Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 01:04   Wyszly jakies dziwne chropy po nalozeniu claru.
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam koledzy , jestem nowy na forum i przyznam, ze do napisania tu pierwszego tematu zmusila mnie sytuacja. Przyblize po krotce w czym problem. Chcialem pomalowac u siebie na aucie dach i spoiler. Malowalem pistoletem sico na dyszy 1.4 . Zmatowilem powierzchnie odtluscilem odtluszczaczem do"silikonow" podeschlo i polozylem 3 warsty bazy i bylo wszystko okey. Pozniej odczekalem ok. 30min. i zaczely sie schody wzialem drugi pistolet tez sico o dyszy 1.4 i pod wiekszym cisnieniem na pistolecie polozylem 3 warstwy claru -Kristala z utwardzaczem 3:1. Po ostatniej na aucie zaczely mi sie pojawiac jakies dziwne chropy,ktorych po polozeniu bazy wogole nie bylo...ponizej zdjecia :






Prawde mowiac teraz zachodze w glowe, gdzie przyczyna , na obu pistoletach byly rozne odwadniacze pod baza devilbiss a pod clarem fobo czy tu bylaby roznica? Na wyjsciu z kompresora mam odolejacz.Teoretycznie uklad dobrze uzbrojony ,a skas sie to wzielo. Mnie juz koncepcji brakuje moze ktos z Was mial juz kiedys takie cos to niech napisze gdzie przyczyna i jak sie tego mozna pozbyc?? Z gory dziekuje za odpowiedzi. :)
 

Greg
Wys³any: 2010-04-11, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
ja bym w³a¶nie obstawia³, ¿e problem by³ w powietrzu- skoro baze na³o¿y³e¶ i by³o ok- potem lakier 2 warstwy i te¿ by³o ok a na 3 wysz³y chropy to zapewne zaci±g³o wode b±d¼ olej ze sprê¿arki. NIe wspomne, ¿e 3 warstwy klaru to juz chyba za du¿o- ile jest zalecane przez producenta??
Drug± mo¿liwo¶ci± s± zanieczyszczenia z lakieru- brudny kubek bad¼ pistol i rozpu¶ci³o star± farbe i wyplu³o z nowym klarem- oczywi¶cie to s± tylko przypuszczenia bo nie wiadomo czy u¿ywasz sitka jednorazowego itp.
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 19:03   
0
UP DOWN

Posty: 8
Greg napisa³/a:
ja bym w³a¶nie obstawia³, ¿e problem by³ w powietrzu- skoro baze na³o¿y³e¶ i by³o ok- potem lakier 2 warstwy i te¿ by³o ok a na 3 wysz³y chropy to zapewne zaci±g³o wode b±d¼ olej ze sprê¿arki. NIe wspomne, ¿e 3 warstwy klaru to juz chyba za du¿o- ile jest zalecane przez producenta??
Drug± mo¿liwo¶ci± s± zanieczyszczenia z lakieru- brudny kubek bad¼ pistol i rozpu¶ci³o star± farbe i wyplu³o z nowym klarem- oczywi¶cie to s± tylko przypuszczenia bo nie wiadomo czy u¿ywasz sitka jednorazowego itp.


Dokladnie po bazie bylo okey co do ilosci warstw claru to mozna polozyc 2 lub 3 zalezy jak kto kladzie.Co do lakieru to kubki do bazy i claru oczywiscie osobne dodatkowo przez sitka wlewane po 190 micronow. A tym pistoletem wczesniej zadnej bazy nie kladlem tylko kupilem celowo osobny na sam clar a tu taka niespodzianka... Da sie to jakos spolerowac i cos z tym zrobic czy niebardzo?
 

Greg
Wys³any: 2010-04-11, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Maras1122 napisa³/a:
A tym pistoletem wczesniej zadnej bazy nie kladlem tylko kupilem celowo osobny na sam clar a tu taka niespodzianka.


a wymy³e¶ go wcze¶niej ?? czy od razu nala³e¶ klar i lakierowa³e¶?? Niektóre nowe pistole s± zakonserwowane jakim¶ tustym badziewiem, g³ównie dysza i rozpylacz.
Da sie spolerowaæ- 2000 na wode, tniesz co trzeba, jak masz star± jaka¶ wycieraczke samochodow± to ¶ci±gaj wode i patrz czy masz jednolit± powierzchnie (matow±) , potem pasta np g3 i polerka. Mo¿liwe ¿e co¶ bêdzie widaæ, ale na pewno mniej ni¿ teraz ;)
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-11, 19:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A te kropki to wystj± ponad lakier, czy s± "kraterki" wklês³e ?? Ja ze zdjêæ nie umiem siê dopatrzeæ ! :help:
 
