Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomo¶æ
robak85
Wys³any: 2007-02-10, 20:39   malowanie plastikowego zbiornika motocyklowego
0
UP DOWN

Posty: 6
witam
mam do pomalowania PLASTIKOWY zbiornik motocyklowy

jest on pokryty spor± iloscia dosyc g³ebokich rysek których nie chce szpachlowac bo motocykl jezdzi w terenie i po jakims czasie szpachelek pêknie

rysy s± takie ¿e mozna je usun±c papierkiem tylko jaki wybrac ¿eby nie spedzic nad tym tygodnia czasu a z drugiej strony nie przesadzic z gruboscia papieru?

wszystkie materia³y dobrali mi w sklepie specjalnie do tego plastikowego zbiornika ale to by³o pó³ roku temu i juz zapomnia³em jaki papier mi zalecili :P

pozdrawiam
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-02-10, 22:33   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Jak robi³em swoj± hondzine (cr 125) to te¿ musia³em rysy usuwaæ ze wszystkich plastików. Ja robi³em tak ¿e kupi³em papier ¶cierny 2000, 2500 (kilka arkuszy), szed³em na dzia³kê i napuszcza³em do wiadra wody. Pó¼niej siada³em na krzes³o, papier zak³ada³em na klocek (czasami samym papierem), polewa³em plastiki wod±, moczy³em papier i ogieñ :D hehe ³adnych parê godzin mi to zajê³o ale efekt by³ widoczny :) Co do farby to najpierw malowa³em jak±¶ do plastiku (w sklepie mi tak± polecili ale firmy nie pamiêtam) Pó¼niej jak±¶ bia³± samochodow±. By³ to motor na tor wiêc materia³y jakich u¿y³em nie by³y super jako¶ci. Pozdro

ps. pope³ni³em kilka b³êdów przy malowaniu, ale mniejsza z tym hehe :lol:
 
 

robak85
Wys³any: 2007-02-16, 23:34   
0
UP DOWN

Posty: 6
Bodzio, dziêki za odpowiedz ale papierek 2000 nic nie da ( na przysz³o¶c - jak chcesz tylko odnowic BARWIONY plastik to papierek 1800-2000 , jedziesz a¿ znikn± rysy i wtedy polerka - plastiki bêd± jak nowe bez malowania)
ja niestety swój zbiornik musze pomalowaæ bo jest przebarwiony i NIC tego nie usunie


musze u¿ywac grubego papieru ¿eby zjechaæ powierzchnie usuwaj±c rysy bo nie chce tego szpachlowaæ - jest ich tak du¿o ¿e ca³y zbiornik by by³ w szpachli a wiem jak je¿dze i nawet najlepsza szpachla do plastiku popêka po 2 miesi±cach :twisted:
 

online 
Wys³any: 2007-02-18, 23:15   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Walnij ten bak 400 wodn±, na to podk³ad, ³adnie zalej rysy, przeszlifuj i maluj lub ew. poprawki i dopiero malowaæ :)
 
 

robak85
Wys³any: 2007-02-23, 13:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
400setk± mówisz? a mo¿e 600 czy 800setka bo boje sie ¿e zostan± rysy bo bêde malowa³ na czarno

aha, podk³ad mam do plastiku kupiony u lakiernika ale jest on w spreju (bezbarwny)
jakim papierkiem go przeleciec? 1500 bêdzie dobry? troche lipa z tym bezbarwnym bo nie widaæ miejsc gdzie trzeba zrobic poprawke :roll: a zbiornik by³ mocno zniszczony i pewnie nie uda siê za pierwszym razem


ps. od razu zapytam - je¶li mi siê nie uda (to moje pierwsze malowanie) i bedzie widaæ rysy to po jakim czasie moge przeszlifowaæ baze i jakim papierkiem ? 800ka na mokro mo¿e byc?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-02-23, 18:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz poda³e¶ za ma³o wiadomo¶ci. Jakim lakierem chcesz ten zbiornik malowaæ. Czy widaæ na nim uszkodzenia ( rysy ). Czy zbiornik by³ ju¿ malowany, czy to jest ¶wierzy plastyk ze sklepu ? Generalnie u¿y³bym papieru na mokro 800, z tym ¿e jê¿eli jest to ¶wie¿utki plastyk to dobrze by³oby u¿yæ ¶rodka do usówania silikonów i teflonu. Po zmatowieniu trzeba zaaplikowaæ podk³ad do plastików ( promotor przyczepno¶ci ) na to nastêpnie podk³ad akrylowy najlepiej 2 sk³adnikowy. Wysuszyæ a nastêpnie ponownie zmatowaæ odt³u¶ciæ zmywaczem antysilikonowym i lakierowaæ . Podaj jaki lakier chcesz u¿yæ
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2007-02-28, 09:04   
0
UP DOWN

