Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
misias
Wys³any: 2010-12-04, 22:54   Z£USZCZONY LAKIER BEZBAWNYM NA DACHU I OKOLICACH
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW,JESTEM NOWY NA FORUM.SZUKA£EM TEMATU JAK NAPRAWIÆ Z£USZCZONY LAKIER,LECZ NIE ZNALAZ£EM LUB NIE UWA¯NIE SZUKA£EM.
SPRAWA DOTYCZY DACHU I JEGO OKOLIC,A DOK£ADNIE MÓWI¡C S¡ 4 Z£USZCZONE MIEJSCA NA DACHU I W JEDNYM MIEJSCU GDZIE NIEMA KLARU PRZEBI£A MA£A KROPA Z CIEMNO NIEBIESKIM PODK£ADEM,A W OKOLICACH TYLNEJ KLAPY I S£UPKA OD STRONY DACHU DOPIERO ZACZYNA SIÊ £USZCZYÆ.
A TERAZ DO RZECZY CHODZI O POLO CZARNY METALIK,W Z£USZCZONYCH MIEJSCACH JEST LAKIER BAZOWY O PRÓCZ TEGO Z PRZEBIJAJ¡CYM PODK£ADEM.

MOJE PYTANKO BRZMI,JAKIEGO PAPIERU U¯YÆ ¯EBY TO £ADNIE ZRÓWNAÆ.NIE POSIADAM SZLIFIERKI PNEUMATYCZNEJ,WSZYSTKO CHCIA£BYM ZROBIÆ RÊCZNIE.
CZY PO WYRÓWNANIU MUSZÊ PRYSN¡Æ BAZ¡ A POTEM KLAR I ROZCIEÑCZALNIK ZAPRAWOWY.
AHA DO BAZY I DO PODK£ADU JEST POTRZEBNY JEDEN PISTOLET A DO KLARU DRUGI,BO JA MAM JEDEN ALE SIÊ PROSI O WYMIANÊ,JAKI BY BY£ WSKAZANY,PROSZÊ NIE WYSKAKIWAÆ Z SATA ZA 1600ZETA :D

PROSZÊ O POMOC JAK TO,OBROBIÆ PRZYGOTOWAÆ KROK PO KROKU,
LUB LINK JE¯ELI BY£ JU¯ TAKI TEMAT NA FORUM.
POZDRAWIAM.
 

kalbi 
Wys³any: 2010-12-05, 08:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
poszukaj sobie, juz bylo o luszeniu
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-12-05, 11:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nic nie da zeszlifowanie w miejscach ju¿ z³uszczonych,musisz zedrzeæ niestabiln± warstwê z ca³ego elementu.Pó¼niej nale¿a³oby po³o¿yæ podk³ad izoluj±cy (dla ¶wiêtego spokoju),np epoksydowy,nastêpnie bazê i bezbarwny.Tak powiniene¶ zrobiæ,i je¶li zale¿y Ci na trwa³o¶ci,nie kombinuj z kawa³kami,tylko rób ca³o¶æ.
Chcesz zrobiæ dobrze?Pytaj i szukaj (no,mo¿e w odwrotnej kolejno¶ci),polecisz po swojemu-to rad¼ sobie sam.
 
 

misias
Wys³any: 2010-12-05, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
WITAM,WIDZÊ ¯E NA ODP.NIE MUSIA£EM D£UGO CZEKAÆ.
TERAZ TAKA KWESTIA,JAKIM PAPIEREM POJECHAÆ,PO USZKODZONYM KLARZE,CZY MOGE DO TEGO U¯YÆ KLOCKA SZLIFIERSKIEGO,¯ECZ JASNA TAM GDZIE WYLAZ£A BAZA,JADÊ DROBNIEJSZYM ALE TE¯ JAK¡ GRADACJ¡, MA£EJ SZLIFIERKI ,ANI OSCYLACYJNEJ,BY£O BY ZA£ATWIONE.
NO I PEWNIE MUSZÊ ZMATOWIÆ CA£Y ZDROWY KLAR,POTEM BAZA I KLAR :?:
 

Falconx 
Wys³any: 2010-12-05, 12:27   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
A po co krzyczysz ????
 

misias
Wys³any: 2010-12-05, 12:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
FALCONX :) CHYBA MNIE,¬LE ZROZUMIA£E¦ PEWNIE CI CHODZI OCYTAT PEWNIE..., :?:
 

Homer S. 
Wys³any: 2010-12-05, 13:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
misias napisa³/a:
FALCONX :) CHYBA MNIE,¬LE ZROZUMIA£E¦ PEWNIE CI CHODZI OCYTAT PEWNIE..., :?:

:blee: Po Co Te Du¯e LiTeRy :blee: → Caps Lock siê zablokowa³ :?:
_________________

 

misias
Wys³any: 2010-12-05, 13:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
PYTANKO DO JACENTEGO,WIDZÊ ¯E ZNASZ NA RZECZY,WIÊC ZAPYTAM CZY ZAMIAST TEGO PODK£ADU EPOKSYDOWEGO,MO¯NA U¯YÆ CIEMNO NIEBIESKIEGO,TAKI W£A¦NIE PRZEBI£A DELIKATNIE W JEDNYM MIEJSCU,CZY TEN KOLOR MO¯E BYÆ SPOWODOWANY,REAKCJ¡ CZARNEJ BAZY Z JASNYM PODK£ADEM.
JE¯ELI MAM 2/3 DACHU USZKODZONE TO MUSZÊ SERYJNIE POJECHAÆ PO CA£O¦CI,CZY MOGÊ WYZNACZYÆ GRANICÊ DO NIE USZKODZONEGO ELEMENTU.CHODZI MI DOK£ADNIE O WYCIENIOWANIE,PYTAM DLATEGO<BO BY£EM KIEDY¦ Z AUTEM MIA£EM DELIKATNY W GNIOT NA DRZWIACH,U ZAWODOWEGO LAKIERNIKA,POKAZYWA£ MI SAMOCHÓD BY£ TO CITROEN C4,STALOWY METALIK JAK WYCIENIOWA£ DACH I NIE TYLKO,NIE BY£O WIDAÆ PRZEJ¦CIA>.
POWIEM SZCZERZE, ¯E WIDZIA£EM TO AUTKO PRZED NAPRAW¡,A PO WYSZ£O EXTRA.
WYS£A£ BYM CI FOTO,ALE AUTKO MAM ZASYPANE I PÓ£ CENTYMETRA LODU NA DACHU,ACH TA ZIMA Z£A.
 

misias
Wys³any: 2010-12-05, 14:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
RACZEJ TAK,POLSKA TRUDNY JÊZYK JAK NIE WIESZ CO I JAK SIÊ PISZE NP.W NIEMIECKIM RZECZOWNIKI SIÊ PISZE DU¯¡ ,A JAK NAPISZESZ DRUKOWANYMI TO NIE WYJDZIESZ NA PATENTOWANEGO OS£A,PODOBNO CZ£OWIEKA SIÊ OCENIA PO CHARAKTERZE PISMA,ALE DLA MNIE TO PRZES¡D,A CO MAJ¡ POWIEDZIEÆ LEKARZE PO NICH TO NIKT SIÊ NIE MO¯E DOCZYTAÆ A OS£AMI NIE S¡,NIEPRAWDA¯.HOMERZE S.
SZCZERZE POWIEM ¯E TAK MI WYGODNIE,BEZ TYCH SHIFT I ALT.TAKI FREE STYLING NA CAPS LOCKU.
POMÓG£ BY¦ CO Z TYM DACHEM A NIE POLEWKI SOBIE Z LAIKÓW STRZE ^^ LA£.
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-12-05, 15:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
misias.... Ch³opaki nie robi± ¿adnej polewki tylko zwracaj± uwagê na du¿e litery
BO STRASZNIE ¬LE SIÊ CZYTA GDY ZLEWAJ¡ SIÊ ZE SOB¡ I DRA¯NI¡ OCZY
 

misias
Wys³any: 2010-12-05, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Spoko,nie by³o tematu.
^^
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-12-05, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Kolor podk³adu jest spraw± drugorzêdn± ,wa¿niejsza jest jego cecha chemiczna.Ty potrzebujesz izolatora,który oddzieli niestabiln± (z jakiego¶ powodu) pow³okê od nowej,która ma byæ trwa³a.Najlepszy do tego jest podk³ad epoksydowy,który z racji doskona³ego usieciowienia jest znakomitym izolatorem.Z regu³y jest w kolorze szarym,raczej jasnym ni¿ ciemnym.
Powiniene¶ zedrzeæ pow³ok± z ca³ego elementu,bo raczej w ca³o¶ci by³ polakierowany w sposób,który skutkuje ³uszczeniem,wiêc jest tylko kwesti± czasu,gdy pozosta³a czê¶æ równie¿ powie :no to siê rozdzielmy,i zabierze ze sob± to,co bêdzie na niej,czyli now± warstwê.Wiêc usuñ to,co ju¿ schodzi,najlepiej szlifierk±,bo rêcznie siê zajedziesz na ¶mieræ.Na jednorazow± robotê kup choæby najtañsz± szlifierkê oscylacyjn± z prostok±tn± stop±,w marketach nie dasz za ni± wiêcej ni¿ 40 pln,i mo¿e na dach wytrzyma.Papier 100,120,240,320,w tej kolejno¶ci,pó¼niej podk³ad epoksydowy,po godzinie 2 warstwy akrylowego,najlepiej ju¿ w odpowiednim odcieniu,czyli w Twoim przypadku czarny lub ciemny szary.
 
 

misias
Wys³any: 2010-12-06, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Fajnie o tak± odp.mi w³a¶nie chodzi³o.Dziêki i
pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group