Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
bobo
Wysłany: 2010-05-01, 20:29   KÂładzenie podkÂładu
0
UP DOWN

Posty: 2
Czy po poÂłoÂżeniu na blachĂŞ podkÂładu reaktywnego muszĂŞ go zmatowiĂŚ przed poÂłoÂżeniem akrylowego? A gdy malujĂŞ epoksydem i chcĂŞ na niego poÂłoÂżyĂŚ akrylowy to teÂż muszĂŞ matowiĂŚ i tak przy kolejnej nastĂŞpnej warstwie?
 

binsu18
Wysłany: 2010-05-01, 22:23   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Odpowiem na przykÂładzie wyrobĂłw NOVOL.
Podk³adu reaktywnego nie matuje siê z uwagi na jego cienk¹ pow³okê wynosz¹c¹ ok 10-30 mikronów. Podk³¹d reaktywny powinieneœ "zamkn¹Ì" czyli pokryÌ podk³adem akrylowym. Dopiero tak¹ powierzchniê mo¿esz szpachlowaÌ i szlifowaÌ. Po takich operacjach powierzchnia jest gotowa do dalszego pokrywania . Szczegó³owe dane wyczytasz z karty technicznej której link podajê poni¿ej.
http://www.novol.pl/att/1...PROTECT_340.pdf
Natomiast jeÂśli chodzi o jak to nazwaÂłeÂś -epoksyd ( domyÂślam siĂŞ ze chodzi o podkÂład epoksydowy antykorozyjny) to nie tyle moÂżesz co powinieneÂś po wyschniĂŞciu i utwardzeniu powÂłoki przeszlifowaĂŚ jÂą a tym samym zmatowiĂŚ ( oznacza to Âże po przeszlifowaniu odpowiednim papierem powierzchnia bĂŞdzie juÂż matowa) :D . Podobnie jak w sprawie podkÂładu reaktywnego podajĂŞ link do karty technicznej podkÂładu epoksydowego PROTECT 360 http://www.novol.pl/att/1...PROTECT_360.pdf
ProszĂŞ zaznajom siĂŞ z lekturÂą podanÂą w linkach . GdybyÂś czegoÂś nie rozumiaÂł.....pytaj. :)
 

jacenty 741
Wysłany: 2010-05-01, 22:23   
0
UP DOWN

Pomógł: 39 razy
Posty: 1343
Skąd: MakĂłw Mazowiecki
Ani w jednym,ani w drugim przypadku nie musisz nic matowaÌ.Podk³ad akrylowy na reaktywny musisz po³o¿yÌ w ci¹gu 24h,a na epoksydowy nawet po kilku dniach,jest on bardziej aktywny chemicznie.Ale dla œwiêtego sposobu mo¿esz go rysn¹Ì w³óknin¹ (jeœli faktycznie przerwa to 2-3 dni).
 
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime