Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Shielu
Wys³any: 2010-02-19, 22:57   Problem z malowaniem
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam

jestem ¿e tak powiem pocz±tkuj±cym lakiernikiem ale nie do koñca... tzn malowa³em ju¿ do¶æ du¿o bo 3 ca³e autobusy. Wiêc pomy¶la³em o pomalowaniu sobie auta... i tu siê zaczê³y schody... mianowicie gdy malowa³em wcze¶niej lakiernik zawsze miesza³ mi lakier i ustawia³ pistolet wiêc nie mia³em ¿adnego problemu a w domu mia³em ich kilka...
Po pierwsze nie wiedzia³em jak rozmieszaæ lakier (akryl) z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem ale do tego doszed³em gdy¿ kupi³em sobie kubki z miark± no to wymiesza³em 3:1 i 25% rozpuszczalnika. Nie zna³em siê wtedy na ci¶nieniu roboczym i takich tam i wysz³a tragedia taki jakby gruby i gêsty lakier - taka skórka pomarañczy.
Pó¼niej doszed³em do tego ¿e mój amatorski pistolet za 100 z³ typu HPLV Speedway potrzebuje 2 atmosfery roboczego czego mój kompresor nie dawa³ przy ci±g³ym malowaniu ale mia³em do pomalowania tylko 1 b³otnik wiêc pomy¶la³em ¿e da sobie radê bo przez jaki¶ czas utrzymywa³ to ci¶nienie i znowu po malowaniu wysz³a skórka pomarañczy... wie kto¶ z was mo¿e dlaczego tak wysz³o ?


a po za tym mam jeszcze takie ma³e pytanie czy matowanie musi byæ papierem wodnym czy mo¿e byæ na sucho ?

a i jeszcze jedno czy pokrêt³o do regulacji ilo¶ci farby s³u¿y tylko do tego z jak± prêdko¶ci± bêdê malowa³ tzn jak szybko bêdê rêk± macha³ czy to jest troche inaczej
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 23:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Co¶ pomyli³e¶, speedway HP wymaga 3-4bar, jak± masz w nim dyszê?
 

Shielu
Wys³any: 2010-02-20, 09:10   
0
UP DOWN

Posty: 15
crystal napisa³/a:
Co¶ pomyli³e¶, speedway HP wymaga 3-4bar, jak± masz w nim dyszê?




nie pomyli³em siê zielony speedway HPLV dysza 1.3
dok³adnie co¶ takiego:
http://www.allegro.pl/ite..._4_1_7_2_0.html
 

crystal
Wys³any: 2010-02-20, 12:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Noto jednak pomyli³e¶ bo napisa³e¶:
HPLV - wysokie ci¶nienie ma³a objêto¶æ
a masz
HVLP - niskie ci¶nienie du¿a objêto¶æ

cytrus wychodzi najczê¶ciej ze zbyt gêstego lakieru albo zbyt niskiego ci¶nienia.
Zainstaluj reduktor pod pistolet, ustaw na wci¶niêtym spu¶cie 2bary, w±¿ doprowadzaj±cy 10mm ¶rednicy wewnêtrznej, patrz co w trakcie lakierowania wskazuje manometr.
Jaki masz kompresor? ten speedway bierze 410l/min.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-02-21, 23:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego takim pistoletem to tylko wychodzi "pomarañcza" na lakierze! Musisz mocno rozcienczyæ lakier innaczej polegniesz! To nie jest HVLP tylko taki chiñski pseudo-hvlp ,Je¶li nie wierzysz to we¿ ten pistolet i porównaj jego g³owice z prawdziwym HVLP np. Sata. Zobaczysz jaka jest ró¿nica! Te pistolety tylko w wersji HP siê sprawdzaj± i nimi tj. HP rozlejesz ³adnie bezbarwny . Mia³em na próbie takie pistolety i st±d wiem jak to siê nimi k³adzie lakier. Tego HP mam do podk³adu. Pozdrawiam
 

Shielu
Wys³any: 2010-02-22, 17:25   
0
UP DOWN

Posty: 15
Robertlodz09 napisa³/a:
Kolego takim pistoletem to tylko wychodzi "pomarañcza" na lakierze! Musisz mocno rozcienczyæ lakier innaczej polegniesz! To nie jest HVLP tylko taki chiñski pseudo-hvlp ,Je¶li nie wierzysz to we¿ ten pistolet i porównaj jego g³owice z prawdziwym HVLP np. Sata. Zobaczysz jaka jest ró¿nica! Te pistolety tylko w wersji HP siê sprawdzaj± i nimi tj. HP rozlejesz ³adnie bezbarwny . Mia³em na próbie takie pistolety i st±d wiem jak to siê nimi k³adzie lakier. Tego HP mam do podk³adu. Pozdrawiam



szczerze mówi±c co¶ w tym jest bo kiedy¶ przez przypadek wla³o mi siê za du¿o rozpuszczalnika i pomalowa³em takie stare drzwi z auta i wysz³o do¶æ ³adnie :cool: bêdê musia³ spróbowaæ tak jak mi ju¿ kolega mówi³ na 50 ml lakieru 50 ml rozpuszczalnika + utwardzacz

tylko mam takie pytanie... to nic siê nie dzieje ¿e dodam tyle rozpuszczalnika ? nie ucierpi na tym twardo¶æ lakieru ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-02-22, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego raczej nie tak! Nie wiem co masz za lakier ale trzymaj sie zalecanych proporcji zwieksz tylko rozpuszczalnik tj. jego ilo¶æ ale stopniowo i robi±c natryski próbne aby "go wyczuæ". Tak¿e je¶li jest lakier 2:1 to dajesz 100ml lakieru + 50ml utwardzacza + rozpuszczalnik w takiej ilo¶ci aby osi±gn±æ jak najlepsz± rozlewno¶æ w warunkach jakimi dysponujesz. Co do tego pistoletu to lepiej kup sobie taki sam ale HP zupe³nie inna "robota" jest z nim. A tego to na podk³ad! ,albo kup komplet naprawczy do niego ale ¿eby by³ na HP i zrobisz z niego "wysokoci¶nieniowca" ;) Ja w ten sposób zrobi³em ze swoim bo na tej g³owicy od niby niskoci¶nieniowca to wychodzi³o tylko "g.......o".
 

Shielu
Wys³any: 2010-02-22, 20:13   
0
UP DOWN

Posty: 15
a drogi taki zestaw ?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-22, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
35pln
http://www.elakiery.pl/pr...sokocisnieniowy
 

Shielu
Wys³any: 2010-02-22, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 15
i wtedy jakim ci¶nieniem malowaæ ? 3-4 ? mniej-wiêcej 3,5 tak ?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-22, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Mniej wiêcej, przetestujesz jak lepiej miêdzy 3 a 4 bary
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-02-23, 12:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego we¿ spisz jaki masz symbol na pistolecie (np. 827 )i do takiego kupujesz bo innaczej to moze byæ róznica w gwintach i nie bedzie pasowa³o! Co do ceny to s± rózne od tej któr± podano do jak widzia³em w jednym sklepie nawet a¿ 80 z³ . Ale to by³ zestaw do tzw. professional :) Najwa¿niejsze zeby by³ zestaw do tego pistoletu. Pozdrawiam i powodzenia. :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group