Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:00   POMOCY!!!! METALIK, CYTRYNA
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Witam!

Maluje przedni b³otnik w golfie III. Jest to metalik. malowalem drobne rzeczy metalikiem tylko jest problem tego typu ze: po³o¿e podklad zmatuje go papierem wodnym jest extra polo¿e bazê po kolei warstwami na nastepny dzien ja zmatuje i wyrownam nierownosci papierem wodnym tez jest extra.... i teraz zaczyna sie problem a mianowicie: gdy nakladam lakier bezbarwny robi mi sie tzw. cytryna... nie wiem co zle robie... czy powinienem odczekac chwile i nalozyc na baze bezbarwny jeszcze przed wyschnieciem, czy moze mam zle ustawiony pistolet? I jeszcze jedno pytanko czy przy nak³adaniu lakieru bezbarwnego cisnienie w pistolecie ma byc duze czy male? Prosze o pomoc z góry dziekujê.

Pozdrawiam!!!!
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-16, 00:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
cytrynka czyli ci sie wazy czy co??? bazy sie nie matuje i maluje ja sie lakierem zaraz po nalozeniu ostatniej warstwy jak odparuje ok 30min na nastepny dzien traci przyczepnosc
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Robi sie taka jakby nierownosc nie ma czystego odbicia tylko takie zniekszta³cone..... a jak dam znow za duzo zeby bylo rowno to robi sie zlew....:(
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-16, 00:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
poprostu luska...?? ja bym pomalowal i na chropowata baze bez matowania kladl lakier i powinno byc ok:P
MichuMachu napisa³/a:
cisnienie w pistolecie ma byc duze czy male? Prosze o pomoc z góry dziekujê.
w zaleznosci od efektu jakiego chcesz uzyskac...metoda prob i bledow...duze cisnienie lakier ok 10% rozpuszczalnika i oczywiscie 2-3 warstwy wyjdzie ci gladko w miare...nizsze cisnienie gesty lakier wyjdzie ci morka lekka,juz nie takie lustro,ale jak fabrycznie:)moze jakbys wrzucil jakas fote bym mogl bardziej pomoc ale to co nap powinno chyba wystarczyc w twoim przypadku...dobre ustawienie pistoletu i gestosc lakieru
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
ok czyli najlepiej jak pomaluje kolorem odzcekac te pol godziny o ktorych pisales wczesniej ustawic duze cisnienie i ma³± ilo¶æ lakieru bezbarwnego??? dobrze zrozumialem ?;]
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-16, 00:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
tak,polozyc baze odczekac az wyschnie i malowac,a pistolet musisz sobie ustawic wg wlasnych mozliwosci...zalezy co rozumiesz pod pojeciem duze cisnienie malo lakieru?? jesli bedzie leciec malo przy duzym cisnienniu i bedziesz przytrzymywal blisko to bedziesz cisnieniem rozdmuchiwal to co nalozyles i co za tym idzie powstanie ci owa skurka:P cisnienie srednie ilosc lakieru wyprobowac na scianie tak zeby szlo malowac z odleglosci ok 20cm a powinno sie udac
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Oka ;] Dziekuje za porady bede probowal malowac wg zalecen;] a jeszcze jedno kolor mam klasc cienkimi czy grubymi warstwami???
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-16, 00:39   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja osobiscie klade w miare cienkimi a kilka warst...ok 3-5 w zaleznosci od koloru...poprostu baaardzo dobrze przypylic,wtedy moment schnie i nie zbiera syfow co za tym idzie...
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
A z podkladem jest tak samo jak z kolorem? tzn po polozeniu trzeba juz po pol godzinki malowac kolorem na nim czy mozna poczekac jeden dzien???
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-16, 00:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jesli chodzi o podklad to trzeba poczekac.chyba ze masz taki co nadaje sie do malowania mokro w mokro...ale watpie...podklad czekasz i potem matujesz na mokro czyli to robisz ok...na kazdej puszcze od podkladu jest napisane ile w jakiej temp potrzebuje na odparowanie...ale podklad musi byc suchy i gladki do malowania
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2010-12-16, 00:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Dziêkujê jeszcze raz za wszystkie rady;] dobrej nocy zycze;]
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime