Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
yorn_123
Wys³any: 2010-12-28, 19:54   baza czy akryl
0
UP DOWN

Posty: 1
witam kupi³em HAYA Emalia BC 34 w aukcji podane jest ze jest to baza pod clar a na puszce jest napisane ze jest to farba akrylowa.nic juz z tego nie rozumiem,sprzedawca wys³a³ mi dane do niej Prosi³bym o pomoc czym rozcieczac owy produkt i czy stosowac utwardzacz do akrylu czy nak³adaæ clar??z gory dzieki za odp i pozdrawiam
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-12-28, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
yorn.....
Przecie¿ pisze jak wó³ ¿e jest to baza -bez efektu metalicznego- i pokrywa siê j± lakierem bezbarwnym.
O rozcieñczeniu te¿ jasno pisze: MAX 30% {tylko te procenty to w sumie takie pojêcie do¶æ p³ynne czy te¿ do¶æ ciê¿kie do okre¶lenia}
Najlepiej rozcieñczaæ do odpowiedniej lepko¶ci wg. "kubka FORD-a", ale nie przejmuj siê a¿ tak ¿e go nie masz, bo z 99,9% "malarzy samochodowych" go nie posiada i taki sam procent lakierników ;) - ja te¿ nale¿ê do tej wieeeelkiej grupy ;) Mam zamiar to zmieniæ, ale póki co....
Pozdrawiam
 

rybok16 
Wys³any: 2010-12-28, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Sk±d: okolice ostrowa wlkp
mo¿e siê pomyli³ a mo¿e w puszkê takom wla³ najlepiej sprawd¼ czy jest gêste czy rzadkie jak jest gêste to we¼ dolej tego rozpuszczalnika i pomaluj kawa³ek je¶li siê grubo nak³ada to akryl a je¶li cienko to baza ;P
_________________
nissan 350 z
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-12-28, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
rybok16 napisa³/a:
czy jest gêste czy rzadkie jak jest gêste to we¼ dolej tego rozpuszczalnika i pomaluj kawa³ek je¶li siê grubo nak³ada to akryl a je¶li cienko to baza
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :D
Bazê od akrylu to pozna siê i na nos, i na oko, i na konsystencjê, i na jêzyk, ....., bez patrzenia czy sypie siê ni± grubo czy cienko -cokolwiek to oznacza ;)
{a jak siê nie czai do koñca co, czym i od czego siê ró¿ni, b±d¼ jest siê niewidomym i nie posiada zmys³u wêchu, to ró¿nicê mo¿na zobaczyæ najszybciej i najpro¶ciej po czasie schniêcia i pow³oce :) }
 

rybok16 
Wys³any: 2010-12-28, 23:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Sk±d: okolice ostrowa wlkp
tak jak muwisz po czasiê schniêcia jesli baza to ok 5 min no ale najlepiej jakby pojecha³ do lakiernika i siê spyta³ co ma nalane za pytanie raczej nic nie policzy najwyrzej 2 piwa hehe

wed³ug karty to baza tylko ka¿da firma ma swój stopieñ rozciêczania ale zrób próbkê dla pewno¶ci :spoko:
_________________
nissan 350 z
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-01, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
rybok16 napisa³/a:
ale najlepiej jakby pojecha³ do lakiernika i siê spyta³ co ma nalane
No tak... Bo tutaj jest forum szwalnicze szycia ¶ciegów prostych, albo mo¿e przetwórstwa owocowego... :D :D

Niby dziwne jest, ¿e osoba która ma zamiar co¶ malowaæ "na oko" nie do koñca potrafi rozró¿niæ z jak± farb±-lakierem- ma do czynienia, ale mo¿e nie jest do koñca pewna i dla tego siê pyta...
Ale dziwniejsze jest to, ¿e pyta o podpowied¼ na forum b±d¼ co b±d¼ lakierniczym i dostaje odpowied¼ aby uda³a siê po pomoc do lakiernika... ??????????????????

Temat by³ poruszony dwa tygodnie temu i do tej pory zapewne York ju¿ go zakoñczy³, ale ma³o co jest prostsze ni¿ rozró¿nienie akrylu od bazy, bo wizualn± ró¿nicê widaæ dos³ownie w sekundê po lepko¶ci i w kilka sekund po czasie schniêcia i pow³oce.
Pozdro
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-01, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolega rybok16 to "wielki fachowiec" ,ciekawie pisze w tym temacie! :tak: A¿ "majtki spadaj± ze ¶miechu" ;) jak siê go czyta :rotfl: Ale pisze ¿e podobno jest ,"samodzielnym lakiernikiem"! :tak: A tak na powa¿nie ;) to z tego co pisze ,to widaæ ¿e nie ma "zielonego pojêcia"! :tak: Pozdrawiam wszystkich w Nowym 2011 Roku! :spoko:
 

stokfanexa 
Wys³any: 2011-01-02, 12:38   
0
UP DOWN
AUTOCOLOR PPG

Pomóg³: 1 raz
Posty: 10
Sk±d: £ÓD¬
Yorn 123
Haya zawsze mi siê kojarzy³a z lakierami do drewna . Nie wiem co bêdziesz lakierowaæ ,ale powiniene¶ zakupiæ lakier firmy, która zajmuje siê refiniszem pow³ok lakierniczych pojazdów osobowych. Wszystkie przemys³owe lakiery nie daj± porz±danego efektu tj. po³ysk twardo¶æ trwa³o¶æ itd. itd. Bo tak na logikê to jak± bazê 2K mo¿na k³a¶æ na go³y metal, szk³o, drewno,beton czy plastik w systemach car refinish bez odpowiedniego zagruntowania pod³o¿a ? Ja jeszcze takiej bazy nie widzia³em . Nie oszczêdzaj na materia³ach bo poprawki s± najdro¿sze.
Pozdrawiam :)
 

rybok16 
Wys³any: 2011-01-03, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Sk±d: okolice ostrowa wlkp
Robertlodz09 a co mo¿e akryl siê tak samo jak baza rozk³ada jak taki m±dry to sam mog³e¶ odp ja z czeladniczego po 5 dosta³em. a ty fachowiec od j...a owiec to czemu nie odp. na temat jak kto¶ pierwszy raz widzi bazê to ciê¿ko wyt³. czy to baza czy akryl a zreszt± nie bêde siê wypowiada³ bo Robertlodz09 jest wszechwiedz±cy. ja siê uczy³em za lakiernika a nie za nauczyciela.
a tak po zatym to czcijmy Robertlodz09 :rotfl:
_________________
nissan 350 z
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-04, 19:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Wyluzuj Rybok.... wyluzuj...
{A ocen, szkoleñ i tego typu umiejêtno¶ci "praktycznych" nie opisujmy, bo to ani nie czas, ani nie miejsce, ani nie te¿ ma sensu bo jak wiêkszo¶æ rzeczy w naszym kraju nie idzie to w parze z realn± i bardziej profesjonaln± wiedz± i umiejêtno¶ciami}
Tak¿e luzik...
Pozdro
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-01-04, 19:26   Re: baza czy akryl
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
yorn_123 napisa³/a:
witam kupi³em HAYA Emalia BC 34 w aukcji podane jest ze jest to baza pod clar a na puszce jest napisane ze jest to farba akrylowa.nic juz z tego nie rozumiem,


ale tu nie ma nic trudnego do nierozumienia. To Baza akrylowa ! ... mog³a byæ jeszcze poliuretanowa, albo nitro ... a ta jest akrylowa ... jak wiêkszo¶æ baz konwencjonalnych pod klar ... choæ mog³a to byæ jeszcze ... baza akrylowa wodorozcieñczalna.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-13, 22:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Oooo! Kolego rybok16 nie wiedzia³em ¿e czeladnik-lakiernik mo¿e zak³adaæ tematy w których zadaje pytania na poziomie amatora-ucznia :rotfl: Gdzie s± osoby u których siê uczy³e¶ i z którymi siê uczy³e¶? Dlaczego u nich nie szukasz odpowiedzi tylko tu na forum? Czeladniku! ;) W tym temacie twoje "wypociny" podsumowa³ ju¿ "delikatnie" kolega ³ysy73 :tak: Ja tylko je "troche" bardziej "dobitnie" ;) Wiesz w przeciwieñstwie do ciebie nie musze szukaæ pomocy na tym forum poniewa¿ znam ludzi z bran¿y lakierniczej z którymi spotykam siê na szkoleniach ,pokazach itd. tak¿e je¶li mam jaki¶ problem czy "niewiadom±" to najzwyczajniej "siêgam po telefon" i dzwonie do osób o których wiem ¿e na 1000% s± "z bran¿y" :tak: Za to w pracy je¶li "mamy jaki¶ straszny problem" to dzwonimy aby podes³ali nam technika :tak: Kolego "Czeladniku lakierniku na 5" ;) Serdecznie pozdrawiam "braæ lakiernicz±"! :spoko:
 

Falconx 
Wys³any: 2011-01-14, 16:24   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
Mo¿e siê nie znam , ale tam nie ma podanego jaki to kolor tej bazy , czy mo¿e nie doczyta³em ?? Mo¿e to jest baza ale do niej trzeba dodaæ jakies pigmenty ( tam jest napisane , ¿e mo¿e byæ metaliczna itd ) ¿eby uzyskaæ dany kolor ?? Bo na górze zamiast koloru s± xxxx.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-14, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bo to jest karta techniczna wszystkich kolorów baz tego konkretnego rodzaju: z efektem metalicznym {metalików}, bez efektu metalicznego {bez brokatu} i per³owych.
Zamiast konkretnego symbolu farby podany jest tylko pocz±tek a pó¼niej jest XXXX, bo karta tyczy siê wszystkich kolorów i odcieni.
Nie trzeba do nich dodawaæ ¿adnych pigmentów bo s± to gotowe kolory. Trzeba je tylko pokryæ lakierem bezbarwnym.
Pozdro
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-14, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie dajcie sobie "na luz" ;) Najtrafniej podsumowa³ ten temat ,o tych "lakierkach na drzewo" kolega stokfanexa :tak: Jego "uwagi" o tych bazach ,autor tematu powinien sobie "wzi±¶æ do serca" :tak: Jak to siê mówi "d...y szk³em nie wytrzesz" ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group