Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KAMILcom
Wys³any: 2010-05-29, 01:48   desz + ¶wie¿y lakier
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
lakierowa³em auto podk³adem epoksydowym (wnêtrze). wyla³em warstwê i po 3h wystawi³em samochód na zewn±trz. po 5h od polakierowania spad³ deszcz.
na karcie technicznej jest podane ¿e czas schniêcia wynosi oko³o 3h do nie lepienia siê, a "twardo¶æ chemiczna" po 7 dniach.

teraz pytanie. czy to wogóle bêdzie jeszcze sie nadawaæ do czego¶ ? jak postêpowaæ w takim wypadku? normalnie bym po³o¿y³ podk³ad akrylowy na to, ale mo¿e lepiej po takiej przygodzie to najpierw zmatowiæ?
 

misiek707
Wys³any: 2010-06-03, 19:50   
0
UP DOWN

Posty: 126
Je¿eli la³o mocno, to wysusz to dok³adnie. Zmatów i akrylowy. Ale epoksydowy szybko schnie. Wiêc raczej po 3h nic siê nie powinno dziaæ. ;] ALe jestem ciekawy co na to specjali¶ci powiedz±
 

crystal
Wys³any: 2010-06-03, 20:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
misiek707 napisa³/a:
epoksydowy szybko schnie

Co Ty bredzisz :shock:
 

misiek707
Wys³any: 2010-06-03, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 126
Malowa³em przed wczoraj kilka elementów i po 2 godzinach po dotkniêciu rêk± by³ suchy... Podk³ad novola
 

danpan
Wys³any: 2010-06-03, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 1
Zgadza siê ja te¿ u¿ywa³em NOVOLa i schniêcie ekspresowe po dwóch godzinach w temperaturze 18 stopni ju¿ w ogóle siê nie klei³
 

crystal
Wys³any: 2010-06-03, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Tyle ¿e tu bardziej chodzi o zakoñczenie cyklu utwardzania a nie py³osucho¶æ, fakt u¿y³e¶ s³owa "schnie" a nie "utwardza" ale moje czytanie be³kotu typu "akryl w bazie" robi swoje ^^
Co do odczekania i zmatowienia zgadzam siê z Tob± :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group