Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PionekGT 
Wys³any: 2010-02-16, 13:46   czym rozrabiac
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
mam pytanie czym rozrabiac baze i bezbarwny??? zawsze robi³em to nitrem ale slyszalem ze zle robie
 
 

PionekGT 
Wys³any: 2010-02-16, 17:52   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
odswierzam
 
 

zed
Wys³any: 2010-02-16, 17:56   Re: czym rozrabiac
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
PionekGT napisa³/a:
mam pytanie czym rozrabiac baze i bezbarwny??? zawsze robi³em to nitrem ale slyszalem ze zle robie

rozcienczalnikiem dedykowanym do danego wyrobu ostatecznie rozcienczalnik do wyrobow akrylowych lac do bazy i bezbarwnego ale nie NITRO :sciana:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

PionekGT 
Wys³any: 2010-02-16, 18:53   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy

Posty: 36
Sk±d: Lêbork
aha czyli rozcienczalnik akrylowy moge lac do wszystkiego
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-16, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mo¿esz,ale idea³em by³oby laæ rozcieñczalnik do akrylowych do podk³adów i bezbarwnego,a do bazy rozcieñczalnik do baz.
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-16, 21:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
jacenty 741 napisa³/a:
idea³em by³oby laæ rozcieñczalnik do akrylowych do podk³adów i bezbarwnego

Do podk³adu epoxydowego te¿? :>
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-16, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Epoksydowego nie rozcieñczam,po zmieszaniu z utwardzaczem jest wodzianka,w sam raz na 1.4 i m/m.
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-16, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Z moim protectem 360 co¶ siê sta³o, na pocz±tku w wakacje równie¿ by³a wodzianka a w listopadzie zrobi³ siê idealny pod pêdzel :fiu: pewnie kwestia temperatury bo otwarty by³ tylko na chwilê.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-16, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Crystal, zastosuj mój sprawdzony sposób, 15 min przed malowaniem w³ó¿ puszkê z podk³±dem i utwardzaczem do wody o temp 70 st. Gwarantuje, ¿e rozleje Ci sie lepiej niz latem przy 20 st. Ja ten patem wypróbowa³em teraz zim± ale ju¿ zawsze bêdê tak podgrzewaæ :D
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-16, 21:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Niez³y pomys³ ale podniesienie temp. skraca ¿ywotno¶æ mieszanki, tym niemniej w razie potrzeby zastosujê ten patent :spoko:
Akurat to zgêstnienie by³o mi na rêkê, bo nie mam jeszcze sprzêtu, w sumie teraz chodzi mi po g³owie szalony pomys³: baza metaliczna pêdzlem :twisted:
 

b-rad
Wys³any: 2010-02-16, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Ostatnio wywnioskowa³em z rozmowy w mieszalni, i¿ im lepiej rozlany podklad tym mocniej si±dzie. Przyk³adowo lakierowa³em maskê oraz dwa b³otniki. Podklad wylany na lustro, Tydzieñ czasu w 20 stopniach. Nastêpnie matowanie i lakierowanie. Efekt : po 2 tyg. wysz³y rysy. Naszczêscie spolerowa³em i nic nie widaæ. Podk³ad profixa. Pod podklad p400 na kó³ku.

Dwa lata temu lakierowa³em w wakacje ca³o¶ciówkê. O 14 podkl³ad o 18 matowanie, 20 jeszcze raz podklad bo tyle przecierek by³o. Nastepnie ok 22 matowanie + lakierowanie. Podklad to dziadowski (niby) inter troton. Pod pierwszy podklad wszytko matowane p400 na klocku.
Ogólnie skoñczy³em lakierowaæ ok 3 nad ranem, rozpali³em w piecu po wywietrzeniu i mia³em ok 40-50stopni w gara¿u.... Po 4h. polerowanie.... Do tej pory nic nie siad³o, a sam podk³ad by³ rozlany na barana i ogólnie tarcia by³o sporo.

Reasumuj±c poprzednie moje lakierowania w 90% to siê sprawdza.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-16, 22:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ale my mówimy o epoxie, który nie s³u¿y do wype³niania. Choæ ogólnie cenna uwaga, ale z 2 strony jak mam nawalaæ papierem barana to mnie ju¿ wszystko boli ! ^^
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-02-16, 23:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Co do epoxa to moim zdaniem raczej wielkiej ró¿nicy nie ma bo wielkiego barana nie da siê na nim zrobiæ, lecz mo¿e i lepiej na lustro.


Co do akrylowego to niestety w wiêkszo¶ci przypadków siê potwierdza to, im mniej tarcia tym zawsze mocniej mi siada³o. Nie wyobra¿am sobie jakbym mia³ m/m....
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-16, 23:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja szczerze powiem, NIGDY mi siê nie udalo rozlaæ epoxa na lustro, nie mniej jedna zawsze potem lakier wychodzi³ g³adki z minimaln± mork± - chyab to po czasie jako¶ reaguje, bo inaczje nie umiem tego wyt³umaczyæ.
A co do podk³adów to s³ysz±³em, te¿ teoriê, ¿e 1 warstwê, trzeba zrobiæ "wodziankê" aby wla³a siê w rysy, druga normaln± gêst± i 3 mozna poprawiæ rozlanie. Bo jesli zrobisz od razu gêste to nie "wpadnie" w rysy do koñca od razu, tylko dopiero po czasie - a wtedy sam wiesz co.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group