Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
psik
Wys³any: 2011-01-16, 13:57   Akryl rozpuszcza kask
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam.
sporadycznie trafia mi siê do pomalowania kask, jednak zawsze robie sobie te¶cik jak powierzchnia zachowuje siê w kontakcie z farb±. zawsze by³o ok a tu nagle.... akryl rozpuszcza tworzywo z którego wykonany jest kask. Jakich lakierów u¿yæ. Zawsze malowa³em PZP - Podk³ad + uplastyczniacz- baza - lakier + uplastyczniacz czyli tak jak ka¿dy inny plastik. Tym razem to nie przejdzie. Nie wiem co to za tworzywo ale po kontakcie z rozciêczalnikiem akrylowym po prostu siê rozpuszcza. W mojej miejscowo¶ci nie sprowadzaj± lakierów wodnych a wydaje mi siê ¿e to jedyne rozwi±zanie. Prosze o pomoc .
 

Dawid1989 
Wys³any: 2011-01-16, 15:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Kolego ja bym na ten plastik najpierw da³ podk³ad epoksydowy potem mokro na mokro akrylowy i nastêpnie warstwe dekoracyjna. do epoksydy nie daje sie rozpuszczalnika wiêc nie powinno sie nic dziaæ.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-16, 16:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Po co Ci plastyfikator na kask? Nie wal tego podk³adu jak z kranu tylko parê warstw ale cieniutkich, jak nie to daj epoksyd lub akrylowy wodorozcieñczalny.
 

psik
Wys³any: 2011-01-16, 18:40   
0
UP DOWN

Posty: 11
Plastyfikator zawsze daje na plastik, to z regó³y i na kaski - jak integralny to max 5-7% a jak szczêkowy to do 15% poniewa¿ szczêka jest bazdzo giêtka. Czyli epoksyd - podk³ad + plast. i reszta normalnie? a pzp pod epeksyd? czy ju¿ bez? plastik jest go³y - prosto z wtryskarki.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2011-01-16, 23:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
nie ma potrzeby dawaæ pzp pod epoksyde gdy¿ epoksyda równie¿ ma w³a¶ciwo¶æ gruntuj±ce(zwiêkszaj±ce przyczepno¶æ )
 

Dono
Wys³any: 2011-01-17, 19:34   
0
UP DOWN

Posty: 16
Niektórych kasków nie wolno lakierowaæ i na taki pewnie trafi³e¶.
 

psik
Wys³any: 2011-01-18, 23:57   
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam.
Dziêki bardzo - na epoksyd nie reaguje. Jest dobrze, ³adnie siê przyj±³ i mocno trzyma. Dziêki jeszcze raz i pozdrawiam.
 

psik
Wys³any: 2011-01-26, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam.
Mam jeszcze w±tpliwo¶ci odno¶nie tego kasku :/ i tu pytanie do kogo¶ kto profesjonalnie zajmuje siê malowaniem kasków np. kogo¶ kto maluje aerografem - jakich farb u¿ywacie do malowania kasków, czy s± to zwyk³e rozpuszczalnikowe czy mo¿e wodne? je¶li rozpuszczalnikowe to czy by³y jakie¶ reklamacje - ¿e co¶ odpada lub inne takie. Mo¿e jestem nadgorliwy ale dopiero zaczynam zajmowaæ siê tym konkretnie i wole spaæ spokojnie, ¿e nie zniszczy³em komu¶ rzeczy która ma naprawde du¿y wp³yw na bezpieczeñstwo. Dogrzeba³em siê do oznaczenia tego plastiku ta wiêkszo¶æ pytañ z jakimi borykaj± siê pocz±tkuj±cy - sam czêsto tu zagl±dam- to na ten temat nikt nic nie pisa³ wiêc odpowiedzi na to pytanie mog± pomóc nie tylk mi.
Z góry dziêkuje i pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group