Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2010-05-11, 16:50   Ponowne lakierowanie baku motocyklowego.
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Witam, ostatnio lakierowa³em bak motocyklowy, wszystko dobrze przygotówka, podk³ad, baza - piêknie... do czasu.... spieprzy³em klar ¼le go rozla³em...skórka pomarañczowa wrêcz baranek. Wady nie da³o siê usun±æ papierem i past±, zmatowi³em ca³o¶æ najpierw p600 a potem p800, teraz moje pytanie. Miejscami jest zmatowione do szarego podk³adu a reszta do bazy srebrnej metalic, widzê ¿e s± te¿ miejsca gdzie s± ¶lady i przytarty jest tylko bezbarwny, czy mo¿e tak zostaæ? Ja uwa¿am ¿e jest dobrze zmatowione tj. równo tylko czy nic siê nie pogryzie? dodam ¿e bêdê u¿ywa³ tych samych materia³ów. Aha i jeszcze jedno mam zamiar na to k³a¶æ od razu bazê bez podk³adu. Da radê? Na moje amatorskie my¶lenie da radê bo przecie¿ to znów k³adê bazê na bazê i podk³ad miejscami do którego siê doszlifowa³em. Bojê siê znów k³a¶æ ten klar, bêdê musia³ próbnie po³o¿yæ kilka prób o ró¿nym rozciêczeniu klaru na ró¿nych nastawach pistoletu.
 

zolwik 
Wys³any: 2010-05-11, 18:54   
0
UP DOWN


Posty: 128
Jesli do¶æ grubo na³ozysz bazê( w metaliku napylisz) to nie trzeba k³a¶æ podk³adu.

Jakim ci¶nieniem i ganem k³adziesz klar ?
Jak go rozciêczasz i jaki u¿ywasz ?
 

giepe
Wys³any: 2010-05-11, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 2
witam.
po takim szlifowaniu po po³o¿eniu bazy w miejscach przetartych zacznie siê podnosic stary lakier. w ¿argonie lakierniczym nazywa siê to "gryzieniem bazy". z tym problemem mo¿na sobie poradzic tylko przez po³o¿enie specjalnego podk³adu izoluj±cego.w systemach lakierniczych renomowanych firm taki podk³ad mo¿na kupic.
 

Whistrax
Wys³any: 2010-05-11, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 31
jak masz dosuszone to nie powinno Ci sie nic stac. to jest pierwsza zasada. jak malowales wczoraj dzisiaj wydawalo Ci sie suche to znowu pomalowales - podejrzewam ze dlatego masz takie problemy.

radze Ci to zostawic tak jak stoji conajmniej na 3 dni w garazu albu susz to w jakis sposob np wystaw na slonce lub susz jakims grzejnikiem

dopiero wtedy przed malowaniem przepyl stara zwykla baza o podobnym kolorze. jak nie masz w mieszalni dorobia.no i dopieropoznije lakieruj
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group