Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
noon
Wys³any: 2010-05-31, 19:49   Baza a pomarañczowa skórka
0
UP DOWN

Posty: 14
Witam wszystkich.
Dzi¶ po raz pierwszy zabra³em siê sam za malowanie. Sprzêt to kompresor 50L 150l/min, pistolet mar r-501 do tego odwadniacz i manometr przy pistolecie.Malowa³em 2 zderzaki i 2 b³otniki przednie, pomalowa³em wszystko baz± ale chyba na pistolecie ustawi³em za du¿o lakieru i zrobi³a mi siê pomarañczowa skórka. Potem po³o¿y³em 2 cieñsze warstwy i kolor wszêdzie jest jednolity jednak gdy siê przyjrzeæ widaæ pomarañczow± skórkê. Bazy jeszcze nie malowa³em lakierem. I tu moje pytanie czy gdy pokryje bezbarwnym bazê z pomarañczow± skórk± wszystko bêdzie jak nale¿y czy trzeba zetrzeæ(np. nitro) bazê i malowaæ od nowa. Proszê o rade i jakie¶ wskazówki. ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-31, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Je¶li masz mo¿liwo¶æ,to potrzyj bazê ¶ciereczk± antystatyczn±,jak baza bêdzie chropowata,to ¼le,ale jak ¶ciereczka przesunie siê g³adko,to mo¿esz dawaæ bezbarwny.I nie czekaj zbyt d³ugo,na pewno nie d³u¿ej ni¿ 24h.
 
 

Whistrax
Wys³any: 2010-06-02, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 31
szczerze to mozna malowac bezbarwnym. tym bardziej jesli zabierasz sie za malowanie po raz pierwszy. skora na bezbarwnym wyjdzie Ci tak czy inaczej. sam maluje samochody juz ponad dobry rok ( czyli h$$$ namalowalem ) jeszcze nie doszlem jak rozlac ladnie bezbarwny. a szefa - lakiernika z 15 letnim doswiadczeniem - mam spoko i jak sie go pytamjak zrobic na lustro to sie smieje. tak wiec nie warto ryzykowac np zlewy
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group