dalej


A teraz powiedz, ¿e z czystym sercem polecasz który¶ z migomatów (te z linków) i ¿e nie bêd± siê je...... za miesi±c/dwa... :sciana: Tak siê niestety nie stanie.... :roll:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-10, 00:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
resko,nie napinaj siê tak,bo Ci ¿y³ka cenzura.±ca pêknie.Bester 1801 kosztuje 1782 z³,a 1800 (prawie identyczny)nawet ok 1600,wiêc daruj sobie teksty o 4000!!! Ja te¿ jestem tylko amatorem,ale kilka razy kupi³em jaki¶ szajs,i za chwilê szuka³em czego¶ mo¿e nie z najwy¿szej pó³ki,ale przynajmniej ze ¶rodkowej.Bo jest takie m±dre powiedzenie,¿e biednego nie staæ na dziadostwo,ja te¿ ka¿d± z³otówkê ogl±dam kilka razy z ka¿dej strony,zanim j± wydam.A Panu,Panie the,bo,chyba tak naprawdê nie chodzi³o o rzeteln± opiniê i radê,tylko chcia³ Pan potwierdziæ gdzie¶ kr±¿±c± opiniê o doskona³o¶ci badziewia.No,to w tej sprawie PW do Pana resko,wygl±da na fachmana i pe³ny szcunek dla jego merytorycznych postów.A pro-po,Panie resko,jako¶ nie zauwa¿y³em w Pana po¶cie rady dla Pana the,bo,tylko jad,mo¿e melisê?
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-02-10, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Pany, ale to jest proste. Skoro nikt nie doradza to znaczy, ¿e nikt na tym nie robi. Po co ta k³ótnia.
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-02-10, 21:45   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
I na tym ostatnim zdaniu zaprzestaniemy, w razie jak by kto¶ na tym g... z linków robi³ i bêdzie chcia³ co¶ do tematu dodaæ/poleciæ go itp to pisaæ do mnie na PW, temat odblokuje. Pozdro Bodzio
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group