Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
golden2912
Wys³any: 2010-04-25, 16:12   reanimacja progow nadkoli
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam


Przegladanie forum sporo mi zajelo czasu ale jednak ciezko uzyskac jednoznaczna odpowiedz aczkolwiek chcialbym tylko podsumowac moja wiedze jaka zebralem ze wszystkich przeczytanych tematow


otoz do zrobienia mam progi z zewnatrz (bez dziur) i nadkola w Opel Astra F

chodzi mi tylko o sposob dzialania czy jest wlasciwy

gola blacha > podklad > szpachla > podklad > baranek > lakier


czy to bedzie sie trzymalo kupy ?
wszytko to amatorsko z mojej strony bedzie robione aczkolwiek pedantycznie

wyjasnie jeszcze troszke dokladnie
podklad mam zalatwiony od ojca z roboty. nie wiem co to jest ale bede sie musial zaopatrzec w jakies dobry pewnie. szpachlowka to firmy novol (universalna). jesli chodzi o "baranek" to firmy boll srodek do konserwacji podwozia. lakier dobierany u lakiernika w sprayu


z ogry dzikuje za pomoc
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-04-25, 17:22   opinia
0
UP DOWN

Posty: 70
Dobrze myslisz,jesli chodzi o progi,ale nie te materja³y kolego ! zedrzyj wszystko do go³ej blachy,jezeli jest tak jak mówisz ¿e dziur nie ma, to po zdarciu do go³ej bachy odt³u¶æ progi zmywaczwm silikonowym i prysnij podk³adem poliwinylowym potocznie znanym jako REAKTYWNYM,na niego podk³ad akrylowy,i jak s± nierówno¶ci to szpachel ale nie ten UNIWERSALNY z NOWOLA,NOWOL ma dobre szpachle ale ten jest do niczego ,jak mo¿na u ciebie kupiæ to we¿ Z PY£KAMI ALUMINIUM z NOWOLA lub innej firmy,po szpachlowaniu znowu podk³ad akrylowy i na to baranek na który mo¿na k³a¶ lakier ! ale z nadkolami to niezrozumia³em do koñca co chcesz zrobiæ-ADAM
 

golden2912
Wys³any: 2010-04-25, 19:48   
0
UP DOWN

Posty: 4
z nadkolem chodzi mi o ten rant z tylu co jest wyglada tak

http://img9.imageshack.us/i/sa56816.jpg/

to moja praca z zeszlego roku ;]


a w ten sposob co bym zrobil i z tymi materialami ile by to wytrzymalo ?

ewentualnie w ten sposob

gola blacha > podk³adowanie antykorozyjne > szpahlowanie > podk³adowanie akrylowe > baranek > lakier.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-25, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Druga opcja jest lepsza,z jednym zastrze¿eniem:na podk³ad reaktywny nie wolno nanosiæ szpachli,musisz odizolowaæ je od siebie podk³adem akrylowym.
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-04-25, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Dlatego zamiast reaktywnego..mozesz zastosowac epoksydowy.
 

golden2912
Wys³any: 2010-04-26, 06:35   
0
UP DOWN

Posty: 4
czyli na gola blache podklad epoksydowany pozniej szpachla nastepnie podklad akrylowy baranek i lakier

poradzcie jeszcze jakie produkty wybrac nie za drogie

podklad epoksydowy - brunox ? ok 20zl
szpachla z pylem alu- novol? ok 40zl
podklad akrylowy - novol? ok 20zl
baranek - popularny boll do konserwacji podwozia ok 20zl


bedzie to mialo rece i nogi ?
 

maciejowski
Wys³any: 2010-04-26, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
po pierwsze, o brunoxie zapomnij, to jest dobre dla druciarzy. kup normalny podk³ad epoxydowy z novola.
po drugie, najlepiej bierz wszystko z jednej firmy, ¿eby siê nie pogryz³o.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-26, 15:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
maciejowski napisa³/a:
po pierwsze, o brunoxie zapomnij, to jest dobre dla druciarzy...


Te¿ uwa¿am ¿e to nie normalny produkt ... ale przyznam, ¿e sam nie wiem dlaczego :/
Czy kto¶ dok³adnie wie jak to chemicznie, lub fizycznie dzia³a i wreszcie jasno odpowie ... zdzieraæ po na³o¿eniu i wysuszeniu czy te¿ k³a¶æ na to podk³ad. Bo w necie to nikt siê nie mo¿e zdecydowaæ co to jest i do czego w³a¶ciwie ... a coraz czê¶ciej pojawia siê w wypowiedziach ... na szczê¶cie nie tych zamieszczanych przez profesjonalistów .... ale jednak. Wiêc jak jest z tym Brunoxem ?

http://www.motonews.pl/fo...141711&c=0&f=51 - dyskusja na forum moto

http://www.autokosmetyki....00_ml,p771.html - opis produktu

http://www.motomaniac.info/9_39590_0.html - z³o¶liwo¶ci o produkcie
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kubazjan
Wys³any: 2010-04-26, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
Przyznam sie ze czasami stosuje ten srodek.Kladzie sie go na sucha i odtluszczona powierznie zardzewiala oczyswiescie.Nakladam go w te miejsca gdzie nie idzie dojsc zadnymi innymi metodami czy szlifierkami.Jesli polozy sie go na wyczyszczona blache to po prostu nie schnie i nie trzyma sie .Zawsze jednak staram sie wyczyscic wszystko do zera a dopiero w jakies tam wzery klade ten Brunox,nastepnei podklad (moze byc epoksydowy dla pewnosci,lub akrylowy) szpachle i heja z tym. :D Jesli nie mam tego to reaktywny z Novola ale wkurtza mnie to ze trzeba potem akrylowy k³asc i dopiero szpachlowac.Oczuwiscie przy szlifowaniu czasami sie przetrze do reaktywnego to potem znowu akrylowym :sciana:
Robie tak czasami i przy bardzo duzej korozji gdzie jak mowielm nie ma mozliwosci na dokladniejsze wyczyszczenie.
 

golden2912
Wys³any: 2010-04-26, 22:54   
0
UP DOWN

Posty: 4
hmm no nie wiem. bo epoksyd novola dosc drogi... ewentualnie wykorzystam reaktywny novola i na to akrylowa i dalej...


podsumowujac ztobie chyba tak

gola blacha > podk³adowanie reaktywne > podkladowanie akrylowe > szpahlowanie > podk³adowanie akrylowe > baranek > lakier.


sprawdze dokladnie w sklepie jeszcze tego epoksyda novola jaka ma cene jesli bedzie przystepna to kupie epoksyda i zaoszczedzi to czasu troche z bawienie sie przed szpachlowanem. materialy zastosuje raczej wszystkie novola tak jak mowicie tylko baranek bolla

wyplata tuz tuz wiec powoli trzeba bedzie sie zaopatrzyc w materialy

aha a po ile warstw kazdego podkladu klasc ? myslalem nad dwoma
 

obcy_69
Wys³any: 2010-04-26, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
epoksyd NOVOLa...0.8 litr + 0.8 aktrywatora..na polce 50 zlociszy..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi