Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adamooo91
Wys³any: 2010-03-31, 18:15   pierwsze malowanie/doradzcie/by adam
0
UP DOWN

Posty: 6
witam!
Jestem poczatkujacym lakiernikiem.pracowa³em przez okres wakcyjny u lakiernika a teraz nieraz na weekendy jak ma wiecej roboty wpadam dorobic.pracowa³em tam jako pomocnik a ogolnie to matowa³em,tarlem szpachel,naklada³em,okleja³em....itd generalnie wszystko procz malowania.
ogolnie proces przygotowania mam opanowany(tak mi siê wydaje)
a mam do zrobienia 2 zderzaki polo (96rok niebieski akryl bodajrze) i ludtrka w kolor. i jak dobrze pojdzie to maska, blotnik i zderzak w primerze 97 rok tez niebieski.

zdjêcia wkleje w nast po¶cie
drodzy koledzy mam pytanie czy jak maska jest uderzona lekko z przodu na wysoko¶ci grilla...tuz obok lampy...wyklepane to mam to zapodkladowac tylko w tym fragmecie bodajrze tak waln±c srednice 40cm czy jecha ca³a podkladem...
1. bo planowa³em to miejsce przygotowac, podkladowac ten fragmet, matowac...i drugi raz podkladem tylko ¿e na calo¶ci tak cienko.
moje pytaNIE brzmi czy ca³o¶ jesli nie ma zbytnich odpryskow na masce czy fragmet a potem calo¶c 1200 i baza klar
2...zderzaki mam takie ¿e porysowane s±....to mysla³em zeby...gdzie trzeba poszpachlowac,podklad (w to miejsce) ,gdzie dobre ok 65% to matowac i malowac baza klar

prosze o odp
materia³y to podklad akrylowy profix CP388 + utwardzacz CP 216
3. jaka dysza siê pryska podklady i jak rozciencza.?...mam pistolet chinczol jaki¶ i do podkladu powinien moim zdaniem starczyc a i mo¿e baze nim bee musia³ kl±sc...
4. jakie ci¶nienie 2-3 atm ?

prosze o odp
 

caci 
Wys³any: 2010-03-31, 19:44   Re: pierwsze malowanie/doradzcie/by adam
0
UP DOWN


Posty: 156
adamooo91 napisa³/a:

4. jakie ci¶nienie 2-3 atm ?



Jesli nie malowales jeszcze pistoletem to lepiej nie zaczynaj od tej maski i zderzaków... szkoda auta. Potrenuj na czym¶ innym... poustawiaj sobie pistolet doswiadczalnie a potem zacznij mysle¶ o aucie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-04-01, 08:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego zamiast rwaæ siê od razu na samochody ,to proponuje tak jak kolega wcze¶niej aby¶ potrenowa³ zanim siê rzucisz na typowe prace lakiernicze z takim do¶wiadczeniem jako pomocnik lakiernika. Skoro chodzisz na lakiernie to popro¶ "mistrza" aby rozszerzy³ zakres prac przez ciebie wykonywanych o dodatkowe prace pistoletem lakierniczym np. nak³adanie podk³adu itd.. Od czego¶ trzeba zacz±æ a wiesz pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ podpatrzenia i nauki od prawdziwego lakiernika i proponuje siê tego trzymaæ! Ja te¿ na pocz±tku robi³em to co ty teraz i tak stopniowo coraz wiêcej rzeczy robi³em i siê uczy³em. Nikt nie da³by mi lakierowaæ auta z takim do¶wiadczeniem! Pozdrawiam i wytrwa³o¶ci w nauce! Przyjdzie czas na lakierowanie! :spoko:
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-01, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Macie racjê,by³oby lepiej,gdyby poczeka³ i potrenowa³,pouczy³ siê jeszcze pod okiem kogo¶ do¶wiadczonego...Ale ja stawiam wszystko co mam na to,¿e Was nie pos³ucha.Bo ma do zrobienia co¶ ,,ju¿",a nie za jaki¶ czas,i pali siê do lakierowania.Wiêc mo¿e spróbujmy mu pomóc ?Jak maska jest tylko wgnieciona,nie ma odprysków (dziwne) ani rys,to wystarczy daæ podk³ad tylko na miejsce uszkodzenia,resztê mo¿esz tylko zmatowaæ.Podk³ad -raczej dysza 1.8-2.0,chocia¿ ja osobi¶cie robiê 1.4.Co do ci¶nienia:stosuj siê do zaleceñ producenta,na opakowaniu powinny byæ piktogramy,jak nie ma,to net.Obstawiam przedzia³ 3-4 atm i dyszê 1.6-2.0,proporcje mieszania opisane na opakowaniu,chocia¿ nie wiem,co to za podk³ad.Raczej unikaj k³adzenia podk³adu i bazy tym samym pistoletem,tym bardziej,¿e do bazy to max 1.3,podobnie do bezbarwnego.
 
 

adamooo91
Wys³any: 2010-04-01, 19:08   
0
UP DOWN

Posty: 6
....poczyta³em wasze opiniê....i jako ¿e wierze w to co mówicie...
postaram siê zrobic inaczej porozmawiam z mistrzem i zaproponuje przyprowadzenie auta i zrobienie go czêsiowo u siebie (przygowoanie) a resztê u niego(tylko musze zaznaczyæ ¿e ja bêde podk³adowa³) a jak on bedzie malowal baz± to bede siê przygl±dal...
wiem ¿e to dziwne ale wydaje sie mi troche ¿e kole¶ sie obawia tego ¿e ja ''odbiorê mu chleb''...i przez to nie dopuszcza zbyt szybko do pistoletu....

tylko szkoda bo kupi³em juz polerkê,gabkê,pastê, ...to musi narazie poczekac
a farby te co mam to mu dam do malowania...

skoro mówicie ¿e nie jest tak ³atwo to wierze...przecierz jakby by³o ³atwo to by co drógi biega³ z pistoletem
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania