Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rutter17 
Wys³any: 2010-12-17, 13:03   LAKIER Perla malowanie
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam..odrazu mowie ze jestem laikiem co do teorii malowania perla..mam opla corse b 3 drzwiowy chce na nowy rok jak zrobi sie pogoda pomalowac moje autko na kolor taki jak w aukcji http://allegro.pl/lakier-...1368581822.html

Mam do was wiec takie pytania:
1)ile potrzebuje tego lakeru z aukcji w litrach mniej wiecej?
2)czy tym lakierem maluje sie tymi samymi narzedziami co np akrylem czy trzeba miec cos innego?
3)co bede potrzebowal procz lakeru?to znaczy jaki ma buc podklad do tego?
A teraz dwa najwazniejsze pytania:
4)Co to jest wogole za rodzaj lakieru?
5)I ostatnie...auto mam koloru czarnu akryl bez metaliku.jak powinny wygladac poszczegolne warstwy aby to pomalowac?(to znaczy co na oryginalny lakier,co pozniej i co jeszcze pozniej aby pomalowac takim lakierem)
Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam :)
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-17, 13:44   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
1 nie bierz lakierow z allegro ani zadnych innych z internetowych sklepow. byla na forum niedawno taka sytuacja ze material nadawal sie tylko do wywalenia .
2. przydaloby sie miec 2 guny jeden o bazy drugi do klaru 5. matujesz powierzchie odtluszczasz -->psikasz baza --> czekasz az zmatowieje i wtedy nkladasz klar
 
 

kalbi 
Wys³any: 2010-12-17, 14:23   Re: LAKIER Perla malowanie
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rutter17 napisa³/a:
Witam..odrazu mowie ze jestem laikiem co do teorii malowania perla..mam opla corse b 3 drzwiowy chce na nowy rok jak zrobi sie pogoda pomalowac moje autko na kolor taki jak w aukcji http://allegro.pl/lakier-...1368581822.html

Mam do was wiec takie pytania:
1)ile potrzebuje tego lakeru z aukcji w litrach mniej wiecej?
2)czy tym lakierem maluje sie tymi samymi narzedziami co np akrylem czy trzeba miec cos innego?
3)co bede potrzebowal procz lakeru?to znaczy jaki ma buc podklad do tego?
A teraz dwa najwazniejsze pytania:
4)Co to jest wogole za rodzaj lakieru?
5)I ostatnie...auto mam koloru czarnu akryl bez metaliku.jak powinny wygladac poszczegolne warstwy aby to pomalowac?(to znaczy co na oryginalny lakier,co pozniej i co jeszcze pozniej aby pomalowac takim lakierem)
Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam :)


ad1 w zale¿no¶ci od si³y krycia tego lakieru ale po cenie nie mo¿esz spodziewaæ siê rewelacji, ja p³acê oko³o 260z³ za 1litr per³y (lakieru powinno stykn±æ oko³o 2,5l z wnêkami i spodami)

ad2 mo¿na lakierowaæ tym samym pistoletem ale do baz zalecane s± inne, a do bezbarwnych inne

ad3 to zale¿y w jakim stanie masz lakier na aucie, na upartego po zmatowieniu starego lakieru mozesz po³o¿yæ ju¿ ten kolor. Je¶³i masz gdzie¶ jakie¶ ubytki, zarysowania, itp to musisz naprawiæ uprzednio i zastosowaæ podk³ad akrylowy

ad4 jest to lakier bazowy prawdopodobnie konwencjonalny, który nale¿y pokryæ po odparowaniu lakierem bezbarwnym 1,5 - 2 warstwy

ad5 optymistycznie pisz±c, je¶li lakier na aucie jest "ig³a" to wystarczy go zmatowaæ na mokro papierem 1000/1200, osuszyæ, okleiæ, przemyæ zmywaczem, przetrzeæ ¶ciereczk± antystatyczn±, odmuchaæ i na³o¿yæ bazê(1 warstwa kontaktowa, druga mokra(wylana) i 3 wypruszenie, po odparowaniu k³adziesz bezbarwny lakier (1,5-2 warstwy)
_________________

 
 

rutter17 
Wys³any: 2010-12-17, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dzieki koledzy za odpowiedz..mam jeszcze do tego pytania..co oznacza ze perwsza warstwa ma byc kontaktowa,co ze druga makra a co ze ta 3 czyli wypruszenie?
I jeszcze jedno..jaki powinien byc pistolet do klaru ajaki do bazy?
 

kalbi 
Wys³any: 2010-12-17, 16:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rutter17 napisa³/a:
Dzieki koledzy za odpowiedz..mam jeszcze do tego pytania..co oznacza ze perwsza warstwa ma byc kontaktowa,co ze druga makra a co ze ta 3 czyli wypruszenie?
I jeszcze jedno..jaki powinien byc pistolet do klaru ajaki do bazy?


pierwsza kontaktowa, czyli lakier deliktnie po³o¿yny na element w celu nadania przyczepno¶ci warstwie kolejnej mokrej czyli tzw. pe³nej wylanej do pokrycia, a z tego wzglêdu, ¿e to per³a i ¿eby nie by³o widaæ tzw. "chmurek" to ostatnia warstwa musi byæ równomiernie wypylona z nieco dalszej odleg³o¶ci od elementu (nie wylana) ciê¿ko to opisaæ idealnie, popatrz sobie na filmikach z youtube. Pistoletów jest od cholery i ciut ciut. Marki przoduj±ce to Sata, Ivata i Devillbis ale ceny s± dosyæ spore bo miêdzy 1.300 - 2.000 z³, mo¿e kto¶ Ci pomo¿e w wyborze tañszego sprzêtu, poszukaj na forum napewno kto¶ co¶ zachwala³
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group