Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
shalashaska 
Wys³any: 2010-11-04, 07:53   Oklejanie przed malowaniem
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Witam. Jak oklejacie, czym? Szuka³em jaki¶ cenniejszych informacji na forum ale nie znalaz³em. Chodzi mi o to by tak okleiæ by nie by³o rantów i ¿eby jak najmniej by³o znaæ ¿e by³o co¶ robione. Pozdrawiam
 

zolwik 
Wys³any: 2010-11-04, 16:11   
0
UP DOWN


Posty: 128
By³o na forum .

Zawijasz rant tasmy czy gazety, wewnêtrzny na zewn±trz.
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-11-04, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Hmmm nie jestem pewny czy dobrze to zrozumia³em. Na uszczelkach tak samo? A dlaczego tak nalezy oklejac?
 

lak 
Wys³any: 2010-11-04, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 223
Jak szukasz nowych patentow,to nieoklejaæ wcale.Tego na forum napewno niema....a reszta jak najbardziej,na tym albo na s±siednim :tak:
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-11-05, 10:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
shalashaska, jest taka fajna ta¶ma
http://allegro.pl/tasma-p...1272059468.html
TA¦MA PIANKOWA - G¡BKA DO WNÊK

Mo¿na robiæ daszek z kartoniku, tak ¿eby nie nalaæ za wiele w miejscu przej¶cia.

Do uszczelek fajne jest
http://allegro.pl/boll-ta...1278162474.html
BOLL TA¦MA LAKIERNICZA ODCHYLAJ¡CA DO USZCZELEK

Jak widaæ s± ju¿ patenty, ale wiadomo, wszystko mo¿na zast±piæ czym¶ tañszym. Przyk³adowo t± ta¶mê do uszczelek to z butelek wycinaj± paski, nakleja siê ta¶mê po jednej stronie, ten pasek butelki wsadza za uszczelkê, odchyla siê j± i przykleja t± ta¶mê do szyby i gotowe. Ale to zabawa.
Pozdro
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-11-05, 11:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
No komplet dwóch ta¶m za sto z³otych to ju¿ co¶ :D , wolê co¶ tañszego :D
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-11-05, 11:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
http://allegro.pl/tasma-p...1272059468.html
TA¦MA PIANKOWA - G¡BKA DO WNÊK
No ale tego masz a¿ 50 m, wiêc na kilka aut wystarczy. Oszczêdno¶æ czasu no i jako¶æ lepsza. Wiêc s±dzê ¿e warto. Ja osobi¶cie u¿ywam i polecam.
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-11-05, 12:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
E nie to mia³em g³ównie na my¶li. Ja oklejam zwyk³± ta¶m± papierow± ale czasami pozostaj± mi ranty i muszê je potem usuwaæ i polerowaæ.
 

No-limit
Wys³any: 2010-11-05, 13:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
shalashaska napisa³/a:
E nie to mia³em g³ównie na my¶li. Ja oklejam zwyk³± ta¶m± papierow± ale czasami pozostaj± mi ranty i muszê je potem usuwaæ i polerowaæ.

Przyklejasz ta¶m± maskuj±ca papier ,tak jak by¶ chcia³ zamaskowaæ powierzchniê naprawian±,nastêpnie odwijasz go na drug± stronê nad ta¶m± i przy³apujesz.Nad pierwsz± ta¶m± tworzy siê wa³eczek,przewrócone "U"
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-11-05, 14:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
No-limit napisa³/a:
shalashaska napisa³/a:
E nie to mia³em g³ównie na my¶li. Ja oklejam zwyk³± ta¶m± papierow± ale czasami pozostaj± mi ranty i muszê je potem usuwaæ i polerowaæ.

Przyklejasz ta¶m± maskuj±ca papier ,tak jak by¶ chcia³ zamaskowaæ powierzchniê naprawian±,nastêpnie odwijasz go na drug± stronê nad ta¶m± i przy³apujesz.Nad pierwsz± ta¶m± tworzy siê wa³eczek,przewrócone "U"


Masz mo¿e jakie¶ zdjêcie przedstawiaj±ce ten sposób?
 

jedi9 
Wys³any: 2010-11-05, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
kolega chyba o malowaniu na wywijkê mówi ;) by³ gdzie¶ filmik na yt chyba z profixa jak kole¶ malowa³ blotnik od seicento.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-05, 19:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Najpewniej ..to nie dojezdzac materialem lakierniczym do miejsca oklejonego i po klopocie. Czy to klar czy podklad konczymy jeszcze przed tasma, inaczej nigdy tego miejsca nie zapolerujemy. Zawsze bedzie widac prog nawet gdy bedzie to gabka czy wywinieta tasma.:tak:
 

vicious
Wys³any: 2010-11-08, 16:17   
0
UP DOWN

Posty: 32
A jak sobie poradzic z uszczelkami przelegajacymi do rantu wewnetrznego slupka i dachu? Szyba przednia sie klania, chociaz i boczne tylne mam klejone to tam jest lepiej z powodu wiekszej "szpary", auto to coupe. Okleilem tasma papierowa 3M do podkladowania, staralem sie najdokladniej a efekt jest taki, ze w kilku miejscach zamalowalem uszczelke, a i zdarzylo sie, ze podklad nie dolecial tam gdzie mial doleciec:) Same problemy.
Gdzies czytalem o patencie ze sznurkiem, badz zylka do wywiniecia uszczelki. Skuteczne to jest? Wolalbym nie wycinac szyb, bo i tak to moje rzezbienie pochlonelo zbyt duzo gotowki.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-08, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
No juz ktos o tym pisal - tasma odchylajaca.
http://allegro.pl/boll-ta...1278162474.html

Tutaj masz jedna dla przykladu... :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group