Posty: 24
Nie polecam malowania zbiornika.Lakier mo¿e bardzo ³atwo schodziæ.Zreszt± prosty przyk³ad.Czemu okleiny na bak s± dziurkowane?...te nie dziurkowane odklejaj± siê, robi± siê na nich pêcherze.W tego typu sprzêtach tak jak kolega wy¿ej pisa³ jazda papierkiem i tyle.Szkoda malowaæ bo pierwszy dobry dzwon i po robocie

PS. Osobi¶cie je¿d¿ê Husqvarn± Wr 250 2000r..
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-02-28, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Polemizowa³ bym ale mog± mieæ ludzie ró¿ne zdania. Sam osobi¶cie malowa³em kilka zbiorników plastikowych oraz z ¿ywicy i jako¶ nikt nie reklamowa³. Stosowa³em na nie jedno i dwuwarstwówki z NEXA Autocolor i by³o OK.
 

robak85
Wys³any: 2007-03-03, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 6
Cytat:
Wiesz poda³e¶ za ma³o wiadomo¶ci. Jakim lakierem chcesz ten zbiornik malowaæ. Czy widaæ na nim uszkodzenia ( rysy ). Czy zbiornik by³ ju¿ malowany, czy to jest ¶wierzy plastyk ze sklepu

lakierek tak jak pisa³em materia³y dobrane przez lakiernika (czarny akryl 1 sk³adnikowy)
zbiornik nigdy nie by³ malowany bo w plastiki w motocyklach terenowych s± barwione a nie lakierowane ... niestety ja swój zbiornik musze pomalowac bo jest przebrawiony z bia³ego na ¿ó³ty
rys juz nie ma, namacha³em sie strasznie 150-ka na sucho i wszystkie zniknê³y :wink:


Cytat:
Nie polecam malowania zbiornika.Lakier mo¿e bardzo ³atwo schodziæ.Zreszt± prosty przyk³ad.Czemu okleiny na bak s± dziurkowane?...te nie dziurkowane odklejaj± siê, robi± siê na nich pêcherze.W tego typu sprzêtach tak jak kolega wy¿ej pisa³ jazda papierkiem i tyle.Szkoda malowaæ bo pierwszy dobry dzwon i po robocie

PS. Osobi¶cie je¿d¿ê Husqvarn± Wr 250 2000r..

tak, wiem ¿e naklejki siê takich zbiorników nie trzymaj± - ale jest na to metoda - zbiornik musi byc dok³adnie wysuszony, wyp³ukany i pole¿eæ minimum 2 tygodnie bez paliwa (mój le¿y 3 miesi±ce :P )
trzeba go malowaæ bo jest mocno po¿ó³kniety a tam gdzie by³y naklejki widac biel ... ogólnie strasznie to wygl±da
 

TomaszAntwerpia 
Wys³any: 2007-03-10, 00:02   
0
UP DOWN
Pozdrawiam....

Posty: 13
Sk±d: Belgium
je¿eli chodzi o docieranie rys to proponowa³ bym (je¶li oczywi¶cie bêdziesz malowa³ lakierami na bazie wody) 320P lub 280 pod lakier na bazie ¿ywicy.

Ale to tylko moja opinia, zrobisz jak uwa¿asz...

Pzdr
 
 

miki_v6 
Wys³any: 2007-03-28, 21:18   
0
UP DOWN
Honda CBR954 2002r

Posty: 2
Co to znaczy ze plastiki w motorach sa barwione a nie lakierowane?
Potrzebuje pomalowac plastiki w mojej Hondzie CBR954 2002r i nie moge nigdzie dobrac odpowiedniej farby. Zawsze wychodzi pomarancz a nie czerwony, dlaczego?
 
 

online 
Wys³any: 2007-03-29, 18:55   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ten pomarañcz zamiast czerwieni wychodiz przy malowaniu czy przy dobieraniu :shock:

Barwiony bak to znaczy, ¿e jest wykonany z kolorowego plastiku(pigment).

Z tego co mi siê wydaje to w tej cbr'ce jest metalowy bak? Toæ prawie ka¿da na stunt maschine przerobiona z wklepanym bakiem, o ile siê nie myle? :twisted:
 
 

miki_v6 
Wys³any: 2007-03-29, 19:40   
0
UP DOWN
Honda CBR954 2002r

Posty: 2
Tenpomarancz robi sie po pomalowaniu plastiku oraz jak robie probki na fiszce.
A co myslicie o nalozeniu klaru barwionego na baze a pozniej dopiero zwyklego klaru?
Czy kolor podkladu gra role? Jaki jest najlepszy pod kolor czerwony na plastiki?
 
 

online 
Wys³any: 2007-03-30, 21:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Kolor dobierasz z kodu czy z fiszek(wzorników)? Jak lakierujesz? Je¶li kolor jest czerwony w puszcze a robi siê po malowaniu pomarñczowy to kolor le¿y po stronie osoby lakieruj±cej zapewne. Opisz dok³adniej co i jak.

Zapodk³aduj ca³o¶æ podk³adem np. szarym i na to kolor :]
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group