Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariann
Wys³any: 2010-06-07, 09:42   jedno pytanie odno¶nie zaprawki
0
UP DOWN

Posty: 160
witam panowie posiedzia³em na forum poczyta³em o cieniowaniu i sam± technikê cieniowania mniej wiecej znam tylko chcia³em zapytaæ o jedn± rzecz mianowicie jak to jest z tym matowaniem elementu do cieniowania bo jedni pisz± 800 na mokro drudzy 1500 a trzeci 2000 przecie¿ jak zmatujê 2000 to po po³o¿eniu klaru on mi sie za pare dni odklei bo mia³em ju¿ taki przypadek poprostu za drobny papier i ca³y p³at bezbarwnego zszed³. Matujemy wiêcej elementu ¿eby nie k³a¶æ klaru na niezmatowany lakier ale czy po³owê grubszym papierem a pod koniec gdzie pujdzie rozcienczalnik do cieniowania drobniejszym a pó¿niej polerka nie wiem pomó¿cie. Wiem ¿e 90% z was pomalowa³o by ten b³otnik ca³y bez mêczenia siê ja te¿ bym tak zrobi³, ale chcê siê po prostu czego¶ nauczyæ wiêc pytam
dzieki ch³opaki i pozdrowionka

uuuu.JPG
Plik ¶ci±gniêto 76 raz(y) 33.73 KB

 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-07, 12:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Miejsce naprawiane mozesz wymatowac papierkiem na wode czy na sucho..ale miejsce przejscia jedziesz wloknina scierna np. 3M zwilzona w wodzie na ktora aplikujesz paste scierna np. 3M ..
http://www.klakiernik.pl/...uct&prod_id=530
http://www.klakiernik.pl/...uct&prod_id=282
 

mariann
Wys³any: 2010-06-07, 21:49   
0
UP DOWN

Posty: 160
a t± pastê ¶ciern± potem sie odt³uszcza czy maluje sie bezposrednio na to ?
mo¿e siê jeszcze kto¶ wypowie na ten temat.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-07, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
mariann...przed kazda operacje powinienes odtluscic powierzchnie. Tak jest napisane w Biblii....
 

mariann
Wys³any: 2010-06-08, 10:20   
0
UP DOWN

Posty: 160
no w³a¶nie, g³upie pytanie sorki
A jakby zmatowa³ sam± w³óknin± to by by³o dobrze, co daje ta pasta , dok³adniej matuje czy zmiêkcza jakby lakier pod klar
Pytam bo chcia³ bym sie tego nauczyæ, poniewa¿ niektórych przypadkach zaprawki dobrze umieæ
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-08, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Tak jak wnioskujesz mariann...dokladniej wymatujesz powierzchnie nie zmiekczajac jednak przy tej operacji lakieru. Zrob to odpowiednio daleko od miejsca naprawianego tak zebys sie zmiescil z baza, potem klarem a na koncu rozpuscil odkurz rozpuszczalnikiem do cieniowania.
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-06-08, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
ja miejsca zaprawki matuje 800 daje tam podklad pozniej reszte matuje 800 pozniej 1000 na mokro rownam podklad zeby nie bylo gorek i dolin napylam delikatnie jedna warstwe bazy pozniej czekam 5 minut napylam druga byle nie wyjechac za czerwona linie i nie narobic rantow ma byc tylko podpylone za miejsca zaprawki daje bezbarwny lekko jedna warstwe delikatnie do warstw miedzy niebieska i czerwona linia daje okolo 10 - 15 % rozcienczalnika do cieniowania do lakieru ktory mam juz w pistolecie i wylewam lekko za niebieska linie jak wszystko wyschnie jade 2000 na mokro lekko miejsce przejscia pozniej 2500 i polerka
jezeli masz jeszcze watpliwosci to mozesz zrobic meges z samym rozpuszczalnikiem do cieniowania na miejscu przejscia wtedy latwiej ci bedzie to zalezy od tego tak naprawde jak tobie bedzie wygodnie osiagnac dobry efekt
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga