Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
GrzegorzS
Wysłany: 2011-01-06, 15:03   Klar po wypolerowaniu aluminium
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam wszystkich nie jestem nawet amatorem lakierowania.
Posiadam motocykl, a w motocyklu czĂŞÂści alu takie jak manetki zbiorniczki itp. nie sÂą to duÂże powierzchnie.
Polerowanie idzie mi juÂż caÂłkiem dobrze jestem zadowolony z efektĂłw.
Nie chciaÂł bym jednak utraciĂŚ tego efektu przez utlenianie siĂŞ alu.
Wiem Âże warto w tym przypadku naÂłoÂżyĂŚ klar.
Teraz pytania:
Czy potrzebuje specjalistycznego sprzĂŞtu?
Czy klar zmatowi mi wypolerowane powierzchnie?
Czy tzw lakiery bezbarwne w sprayu sÂą coÂś warte?
Wszystkie pomysÂły i sugestie mile widziane, nie znam sie na temacie wiĂŞc proszĂŞ o w miarĂŞ prosty jĂŞzyk wypowiedzi
 

kropen16 
Wysłany: 2011-01-06, 15:55   
0
UP DOWN
Przemo

Pomógł: 11 razy
Posty: 324
Skąd: MKW
Jesli juz chcesz lakierowac alu to tylko i wyloncznie klarem z mieszalni < w spreju sie nie nadaje>. potrzebujesz sprezarke i pistolet. Wypolerowane alu tez ladnie wyglada i raz na jakis czas przepolerujesz i bedzie ok.
 
 

GrzegorzS
Wysłany: 2011-01-06, 19:02   
0
UP DOWN

Posty: 4
Wiem ze wyglÂąda Âładnie ale za duÂżo tam zakamarkĂłw Âżeby siĂŞ z tym bawiĂŚ co jakiÂś czas
MoÂże z wypolerowanymi czĂŞÂściami udaĂŚ siĂŞ do lakierni?
 

kropen16 
Wysłany: 2011-01-06, 19:19   
0
UP DOWN
Przemo

Pomógł: 11 razy
Posty: 324
Skąd: MKW
mozesz isc do lakierni ale zaplacisz tyle co za sprzet. a jesli msz sprzet mozesz zawsze cos komus malnac ;)
 
 

Arbuzz
Wysłany: 2011-01-06, 19:43   
0
UP DOWN

Posty: 15
Ztego co kiedyÂś przerabiaÂłem i czytaÂłem na dobrze wypolerowane alu raczej Âżaden klar sie nie zÂłapie.
I po niewielkim czasie bĂŞdzie odchodziÂł.
KaÂżdy kto ma bÂłysk na alu dba i poleruje co jakiÂś czas.
 

GrzegorzS
Wysłany: 2011-01-06, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 4
JednÂą manetkĂŞ robiÂłem ok 5h (papiery wodne, polerowanie pastÂą)
JeÂśli miaÂłbym to robiĂŚ raz w mcu lub co dwa mce ze wszystkimi czĂŞÂściami, to stwierdzenie Syzyfowa praca nie jest nawet w poÂłowie adekwatne...
JeÂśli nie ma jakiegoÂś "superpreparatu" to jestem zawiedziony.
 

Arbuzz
Wysłany: 2011-01-06, 21:30   
0
UP DOWN

Posty: 15
Nikt nie kaÂże ci polerowaĂŚ od poczÂątku zazwyczaj starcza dobra pasta i filc albo szmatka.
KiedyÂś ktoÂś mi pisaÂł o klarze piecowo kÂłodzionym ale on zmniejsza poÂłysk o jakieÂś 40%
 

slawciu 
Wysłany: 2011-01-06, 23:14   
0
UP DOWN

Pomógł: 2 razy
Posty: 259
Skąd: Kielce
troton ma klar 2k
 

Âłysy73 
Wysłany: 2011-01-06, 23:31   
0
UP DOWN

Pomógł: 23 razy
Posty: 978
slawciu napisał/a:
troton ma klar 2k
{Hmmm... MyÂślĂŞ, Âże nie tylko Troton ;) }
 

Âłysy73 
Wysłany: 2011-01-06, 23:40   
0
UP DOWN

Pomógł: 23 razy
Posty: 978
Odnoœnie malowania tego alu to aby klar siê trzyma³ to czymœ wypada³oby nadaÌ t¹ przyczepnoœÌ.
I nadanie przyczepnoœci to raz, a dwa to tak malowaÌ aby jakby to powiedzieÌ nie by³o rantów -brzegów- klaru, aby nie mia³ sk¹d zacz¹Ì siê ³uszczyÌ. Czyli np. w przypadku ramy nie tylko od strony zewnêtrznej -widocznej- a ca³¹ dooko³a, tak aby by³a oblana wszêdzie.
Ja malowa³em ju¿ felgi po chromie i o dziwo klar jeszcze siê trzyma. Ale tam jakoœ delikatnie mog³em ten chrom polizaÌ w³óknin¹ a jak bêdzie to wygl¹da³o na polerowanym alu nie wiem, ale mo¿e nie a¿ tak Ÿle.
PrĂłbuj najpierw na jakiejÂś manetce i sam siĂŞ przekonasz.
Pozdro
 

GrzegorzS
Wysłany: 2011-01-07, 13:51   
0
UP DOWN

Posty: 4
Chyba jednak daruje sobie ten klar.
Kupowanie sprzĂŞtu siĂŞ nie opÂłaca, Nadanie tematu lakierni tym bardziej, efekt w obu przypadkach i tak bĂŞdzie mizerny...
Bêdê odwiedza³ ten temat co jakiœ czas w nadziei ¿e ktoœ oœwieci mnie jak¹œ super technologi¹ dostêpn¹ dla amatorów.

DziĂŞkuje wszystkim za pomoc!!!
 

kropen16 
Wysłany: 2011-01-07, 14:44   
0
UP DOWN
Przemo

Pomógł: 11 razy
Posty: 324
Skąd: MKW
Nie ma chyba zadnej innej techniki niz polerka. Ale moze jest cos o czym nie wiem ;)
 
 

slawciu 
Wysłany: 2011-01-07, 15:07   
0
UP DOWN

Pomógł: 2 razy
Posty: 259
Skąd: Kielce
http://tkkj.net/
tu masz forum motocyklowe i oni ci to wszystko powiedzÂą,
Z tego co siĂŞ orientuje to jeÂśli chcesz mieĂŚ polerke alu to sie tego klarem nie pryska

Âłysy73 napisał/a:
slawciu napisał/a:
troton ma klar 2k
{Hmmm... MyÂślĂŞ, Âże nie tylko Troton ;) }


ale w sprayu tylko tego na pulkach widuje
 

Mattie 
Wysłany: 2011-01-07, 17:57   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 26
Ja równie¿ od d³u¿szego czasu interesuje siê t¹ spraw¹ (aluminiowe elementy w rowerze) i znalaz³em w sieci taki tutorial odnoœnie "polerowanie aluminium" i w tym "artykule" autor w ostatnim akapicie napisa³ ¿e kiedyœ prysn¹³ aluminium clear'em i trzyma mu 2 lata.
Jednak¿e ja sk³onny by³bym wczeœniej spróbowaÌ lekko potraktowaÌ elementy w³óknin¹, dlatego zwracam siê do bardziej doœwiadczonych jak¹ granulacj¹ mo¿na by³oby potraktowaÌ alu aby zapewniÌ jako tak¹ przyczepnoœÌ a za bardzo nie porysowaÌ elementu?
 

obcy_69
Wysłany: 2011-01-07, 18:35   
0
UP DOWN

Pomógł: 24 razy
Posty: 704
Jedna z drobniejszych jest 3M - kolor bursztynowy..mniej-wiecej odpowiada gradacji papieru 1200..
 

Âłysy73 
Wysłany: 2011-01-07, 22:21   
0
UP DOWN

Pomógł: 23 razy
Posty: 978
slawciu napisał/a:

Âłysy73 napisaÂł/a:
slawciu napisaÂł/a:
troton ma klar 2k
{Hmmm... MyÂślĂŞ, Âże nie tylko Troton }

ale w sprayu tylko tego na pulkach widuje
Lakier bezbarwny zmieszany z utwardzaczem nabity w spray???
Ojjjj... Coœ s³abo moja wyobraŸnia chyba dzia³a, bo jakoœ wydaje mi siê to doœÌ ma³o prawdopodobne...
 

Mattie 
Wysłany: 2011-01-08, 09:37   
0
UP DOWN

Pomógł: 1 raz
Posty: 26
Âłysy73 ja widziaÂłem taki wynalazek MOTIP'a jednakÂże nigdy tego nie stosowaÂłem, oto dowĂłd Spray 2K
PrzekrĂŞca siĂŞ zawleczkĂŞ na dnie puszki co powoduje przedostanie siĂŞ utwardzacza do lakieru i ot caÂła technologia. PonoĂŚ moÂżna go uÂżyĂŚ do 24h choĂŚ nie wiem czy to trochĂŞ nie za dÂługo.

obcy_69 dziĂŞki za odp :) jak siĂŞ tylko ociepli sprĂłbuje pomalowaĂŚ elementy clear'em i wstawie fotki jak mi to wyszÂło. Ewentualnie skomentuje czy po jakimÂś czasie mi nie odpada.
 

Âłysy73 
Wysłany: 2011-01-08, 15:18   
0
UP DOWN

Pomógł: 23 razy
Posty: 978
A takie coÂś to juÂż rozumiem.
Ze sprayami nie mam prawie w ogĂłle do czynienia wiĂŞc o takim czymÂś nie miaÂłem pojĂŞcia. Takie coÂś moÂże jakoÂś tam "zdaĂŚ egzamin".
Ja pomyÂślaÂłem o klarze juÂż wymieszanym z utwardzaczem i zamkniĂŞtym w puszcze i to mi ni groma nie leÂżaÂło ;)
Pozdro
 

obcy_69
Wysłany: 2011-01-08, 17:38   
0
UP DOWN

Pomógł: 24 razy
Posty: 704
@Mattie...jako dodatek zwiekszajacy efektywnosc szlifu taka wloknina, mozna uzyc dedykowna paste matujaca - http://www.klakiernik.pl/...ct&prod_id=282.
Niestety nie mam wiedzy na temat jak zachowa sie czyste aluminium traktowane taka pasta..
 

kamil__b 
Wysłany: 2011-01-15, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 22
Skąd: BiaÂłystok
z tego co wiem ch³opaki w CSV co rozprowadzaja lakieru RM, oraz przemys³owa URKI i inne materialy lakiernicze posiadaj¹ w sprzeda¿y specjalistyczne lakiery na polerowane metale które maj¹ baaardzo mocna przyczepnoœÌ, sam o to ich pyta³em, i wiem ze maj¹ z firmy BERNARDO ECENARRO , ale jeszcze nie stosowa³em, pzdr
 

ARTUR CSV
Wysłany: 2013-06-21, 12:51   
0
UP DOWN

Posty: 1
kamil__b napisał/a:
z tego co wiem ch³opaki w CSV co rozprowadzaja lakieru RM, oraz przemys³owa URKI i inne materialy lakiernicze posiadaj¹ w sprzeda¿y specjalistyczne lakiery na polerowane metale które maj¹ baaardzo mocna przyczepnoœÌ, sam o to ich pyta³em, i wiem ze maj¹ z firmy BERNARDO ECENARRO , ale jeszcze nie stosowa³em, pzdr


Tak jak piszesz jest w sprzedaÂży lakier bezbarwny w wysokim poÂłysku o bezpoÂśredniej przyczepnoÂści do metali kolorowych w ofercie Farb PrzemysÂłowych Grupy CSV . Produkt nazywa siĂŞ BESA - NATO w wysokim poÂłysku oraz w satynie BESA - NATO / SAT . Dodatkowo lakier ten moÂżna koloryzowaĂŚ pigmentami tuszowymi Carizzma i w dowolnym kolorze . Na polerowanym aluminium wyglÂąda to rewelacyjnie , poniewaÂż polerowane aluminium jest tÂłem a lakier bezbarwny jest transparentny po dodaniu tuszu tylko ma lekkie zabarwienie np. . w kolorze czerwonym lub niebieskim . Produkt ten teÂż moÂżna nakÂładaĂŚ bezpoÂśrednio na szkÂło . Ma bardzo dobrÂą adhezjĂŞ do podÂłoÂża bez matowania . Polecam . Sprawdza siĂŞ fajnie na felgach samochodowych .
 

PROJEKTER
Wysłany: 2013-06-21, 19:23   
0
UP DOWN


Pomógł: 15 razy
Posty: 1837
Skąd: MODULAR - equipment
Dodam tylko taki komentarz dla tych co siêgn¹ po tego typu produkty ( bo inne firmy te¿ maj¹ takie lakiery ) .... warstwa docelowa max 10 um. Bardzo bardzo cienka. Niestety pomimo informacji jakie s¹ umieszczane kartach technicznych nie nale¿y nak³adaÌ normalnej warstwy aplikacyjnej tj 30 - 60 um. Musi byÌ jedna cienka lub dwie mega mega cieniutkie z pistoletu z ma³¹ dysza materia³ow¹. Na mokro max 20 um.

Drugi problem to suszenie . Te produkty musz¹ ... bezwzglêdnie musza byÌ wygrzane i to najlepiej w 120 - 150 st C przez 10 - 15 minut ... albo w komorach lakierniczych na full 70 - 80 st. C do 40 minut do godziny, a potem powoli ostygn¹Ì.

Jak powÂłoka jest za gruba, albo nie wygrzana to w warunkach zewnĂŞtrznych lub duÂżej wilgotnoÂści w pomieszczeniu ( basen, kuchnia gastronomiczna, Âłazienki ) nie wytrzymuje nawet roku.

Produkty tego typu maja tendencje do mlecznienia i odpadania ³uskami.... i dotyczy to kilku lakierów ró¿nych firm. Gdy jednak rygor technologicznych co do cienkiej warstwy i grzania jest zachowany nie ma z tymi lakierami problemu ( tzn z tym kilkoma markowymi które testowa³em z jednym z producentów sprzêtu AGD ze stali nierdzewnej )

TakÂże produkt OK, ale nie do garaÂżu ! :nie:
_________________
Chcesz wiedzieĂŚ wiĂŞcej ? ... projekter@projekter.pl
 

unek83
[Usunięty]
Wysłany: 2013-06-21, 20:36   

PROJEKTER napisał/a:
TakÂże produkt OK, ale nie do garaÂżu !

A promiennik nie pomoÂże???
 

unek83
[Usunięty]
Wysłany: 2013-06-22, 00:12   

PROJEKTER napisał/a:
tzn z tym kilkoma markowymi ktĂłre testowaÂłem

Czyli jakie sÂą dobre ??? moÂżesz podaĂŚ ???
Czy to tajemnica :D
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania