Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2009-11-12, 18:50   Galeria Neonis
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Aerografem zajmujê siê ju¿ od jakiego¶ miesi±ca. Przedstawiam wam swoje pocz±tki z tym jak¿e cudownym narzêdziem :) Aerograf MAR EW-6000B - tania chiñska bestia
w sam raz na pocz±tek :)
Prace u³o¿one s± chronologicznie...



Moja pierwsza praca (pomijaj±c pierwsze bazgro³y s³u¿±ce poznaniu sprzêtu), a w³a¶ciwie pierwszy eksperyment... Papier, Czarna farba olejna + czerwony tusz

----


Druga praca/drugi eksperyment... Papier, Czarna farba olejna + czerwony tusz + ¿ó³ta tempera

----


Tego ju¿ bym nie nazwa³ eksperymentem, bo tutaj ju¿ siê stara³em (w³a¶ciwie próbowa³em staraæ)... Mia³ byæ Mustang, a wysz³o jak wysz³o (jednym s³owem wybra³em siê z motyk± na s³oñce) :D Zabrak³o mi chêci, ¿eby zrobiæ retusz okolicy ko³a.
Powierzchnia: Drzwi gara¿owe, Farby: olejne + pigmenty


----


Mam nadziejê, ¿e to bêdzie moja ostatnia praca na papierze. Do mieczy siê nie przyk³ada³em zbytnio... Za to do samej czaszki owszem :)
Farby jak wy¿ej xD


----





Powierzchnia: szafa w gara¿u, Farby: -||- :P

---------


Wiem, ¿e du¿o jeszcze pracy przede mn±, ale oceñcie, zkrytykujcie to co mo¿ecie...
 

sebsa
Wys³any: 2009-11-12, 20:50   
0
UP DOWN


Posty: 331
przede wszystkim wydaje mi zie ze farby olejne nie sa za bardzo do aerografu ,przezuc sie na na jakies wodne akryle a napewno bedzie ci sie duzo lepiej malowalo a prace jak na poczatek ...jak na poczatku w miare ,maluj wiecej bedzie lapiej
 

Neonis 
Wys³any: 2009-11-12, 22:43   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Dziêki, w³a¶nie jutro idê kupiæ akryle wodorozcieñczalne na próbê i zobaczymy jak bêdzie...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-13, 07:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tylko rozcieñczaj je wod± demineralizowan±, w zwyk³ej prawdopodobnie siê zwa¿±... co do prac, to fajnie, ¿e lecisz wiêksze formaty. Ogólnie jak na pierwsze prace to ca³kiem nie¼le.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-13, 14:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
w³a¶nie fajnie, ¿e na wiêksze formaty siê porywasz. Trenuj dalej
pzdr
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Neonis 
Wys³any: 2009-11-25, 21:21   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim




Szafa w gara¿u, Farby Nitro (nie polecam do tandetnych osprzêtów. Mi w³a¶nie strzeli³a jedna z uszczelek)


Co s±dzicie?
Ja my¶lê, ¿e ma dziwny pysk, nie pasuje mi...
Nie przywi±zujcie du¿ej uwagi do t³a i napisów ;)
W ogóle waszym zdaniem to jest wilk czy pies husky?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-11-26, 00:32   
0
UP DOWN

Posty: 99
ch³opie sk±d Ty te szafy bierzesz ^^


Husky spoko. A bior±c pod uwagê Twoje do¶wiadczenie i pod³o¿e (!) to super. Co nie pasuje, no ogólnie polecia³y proporcje i perspektywa, ale jak na tak poza³amywan± powierzchniê to ja bym chyba bardziej pokrzywi³ :spoko: Co do "dziwnego pyska". Nos i "podnosie" troszkê niedopowiedziane. Nos za daleko wchodzi w futro na grzbiecie pyska swoim odblaskiem, móg³by¶ ja¶niejszym kolorem wyja¶niæ o co chodzi z t± szar± plam± pod nosem, ¿e to wargi s± i maj± swój pocz±tek i koniec. Czerep na górze za wysoki powinno byæ bardziej p³asko... etc

Ogólnie, zaburzone proporcje wynikaj± z tego, ¿e sta³e¶ za blisko pracy, i na uszy i górê g³owy patrzy³e¶ ju¿ pewnie z do³u z odleg³o¶ci 40 cm i widzia³e¶ je w skrócie, potem siê okaza³o, ¿e co innego widzia³e¶ a co innego wysz³o. Przy nastêpnej pracy na takim formacie czê¶ciej odchod¼ na parê kroków i sprawdzaj krytycznym okiem co nie tak a co tak nie.

Ale pochwa³y siê nale¿±, du¿e. Mo¿e toast jaki¶ :idea:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-26, 07:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No piesek fajny... rzeczywi¶cie proporcje trochê przek³amane.... pysk za krótki moim zdaniem, gdyby by³ d³u¿szy to z zaprzêgu przeniós³by siê w le¶n± dzicz albo bezkresny step... Tadeusz, dobrze mówi, musisz odchodziæ od pracy na kilka kroków i to dosyæ czêsto, zw³aszcza gdy robisz szkic okre¶laj±cy proporcje.... widaæ postêpy, oby tak dalej :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2009-11-26, 16:45   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Tadeusz: Szafy po prostu stoj± w gara¿u :) A po co maj± staæ brudne i poobdzierane skoro mo¿e widnieæ na nich ³adny obrazek :D
Nie zgadzam siê z tob± co do powierzchni - te kilka za³amañ powierzchni w ogóle nie przeszkadza. Co prawda aparat kilka miejsc (nos) troszkê inaczej uj±³ ni¿ jest w rzeczywisto¶ci, ale i tak my¶lê, ¿e masz sporo racji.

LoboLoco: prawdê mówi±c to mia³ byæ w³a¶nie ten z le¶nej dziczy... A wyszed³ Haski... Nie podo³a³em jednym s³owem :)

Obu wam dziêki za konstruktywn± krytykê, która moim zdaniem najbardziej buduje drogê do perfekcji.
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-27, 07:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
tak tez myslalem ze mial byc wilczur ;) ale wyszed³ husky... w sumie to kolory i ich rozmieszczenie s± dobre, ale stwór daje wra¿enie potulnego baranka, brak mu tego czego¶ "zew krwi" to siê nazywa chyba ;)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Neonis 
Wys³any: 2010-01-25, 14:36   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim


Czekam na komentarze, zw³aszcza te krytyczne :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

sebsa
Wys³any: 2010-01-25, 15:33   
0
UP DOWN


Posty: 331
ciezko jest ocenic ta prace ,przez to podloze moze bys sprobowal na czyms rownym ??
 

Tadeusz 
Wys³any: 2010-01-25, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 99
Mimo, ¿e ma³o szczegó³ów i grub± kresk±... Johnny Depp jak malowany :) Jak jeszcze nauczysz siê nie u¿ywaæ czarnego solo, bêdzie coraz lepiej.
 

TheMaluch
Wys³any: 2010-01-26, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 5
Co¶ nie hula, ¿adnych zdjêæ nie ma, nie ma!!
 

lak 
Wys³any: 2010-01-26, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 223
no super aby do przodu...z cenzura i przytupem..... :devil:
 

Neonis 
Wys³any: 2010-01-27, 16:07   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Je¶li chodzi o powierzchniê, to ja my¶lê, ¿e trzeba sobie umieæ radziæ na ka¿dej, a ja akurat wykorzystujê to co mo¿na wykorzystaæ, czyli (jeszcze) niepomalowane gara¿owe obiekty :D

Je¶li komu¶ nie odczytuje obrazu to tutaj powinien by³ uwidoczniony bez problemy http://instru.unl.pl/jack12.JPG
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-10, 23:12   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Przedstawiam wam now± pracê, pierwsz± na elemencie motoryzacyjnym:




Kwestia jego obróbki lakierniczej (matowanie, szpachlowanie, lakierowanie, klarowanie, polerowanie, oraz: robienie zacieków, usuwanie zacieków, wsadzanie gazety do wlewu, wyci±ganie gazety, suszenie przy grzejniku, obracanie stron± nieosuszon± do kaloryfera, sma¿enie na s³oñcu) to te¿ wy³±cznie moja robota :)

PS: Te ciemniejsze kropki na niebieskiej czê¶ci baku to nie jest ani wina aerografu, ani pistoletu, ani moja. Po prostu lakier, którym to malowa³em to dosyæ stary akryl, którego konsystencja nie jest ju¿ taka jak ponad 5 lat temu (albo i wiêcej) :P


Przy okazji oznajmê, ¿e to najprawdopodobniej moja ostatnia praca Marem ew-6000B (tak, tak, "chinolem" te¿ siê da du¿o zrobiæ wbrew pozorom).
9 kwietnia zapozna³em siê z moim H&S'em Evolutionem Silverlinem (2in1), który (poza kursem prawa jazdy) by³ dla mnie najwiêksz± wydan± jednorazowo sum± pieniêdzy.


Jak wam siê (nie)podoba?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

sebsa
Wys³any: 2010-04-11, 10:02   
0
UP DOWN


Posty: 331
generalni mnie sie podoba,tylko wydaje mi sie ze chyba dales za duzo czystej czerni na dziobie, ale to tylko moje zdanie
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-11, 12:54   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
wydaje mi sie ze chyba dales za duzo czystej czerni na dziobie, ale to tylko moje zdanie


Ka¿de zdanie siê liczy :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

hlecter
Wys³any: 2010-04-11, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
ha;D moja przygoda z blachami tez zaczyna³a sie od orze³ka , pope³ni³es te same b³êdy co ja czerñ która rzadko wystêpuje w naturze pojawi³a sie na malunku , próbowa³es robiæ piorka od rêki a nie ³atwiej by³o od pêdzla? spróbuj malowaæ z pêdzlem piórka/sier¶æ wychodz± o wiele lepiej , pozatym dobra praca
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-11, 18:47   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Znam patent z pêdzlem (lub kawa³kiem miot³y) do malowania sier¶ci, ale wydaje mi siê, ¿e wtedy wszed³by jakby by³ sier¶ciuchem... Piór w ka¿dym razie nie próbowa³em w ten sposób.
Dziêki za opinie w ka¿dym razie... Zapewne z tym nadmiarem czarnego macie racje...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-14, 16:08   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Wrzucam te¿ pracê, któr± co poniektórzy mog± kojarzyæ z konkursu. By³a zrobiona jaki¶ czas temu ju¿ (przed bakiem of course):


POWIÊKSZ



Co s±dzicie o tej pracy? Skomentujcie przede wszystkim podobieñstwo postaci do pierwowzoru, kolorystykê (czy Sid jest zbyt zielony, a diego zbyt ciemny?) i ich przedstawienie, ich mimikê (czy waszym zdaniem sid nie wygl±da jakby siê cieszy³ z tego, ¿e zaraz oberwie?)...

Wiecie jak to jest: ja jako autor pracy jestem niejako 'za¶lepiony', bo mam doczynienia z t± prac± od pocz±tku jej powstania... i nie do koñca widzê b³êdy, niedoskona³o¶ci i jakiekolwiek zniekszta³cenia, które widzicie wy maj±c ¶wie¿e spojrzenie na pracê :)
Dlatego mówcie co wam siê nie podoba, nawet je¶li nie potraficie wyja¶niæ dlaczego...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2010-05-07, 13:51   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Thx for everyone :]

Zatem co o tym s±dzicie:


POKA¯


Farby: Bazy samochodowe (dotychczas najlepsze jakie mia³em w rêku i zarazem moje ulubione)...

