Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
nolan
Wys³any: 2010-05-21, 22:53   Szybkie pytanie,jak klasc lakier bezbarwny na akryl?
0
UP DOWN

Posty: 5
Przejde do sedna,maluje swoje auto z moim kuzynem ktory jakies tam pojecie o lakierowaniu ma ale nie jestesmy pewni jednej kwesti.Mianowicie zakladajac ze auto zostanie juz pokryte akrylem to czy bezbarwny nalezy klasc mokro na mokro jako kolejna warstwe akrylu,czy tez czekac az kolorowy akryl wyschnie i dopiero psikac bezbarwnym?


Mamy akryl czerwony ivat coatings oraz bezbarwny novol Ms 570 bodajrze o ile nie przekrecilem.



Ps. Tak wiem ze bezbarwny na akryl to troche maslo maslane ale tak ma byc i prosze tylko o wskazowki jak to zrobic najlepiej.
 

Lozek 
Wys³any: 2010-05-21, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 9
Po co wam bezbarwny na akryl?

Poza tym rozpuszczalnikowy bezbarwny na akryl to nie najlepszy pomys³ z tego co wiem, chyba ¿e chcecie potem zdrapywaæ produkty reakcji chemicznych i malowaæ auto 2 raz.
 

gdulus
Wys³any: 2010-05-22, 00:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Cytat:
Po co wam bezbarwny na akryl?


tak niektorzy robie jak zalejsz akryl bezbarwnym to akryl bedzie trwalszym kolorem nie bedzie blakl , a bezbarwny dodatkow wyydobedzie glebie koloru akryla
_________________

 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-05-22, 05:43   bezbarwny
0
UP DOWN

Posty: 70
Jak ju¿ bezbarwny to VHS i 1.5 warstwy,ale nie NOWOL !
 

nolan
Wys³any: 2010-05-22, 09:31   
0
UP DOWN

Posty: 5
No juz po fakcie jest bo wszystko kupione,jest wiec szansa ze to sie ze soba nie pozre ?I dalej nikt mi nie odpowiedzial jak to polozyc ;/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-22, 11:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Trochê to ... droga technika ... ale skoro ju¿.

Do akrylu i bezbarwnego stosuj takie same dodatki tj ten sam utwardzacz i ten sam rozcieñczalnik. Po aplikacji akrylu odczekaj a¿ dobrze z³apie ( fachowo nazywa siê to py³osuchy - dotykasz i siê nie klei ... przyciskasz lekko i zostaje ¶lad ) Akryl to nie baza ... wiêc jak go przesuszysz ( np. 12 godzin ) to i tak bez matowania m¿esz po³o¿yæ bezbarwny ... a jak bêdzie za ¶wie¿y i rozlewno¶æ lakieru bezbarwnego obejmie te¿ pigment w akrylu ... to ju¿ tylko ciê ratuje .... cierpliwo¶cæ i dobra szlifierka ... oraz ma³y m³otek :shock: ....
do rozwalenia ¶winki bo trzeba kupiæ nowy lakier baza + bezbarwny ^^

Noooo to tyle fachowo ... ale bardzo jestem ciekaw jak zamierzacie cobie poradziæ ze ¶mieciami w akrylu, które niew±tpliwie pokryjecie bezbarwnym ... bo z bazy to mo¿na je zdj±æ szmatk± antystatyczn±, a jak to ... Tarantula w gumowcach, albo naæpany Koliber ... to nawet mo¿na punktowo prysn±æ jeszcze raz ... nawet wiêkszy kawa³ek ... a tu ? przy akrylu ? i to na ca³o¶ci samochodu ? .... ciekawe, ciekawe !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kubazjan
Wys³any: 2010-05-22, 11:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
dla mnie lakierowanie akrylu klarem to po prostu nic innego jak g³upota...Po jak± cholere takie kombinacje... :sciana: Nie lepiej by³o kupiæ akryl w bazie...a potem po³ozyc bez zadnych sensacji klar... :tak:
 

crystal
Wys³any: 2010-05-22, 12:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
kubazjan napisa³/a:
kupiæ akryl w bazie

wtf :?:
 

mezotr 
Wys³any: 2010-05-22, 13:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
kubazjan napisa³/a:
kupiæ akryl w bazie

chyba baze solidowa :tak:
 
 

nolan
Wys³any: 2010-05-23, 00:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
PROJEKTER jako jedyny udzieliles jakiejs rzeczowej rady,mysle ze jest to do wykonania tymbardziej ze do dyspozycji bedzie komora.Reasumujac po polozeniu akrylu i jego wstepnym podeschnieciu mozna klasc bezbarwny?
 

nonameplum
Wys³any: 2010-05-23, 00:34   
0
UP DOWN

Posty: 13
Mnie jako laika te¿ tak wrobiono w akryl, bo nie wiedzia³em o czym¶ takim jak baza + klar :sciana:

Pomalowa³em u siebie kolumny w ten sposób. Poczeka³em a¿ akryl usech³ do takiej twardo¶ci, ¿e nawet po przyci¶niêciu palcem nie by³o ¶ladu Nastêpnie zabra³em siê za matowanie, bo mia³em trochê fusów - mat w³óknin± 2000 i papierem 1500.

Klar ju¿ standardowo, oby³o siê ca³e szczê¶cie bez wiêkszych problemów. Mo¿e ze wzglêdu na to, ¿e k³ad³em klar po dobrym uschniêciu akrylu, nie chcia³em wcze¶niej, bo ba³em siê, ¿e mi siê zwa¿y.

Wysz³o tak:
[IMG=http://img197.images...r.th.jpg][/IMG]
[IMG=http://img21.imagesh...m.th.jpg][/IMG]
 

eskobarr6
Wys³any: 2010-05-23, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 23
jak psikniesz akrylem druga warstwe to odczekaj az lekko przyschnie ok 15 min a potem laduj klar faktycznie da lepszy efekt koncowy ale nie rob tak nigdy wiecej!!!i uzyj tylko tego samego rozcienczalnika do akrylu i powodzenia
 

kubazjan
Wys³any: 2010-05-23, 09:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
no pewnie ze chodzi³o mi o baze solidow±... :D ale u nas tak to sie zwie...dlatego jak mowisz akryl w bazie to wszyscy w mieszalni wiedz± o co kaman.. :tak:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group