Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KAMILcom
Wys³any: 2010-05-13, 17:00   po przykryciu foli± odpada lakier?
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
wiêc tak, przykry³em auto foli±, a pod foli± zebra³a siê wilgoæ i w tej chwili mam ca³y dach i inne elementy na aucie w takie matowe ciapki:




tylko nie mówcie mi ¿e to klar odpad³, bo sie za³amie.
 

Homer S. 
Wys³any: 2010-05-13, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Teraz ¿eby by³o równo ^^ ca³o¶æ trzeba zmatowaæ P2000. Pasta i polerka za³atwi sprawê (chyba). Choæ na pocz±tek mo¿na spróbowaæ samej polerki bez matowania.
_________________

 

kalbi 
Wys³any: 2010-05-13, 18:54   Re: po przykryciu foli± odpada lakier?
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
KAMILcom napisa³/a:
wiêc tak, przykry³em auto foli±, a pod foli± zebra³a siê wilgoæ i w tej chwili mam ca³y dach i inne elementy na aucie w takie matowe ciapki:

Obrazek


tylko nie mówcie mi ¿e to klar odpad³, bo sie za³amie.


niestety folii nie k³adzie siê na mokre auta oraz jak jest wilgoÆ. Folia odparzy³a. Sama polerka mo¿e nie pomóc, jak ju¿ to p2000/2500 na mokro i polerka tak jak Homer S. mowi
_________________

 
 

KAMILcom
Wys³any: 2010-05-13, 22:19   
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
dobrze wiedzieæ :sciana:
 

Whistrax
Wys³any: 2010-05-13, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 31
siedze czytam i mysle po co przykrywales ?? autko bylo swierze po malowaniu ?? jest to jakis zabytek klasy swiatowej ??
 

KAMILcom
Wys³any: 2010-05-13, 22:40   
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
lakier wsumie jeszcze nie by³ polerowany po po³o¿eniu (3 lata stoi polakierowany). przykry³em, bo przygotowa³em wnêtrze do malowania i w kilku miejscach jest go³a blacha.

jutro auto wêdruje do gara¿u w takim wypadku.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-15, 10:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Homer S. napisa³/a:
Teraz ¿eby by³o równo ^^ ca³o¶æ trzeba zmatowaæ P2000. Pasta i polerka za³atwi sprawê (chyba). Choæ na pocz±tek mo¿na spróbowaæ samej polerki bez matowania.


Stawiam flaszkê, ¿e nie spolerujesz ^^ ^^ ^^ ... dodam kilka razy ju¿ wygra³em choæ ... przez krótk± chwilê ..... przegra³em ..... wiêc cierpliwo¶ci ^^

Prawda jest okrótna ... je¿eli to ¶wie¿a pow³oka ... a to znaczy, ¿e z jakiego¶ powodu nie odparowa³y z niej lotne zwi±zki ( zaskakujesz mnie wprawdzie t± informacj± o 3 latach .... mo¿e o czy¶ nie wiesz, albo jak :/ ) ... i mikropory s± otwarte to wilgoæ nie mog±c odparowaæ do góry ( folia ) na skutek wysokiej temperatury i zamiany wody w gaz ... TLEN WODÓR, AZOT, wniknê³a bardzo g³êboko w lakier bezbarwny. Teraz zmatujesz 2000 odpolerujesz nawoskujesz i dopóki wosk trzyma po³ysk nie bêdzie ¶ladu .... ( 7 - 14 dni ) potem wyjdzie to ponownie.

Trenowa³em ten poblem w kilku ASO gdzie by³em kierownikiem i ju¿ kilku lakierników siê na tym wy³o¿y³o ^^ Tu uwaga im starszy lakier tym p³ycej wnika wilgoæ i wiêksza jest szansa, ¿e nie dotar³a do samego spodu czyli tli siê nadzieja, ¿e jaka¶ mikronowa warstwa bezbarwnego pozosta³a nienaruszona ( ale to w±t³a nadzieja ... no chyba, ¿e kogo¶ ponios³o przy lakierowaniu tego dachu i jest tam z 500 um samego bezbarwnego ^^ ) Obejrzyj tak¿e maskê i górê b³otników !


Ale ... rozumiem, ¿e szukasz tu rady, a nie dodatkowych powodów do "za³amki psychicznej" wiêc .... jest ¶wiate³ko w tunelu. Podgrzej ten dach do temperatury 60 st. C ( kabina, promiennik, suszarko opalarka ) .... odczekaj a¿ ostygnie i jeszcze raz podgrzej ... wtedy dopiero zmatuj 2000 ... znów podgrzej ... i dopiero wypoleruj. Masz tylko jedn± szansê bo matowania dwa razy ju¿ pewnie twój bezbarwny nie zniesie wiêc nie ¿a³uj pr±du i czasu na grzanie .... lub podgrzej zamatuj i polakieruj od nowa !

Drugi sposób pewny w 100 % ( sprawdza³em ^^ ) pierwszy natomiast tylko w 30 % ... bo niestety czêsto koñczy siê przetarciem bezbarwnego do bazy ... przykro mi ... ale tak jak napisa³ @kalbi NIE K£ADZIE SIÊ FOLI NA MOKRY SAMOCHÓD !!! ( ¯aden - bo nigdy nie wiadomo czy nie by³ wcze¶niej lakierowany ) .... Teraz ju¿ wiesz dlaczego !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group