To jest w³a¶ciwie moje pierwsze dzie³o artystyczne (nie uwzglêdniaj±c true firesów) wykonane H&S Evolutionem, a zarazem pierwsze zrealizowane zlecenie :) ... Robi³em za symboliczn± cenê (czyli niemal za bezcen). Klient (znajomy) co prawda jest dosyæ m³ody, jednak jest bardzo zadowolony z efektu koñcowego i chwali siê tym ka¿demu (wy¶mienicie, bo buduje mi renomê). Innym te¿ siê bardzo podoba... ale mi jednak nie (choæ i tak wysz³o lepiej ni¿ przypuszcza³em bêd±c w ¶rodku malowania):/
W³a¶nie zda³em sobie sprawê jak ciê¿ko wyskrobaæ detal na ma³ej powierzchnii (a pomy¶leæ, ¿e chcia³em siê braæ za telefony :D )...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-05-09, 14:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Fajny efekt powielenia motywu :) ... no detale to wyzwanie nawet z evo w rêku ;) do tego musisz dobrze rozrobiæ farbê... tak czy inaczej idzie ci coraz lepiej.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-05-27, 08:23   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Przedstawiam wam moje dwie ostatnie prace:

Deska na zamówienie:


Bak do ogara (na sprzeda¿):
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

sebsa
Wys³any: 2010-05-27, 08:41   
0
UP DOWN


Posty: 331
co do czaszki to slabo,chyba nie uzywales transparentow tak to wyszlo by lepiej cieniowanie bylo by plynniejsze ,co do baku ogien wyszedl fajnie jakie farby??ale pintstriping hmmm no chyba sami wiesz ,robiles go pedzelkiem do pinstripingu??czy zwyklym?
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

Neonis 
Wys³any: 2010-05-27, 09:13   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Czaszka - masz racjê - nie u¿ywa³em transparentów. Skoro mówisz ¿e s³abo to zapewne tak jest. Mi siê wydawa³o, ¿e (sama czaszka) nie najgorzej mi wysz³a, a sam klient by³ pod wra¿eniem :)

Bak - co do farb mo¿esz siê zdziwiæ - u¿ywa³em baz samochodowych. I to w³a¶ciwie opaque (co prawda u¿y³em raz transparentu czerwonego, ale bez niego i tak by wysz³o tak samo). Cieszê siê, ¿e w koñcu moje ognie przypominaj± ognie :D

Pinstriping - wiem jak wysz³o, jestem tego ¶wiadom :/ pêdzel - zwyk³y, najzwyklejszy :)

Dziêki za opinie, czekam na nastêpne.
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2010-06-06, 14:23   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
[url=http://www.instru.unl.pl/images/Airbrush/CatFromShrek.jpg][url]

Co powiecie o tym? Od zawsze chodzi³o mi po g³owie, ¿eby to "brushn±æ"...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

sebsa
Wys³any: 2010-06-06, 19:25   
0
UP DOWN


Posty: 331
nie prazy ten link
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

Neonis 
Wys³any: 2010-06-06, 20:37   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim


Teraz :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LipieC
Wys³any: 2010-06-07, 11:36   
0
UP DOWN

Posty: 22
jakich farb u¿ywasz ??
 

Neonis 
Wys³any: 2010-06-07, 15:41   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Bazy samochodowe :D (dok³adniej Lesonal/Dyna/Standox)... Ka¿dy orze jak mo¿e :P
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2014-08-26, 16:21   Aerografit Studio
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Czasu minê³o sporo odk±d ostatnio tutaj zajrza³em. Sporo siê zmieni³o od tego czadu poza jednym - nadal malujê aerografem. Choæ w porównaniu do pocz±tków co prawda mam obecnie na to mniej czasu. Za³±czam ostatni± pracê:

Wiêcej moich prac na mojej aktualnej stronie www.aerografit.pl
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group