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 8
wiesz co myc az tak dokladnie to nie mylem ,ale nitro mu troszke wlalem i psikalem zreszta jak mowilem 1 i 2 warstwe mi pociagnal dopiero jak wiecej nalewalem to wyszly cuda.Ja sie zastanawiam czy ten odwadniacz nie byl gorszy i wytrzylam jak bylo dluzej natryskiwane bez przerwy bo kompresor jak dopompowywal podczas natrysku to mogl wlasnie jakos tam rzucac wode lub olej . no nic jutro papier i jechana potem g3 do mam i zobaczymy co z tegowyjdzie :roll: Dzieki Greg :spoko:
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 8
Ryba one wystaja powyzej ...
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-11, 19:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No to nie jest wina oleju/wody, bo wtedy by siê robi³a ta druga wada (sporo siê z ni± nawojowa³em wiêc wiem co nieco). W takim razie to po prostu stara farba z wnêtrza pistoletu wylecia³a na zewn±trz.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-11, 19:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Eureka!!!To¿ to stary,dobry syf!!! tak mi siê te¿ wydawa³o,ale,mówiê,mo¿e moje Atari za s³ab± ma rozdzielczo¶æ... ;P Papier,pasta,polerka i do roboty.
 
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 19:39   
0
UP DOWN

Posty: 8
Ryba stara farba na 100% nie poniewaz nie bylo nim nic wczesniej malowane wiec raczej trudno o stara farbe w pistolecie. Ewentualnie moze jakies srodki konserwujace nowy pistolet... :roll:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-11, 19:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To jest pomijalne, co to jest bo to po prostu syf - wyczy¶æ dok³adnie pistol i problemu nie bêdzie :D Mo¿esz jeszcze lakier przecedzaæ przez sitko.
 
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 20:13   
0
UP DOWN

Posty: 8
Przez sitko przecedzalem ,takze jedynie to co bylo w pistolu. :sciana:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-11, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nie s± to wtr±cenia ? Czyli takie w³oski z ubrania>?
Mia³es kombinezon czy na ¿ywio³ poszed³es.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-11, 21:52   
0
UP DOWN

Posty: 8
Kolego mialem kombinezon i nie sa to wlasnie wtracenia ani pylki tylko wlasnie cos innego stad moj temat.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-11, 22:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Albo jeszcze nieodpowiedni rozcienczalnik i probi³y sie ma³e grudki. Kto próbowa³ rozcieñczyæ epoksyd tym do akryli ten wie o czym mówiê, ale tutaj nieco mniejsza skal wchodzi w grê ! :D
 
 

crystal
Wys³any: 2010-04-11, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ryba napisa³/a:
Kto próbowa³ rozcieñczyæ epoksyd tym do akryli ten wie

Ciekawa sprawa bo próbowa³em zmyæ PROTECT 360 zawieraj±cy ksylen, przy pomocy ksylenu i... nie dzia³a :cojest:
 

talka066
Wys³any: 2010-04-15, 14:03   
0
UP DOWN

Posty: 4
masz wode w kompresore i z pistoletu wali Ci woda na lakier wowczas krople wody beda ci odpychac klar, odrazu po nalozeniu nie widac tego dopiero po czasie, sa wglebienia w lakierze proponuje zmatowac na gladko 1500 i jeszcze raz nalozyc klar
 

caci 
Wys³any: 2010-04-15, 16:46   
0
UP DOWN


Posty: 156
Jak woda jest w powietrzu to raczej od razu wychodzi podczas malowania i od razu widaæ.
 

ComTom
Wys³any: 2010-04-15, 16:53   
0
UP DOWN

Posty: 61
Powiem Wam niech koleka wy......li utwardzacz bo jest stary i tu jest wina zrob sobie probke z utwardzaczem kup inny i zrob probke na czyms czystym i zobaczysz ze mam racje Pozdrawiam
 

Maras1122
Wys³any: 2010-04-15, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 8
caci napisa³/a:
Jak woda jest w powietrzu to raczej od razu wychodzi podczas malowania i od razu widaæ.


Dokladnie ,a podczas malowania bazy nie bylo widac nic...,a co do starego utwardzacza to teraz mam zamiar na dniach zrobic podejscie nr dwa do malowania claru i chce wlasnie sprobowac zakupic inny clar i utwardzacz. Zobaczymy jak to wyjdzie i napewno wynik koncowy opisze na forum :)
 

ComTom
Wys³any: 2010-04-15, 23:32   
0
UP DOWN

Posty: 61
to wina samego utwardzacza na 100%
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime