Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
caci 
Wys³any: 2010-03-07, 19:40   Obci±¿enia na si³ownie, czym to lakn±æ ?
0
UP DOWN


Posty: 156
Witam
Mam do zrobienia troche obci±¿eñ na si³ownie w postaci stalowych kr±¿ków.
Czym to zrobiæ ¿eby wytrzyma³o jakis czas?
Cze¶æ to czysta nieruszana stal a cze¶æ pomalowana okropnie jaka¶ farb± - pewnie renowacyjn±. Usuwanie farby to raczej nie problem - wrzucam kr±¿ek na 20minut do pieca weglowego i wszystko siê wypali. Ale czym to potem pokryæ ? Podk³ad akrylowy na go³± stal a potem dowolny lakier? Mam mase pozosta³osci bazy z metalikow wiêc moge to pomalowaæ tym. Bêdize kolorowo ale o to chodzi bo ka¿dy cie¿ar ma miec inny kolor.
Spray raczej nie...
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-03-07, 20:04   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Moim zdaniem najlepsze bêdzie malowanie proszkowe, a przed nim wypiaskowanie tego ¿elastwa. Wiêkszo¶æ zak³adów gdzie maluj± proszkowo jako dodatkow± opcjê ma w³a¶nie piaskowanie, na pewno taniej i zrobi± to tak ¿eby dobrze wygl±da³o i by³o trwa³e
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

caci 
Wys³any: 2010-03-07, 21:44   
0
UP DOWN


Posty: 156
Sam chce zrobiæ a nie p³acic za to wiêc prosze o polecenie czegos bez piaskowania i proszkowego malowania.
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-03-07, 22:50   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Szczotka druciana na szlifierke, zmatowaæ, renolak czarny, pêdzel i jazda. Inaczej siê nie op³aca, bo i tak podczas rzucania obci±¿enia na ziemie itp bêd± odpryski
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-08, 01:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Jak szczotka na szlifierkê kontow± to pleciona i o ma³ej ¶rednicy.
Je¶li chodzi o szczotki i zdzieranie farby to najszybciej mi sz³o wiertark± 3000rpm i szczotk± fi50 ale szczotka po chwili zaczyna gorzej dzia³aæ i wtedy jest mêka, wiêc mo¿e lepiej u¿yæ dysku nylonowego?
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-03-08, 17:02   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Hmmm, dla mnie ró¿nicy nie ma, oprócz tego ¿e drucianych "plecionek" jak to crystal, nazwa³e¶ jest sporo do wyboru, ró¿nych rozmiarów itp, dlatego je¶li caci, chce to zrobiæ jak najtaniej to musi sobie 1 tak± szczotkê za 10z³ kupiæ i sprawdziæ jak bêdzie sz³o (od razu ostrzegam ¿e okulary i rêkawice to podstawa, bo po pewnym czasie druty potrafi± lataæ po ca³ym gara¿u)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-03-09, 11:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
Laknij je podkladem a potem po dobrym wyschnieciu zmatuj i polakieruj barankiem lub chloro kauczukiem lub zostaje ci malowanie proszkowe ktore jest najlepsze ale ja polakierowalem barankiem i sie trzyma dobrze
 

caci 
Wys³any: 2010-03-09, 18:46   
0
UP DOWN


Posty: 156
Zrobilem na razie podk³adem, wysz³o ok. Jutro to pomaluje wykonczeniowym lakierem. Mo¿e racja, ¿eby to zrobiæ barankiem.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group