Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
pawel 
Wysłany: 2010-08-31, 23:17   rozprowadzenie powietrza
0
UP DOWN

Posty: 67
Witam,

ProszĂŞ o radĂŞ z jakiego materiaÂłu powinno byĂŚ zrobione rozprowadzenie powietrza od kompresora do podpiĂŞcia siĂŞ z wĂŞÂżem pistoletu.
Mam ok. 8m i nie chcĂŞ robiĂŚ tego za pomocÂą wĂŞÂża

Za wszystkie rady z gĂłry bardzo dziĂŞkujĂŞ.
 

Dawid1989 
Wysłany: 2010-09-01, 04:31   
0
UP DOWN

Pomógł: 8 razy
Posty: 324
Skąd: okolice Mielca
Kolego Ja mam zrobione na rurkach miedzianych fi 22. Przycinasz na ile Ci pasuje, skÂładasz do kupy i lutujesz :) i problem z gÂłowy
 

Giezet 
Wysłany: 2010-09-01, 11:15   
0
UP DOWN


Pomógł: 4 razy
Posty: 123
Skąd: Krosno
Kolego u mnie szef ma w scianach rurki cisnieniowe pvc, inny znajomy rĂłwniez ma to rozwiÂązane w ten sposĂłb, moÂże i tĂŞ moÂżliwosc warto rozwazyĂŚ..

Link do strony przykÂładowego producenta:

http://www.gamrat.com.pl/...ry_cisnieniowe/

Co do cen pvc a rurek miedzianych to nie bardzo siĂŞ orientujĂŞ, ale na zdrowy rozum to miedÂź powinna byĂŚ drozsza...
Pozdro.
 

pawel 
Wysłany: 2010-09-02, 10:29   
0
UP DOWN

Posty: 67
Super,
Powiedz proszĂŞ giezet czy to jest klejone czy zgrzewane, a jeÂśli chodzi o koĂącĂłwki to chyba musi byĂŚ zgrzewane

Serdecznie dziĂŞkuje p
 

Giezet 
Wysłany: 2010-09-02, 21:39   
0
UP DOWN


Pomógł: 4 razy
Posty: 123
Skąd: Krosno
Powiem Ci szczerze, ze nie wiem, czy to klejone by³o, czy zgrzewane, myslê, ze dowolny producent takich rur bêdzie wiedzia³ najlepiej, która metoda ³¹czenia najlepiej siê sprawdza.
 

lakierok 
Wysłany: 2010-09-02, 22:50   
0
UP DOWN

Pomógł: 9 razy
Posty: 423
Skąd: Okolice
ja mam rurki plastiki ale jaka nazwa to nie wiem , w kaÂżdym razie jak hydraulik robiÂł mi wodĂŞ w domu to kazaÂłem zrobiĂŚ mu w warsztacie i tak jest juÂż 3 lata ;)
 

marer 
Wysłany: 2010-09-04, 11:26   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 285
Skąd: Podkarpacie
Witam.
Ja normalnie zrobiÂłem instalacje powietrznÂą w garaÂżu rurÂą metalowÂą ocynkowanÂą 1/2" i jest ok.
 
 

crystal
Wysłany: 2010-09-04, 11:56   
0
UP DOWN


Pomógł: 9 razy
Posty: 611
Nie jest ok.
Po prostu pĂłki co nie widzisz Âże w Âśrodku gnije.
 

marer 
Wysłany: 2010-09-04, 12:12   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 285
Skąd: Podkarpacie
Jak zgnije to zmieniĂŞ na miedÂź albo plastik.
 
 

crystal
Wysłany: 2010-09-04, 22:47   
0
UP DOWN


Pomógł: 9 razy
Posty: 611
Oby nie poszÂło w poÂłowie roboty.
 

mÂłody19
Wysłany: 2010-09-04, 23:06   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
A jaki przekroj rur na rozprowadzenie powietrza jest najlepszy ? Bo nie wiem jakie kupic
 

crystal
Wysłany: 2010-09-05, 11:43   
0
UP DOWN


Pomógł: 9 razy
Posty: 611
1/2" Ci styknie.
 

PROJEKTER
Wysłany: 2010-09-05, 13:39   
0
UP DOWN


Pomógł: 15 razy
Posty: 1837
Skąd: MODULAR - equipment
Instalacjê wykonaÌ nale¿y z rur PCV. Najlepszy system z wszystkimi elementami ³¹czonymi na zatrzask :spoko: znajdziecie tu : http://www.schneider-airsystems.pl/

Od trzech lat projektujĂŞ instalacje tylko w oparciu o te elementy i sÂą one absolutnie bezkonkurencyjne. OprĂłcz tego, Âże jest tu wszystko do budowy sieci to jeszcze system jest tak opracowany, Âże moÂżna go przerabiaĂŚ setki razy ... w kilka minut, a nawet zdemontowaĂŚ i zÂłoÂżyĂŚ w innym miejscu.

Co do przekrojĂłw rur to nie znam konkretnego zapotrzebowania, ale z reguÂły jest tak, Âże magistrala to 22 mm, a ujĂŞcia zasilane sÂą rurami 18 mm. Lepiej stosowaĂŚ wszystkie 22 mm ale sÂą one troszkĂŞ droÂższe. Przy krĂłtkich sieciach to kilkadziesiÂąt zÂłotych i jest bez znaczenia.
_________________
Chcesz wiedzieĂŚ wiĂŞcej ? ... projekter@projekter.pl
 

pawel 
Wysłany: 2010-09-23, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 67
Super, bardzo dziĂŞkuje,
Dziœ ukoùczy³em ca³¹ instalacje, Schneider airsystems jest naprawdê bardzo ³atwa do zainstalowania i szczelna.
Bardzo polecam.
Na niemieckiej stronie
http://www.schneider-druc...verteilung.html
MoÂżna zobaczyĂŚ caÂły montaÂż.
:idea:
 

PROJEKTER
Wysłany: 2010-09-23, 21:07   
0
UP DOWN


Pomógł: 15 razy
Posty: 1837
Skąd: MODULAR - equipment
No :spoko: nareszcie jakiÂś profesjonalista co nie oszczĂŞdza na wyposaÂżeniu i inwestuje we wÂłasny biznes. System i jego elementy ... na lata :spoko: ... i jakby tak np. szlag trafiÂł sprĂŞÂżarkĂŞ i rzuciÂła by olej do instalacji ... to jeden dzieĂą zero wysiÂłku i znĂłw Âśrodek czysty jak od nowoÂści. .... gratuluje decyzji. :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieĂŚ wiĂŞcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group